Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 3:27



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Jak funkcjonuje prorok? 
Autor Wiadomość
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Sapper; ja też się nie dziwię ich ludzkiej reakcji. Jednak od proboszcza ( w moim ludzkim rozumieniu) wymagał bym więcej bo przed Bogiem odpowiada za moją duszę. Dzisiaj tą sytuację odbieram tak, że Bóg chciał aby nikt nie krępował moich wypowiedzi. Na badanie mojego dekla przyjdzie jeszcze czas.

Krzysiek, wierz mi ze gdyby to nie byly twoje wyobrazenia to nie pisal bys tak bezposrednio na forum, a tym bardziej w tak chaotyczny sposob.
Proroctwa skadaja sie w jednolita i spojna calosc. A juz tym bardziej nie przecza Naukom Kosciola.
Nawet jesli miales cos do przekazania to albo zly, albo twoj umysl tak juz namieszal ze nie dojdziesz co jest co.
Jak sam bedziesz dazyl do tego by miec wizje, to wtedy tylko zly, albo twoj umysl (podswiadomosc), beda tworzyly ci obrazy, slowa i zdania.
Doprowadzisz sie jedynie do obledu, a zadnej wizji czy proroctwa nie otrzymasz.
W najlepszym przypadku bedziesz biegal z megafonem po miescie i glosil to co twoj umysl wyprodukowal w podswiadomosci. Gloszenie wiary to codzienny przyklad postepowania w zyciu wobec innych, a nie chaotyczne wykrzykiwanie. Nawracanie zaczynaj od siebie.
Przekazy od Boga sa przejzyste i zrozumiale, choc nie zawsze je od razu rozumiemy.
U ciebie natomiast jest straszny chaos, wiec daj sobie na wstrzymanie i nie rob sobie sam wiekszego zamieszania i szkody duchowej.
Pamietaj tez ze wiekszosc pierwszych nauk bedzie dla ciebie, bys sam wiedzial co jest co i rozumial lepiej Biblie, czym jest wiara i ewentualna reszte nauk jesli beda ci takowe przekazywane.
Wiara to nie piekarnia, a nawet chleb trzeba przed upieczeniem potrzymac by wyrosl dostatecznie, bo innaczej bedzie zakalec.
Zobacz co juz zrobiles, zagniewales sie na proboszcza, biskupow, forumowiczow i co dalej bedzie, pogniewasz sie na Kosciol?


N gru 18, 2016 23:16

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
Pisałem. Na dziś władzy kościelnej to nie interesuje, a na czas kolędy nikt tego nie kontroluje.


N gru 18, 2016 23:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
Sapper; znajdź mi mój tekst, gdzie piszę, że się na kogoś zagniewałem. To co ty odbierasz, że mnie boli, to ja to przyjmuję na spokojnie. Pisałem o tym, że na wstępie Bóg mi powiedział, że będę sam przeciw wszystkim, i że będzie ze mną.


N gru 18, 2016 23:36
Zobacz profil
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
Piszesz ze nie ma zadnej odpowiedzi, ze ich nie interesuje co piszesz i podajesz to na forum, co swiadczy o tym ze zly jestes na to jak zareagowali. Pozniej bedziesz zly na Kosciol, az przyjdzie kolej na Boga.
Ja dostaje od 2 lat, namacalne, wizualne i materialne dowody, jakie nigdy nawet w najdzikszych i najbardziej fantazyjnych myslach nie przyszly by mi do glowy, to nadal nie mam pewnosci czy gdzies w tym wszystkim zly mi nie zrobi kuku.


N gru 18, 2016 23:49

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
Sapper; znajdujesz w tym co do tej pory naisałem jakieś sprzeczności. Z NT?


N gru 18, 2016 23:57
Zobacz profil
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Sapper; znajdujesz w tym co do tej pory naisałem jakieś sprzeczności. Z NT?


Zbyt chaotycznie piszesz aby cokolwiek znalezc, a tym bardziej zrozumiec o co ci chodzi.


Pn gru 19, 2016 0:01

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
Sapper; to znaczy, że krytykujesz to czego nie rozumiesz. Widocznie robisz to z chęci krytyki. Co do wcześniejszego postu, to nie pisałem o swoich emocjach ale stwierdzałem fakty. Jeśli Ty przeżywasz swoją sytuację emocjonalnie to bądź ostrożny.


Pn gru 19, 2016 0:10
Zobacz profil
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Sapper; to znaczy, że krytykujesz to czego nie rozumiesz. Widocznie robisz to z chęci krytyki. Co do wcześniejszego postu, to nie pisałem o swoich emocjach ale stwierdzałem fakty. Jeśli Ty przeżywasz swoją sytuację emocjonalnie to bądź ostrożny.

Nie martw sie o mnie, zajmij sie pierw soba i doprowadz sie do stanu "uzywalnosci" bo innaczej nie bedzie z ciebie pozytku jesli masz cos zrobic-przekazac.
Pocwicz pisownie, by mozna bylo odczytac co piszesz, bo do tej pory to nie znalazlem zadnego spojnego zdania w twoich postach, by mozna bylo cos zrozumiec.
Wyglada to tak jakbys sam nie wiedzial co piszesz.
Zaczynasz zdanie o jednym, a konczysz o czyms innym, tak ze nie wiadomo ani o co chodzi na poczatku, ani na koncu, ani co ma poczatek wspolnego z koncem.
Moze popros kogos znajomego by ci pomogl.


Pn gru 19, 2016 0:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
sapper napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Sapper;
Proroctwa skadaja sie w jednolita i spojna calosc. A juz tym bardziej nie przecza Naukom Kosciola.

- proroctwa najczęściej są takie jak opisuje Krzysiek.

Zobacz co juz zrobiles, zagniewales sie na proboszcza, biskupow, forumowiczow i co dalej bedzie, pogniewasz sie na Kosciol?


- proszę nie znęcać się nad proboszczem, skąd on może wiedzieć jak postąpić z prorokiem?

Wiarygodność proroka potwierdza się po prawdziwości proroctw i po przemianie jego życia.


Pn gru 19, 2016 7:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
Dimko ; jesteś. Dla mnie jak kropla rosy ale się nie martw o mnie. Bóg mi powiedział, że baty są dla mnie dużo lepsze od pochwał.


Pn gru 19, 2016 8:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
Może opiszę, jak odbieram moją sytuację na forum. Wygląda na to, że Bóg posługuje się wami, żeby mnie uczyć. Jeśli posługuje się mną ( zapewne tak jest) aby coś zmienić w waszej wierze, to starannie ukrywa przede mną efekty tego oddziaływania, aby mnie ochronić przed zgubnym działaniem moich ludzkich skłonności do szukania akceptacji. Jak wiecie z Biblii, to proroków caczej nie chwalono. Nie odczuwam żadnych negatywnych emocji bo Bóg daje spokój.


Pn gru 19, 2016 8:45
Zobacz profil
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
Bóg dał Ci Kościół, a w nim papieża, biskupów, prezbiterów i innych nauczycieli, aby Cię pouczyli czego chce, a Ty i tak ich nie słuchasz. :(


Pn gru 19, 2016 8:55

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
Yarpen; wydaje mi się, że nie rozumiesz jak funkcjonuje wiara. Traktuję wszystkich na tym forum jako pomoce naukowe w rękach Boga. Wy piszecie jakiś tekst mając swoje własne rozumienie na ten temat. Bóg wykorzystuje ten wasz tekst aby skierować moje myślenie na właściwe tory, abym mógł zrozumieć coś nowego. Bóg musi się przebić przez moje ,,ja" aby mi coś wytłumaczyć. Bóg nie lekceważy mojego,,ja" , bo moje ,,ja" jest dla Niego wartością cenną.


Pn gru 19, 2016 9:35
Zobacz profil
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
Mamy różnych proroków. O biblijnych znajdziemy informacje w naukach teologicznych. Tam podaje się sposoby ich identyfikacji i różnicowania z fałszywymi. Markowi nie będę jednak odbierać chleba.
Mamy też proroków o skróconej perspektywie. W podręcznikach doczytamy, że własna rola urasta tu do karykaturalnych rozmiarów. Towarzyszy temu podwyższenie nastroju. Skryte marzenia znajdują ujście w realizacji, która oczywiście nie odpowiada sytuacji rzeczywistej. Otoczenie reaguje śmiechem, bo nie lubi tych co się wywyższają. Otoczenie nie lubi w ogóle inności. Prorok dawno się z tym zmierzył i wie, że reakcja właśnie taka będzie. Siła napędowa jest jednak tak silna, że pokonuje opory środowiska. Stosunek do ludzi staje się pogardliwy, bo nie rozumieją jego misji.
Gdy struktura owych prorokowań jest zwarta i stabilna oraz utrwalona może i chemia nie pomóc. Sprzyjają bowiem owemu innemu widzeniu świata zmiany osobowości. Może to być wrogość i nieufność lub dziecinna ufność.

Otoczenie ma trudny orzech do zgryzienia, bo nie powinno się potępiać czy ośmieszać przekonań odbiegających od ogólnie przyjętych. Nie należy też tego akceptować.
Rozmowa z prorokiem jest formą jego ewangelizacji, manipulacja (trudno mówić o świadomej) jest tu owocna, ma szanse na przekazywanie swych myśli, potrzebuje kogoś z drugiej strony, by móc realizować swą wzniosłą misję. Struktura logiczna wypowiedzi jest jednak zaburzona i to zostało tu odczytane. Próby przekonania proroka skazane są na niepowodzenie.

Prorok nie utracił poczucia rzeczywistego świata. On tylko przekształca tę rzeczywistość. Zmieniła się perspektywa widzenia. Dla nie proroków (wyłączając fachowców, młodych i starych ludzi) świat jest ciasny i powszedni. Ogranicza się do kręgu rodziny, znajomych, miejsca pracy. Nikogo nie obchodzą tajemne energie, głosy Boga, nadmierne skupianie się nad dobrem i złem (ma to we krwi, czyli to automatyzmy), katastroficzne losy świata. Prorok zostawi sprawy codziennego, by móc oddać się w pelni swej misji naprawiania świata.
Filozof żyje filozofując, prorok filozofując żyje.


Pn gru 19, 2016 9:41

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
Ocimum; ciekawie piszesz. Nie wiem, czy czytałeś inne moje tematy i o czym pisałem, czy tylko ten temat poboczny. Ten temat został tak postawiony, że wręcz zachęca aby zajżeć pod mój dekiel. Jeśli nie zadałeś sobie trudu i wydajesz powierzchowne opinie to wiedz, że Żydzi uznali Pana Jezusa za Wariata właśnie dlatego, że wszystko wiedzieli najlepiej, nie siląc się na refleksję.


Pn gru 19, 2016 11:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL