Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie dusza 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
SemenBedryszko napisał(a):
To że Tomasz powiedział Pan mój i Bóg mój faktycznie trzeba interpretować, bo co miał na myśli Tomasz tego nikt nie wie.


Miał na myśli to co powiedział.

SemenBedryszko napisał(a):
Sugerując się kontekstem i okolicznościami owszem można zinterpretować to iż Tomasz nazywa to Jezusa Bogiem. Ale na pewno nie jest to nauką stricte o Jezusie Bogu. Na pewno Tomasz wyraża tu swój zachwyt w odniesieniu do Jezusa tak jak np. meloman po wysłuchaniu gry jakiegoś muzyka zachwycony jego grą wykrzyknie "mistrz nad mistrzem"


Daj jakiś cytata z Biblii, gdzie ludzie nawzajem nazywają siebie Bogami :mrgreen:

SemenBedryszko napisał(a):
Przyznasz że jest to przynajmniej zastanawiające że tak gigantycznej i fundamentalnej nauki o Jezusie Bogu w nauczaniu Jezusa i Apostołów nie ma w Biblii?


No przecież jest w Biblii nauka o Jezusie Bogu, w końcu mamy to Pan mój i Bóg mój(J 20,28)

medieval_man napisał(a):
To wcale nie jest oczywiste.
1P 1, 20
Wiecie bowiem, że z waszego, odziedziczonego po przodkach, złego postępowania zostali wykupieni nie czymś przemijającym, srebrem lub złotem, ale drogocenną krwią Chrystusa, jako baranka niepokalanego i bez zmazy. On był wprawdzie przewidziany przed stworzeniem świata, dopiero jednak w ostatnich czasach się objawił ze względu na was.
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=836828#p836828

Tak więc, niezależnie od grzechu Adama wcielenie Syna Bożego dla naszego przebóstwienia było przewidziane.
Grzech Adama spowodował natomiast to, że to przebóstwienie musiało dokonać się z uwzględnieniem konieczności zbawienia.
Zbawienie od grzechu jest tylko aktem uzupełniającym wcielenia mającego za cel podniesienie człowieka do godności syna Bożego.


No ale bez grzechu Adama to ta cała śmierć na krzyżu, nie miałaby żadnego sensu.
I ten grzech pierworodny był konieczny do zaistnienia tego wszystkiego, więc jak w tej sytuacji można mówić o grzechu pierworodnym, skoro ta cała sytuacja została przez Boga celowo sprowokowana?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N maja 14, 2017 21:10
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Robek napisał(a):
No ale bez grzechu Adama to ta cała śmierć na krzyżu, nie miałaby żadnego sensu.

Na to Duns Szkot:
Duns Szkot napisał(a):
Jeśli upadek byłby przyczyną predestynacji Chrystusa, to najwznioślejsze dzieło Boga byłoby czysto okazjonalne; bowiem faktycznie nie ma innej rzeczywistości tak chwalebnej, jak Chrystus. Wydaje się więc, że nieracjonalnym jest mówienie, że Bóg zaniechałby tak wielkiego dzieła, jedynie ze względu na dobre działanie Adama (w przypadku gdyby nie zgrzeszył).

Robek napisał(a):
I ten grzech pierworodny był konieczny do zaistnienia tego wszystkiego, więc jak w tej sytuacji można mówić o grzechu pierworodnym, skoro ta cała sytuacja została przez Boga celowo sprowokowana?

Znowu prosimy Doktora Subtelnego o odpowiedź Robkowi
Duns Szkot napisał(a):
To wszystko więc, co się zdarzyło ze strony Chrystusa dla naszego odkupienia, nie było z konieczności, ale było konsekwencją postanowienia boskiego, które tak rozporządziło; dlatego jedynie w porządku konieczności konsekwentnej Chrystus przyszedł na cierpienie. Ale jest to motyw, dla którego my jesteśmy jeszcze bardziej Mu zobowiązani. Faktycznie, człowiek mógł być odkupiony w inny sposób, a jednak z woli Boga został odkupiony w taki sposób (tzn. przez mękę Syna wcielonego). W tym wypadku jesteśmy jeszcze bardziej zobowiązani, niż gdybyśmy nie mogli być odkupieni w inny sposób. On dlatego to uczynił, by nas pozyskać dla swej miłości, i żeby człowiek czuł się bardziej obowiązany wobec Boga.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N maja 14, 2017 21:36
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
medieval_man napisał(a):
Znowu prosimy Doktora Subtelnego o odpowiedź Robkowi
Duns Szkot napisał(a):
To wszystko więc, co się zdarzyło ze strony Chrystusa dla naszego odkupienia, nie było z konieczności, ale było konsekwencją postanowienia boskiego, które tak rozporządziło; dlatego jedynie w porządku konieczności konsekwentnej Chrystus przyszedł na cierpienie. Ale jest to motyw, dla którego my jesteśmy jeszcze bardziej Mu zobowiązani. Faktycznie, człowiek mógł być odkupiony w inny sposób, a jednak z woli Boga został odkupiony w taki sposób (tzn. przez mękę Syna wcielonego). W tym wypadku jesteśmy jeszcze bardziej zobowiązani, niż gdybyśmy nie mogli być odkupieni w inny sposób. On dlatego to uczynił, by nas pozyskać dla swej miłości, i żeby człowiek czuł się bardziej obowiązany wobec Boga.


I jeśli by grzech pierworodny nigdy nie miał miejsca, to i tak ukrzyżowanie Jezusa musiałoby nastąpić?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn maja 15, 2017 13:28
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Gdyby nie było grzechu pierworodnego, nie byłoby cierpienia ludzkości, w związku z tym nastąpiłoby Wcielenie, którego jednak "koniecznością konsekwentną" nie byłoby ukrzyżowanie.
Duns Szkot pisze przecież:
To wszystko więc, co się zdarzyło ze strony Chrystusa (...) było konsekwencją postanowienia boskiego.
Słowo miało zjednoczyć się z ludzką naturą, by poprzez solidarność z nią podnieść ją i przebóstwić.
Gdyby nie było cierpienia solidarność nie wymagałaby cierpienia.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn maja 15, 2017 13:35
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
medieval_man napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Zakładasz, że zbawienie i życie wieczne z Bogiem w niebie jest tożsame z pobytem w Edenie?
Czyli, gdyby nie było grzechu Adama, Syn Boży nie wcieliłby się w człowieka dla naszego zbawienia?

to jest oczywiste


To wcale nie jest oczywiste.
1P 1, 20
Wiecie bowiem, że z waszego, odziedziczonego po przodkach, złego postępowania zostali wykupieni nie czymś przemijającym, srebrem lub złotem, ale drogocenną krwią Chrystusa, jako baranka niepokalanego i bez zmazy. On był wprawdzie przewidziany przed stworzeniem świata, dopiero jednak w ostatnich czasach się objawił ze względu na was.
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=836828#p836828



a co twoim zdaniem znaczą słowa 1 ." założenie świata" ?2. do czego m.in. odnosiło się u pisarzy Biblii określenie "Świat"?


So maja 20, 2017 9:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Robek napisał

Cytuj:
Miał na myśli to co powiedział.


Ach zu?! Czyli tymi słowami powiedział- wyraził że Jezus dla niego jest Bogiem. Zgadzam się. Nie mniej nie jest to wykładnia nauczania ewangelicznego tylko wyraz zachwytu własnego. To że z tych słów wynikałoby iż Jezus jest Bogiem najwyższym trzeba niestety przy udziale dobrej woli wyinterpretować. My również uważamy że Jezus jest Boski -Bogiem lecz nie Bogiem najwyższym równym Bogu Ojcu Jehowie.




Cytuj:
Daj jakiś cytata z Biblii, gdzie ludzie nawzajem nazywają siebie Bogami :mrgreen:

1. nie rozumiem po co? Stricte takiego zdania w Biblii nie ma, ale jest wiele innych w których nazywa się ludzi bogami.

Wyj ;4:16 I on będzie za ciebie mówił do ludu; i będzie ci służył za usta, ty zaś będziesz mu służył za Boga.

7:1 Toteż Jehowa rzekł do Mojżesza: „Oto uczyniłem cię Bogiem dla faraona, Aaron zaś, twój brat, stanie się twoim prorokiem. 2 Ty będziesz mówił wszystko, co ci nakażę, natomiast Aaron, twój brat, będzie przemawiał do faraona i ten odprawi synów Izraela ze swojej ziemi.

Jan 10:34 Jezus im odpowiedział: „Czy w waszym Prawie nie napisano: ‚Ja rzekłem: „Jesteście bogami”’? 35 Jeżeli nazwał ‚bogami’ tych, przeciw którym przyszło słowo Boga — a przecież Pisma nie można unieważnić — 36 wy mówicie do mnie, którego Ojciec uświęcił i posłał na świat: ‚Bluźnisz’, ponieważ powiedziałem: Jestem Synem Bożym?

1Kor 8:4 A jeśli chodzi o jedzenie pokarmów ofiarowanych bożkom, wiemy, że bożek jest nicością na świecie i że nie ma innego Boga oprócz jednego. 5 Bo chociaż są tacy, których zwą „bogami”, czy to w niebie, czy na ziemi, jako że jest wielu „bogów” i wielu „panów”, 6 dla nas wszakże jest jeden Bóg, Ojciec, z którego jest wszystko, a my dla niego; i jeden jest Pan, Jezus Chrystus, przez którego jest wszystko i my przez niego.

Z tego wynika że w tamtych czasach pisarzom i czytelnikom Biblii nazywanie ludzi Bogami nie było jakieś niedorzeczne.


So maja 20, 2017 10:40
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
SemenBedryszko napisał(a):
a co twoim zdaniem znaczą słowa 1 ." założenie świata" ?2. do czego m.in. odnosiło się u pisarzy Biblii określenie "Świat"?

A jaki to ma związek z moim stwierdzeniem: Jezus Chrystus (czyli Wcielenie Boga - Bóg człowiek) był przewidziany przed stworzeniem świata?

Świat to cała rzeczywistość poza Bogiem. To "ziemia i niebo" w ST, czyli rzeczy widzialne i niewidzialne.
W ST to thébel słowo pochodzące od yâbal (kolor), czyli miejsce dla człowieka.

W NT u św. Pawła i Jana na określenie świata mamy dwa słowa: aïôn (eon) czyli "czasy", a wiec wszystko, co na ziemi jako materialne podlega czasowi, oraz cosmos, słowo, które ma znaczenie zarówno materialne, jak i znaczenie etyczne w listach św. Pawła i św. Jana.

Św. Piotr w cytowanym przeze mnie fragmencie posługuje się tym pierwszym znaczeniem: wszystkiego, co nie jest Bogiem i wszystkiego, co w rzeczywistości jest przez Boga stworzone (cały świat - byty widzialne i niewidzialne, niebo i ziemia).
To pierwsze znaczenie występuje też w:
Mt 25,34
Rz 1,20
Hbr 4,3

Tak więc przed dziełem stworzenia, Bóg przewidział Wcielenie drugiej Osoby Trójcy Świętej po to, by stworzony świat nie będący Bogiem, zyskał uczestnictwo w naturze boskiej.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So maja 20, 2017 11:59
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
medieval_man napisał(a):


W NT u św. Pawła i Jana na określenie świata mamy dwa słowa: aïôn (eon) czyli "czasy", a wiec wszystko, co na ziemi jako materialne podlega czasowi, oraz cosmos, słowo, które ma znaczenie zarówno materialne, jak i znaczenie etyczne w listach św. Pawła i św. Jana.


„Założenie świata”. Wyraźny związek słowa kòsmos ze światem pojmowanym jako cała ludzkość pomaga zrozumieć, co oznacza wyrażenie „założenie świata”, występujące w różnych wersetach. Powiedziano w nich, że „od założenia świata” doszło do różnych wydarzeń, takich jak: ‛przelewanie krwi proroków’, począwszy od Abla, ‛przygotowanie królestwa’ czy ‛zapisanie imion w zwoju życia’
(Łk 11:50, 51;
Mt 25:34;
Obj 13:8;
17:8; por. Mt 13:35;
Heb 9:26).
Wszystko to wiąże się z życiem i działalnością ludzi, toteż „założenie świata” musi się odnosić do początku rodu ludzkiego, nie zaś stworzenia zwierząt czy tworów nieożywionych. W Hebrajczyków 4:3 powiedziano, że Boże dzieła stwórcze „były zakończone [a nie zaczęły się] od założenia świata”. Wobec tego świat nie mógł zostać ‛założony’ przed pojawieniem się Ewy, która najwyraźniej była ostatnią ziemską istotą stworzoną przez Jehowę.
Grecki termin katabolé (tłumaczony na „założenie”) może się odnosić do poczęcia potomstwa przez ludzi. Dosłownie znaczy on „rzucenie w dół”, a w Hebrajczyków 11:11 można go przetłumaczyć na „poczęcie” (BT, Bw, NŚ). W tym wersecie niewątpliwie chodzi o „rzucenie w dół” nasienia Abrahama i zapłodnienie Sary, która je przyjęła i poczęła syna.
„Założenie świata” nie musi zatem oznaczać początku materialnego wszechświata, tak samo jak wyrażenie „przed założeniem świata” (Jn 17:5, 24; Ef 1:4; 1Pt 1:20) nie odnosi się do okresu poprzedzającego jego stworzenie. Świat, czyli rodzaj ludzki, został „założony” wtedy, gdy dwoje pierwszych ludzi, Adam i Ewa, po wygnaniu z Edenu poczęło potomstwo, które mogło skorzystać z przewidzianej przez Boga drogi uwolnienia od odziedziczonego grzechu (Rdz 3:20-24; 4:1, 2).
W skrócie! Świat rozumiany przez Piotra rozpoczął się od poczęcia i narodzin pierwszego ludzkiego potomka Abla. Zatem zwrot z 1Piotra 1:20 " przed założeniem świata" w odniesieniu do Jezusa znaczy nie mnij ni więcej jak to że Bóg Ojciec Jehowa postanowił o pojawieniu się Mesjasza w wyniku grzechu Adama, a przed narodzenia się Abla czyli "początkiem- założeniem świata ludzi". Inaczej! Postanowienie Boga Ojca Jehowy o pojawieniu się Jezusa było konsekwencją grzechu Adama. Gdyby Adam nie zgrzeszył ludzie żyli by wiecznie na ziemi, a Jezus Mesjasz nie musiał by pojawiać się w roli odkupiciela, wybawcy… bo i od czego miał by nas wybawić? Tak że złudne masz nadzieje w to że Bóg postanowił od samego początku że ludzie na ziemi pojawią się tylko przejściowo. Docelowo zaś żyć będą w niebie.




Cytuj:
Św. Piotr w cytowanym przeze mnie fragmencie posługuje się tym pierwszym znaczeniem: wszystkiego, co nie jest Bogiem i wszystkiego, co w rzeczywistości jest przez Boga stworzone (cały świat - byty widzialne i niewidzialne, niebo i ziemia).
To pierwsze znaczenie występuje też w:
Mt 25,34
Rz 1,20
Hbr 4,3

1. Nie rozumiem skąd masz taką pewność że Piotr miał na myśli właśnie świat materialny nie w sensie ludzkości?
2. Kolego! Mylisz dwa pojęcie 1. " założenie świata" 2. " stworzenie świata" w Mat 25:34; i w Heb 4:3 jest mowa o założeniu świata czyli czas od poczęcie i narodzin pierwszego potomka ludzkiego Abla. Natomiast Rz 1:20 mowa jest o "stworzeniu świata" i tu można przyjąć że chodzi o dzieło stwórcze Boga czyli cały świat materialny.


N maja 21, 2017 10:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Cytuj:
w Mat 25:34; i w Heb 4:3 jest mowa o założeniu świata czyli czas od poczęcie i narodzin pierwszego potomka ludzkiego Abla
Typowa "interpretacja pod tezę" - w dodatku bezsensowna. Co ma wspólnego założenie świata z poczęciem Abla?
Kiepskie te Twoje tezy jeśli musisz je ratować podobnie karkołomnymi (w dodatku wyssanymi z palucha, bez śladu uzasadnienie biblijnego) założeniami, żeby Ci się "zgodziło" :mrgreen:

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N maja 21, 2017 13:20
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
SemenBedryszko napisał(a):
„Założenie świata”. Wyraźny związek słowa kòsmos ze światem pojmowanym jako cała ludzkość pomaga zrozumieć, co oznacza wyrażenie „założenie świata”, występujące w różnych wersetach.

Nie ma takiego związku.
Fantazjujesz, kolego.
Słowo Kosmos nie ma związku ze światem pojmowanym jako cała ludzkość, ale oznacza "ład, porządek".
Kosmeo - czasownik, to "doprowadzić do porządku", albo "upiększyć". Stąd zresztą "kosmetyka".

"Założenie świata" to "stworzenie świata".
I tyle.
Bez zbędnego naginania Pisma

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N maja 21, 2017 14:12
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
SemenBedryszko napisał(a):
Ach zu?! Czyli tymi słowami powiedział- wyraził że Jezus dla niego jest Bogiem. Zgadzam się. Nie mniej nie jest to wykładnia nauczania ewangelicznego tylko wyraz zachwytu własnego.


A skąd ty wiesz, że to jest wyraz zachwytu?

SemenBedryszko napisał(a):
Robek napisał
To że z tych słów wynikałoby iż Jezus jest Bogiem najwyższym trzeba niestety przy udziale dobrej woli wyinterpretować. My również uważamy że Jezus jest Boski -Bogiem lecz nie Bogiem najwyższym równym Bogu Ojcu Jehowie.


Jezus jest równy Bogu ojcu, więc wszystko się zgadza.

No i weź się trochę dokształć w tych kwestiach.
Ty znasz definicje słowa Bóg?
Przecież to jest najwyższa możliwa istota, więc nie da się tutaj tego stopniować, i mówić że Bóg ojciec jest najwyższy, a Bóg Jezus to najmniejszy z Bogów :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N maja 21, 2017 15:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
To taka konsomolska metoda - zmienić znaczenie słów. Jesli się zakwestionuje znaczenie słowa "Bóg" to całkowicie nie ma o czym rozmawiać - bo nawet jeśli wprost czytamy że Jezus jest Bogiem, to Semena nie przekona.
ŻADEN tekst go nie przekona, choćby stało w Piśmie "Semenie, ja Chrystus jestem Bogiem" ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N maja 21, 2017 23:50
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Robek napisał(a):


Cytuj:
A skąd ty wiesz, że to jest wyraz zachwytu?

Wskazuje na to kontekst. Taka teza jest milion razy bardziej prawdopodobny niż twierdzenie na podstawie tych słów że Tomasz wyraził nimi wykładnię i naukę o Bogu Jezusie.
A skąd ty wiesz że te słowa Tomasza są wykładnią nauki o tym że Jezus jest Bogiem najwyższym?


Cytuj:
Jezus jest równy Bogu ojcu, więc wszystko się zgadza.

No i weź się trochę dokształć w tych kwestiach.
Ty znasz definicje słowa Bóg?
Przecież to jest najwyższa możliwa istota, więc nie da się tutaj tego stopniować, i mówić że Bóg ojciec jest najwyższy, a Bóg Jezus to najmniejszy z Bogów :D


Pan Jezus wiele razy jednoznacznie mówił że jest podległy swemu Ojcu, zatem gdzie widzisz równość między Ojcem Bogiem a Synem Bogiem?

Jana. 35 Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w jego rękę.

Dlaczego Ojciec oddaje wszystko w rękę syna skoro Syn jest tym samym Bogiem i w dodatku równym Ojcu?

4:34 Jezus powiedział do nich: „Moim pokarmem jest wykonywanie woli tego, który mnie posłał, i dokończenie jego dzieła.

Dlaczego Jezus wykonuję wolę Ojca skoro Syn jest tym samym Bogiem i w dodatku równym Ojcu? Skoro jest równy Bogu Ojcu to wykonuje własną wolę. Przeciecz to jeden i ten sam Bóg?

519 Na to Jezus odezwał się do nich: „Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Syn nie może nic uczynić z własnej inicjatywy, lecz tylko to, co widzi, że czyni Ojciec. Cokolwiek bowiem Ten czyni, podobnie czyni również Syn.

Jak to Jezus nie może wykonywać nic z własnej inicjatywy skoro Syn jest tym samym Bogiem i w dodatku równym Ojcu? Przeciecz to jeden i ten sam Bóg?

20 Gdyż Ojciec kocha Syna i pokazuje mu wszystko, co sam czyni, i pokaże mu dzieła większe niż te, żebyście się dziwili. […]

Jak to możliwe że Ojciec cokolwiek musi Synowi pokazywać skoro Syn jest tym samym Bogiem i w dodatku równym Ojcu? Przeciecz to jeden i ten sam Bóg?

:30 Ja nie mogę nic uczynić z własnej inicjatywy; sądzę tak, jak słyszę, a sąd mój jest prawy, ponieważ nie szukam własnej woli, lecz woli tego, który mnie posłał.[…].

Jak to możliwe że Jezus nie ma własnej inicjatywy skoro Syn jest tym samym Bogiem i w dodatku równym Ojcu? Przeciecz to jeden i ten sam Bóg?

36 Ale ja mam świadectwo większe niż Janowe, bo już same dzieła, które mój Ojciec wyznaczył mi do wykonania, właśnie te dzieła, które czynię, świadczą o mnie, że wysłał mnie Ojciec.

Dlaczego Ojciec musiał wysyłać Syna i wykonywać Ojcowskie dzieła skoro Syn jest tym samym Bogiem i w dodatku równym Ojcu? Przeciecz to jeden i ten sam Bóg?

37 Także Ojciec, który mnie posłał, sam złożył o mnie świadectwo. Ani jego głosu nigdy nie słyszeliście, ani nie widzieliście jego postaci; 38 i jego słowo w was nie pozostaje, gdyż nie wierzycie temu, którego on wysłał.

6:38 ponieważ zstąpiłem z nieba nie po to, żeby wykonywać wolę swoją, lecz wolę tego, który mnie posłał.


7:28 Toteż Jezus, nauczając w świątyni, zawołał i powiedział: „I znacie mnie, i wiecie, skąd jestem. Nie przyszedłem też z własnej inicjatywy, lecz ten, który mnie posłał, rzeczywiście istnieje, a wy go nie znacie. 29 Ja go znam, ponieważ jestem jego przedstawicielem i on mnie posłał”.

Dlaczego Jezus nie ma własnej woli w wykonywaniu dzieł Ojca skoro Syn jest tym samym Bogiem i w dodatku równym Ojcu? Przeciecz to jeden i ten sam Bóg?


8:Dlatego Jezus im rzekł: „Kiedy już uniesiecie w górę Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że to ja jestem i że nic nie czynię z własnej inicjatywy, ale wszystko mówię tak, jak mnie nauczył Ojciec. 29 A ten, który mnie posłał, jest ze mną; nie pozostawił mnie samego, ponieważ zawsze czynię to, co się jemu podoba”. 30 Gdy to mówił, wielu w niego uwierzyło.

Dlaczego Jezus miałby się czegokolwiek uczyć skoro jest Bogiem najwyższym równym Ojcu który go uczy?

To tylko kilka niektórych wypowiedzi Jezusa świadczących o tym że Jezus jest podporządkowany Ojcu i całkowicie zależnym od niego. A to znaczy że między Ojcem a Synem jest zasada z w i e r z c h n i c t w a. A gdzie jest zasada zwierzchnictwa nie ma mowy o równości bo zawsze zwierzchnia osoba Boga Ojca Jehowy jest nad podporządkowaną osobą Syna Bożego Jezusa.


So maja 27, 2017 16:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
medieval_man napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):
„Założenie świata”. Wyraźny związek słowa kòsmos ze światem pojmowanym jako cała ludzkość pomaga zrozumieć, co oznacza wyrażenie „założenie świata”, występujące w różnych wersetach.

Nie ma takiego związku.
Fantazjujesz, kolego.
Słowo Kosmos nie ma związku ze światem pojmowanym jako cała ludzkość, ale oznacza "ład, porządek".
Kosmeo - czasownik, to "doprowadzić do porządku", albo "upiększyć". Stąd zresztą "kosmetyka".

"Założenie świata" to "stworzenie świata".
I tyle.
Bez zbędnego naginania Pisma

czyli Bóg zaaranżował całą historię z grzechem Adama bo ty masz swoją w tym temacie teorię i dzieło Boga musi pasować do twojego wyobrażeni. A przecież ty nie możesz wyjść na głupca! skąd że znowu. to niech raczej Bóg wyjdzie na hipokrytę potwora i zbrodniarza który wkalkulował ludziki błąd-grzech by mógł się pojawić wykupiciel.


So maja 27, 2017 17:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Marek_Piotrowski napisał(a):
Cytuj:
w Mat 25:34; i w Heb 4:3 jest mowa o założeniu świata czyli czas od poczęcie i narodzin pierwszego potomka ludzkiego Abla
Typowa "interpretacja pod tezę" - w dodatku bezsensowna. Co ma wspólnego założenie świata z poczęciem Abla?
Kiepskie te Twoje tezy jeśli musisz je ratować podobnie karkołomnymi (w dodatku wyssanymi z palucha, bez śladu uzasadnienie biblijnego) założeniami, żeby Ci się "zgodziło" :mrgreen:



widać że dla niektórych umysłów to za trudne by usprawiedliwiać Osobę Boga Ojca i interpretować tekst Biblii na korzyść Boga. interpretacja Biblii może być dla takich tylko taka by eksponować własne rozumienie, własną mądrość nawet kosztem pogrążenie świętości Boga w jakimś niewyobrażalnym bestialstwie i zwyrodnieniu jakim byłoby z premedytacją doprowadzenie ludzkości do grzechu w wyniku którego od tysięcy lat ludzie cierpią niewyobrażalne męki. szatan z radości kopytkami pod ogonek się kopie na takie dictum acerbum :)


So maja 27, 2017 17:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL