Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 372 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 25  Następna strona
 Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctwo"? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Codzienna modlitwa do świętego Michała Archanioła przypomina, że walczymy.
Kto nie odmawia poddał się.

Czy rozumiecie dlaczego z tak wielką prędkością rozpada się tradycyjna rodzina i Sakrament małżeństwa?
Sakrament małżeństwa i rodzina jest priorytetowym celem szatana. On wie, że przez rozpad Sakramentu małżeństwa i rodziny rozpada się i upada społeczeństwo. To coraz bardziej oczywiste dziś się staje. A wielu i tak zastanawia się dlaczego narody upadają.

Szatan przez upadłe dusze zaatakował zarażając nasze społeczeństwo przez niemoralność seksualną i deprawację.

Usprawiedliwianie grzechu, legalizacja, tłumaczenie jako "dobro" grzechu i ciche przyzwolenie na trwanie w nim, to paszport do piekła. Każdy sprzeciw wobec Słowa Ducha Świętego, nadużycie wobec Niego odpowie się tym samym w wieczości rzeczywistości piekła.

Nie głosi dziś zbyt wielu Prawdy, bo nie wierzy w istnienie piekła.

Wielu Kapłanów wybrało łatwą odpowiedź: Bóg jest zawsze miłosierny. Nigdy nie wysłałby nas do piekła. Jakże mógłby?

Odpowiedź brzmi: Bóg Ojciec nie zrobiłby tego. To prawda, bo On nigdy nie mógłby odwrócić się od Swoich Dzieci. Ale rzeczywistość jest taka, że wiele, wiele dusz zablokowanych przez grzech śmiertelny, do którego popełnienia zostały skuszone, uzależnia się od swoich grzechów, raz za razem, bez przerwy i znowu. Będą nadal kontynuować wybór tej ciemności, nawet po śmierci. Nie mogą być wtedy uratowane. Wybrały tę drogę z własnej wolnej woli, daru od Boga, w który On nie może ingerować.

Szatan może i robi to, bo mu pozwalamy, nie walczymy już z nim, poddajemy się " co ma być to będzie"

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


N sty 15, 2017 10:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Przerywając nieco ten blog, polecam:
http://mateusz.pl/mt/js/Jacek-Swiecki-B ... w-Jana.htm
http://mateusz.pl/mt/js/Jacek-Swiecki/T ... olimie.htm (warto przeczytać cały cykl)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N sty 15, 2017 12:11
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Drogi Marku, monolog czy blog to nie jest, bo sam go rozwijasz przez swoje zdanie jak i każda inna osoba, w każdym momencie.
Dziękuję za przypomnienie błogosławionej Anny Katarzyny Emmerich (1774-1824), świętobliwa niemiecka mistyczka, miała wizje apokaliptyczne końca czasu i mistyczne doznania, w których widziała narodziny tego co nazywa "mrocznym kościołem" oraz "czarnym, fałszerskim kościołem i fałszywym kultem".

"Zobaczyłam dziwaczny, osobliwie wyglądający kościół będący w trakcie budowy. (...) Nie widziałam żadnego anioła pomagającego w budowie, lecz wielką liczbę najdzikszych duchów taszczących ku sklepieniu przedmioty najprzeróżniejszego rodzaju, gdzie osoby o krótkich kościelnych okryciach odbierały je i umieszczały w różnych miejscach. Nic nie było przyniesione z góry; wszystko pochodziło z ziemi i mrocznych rejonów, a cała konstrukcja była dziełem błędnych duchów. (...) Spostrzegłam, że wiele z narzędzi nowego kościoła, takich jak włócznie i strzały, miało zostać użyte przeciwko żywemu Kościołowi. (...) W jaskini poniżej (zakrystii) jacyś ludzie wyrabiali chleb, ale nic z tego nie wychodziło. (...) Wszystko w tym kościele należało do ziemi i do niej powracało; wszystko było martwe, wszystko było dziełem ludzkich umiejętności, był to kościół najnowszego formatu, kościół będący dziełem ludzkiej pomysłowości, jakby nowy innowierczy kościół w Rzymie" (ss. 282-3).

"Boję się, że Ojciec Święty będzie musiał wiele wycierpieć przed śmiercią, ponieważ widzę jak czarny, fałszerski, nieprawdziwy kościół odnosi coraz większe powodzenie, widzę jego zgubny wpływ na społeczeństwo" (s. 292). "Wybudowali wielki, osobliwy, kuriozalny kościół, który miał obejmować wszystkie wyznania na równych prawach: ewangelicy, katolicy i wszystkie sekty – prawdziwa wspólnota bezbożników z jednym pasterzem i jedną owczarnią. Miał tam być papież, płatny papież, pozbawiony wszelkiej władzy. Wszystko zostało przygotowane, wiele rzeczy ukończono; lecz zamiast ołtarza były tylko ohyda i spustoszenie. Tak miał wyglądać ten nowy kościół, i to dlatego podłożył on ogień pod stary; jednakże Bóg zamierzył inaczej. Umarł on po spowiedzi i zadośćuczynieniu – i ożył na nowo" (s. 353).

"Kiedy doświadczałam tej wizji wówczas z jeszcze większą wyrazistością w najmniejszych szczegółach zobaczyłam ponownie obecnego Papieża i mroczny kościół jego czasów w Rzymie" (s. 279). "Widziałam zgubne konsekwencje tego fałszywego kościoła; zobaczyłam, jak się rozrasta; widziałam heretyków wszelkiego rodzaju napływających do Rzymu. Widziałam nieustannie narastającą letniość duchowieństwa, ciągle poszerzający się krąg ciemności. (...) Znowu zobaczyłam w widzeniu Bazylikę Św. Piotra podkopywaną, pustoszoną według planu wymyślonego przez tajną sektę i jednocześnie niszczoną przez burze; lecz została ocalona w chwili największego niebezpieczeństwa. Następnie ujrzałam Błogosławioną Dziewicę rozciągającą nad nią swój płaszcz. W tej ostatniej scenie nie widziałam już panującego Papieża, tylko jednego z jego następców, łagodnego, lecz bardzo stanowczego człowieka, który wiedział jak przyciągnąć do siebie kapłanów i który odpędził złych daleko od siebie" (s. 281).

"Ujrzałam jak w Niemczech pośród duchownych kierujących się światową mądrością i oświeconych protestantów tworzą się plany połączenia wyznań religijnych, zniesienia władzy papieskiej..." (s. 346). "Zobaczyłam tajne stowarzyszenie podkopujące wielki kościół (św. Piotra), a w pobliżu nich straszną bestię wyłaniającą się z morza" (s. 290). "Widziałam w ostatnich dniach zdumiewające rzeczy związane z Kościołem. Bazylika Św. Piotra była niemal doszczętnie zniszczona przez sektę, lecz jej działania, z kolei, okazywały się bezowocne, a wszystko co należało do nich, ich fartuszki i narzędzia, palone przez katów na publicznym miejscu hańby. (...) W tym widzeniu ujrzałam Matkę Bożą gorliwie działającą na rzecz Kościoła, że moje nabożeństwo do Niej niezwykle się wzmogło" (s. 292).

"Chcą wprowadzić na urzędy złych biskupów. Na tym samym miejscu chcą przekształcić katolicki Kościół w luterański zbór" (s. 299). "Kiedy ujrzałam Bazylikę Św. Piotra w stanie ruiny i tylu duchownych uwijających się, potajemnie, nad zniszczeniem Kościoła, byłam tak załamana, że bardzo płakałam błagając żarliwie Jezusa o zmiłowanie" (s. 300).

"Widzę małego czarnego człowieka jak we własnym kraju popełnia wiele kradzieży i nagminnie dopuszcza się fałszerstw. Religia jest tam tak przebiegle podkopywana i tłamszona, iż pozostało zaledwie stu wiernych kapłanów. Nie potrafię tego wyrazić, ale widzę narastającą mgłę i wzmagającą się ciemność. (...) Wszystko musi zostać ponownie odbudowane; gdyż wszyscy, nawet duchowni trudzą się by zniszczyć Kościół – ruina jest w zasięgu ręki" (s. 298). "(...) Zobaczyłam znów wielki, dziwnie wyglądający kościół nie mający w sobie nic świętego (...) Wszystkie działania uznane za niezbędne lub przydatne do budowy i utrzymania kościoła zostały podjęte w najodleglejszych krajach, a ludzie i rzeczy, doktryny i opinie przyczyniły się do tego dzieła" (ss. 283-4).

"Kiedy mam widzenie Kościoła jako całości, zawsze widzę od północno-zachodniej strony głęboką, czarną otchłań, do której nie dociera żaden promień światła i czuję, że jest to piekło. (...) Oni nie są w prawowicie założonym, żywym Kościele, stanowiącym jedność z Kościołem Walczącym, Cierpiącym i Triumfującym, ani też nie przyjmują Ciała Pana Boga naszego, lecz tylko chleb. Ci, którzy pozostają w błędzie przez nich niezawinionym i którzy pobożnie i gorąco pragną Ciała Jezusa Chrystusa, otrzymują duchową pociechę, jednakże nie przez komunię świętą. Ci którzy z przyzwyczajenia przyjmują komunię świętą, bez tej płomiennej miłości nic nie zyskują; tylko dziecko Kościoła otrzymuje ogromny wzrost siły" (s. 85). "Zobaczyłam niesłychane obrzydliwości rozprzestrzeniające się po całej ziemi, a mój przewodnik rzekł do mnie: «To jest Babel!» – ujrzałam cały kraj w okowach tajnych, wpływowych stowarzyszeń, zaangażowanych w dzieło podobne do budowy wieży Babel. (...) Widziałam jak wszystko obraca się w ruinę, zniszczenie sakralnych przedmiotów, bezbożność i herezję wdzierające się do wnętrza" (s. 132).

Niech ta wizja będzie przestrogą dla Polaków przed zmienieniem Kościoła Katolickiego w "lutrański zbór".
Walczmy z herezją i kultem złotego cielca!

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


N sty 15, 2017 19:31
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Proponują używać koloru np. niebieskiego, bo czerwony zwyczajowo stosuje moderacja.


Wracając do tematu, nie doczytałeś drugiego linku. A tam było:

Niestety zapomniano przy tym o dość istotnym fakcie, mianowicie o tym, że to nie ona bezpośrednio spisywała swoje wizje, ale jej sekretarz, znany niemiecki poeta Klemens Brentano. Warto tu zauważyć, że śmierć Katarzyny Emmerich w 1824 roku i wydanie pierwszej kompilacji jej spisanych narracji dzieli różnica ponad 10ciu lat, zaś następna wersja ujrzała światło dzienne dopiero w1852 roku, już parę lat po śmierci poety. Było to spowodowane między innymi tym, że mistyczka posługiwała się wyłącznie dialektem westfalskim, zaś jej sekretarz sporządzał jedynie prowizoryczne notatki, które potem musiał „tłumaczyć” na literacką niemczyznę. Toteż bł. Katarzyna nie mogła w żaden sposób swych drukowanych wypowiedzi „autoryzować”, choćby nawet i chciała…

Co ciekawe, gdy w 1923 roku niemiecki ksiądz Winfried Hümpfner zaczął porównywać oryginalne notatki Brentano z treścią wydanych pism, okazało się, że rozbieżności są momentami ogromne. Inni katoliccy badacze kilka lat potem ostatecznie potwierdzili, że tylko niewielka część wydanych pism może zostać uznana za relację odpowiadającą autentycznym wizjom Katarzyny Emmerich, a większość z nich jest wymysłem przedsiębiorczego na swój sposób poety i jego wydawców.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N sty 15, 2017 19:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
@Soul33 bardzo Ci dziękuję za ten komentarz.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Pn sty 16, 2017 6:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Znamię Bestii - już nie przyszłość, ale teraźniejszość

Cytuj:
Ap 13.16 I sprawia, że wszyscy:
mali i wielcy,
bogaci i biedni,
wolni i niewolnicy
otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło
17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia
-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.


Wczoraj płacąc kartą elektroniczną - wirtualną gotówką - wyskoczył problem i po kilku próbach karta nie mogła połączyć się z bankiem. Ekspedientka powiedziała grzecznie, "zdarza się, odłożę zakupy na miejsce, proszę przyjść jutro." Po tych słowach płatność zaskoczyła.
Miałem gotówkę w kieszeni, ale w tej chwili zapomniałem o niej i doświadczyłem rzeczywistej chwili związanej ze Słowami Apokalipsy Świętego Jana.
Gotówka jest jeszcze w obrocie, ale powoli banki, rządy na rzecz kontroli chipami krok po kroku eliminują wartość pieniądza fizycznego.
Nie dajmy się zniewolić i poddać totalnej, niemiłosiernej kontroli. Taka inwigilacja wywoła u nas ogromne rozterki duchowe, które uwidocznią się agresją fizyczną. Jesteśmy osobami wolnymi, w pełni tego słowa znaczeniu.

Cytuj:
Ap 16.2 I poszedł pierwszy,
i wylał swą czaszę na ziemię.
A wrzód złośliwy, bolesny, wystąpił na ludziach,
co mają znamię Bestii,
i na tych, co wielbią jej obraz.


Elektroniczne chipy wstrzyknięte pod skórę, gdy ulegną rozszczelnieniu wywołują bolesne wrzody.

Cytuj:
Ap 14.9 A inny anioł, trzeci, przyszedł w ślad za nimi, mówiąc donośnym głosem:
«Jeśli kto wielbi Bestię, i obraz jej,
i bierze sobie jej znamię na czoło lub rękę,
10 ten również będzie pić wino zapalczywości Boga
przygotowane, nierozcieńczone, w kielichu Jego gniewu;
i będzie katowany ogniem i siarką
wobec świętych aniołów
i wobec Baranka.

11 A dym ich katuszy na wieki wieków się wznosi i nie mają spoczynku we dnie i w nocy
czciciele Bestii
i jej obrazu,
i ten, kto bierze znamię jej imienia».
12 Tu się okazuje wytrwałość świętych,
tych, którzy strzegą przykazań Boga i wiary Jezusa.


Obraz znamienia bestii ma też wymiar duchowy, znamię na prawą rękę - czyny człowieka, znamię na czoło - co człowiek kocha, czym się interesuje tym żyje, z kim żyje i tak zgodnie z prawdą człowieka zawartą w sercu rozum wydaje polecenia wolnej woli.

Cytuj:
Ap 19.20 I pochwycono Bestię,
a z nią Fałszywego Proroka,
co czynił wobec niej znaki,
którymi zwiódł
tych, co wzięli znamię Bestii
i oddawali pokłon jej obrazowi.
Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora,
gorejącego siarką.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Wt sty 17, 2017 10:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Cytuj:
Łk 18.8 Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę.
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?»

Ap 7.4 3 I usłyszałem liczbę opieczętowanych:
sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych
ze wszystkich pokoleń synów Izraela:

Ap 14.1 Potem ujrzałem:
A oto Baranek stojący na górze Syjon,
a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące,
mające imię Jego i imię Jego Ojca wypisane na czołach.
2 I usłyszałem z nieba głos jakby głos mnogich wód
i jakby głos wielkiego gromu.
A głos, który usłyszałem, [brzmiał] jak gdyby harfiarze uderzali w swe harfy.
3 I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem
i przed czterema Zwierzętami, i przed Starcami:
a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć
prócz stu czterdziestu czterech tysięcy -
wykupionych z ziemi.


Promil w skali dzisiejszej ilości ludności na świecie.
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Słowa Pana Jezusa wybrzmiewają dziś i do zmian przyszłości zupełnie inaczej do słów:

Cytuj:
Kościół nie upada. Nigdy Kościół nie miał się tak dobrze, jak dzisiaj, to piękny moment Kościoła

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Śr sty 18, 2017 9:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Cytuj:
Wj 7.10 Mojżesz i Aaron przybyli do faraona i uczynili tak, jak nakazał Pan. I rzucił Aaron laskę swoją przed faraonem i sługami jego, i zamieniła się w węża. 11 Faraon wówczas kazał przywołać mędrców i czarowników, a wróżbici egipscy uczynili to samo dzięki swej tajemnej wiedzy. 12 I rzucił każdy z nich laskę, i zamieniły się w węże. Jednak laska Aarona połknęła ich laski. 13 Mimo to serce faraona pozostało uparte i nie usłuchał ich, jak zapowiedział Pan.


Dziś znaki kończącego się czasu fantastyczny rozum ludzki jest w stanie wytłumaczyć (np. przez globalne ocieplenie) jak za czasów Mojżesza, przez co faraon był uparty i nie chciał zmienić zdania swego postępowania.

Cytuj:
Wj 8.1 Pan rzekł do Mojżesza: "Powiedz Aaronowi: Wyciągnij rękę i laskę na rzeki, kanały i stawy i wprowadź żaby do ziemi egipskiej". 2 Aaron wyciągnął rękę swoją na wody Egiptu, wyszły żaby, i pokryły ziemię egipską. 3 Lecz czarownicy uczynili to samo dzięki swej wiedzy tajemnej i sprowadzili żaby na ziemię egipską.


Nadejdą w końcu takie znaki, że już wytłumaczenia naukowe nie pomogą

Cytuj:
Wj 8.15 Wówczas rzekli czarownicy do faraona: "Palec to Boży", ale serce faraona pozostało uparte i nie usłuchał ich, co też Pan zapowiedział.


Cytuj:
Wj 10.7 A słudzy faraona rzekli do niego: "Jak długo jeszcze będzie ten dla nas nieszczęściem? Wypuść ludzi, aby służyli swemu Panu Bogu. Czy nie rozumiesz, że ginie Egipt?"


Cytuj:
Wj 12. 23 A gdy Pan będzie przechodził, aby porazić Egipcjan, a zobaczy krew na progu i na odrzwiach, to ominie Pan takie drzwi i nie pozwoli Niszczycielowi wejść do tych domów, aby [was] zabijał.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Cz sty 19, 2017 10:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Luter został „ekskomunikowany w roku 1521 przez papieża Leona X bullą papieską Decet Romanum Pontificem.

To nie żart! Wizerunek Marcina Lutra na watykańskim znaczku pocztowym
http://www.m.pch24.pl/to-nie-zart--wize ... 889,i.html

Sami swoi - "koniec świata"

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Pt sty 20, 2017 22:10
Zobacz profil
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
@kooool, jak się odniesiesz do tego fragmentu apokalipsy? o czym pisze Apostoł Jan?

Upadek Wielkiego Babilonu
18:1
Potem widziałem innego anioła zstępującego z nieba, który miał wielkie pełnomocnictwo, i rozjaśniła się ziemia od jego blasku.
18:2
I zawołał donośnym głosem: Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego.
18:3
Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu.
18:4
I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,
18:5
Gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości.
18:6
Odpłaćcie mu, jak i on odpłacił, i w dwójnasób oddajcie według uczynków jego; do kielicha, w którym napój mieszał, nalejcie mu podwójną miarę.
18:7
Ile sam siebie uwielbiał i rozkoszy zażywał, tyle udręki i boleści mu zadajcie; gdyż mówi w sercu swoim: Siedzę jak królowa, wdową nie jestem, a żałoby nie zaznam.
18:8
Dlatego w jednym dniu przyjdą jego plagi, śmierć i boleść, i głód, i spłonie w ogniu; bo mocny jest Pan, Bóg, który go osądził.
18:9
I zapłaczą nad nim, i smucić się będą królowie ziemi, którzy z nim wszeteczeństwo uprawiali i rozkoszy zażywali, gdy ujrzą dym jego pożaru.
18:10
Z dala stać będą ze strachu przed jego męką, mówiąc: Biada, biada tobie, miasto wielkie, Babilonie, miasto potężne, gdyż w jednej godzinie nastał twój sąd.
18:11
I kupcy ziemi płakać będą i smucić się nad nim, bo już nikt nie kupuje od nich towaru,
18:12
Towaru ze złota i srebra, i drogich kamieni, i pereł, i bisioru, i purpury, i jedwabiu, i szkarłatu, i żadnego drzewa tujowego, i żadnego przedmiotu z kości słoniowej, i żadnego sprzętu z najkosztowniejszego drzewa, i z miedzi, i z żelaza, i marmuru,
18:13
I cynamonu, i korzeni, i wonności, i mirry, i kadzidła, i wina, i oliwy, i najprzedniejszej mąki, i pszenicy, i bydła, i owiec, i koni, i wozów, i niewolników, i życia ludzkiego.
18:14
I owoce, których pożądała dusza twoja przepadły dla ciebie, i wszystko, co się lśni i błyszczy, zginęło dla ciebie, i nigdy już ich nie będzie.
18:15
Kupcy handlujący nimi, wzbogaciwszy się na nim, z dala stać będą ze strachu przed jego męką, płacząc i narzekając
18:16
Tymi słowy: Biada, biada, miasto wielkie, przyodziane w bisior i w purpurę, i w szkarłat, przyozdobione w złoto i drogie kamienie, i perły;
18:17
W jednej godzinie zniweczone zostało tak wielkie bogactwo! I wszyscy sternicy, i wszyscy przewoźnicy, i żeglarze, i wszyscy, którzy prowadzą handel morski, przystanęli z dala,
18:18
I widząc dym pożaru jego, krzyczeli, mówiąc: Któreż miasto podobne jest do tego miasta wielkiego?
18:19
I sypali proch na głowy swoje, a płacząc i narzekając, krzyczeli: Biada, biada, miasto wielkie, na którego skarbach wzbogacili się wszyscy właściciele okrętów morskich! W jednej godzinie spustoszone zostało!
18:20
Rozraduj się nad nim, niebo i święci, i apostołowie, i prorocy, gdyż Bóg dokonał dla was sądu nad nim.
18:21
I podniósł jeden potężny anioł kamień, duży jak kamień młyński, i wrzucił go do morza, mówiąc: Tak jednym rzutem zostanie strącone wielkie miasto Babilon, i już go nie będzie.
18:22
I już nie rozbrzmi w tobie gra harfiarzy ani muzyków, ani flecistów, ani trębaczy, już też nie będzie u ciebie mistrza jakiegokolwiek rzemiosła, ani już nie usłyszy się u ciebie huku młyna;
18:23
I nie zabłyśnie już w tobie blask świecy, i nie usłyszy się w tobie głosu oblubieńca ani oblubienicy; gdyż kupcy twoi byli wielmożami ziemi, gdyż czarami twymi dały się zwieść wszystkie narody.
18:24
W nim też znaleziono krew proroków i świętych, i wszystkich, którzy zostali pomordowani na ziemi.

19:1
Potem usłyszałem jakby donośny głos licznego tłumu w niebie, który mówił: Alleluja! Zbawienie i chwała, i moc Bogu naszemu,
19:2
Gdyż prawdziwe i sprawiedliwe są sądy jego; osądził bowiem wielką wszetecznicę, która skaziła ziemię wszeteczeństwem swoim, i pomścił na niej krew sług swoich.


N sty 22, 2017 17:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Mk 16, 15: I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!

@wybrana, to kilka wątków. Babilon jest związany z Wieżą Babel - symbolizuje pychę i wywyższenie się nad Boga Stworzyciela - Jeden Światowy Sojusz - zaczęło się i oczy świata zwrócą się na Europę. W Europie jest Rzym, a Rzym to Piotr, dwa Piotry, akurat dziś. Biada tym co głoszą w Imię Boga przekręcając Boskie Słowa używając Boskich przymiotów by ludziom się przypodobać lub z lęku przed człowiekiem, nieupominając, a usprawiedliwiając i bagatelizując grzeszne życie tzw " dobrych" cudzołożników, zezwalają na swawolę, nowocześni z duchem świata, kłamców nazywając braćmi, brzydotę zwią pięknem artystycznym i letność, obojętność jako tolerancję głoszą. Na koniec mordercom się powie, że taki wolny wybór i się zacznie.... już się nie wprost to wyartykołowało, pozwalając zabijać bezbronnych i niepotrzebnych.

To się już dzieje.
Ef 5, 11: I nie miejcie udziału w bezowocnych czynach ciemności, a raczej piętnując, nawracajcie [tamtych]!
Bada też tym miejscom, gdzie się kąkol kłamstwa rozsiewa i owoce grzechu zbierze. Zaufanie Jezusowi jest kluczem by uciekać od tych ludzi, od tych miejsc, uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń.

Jr 2, 19: Twoja niegodziwość cię karze, a twoje niewierności cię osądzają. Wiedz zatem i przekonaj się, jak przewrotne i pełne goryczy jest to, że opuściłaś Pana, Boga swego, a nie odczuwałaś lęku przede Mną – wyrocznia Pana Zastępów.
Jr 7, 25: Od dnia, kiedy przodkowie wasi wyszli z ziemi egipskiej, do dnia dzisiejszego posyłałem do was wszystkich moich sług, proroków, każdego dnia, bezustannie,
Jr 11, 7: Albowiem usilnie pouczałem waszych przodków od dnia, gdy wyprowadziłem ich z ziemi egipskiej aż do dnia dzisiejszego, bezustannie napominając: Słuchajcie głosu mojego!

Proste, człowiek żyjący w nienawiści, karmiący się modlitwami nienawiści będzie dążył do osiągnięcia swojego celu bezwzględnie, a dzisiejszy przywódcy Europy i Kościoła zdaje się bajkami o tolerancji chcą by mówić pokój, miłość, miłosierdzie, jedność, ale bez Prawdy, bez Jezusa Chrystusa. Dla zmylenia mówią oczywistości Katolikom, którym się zda, że już się nawrócili i zbawili.

Mk 1, 15: Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!

Iz 41, 14: Nie bój się, robaczku Jakubie, nieboraku Izraelu! Ja cię wspomagam - wyrocznia Pana - odkupicielem twoim - Święty Izraela.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


N sty 22, 2017 21:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
No, dosyć tych teorii spiskowych - wróćmy może do tego co JEST w Apokalipsie, a nie do tego, co (na podstawie naszych aktualnych fobii) chcielibyśmy do niej włożyć.
To nie jest tak, że jak jesteśmy przeciw jakiemuś zjawisku, to znaczy że mówi o nim Apokalipsa (ileż to już znaczeń wpisywano przez wieki w te kilka rozdziałów!).
Niemal każda epoka widziała w nich swoje własne postacie i swoje własne problemy.
Dlatego trzeba wrócic do tekstu i powstrzymać fantazję.

Pytanie pierwsze: Kim jest Wielka Nierządnica z Apokalipsy?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N sty 22, 2017 22:44
Zobacz profil WWW
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
wybrana napisał(a):
@kooool, jak się odniesiesz do tego fragmentu apokalipsy? o czym pisze Apostoł Jan?

Upadek Wielkiego Babilonu
18:1
Potem widziałem innego anioła zstępującego z nieba, który miał wielkie pełnomocnictwo, i rozjaśniła się ziemia od jego blasku.
18:2
I zawołał donośnym głosem: Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego.
18:3
Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu.
18:4
I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,
18:5
Gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości.
18:6
Odpłaćcie mu, jak i on odpłacił, i w dwójnasób oddajcie według uczynków jego; do kielicha, w którym napój mieszał, nalejcie mu podwójną miarę.
18:7
Ile sam siebie uwielbiał i rozkoszy zażywał, tyle udręki i boleści mu zadajcie; gdyż mówi w sercu swoim: Siedzę jak królowa, wdową nie jestem, a żałoby nie zaznam.
18:8
Dlatego w jednym dniu przyjdą jego plagi, śmierć i boleść, i głód, i spłonie w ogniu; bo mocny jest Pan, Bóg, który go osądził.
18:9
I zapłaczą nad nim, i smucić się będą królowie ziemi, którzy z nim wszeteczeństwo uprawiali i rozkoszy zażywali, gdy ujrzą dym jego pożaru.
18:10
Z dala stać będą ze strachu przed jego męką, mówiąc: Biada, biada tobie, miasto wielkie, Babilonie, miasto potężne, gdyż w jednej godzinie nastał twój sąd.
18:11
I kupcy ziemi płakać będą i smucić się nad nim, bo już nikt nie kupuje od nich towaru,
18:12
Towaru ze złota i srebra, i drogich kamieni, i pereł, i bisioru, i purpury, i jedwabiu, i szkarłatu, i żadnego drzewa tujowego, i żadnego przedmiotu z kości słoniowej, i żadnego sprzętu z najkosztowniejszego drzewa, i z miedzi, i z żelaza, i marmuru,
18:13
I cynamonu, i korzeni, i wonności, i mirry, i kadzidła, i wina, i oliwy, i najprzedniejszej mąki, i pszenicy, i bydła, i owiec, i koni, i wozów, i niewolników, i życia ludzkiego.
18:14
I owoce, których pożądała dusza twoja przepadły dla ciebie, i wszystko, co się lśni i błyszczy, zginęło dla ciebie, i nigdy już ich nie będzie.
18:15
Kupcy handlujący nimi, wzbogaciwszy się na nim, z dala stać będą ze strachu przed jego męką, płacząc i narzekając
18:16
Tymi słowy: Biada, biada, miasto wielkie, przyodziane w bisior i w purpurę, i w szkarłat, przyozdobione w złoto i drogie kamienie, i perły;
18:17
W jednej godzinie zniweczone zostało tak wielkie bogactwo! I wszyscy sternicy, i wszyscy przewoźnicy, i żeglarze, i wszyscy, którzy prowadzą handel morski, przystanęli z dala,
18:18
I widząc dym pożaru jego, krzyczeli, mówiąc: Któreż miasto podobne jest do tego miasta wielkiego?
18:19
I sypali proch na głowy swoje, a płacząc i narzekając, krzyczeli: Biada, biada, miasto wielkie, na którego skarbach wzbogacili się wszyscy właściciele okrętów morskich! W jednej godzinie spustoszone zostało!
18:20
Rozraduj się nad nim, niebo i święci, i apostołowie, i prorocy, gdyż Bóg dokonał dla was sądu nad nim.
18:21
I podniósł jeden potężny anioł kamień, duży jak kamień młyński, i wrzucił go do morza, mówiąc: Tak jednym rzutem zostanie strącone wielkie miasto Babilon, i już go nie będzie.
18:22
I już nie rozbrzmi w tobie gra harfiarzy ani muzyków, ani flecistów, ani trębaczy, już też nie będzie u ciebie mistrza jakiegokolwiek rzemiosła, ani już nie usłyszy się u ciebie huku młyna;
18:23
I nie zabłyśnie już w tobie blask świecy, i nie usłyszy się w tobie głosu oblubieńca ani oblubienicy; gdyż kupcy twoi byli wielmożami ziemi, gdyż czarami twymi dały się zwieść wszystkie narody.
18:24
W nim też znaleziono krew proroków i świętych, i wszystkich, którzy zostali pomordowani na ziemi.

19:1
Potem usłyszałem jakby donośny głos licznego tłumu w niebie, który mówił: Alleluja! Zbawienie i chwała, i moc Bogu naszemu,
19:2
Gdyż prawdziwe i sprawiedliwe są sądy jego; osądził bowiem wielką wszetecznicę, która skaziła ziemię wszeteczeństwem swoim, i pomścił na niej krew sług swoich.


kooool, zacytowałam po raz drugi mój wpis, bo nie odpowiedziałeś mi na moje pytana.
Do pytań powyżej dodam jeszcze inne.
O jakiej wielkiej nierządnicy pisał Św.Jan, która uprawiała nierząd z królami i władcami wiata?
św.Jan pisał o czasach ostatecznych, czyli jego proroctwo dotyczyło przyszłości i zdarzenia,które nastąpi przed triumfalnym nadejściem Królestwa Jezusa. Po upadku wielkiej nierządnicy następuje triumf Jezusa.
Kim według ciebie jest wielka nierządnica, rządząca władcami i królami na ziemi ubrana w szkarłat i purpurę, sprawująca władzę na 7 wzgórzach?


N sty 22, 2017 22:47

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Myślałem że spróbujesz odpowiedzieć a nie powtórzyć moje pytanie :)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N sty 22, 2017 23:36
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
@wybrana ja już pisałem w tym temacie o Wielkiej Nierządnicy i tyle ile poznałem czy zrozumiałem opisałem. Wklejasz cały rozdział i chcesz by Ci po prostu wyjaśnić? Apokalipsa nie jest podana jako kolejne następujące po sobie wydarzenia, nie jest też po to by nas podzielić, ale uchronić od sprytnych manipulacji między Prawdą, a kłamstwem, chrześcijaństwem, a humanizmem. Apokalipsa jest czasem przed dniem Powtórnego Przyjścia Pana Jezusa, gdyż to będzie czas jakby Jego powtórnego ukrzyżowania w swoim Mistycznym Ciele Kościele, które się powtórzy. Kościół od wewnątrz jest rozmontowywany i w różnymi etapami wprowadza się podziały przez dążenie do tego co łączy wszystkie religie, o różnicach się nie mówi. Biczują - kłamstwa i układy ze światem. Cierniowa korona otrzymują kapłani głoszący Prawdę dla Chwały Bożej. Ręce przebite gwoźdźmi kapłani nie udzielający Świętych Sakramentów. Nogi przebite gwoźdźmi, kapłani nie prowadzący dusz do Boga Ojca. Gdy ohyda zniszczy Eucharystie i nie będzie już Pana Jezusa, wtedy też Kościół będzie politycznie poprawnie w jedności ze światem, umrze. Człowiek Prawdy będzie osamotniony.

Trzeba trzymać się Prawdy, bo tylko Prawda nas wyzwoli. Za Prawdę wielu cierpiało, zginęło i na to się trzeba przygotować już, bo robiąc baypas z Golgoty, - nie idąc za Jezusem - staje się po stronie Wielkiej Nierządnicy głoszących substytuty prawdy. Bojaźń Boża początkiem Mądrości i niesienia Krzyża Prawdy.

Widoczni są ci, którzy Prawdziwie Wierzą w Boga, co widać po ich normalnych czynach czy odważnych dziełach jakie tworzą na Chwałę Boga i dla ratowania dusz. Oni nikogo nie przeklinają, ale modlą się w ciszy za wrogów Pana Jezusa, którzy też są doskonale widoczni. Świat się coraz wyraźniej rozdziela i to w każdej przestrzeni życia, w tym i w Kościele Katolickim.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Pn sty 23, 2017 16:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 372 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL