Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Dlaczego ciągle ulegamy? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Dlaczego ciągle ulegamy?
Dlaczego świat wokół nas jest coraz bardziej bezwzględny? Dlaczego dajemy się łapać ciągle na te same sztuczki szatana?Dlaczego jego propozycje są dla nas tak atrakcyjne? Może warto się zastanowić nad technikami działania szatana i podzielić się swoimi doświadczeniami w walce z nim. Co możemy zrobić jako wspólnota aby sobie wzajemnie pomagać.
Czym szatan się posługuje?
Kłamstwo
Manipulacja
Sugestia
Strach
Tajemnica
Zmysłowość
Chciwość
Szatan zdoominował nasze myślenie tak, że nam się wydaje, że uczciwie to się już nie da.


Wt gru 27, 2016 14:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Dlaczego ciągle ulegamy?
Nie wiecie jak walczyć z szatanem? To może przytoczę największy cud ostatniego stulecia. ,,Solidarność" i upadek komunizmu bez przelewu krwi. Przyszedł szatan i podzielił ,, Solidarność" bo przeciw takiej sile jest bezradny. Jemu zależy, żeby każdy z nas był samotny i walczył sam o swój interes. To może teraz dam przykład braku solidarności - kredyt frankowy. ( nie mam kredytu frankowego). Jeden z największych przekrętów ostatniego stulecia. Wszystko zostało zaplanowane od początku do końca. Złodziej jest jednak zbyt potężny, żeby ktoś odważył się go tknąć. Można mu co jajwyżej pogrozić palcem. Przekonał wszystkich, że jak się przewróci to będzie jeszcze większy problem. Oszukani zostali sami ze sobą. Nikt się nimi nie przejmuje. Naiwny jest sam sobie winien. Ale za ,,Solidarności" nikt sobie nie wyobrażał, że można przewrócić komunę. Szatan wobec takiej siły jak ,,Solidarność" przestraszył się i uciekł. Do walki z szatanem potrzebna jest odwaga i solidarność ( miłość bliźniego).


Wt gru 27, 2016 16:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego ciągle ulegamy?
Krzysiek, zgadzam się z Tobą

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt gru 27, 2016 16:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Dlaczego ciągle ulegamy?
Bo cóż myślałem, że znajdą się chętni podyskutować na poważny temat. Może jeszcze dam przykład solidarności z Biblii - księga Jonasza. Tam wszyscy solidarnie oblekli się w wzory pokutne - pomogło.


So gru 31, 2016 10:54
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego ciągle ulegamy?
Ten świat, taki jaki jest, jest tym który kocha Pan Bóg. Może jednak lepiej nie poprawiać Pana i pozwolić mu prowadzić go tak jak chce i dokąd chce?

Z tekstu, który napisaleś wynika, ze szatan zdominował nasze myślenie. Wskazujesz, że to on rządzi światem, bezwolnym człowiekiem, który nie ma już wolnej woli. A Pan Bóg siedzi w kąciku i płacze z bezsilności...nic już nie mu zostało z dzieła stworzenia, wszystko zniszczone idzie na zatracenie do piekła.
To krzywe zwierciadło...


So gru 31, 2016 12:12

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Dlaczego ciągle ulegamy?
Liza ; nie wiem dlaczego odebrałaś to co napisałem, w taki sposób. Widzisz, nasza wiara to nie jest nasza prywatna sprawa. Ktoś, kto otrzymał większą wiarę, to powinien się tą wiarą dzielić. Nie można się zamykać i walczyć z szatanem samemu. Jak się dzielę swoją wiarą, to mi tej wiary nie ubywa, a wręcz przeciwnie - rozwijam swoją wiarę. Każdy ma jakieś doświadczenia w walce z szatanem. Nie powinniśmy tego ukrywać, bo to jest skarb Kościoła. Twoje doświadczenia mogą dla kogoś być inspiracją i nadzieją na zwycięstwo. Solidarność to jest właśnie miłość bliźniego, o której Pan Jezus mówił. Moja wiara zakiełkowała jak przez trzy lata odmawiałem ,, Tajemnicę Szczęścia" świętej Brygidy.


N sty 01, 2017 21:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego ciągle ulegamy?
Myślałem nad Tajemnicą Szczęścia, ale odmawianie przez cały rok jest dla mnie czymś zupełnie nie do zrobienia. A tu dowiaduję się że odmawiałeś przez 3 lata! Dlaczego nie przez rok?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sty 01, 2017 21:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dlaczego ciągle ulegamy?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Bo cóż myślałem, że znajdą się chętni podyskutować na poważny temat.
A o czym tu dyskutować? Nad paroma oczywistościami, podanymi z pozycji "ja wielki prorok wam radzę bądźcie solidarni"?
A jak się nie chcecie zachwycać tym co napisałem, to pretensja...

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N sty 01, 2017 22:00
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Dlaczego ciągle ulegamy?
Widzisz było tak: przez osiem lat byliśmy małżeństwem i nie mieliśmy dzieci. Czułem, że prowadzę takie puste życie. Nie pamiętam od kogo dostałem tą modlitwę. Zachęcony obietnicami zacząłem ją odmawiać, aby Bóg odmienił moje życie. Nie miałem konkretnego planu - co ja bym chciał. Może na początku jest trudno ale z czasem ta modlitwa wciąga. Skończyłem rok odmawiania i niedługo urodził mi się pierwszy syn. Po jakimś czasie znowu wróciłem do tej modlitwy. Odmawiałem ją z pamięci. Łatwiej mi zaczęła przychodzić walka ze swoimi słabościami. Modliłem się dalej bez jakiejś konkretnej intencji. Mnożyłem tylko w swojej głowie obietnice, aż kiedyś usłyszałem - a może Ja chcę ci dać więcej. To było jakieś dwadzieścia lat temu.


N sty 01, 2017 22:09
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Dlaczego ciągle ulegamy?
Wiesz, podejrzewam, że ten Twój syn urodził się nie tyle z powodu modlitwy, co z powodu innych czynności.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N sty 01, 2017 22:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Dlaczego ciągle ulegamy?
Tych czynności przez osiem lat było dość dużo, a jakoś nie skutkowało.


N sty 01, 2017 23:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL