Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie dusza 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
chwat napisał(a):



Cytuj:
Słowa "stricte" też nie ma w Biblii, więc to już nie moja wina, że najpierw wymyślasz sobie fikcyjne wymagania, a potem zarzucasz brak ich występowania. Są za to wyrażenia, rozwiewające wątpliwości na temat Boskości Jezusa, np: Pan mój i Bóg mój (J 20.28) i z drugiej strony co do jedności Osób. Wystarczy połączyć

Jeśli ty uważasz że wymagania w postaci nauki Jezusa czy apostołów są fikcyjne a dowolna interpretacja słów przez duchowieństwo jest właściwą interpretacją nauk słów Jezusa i apostołów to nie mamy o czym rozmawiać.


Cytuj:
A jedność substancji? To znowu jakaś fikcyjna poprzeczka. Czy Bóg (Ojciec) jest nazwany w Biblii "substancją", że daje Ci to pretekst do wymagania akurat takiego słowa odnośnie określenia tożsamości i jedności Pierwszej i Drugiej Osoby, w taki sposób, że brak zwrotu "jedność substancji" pozwala Ci stawiać tezę o niewystarczającej jedności?

O jedności substancji osób Trójcy uczy twój Kościół. Jak chcesz o czymś poważnie rozmawiać to najpierw odrób lekcje.
http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkI-2-1.htm

Cytuj:
W rozdziale 17stym jest mowa o jedności Kościoła, a w 10tym o Boskości Jezusa. Gdybyś chciał robić rebusy z podobnych albo i tych samych wyrażeń z różnych odległych fragmentów, ale bez kontekstu, to mógłbyś rzeczywiście wyprowadzać każde dowolne twierdzenie.

;)) jasne!


N cze 04, 2017 22:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Marek_Piotrowski napisał(a):
No cóż, Semenie, stary sposób Świadków Jehowy - brak Ci argumentów, więc zaczyna się wyzywanie od fanatyków.
Myślę, że to dyskwalifikuje Cię jako uczciwego rozmówcę.
Co, szczerze mówiąc, nie za bardzo mnie dziwi, zważając na wytyczne organizacji, do której należysz:


no pewnie! jak się nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie i brak argumentów w dyskusji to sposobem Katolików jest czepienie się byle czego by wykluczyć rozmówcę z dyskusji i zamknąć mu usta żeby nie powtarzał niewygodnych pytań.


N cze 04, 2017 22:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Ja odpowiedziałem. Ty, nie wiedząc jak zanegować co napisałem, pojechałeś w epitety.
No cóż, "Strażnica" naucza, że okłamywanie ludzi spoza "Organizacji" to właściwie nie kłamstwo, tylko "teokratyczna strategia wojenna":
"Okłamywanie wrogów Boga nie jest w rzeczywistości kłamstwem, lecz strategią wojenną" (Strażnica 1 czerwiec 1960, s. 351, wyd ang)

"Czy ona powiedziała kłamstwo? Nie, bynajmniej. Ona nie była kłamcą. Raczej zastosowała teokratyczną strategię wojenną, ukrywając prawdę poprzez postawę i słowa na użytek służby."(Strażnica 1 maj 1957, s. 285, wyd. ang)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N cze 04, 2017 23:21
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Marek_Piotrowski napisał(a):
Ja odpowiedziałem. Ty, nie wiedząc jak zanegować co napisałem, pojechałeś w epitety.
No cóż, "Strażnica" naucza, że okłamywanie ludzi spoza "Organizacji" to właściwie nie kłamstwo, tylko "teokratyczna strategia wojenna":
"Okłamywanie wrogów Boga nie jest w rzeczywistości kłamstwem, lecz strategią wojenną" (Strażnica 1 czerwiec 1960, s. 351, wyd ang)

"Czy ona powiedziała kłamstwo? Nie, bynajmniej. Ona nie była kłamcą. Raczej zastosowała teokratyczną strategię wojenną, ukrywając prawdę poprzez postawę i słowa na użytek służby."(Strażnica 1 maj 1957, s. 285, wyd. ang)


Posługujesz się tłumaczeniem tekstu "wrogów" ŚJ z angielskiego na polski. Tłumaczenie to nie jest autoryzowane przez ŚJ i nie oddaje intencji autora tylko wypaczony sens tychże "wrogów". To praktyka często stosowana przez "wrogów" ŚJ. Już raz spotkałem się z takim przekrętem z tekstem tłumaczonym z niemieckiego na polski gdzie sens był wypaczony i niezgodny z intencjami autorów. Dlatego poproszę o autoryzowany tekst tej strażnicy ewentualnie o oryginalny tekst angielski z kontekstem, a nie samo wyrwane zdanie z kontekstu. Co do poglądu ŚJ na kłamstwo to proszę poniżej nasze oficjalne stanowisko.

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/102000087


Pn cze 05, 2017 3:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Podałem namiary. Teraz czekam, aż napiszesz jakie jest "właściwe" tłumaczenie. Tylko proszę, nie z tych reprintów ze zmienioną po czasie treścią, które zwykli wydawać "Świadkowie" wycofując jednocześnie ze biblioteczek zborowych autentyczne wersje (patrz https://watchtower.org.pl/podolski_falszowanie.php )

Swoją drogą - nie masz tego tekstu, a twierdzisz ze tekst "nie oddaje intencji autora"? ;)
Czy przypadkiem w ten sposób nie pomawiasz mnie?
Dobrze napisał o Was Sawid A.Reed: "ŚJ zewnętrznie reaguje na taką dokumentację poprzez bronienie Towarzystwa Strażnicy. Czynią to automatycznie, na zasadzie odruchu, nie zwracając uwagi na to, czy rzeczywiście wierzą w to, co bronią, czy nie (...)"

Może porozmawiamy o cyklicznym ogłaszaniu Armagedonu w różnych minionych latach, których się wypieracie tak samo, jak tekstów, jakie przytoczyłem? ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn cze 05, 2017 7:28
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
A tu jeszcze inny kwiatek:
*** The Watchtower z 1 lutego 1956, s.79-89 (Strażnica nr18 z 1956) ***
"Skoro niechrześcijańskie „wilki” wydają „owcom” wojnę i chcę ‚walczyć w rzeczywistości przeciw Bogu’, jest słuszne, żeby niewinne „owce” w interesie dzieła Bodego zastosowały przeciw „wilkom” fortel wojenny. Nikt, przeciw komu ta strategia będzie stosowana, nie zostanie przez to w sposób niesprawiedliwy skrzywdzony, podczas gdy „owce” zyskają ochronę, to znaczy obronione zostaną sprawy, które zasługują na ochronę. Bóg nie zobowiązuję nas do przejawiania głupoty owczej i do pomagania wrogowi, który walczy przeciw nam. (…) Jest słuszne osłaniać rozrządzenia, które podejmujemy na rzecz dzieła zleconego nam od Boga. "

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn cze 05, 2017 7:56
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
SemenBedryszko napisał(a):
chwat napisał(a):
Słowa "stricte" też nie ma w Biblii, więc to już nie moja wina, że najpierw wymyślasz sobie fikcyjne wymagania, a potem zarzucasz brak ich występowania. Są za to wyrażenia, rozwiewające wątpliwości na temat Boskości Jezusa, np: Pan mój i Bóg mój (J 20.28) i z drugiej strony co do jedności Osób. Wystarczy połączyć
Jeśli ty uważasz że wymagania w postaci nauki Jezusa czy apostołów są fikcyjne a dowolna interpretacja słów przez duchowieństwo jest właściwą interpretacją nauk słów Jezusa i apostołów to nie mamy o czym rozmawiać.


Zara zara. Przypomnę Ci o czym mówiliśmy. Omawialiśmy cytat:

Ja i Ojciec jedno jesteśmy (J 10.30)

To nie KK go interpretuje kiedy chodzi o słowo "jedno", tylko właśnie ŚJ.

KK rozumie go dosłownie i bez zbędnego komplikowania. Widzę, że sprawnie odwróciłeś kota ogonem i pobredzasz coś o dowolnej interpretacji słów przez duchowieństwo. Dowolną interpretację, czy raczej nazywając rzecz po imieniu pseudo-intelektualną akrobację, wykonują ŚJ, kombinując jak by tu z "jedno" zrobić coś innego, niż ono znaczy.
W przypadku kiedy mamy Pan mój i Bóg mój (J 20.28) i masę innych cytatów wyrażających jedność Ojca z Synem, sztuczki przekręcające znaczenie słów, robią się niestrawne.

Już nie wspominając o samej idei zbawienia, która poza relacją opartą o miłość Stwórca - stworzenie, nie była by możliwa i wypaczała by naturę Boga.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn cze 05, 2017 10:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Marek_Piotrowski napisał(a):
Podałem namiary. Teraz czekam, aż napiszesz jakie jest "właściwe" tłumaczenie. Tylko proszę, nie z tych reprintów ze zmienioną po czasie treścią, które zwykli wydawać "Świadkowie" wycofując jednocześnie ze biblioteczek zborowych autentyczne wersje (patrz https://watchtower.org.pl/podolski_falszowanie.php )

Swoją drogą - nie masz tego tekstu, a twierdzisz ze tekst "nie oddaje intencji autora"? ;)
Czy przypadkiem w ten sposób nie pomawiasz mnie?
Dobrze napisał o Was Sawid A.Reed: "ŚJ zewnętrznie reaguje na taką dokumentację poprzez bronienie Towarzystwa Strażnicy. Czynią to automatycznie, na zasadzie odruchu, nie zwracając uwagi na to, czy rzeczywiście wierzą w to, co bronią, czy nie (...)"

Może porozmawiamy o cyklicznym ogłaszaniu Armagedonu w różnych minionych latach, których się wypieracie tak samo, jak tekstów, jakie przytoczyłem? ;)

Podałem namiary. https://watchtower.org.pl/podolski_falszowanie.php )

Drwisz sobie? Strona na którą się powołujesz twoim zdaniem jest autoryzowana przez ŚJ? Może faktycznie tak myślisz zatem spieszę cię poinformować że ta strona jest autorstwa przeciwników ŚJ którzy manipulują naszymi tekstami i tytułują to "fałszerstwem". Owszem czasami zdarza się że do stałych publikacji takich jak książki są wprowadzane sprostowania i zmienia się coś w tekście ale zawsze jest to poprzedzone wyjaśnieniem czy to w publikacjach, czy na zebraniach w listach do zborów lub na zgromadzeniach że taka to a taka zmiana została wprowadzona i dlaczego. Zatem nie ma mowy o jakimś fałszerstwie jak usiłuje się to wmówić na podanej przez ciebie stronie. Ty posługujesz się dla własnej wygody opracowaniami ludzi szkalującymi ŚJ nie sprawdzając czy w ogóle to co się tam wypisuje jest prawdą czy nie. Dla takich ludzi jak ty prawda jest nie istotna. Istotne jest to że na takich stronach znajdujesz zarzut przeciwko ŚJ , jest on w twoich oczach wiarogodny więc naiwnie powielasz go w obieg i twierdzisz że taka właśnie jest prawda bo to co wypisują na tych stronach przeciwko ŚJ jest dobre. A twoja prośba żebym to ja przedstawił właściwe tłumaczenie jest arogancka i szczytem bezczelności. To dokładnie tak jak by narobić komuś na wycieraczkę, zapukać do drzwi i zażądać by właściciel wycieraczki wytłumaczył się z "G" pod swoimi drzwiami

Ja nie ukrywam że nie posiadam dostępu do tej strażnicy wydanie angielskie. O tłumaczeniu nie zgodnym z intencją autora wiem z rozmów z moimi braćmi. Tak że w dalszym ciągu to do ciebie należy dowieść że słowa które cytowałeś z naszej literatury w języku angielskim są prawdziwe przedstawiając autentyczny tekst tejże Strażnicy 1 maj 1957, s. 285, wyd. ang a nie dowolne nie autoryzowanie tłumaczenie ludzi którzy ciężko pracują nad tym by jak najwięcej zaszkodzić ŚJ. Innymi słowy mówiąc treść wyrwanego z kontekstu fragmentu strażnicy 1 maj 1957, s. 285, wyd. ang w tłumaczeniu przeciwników ŚJ jest niewiarogodna dla ludzi inteligentnych i uczciwych


So cze 24, 2017 10:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
chwat napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):
chwat napisał(a):
Słowa "stricte" też nie ma w Biblii, więc to już nie moja wina, że najpierw wymyślasz sobie fikcyjne wymagania, a potem zarzucasz brak ich występowania. Są za to wyrażenia, rozwiewające wątpliwości na temat Boskości Jezusa, np: Pan mój i Bóg mój (J 20.28) i z drugiej strony co do jedności Osób. Wystarczy połączyć
Jeśli ty uważasz że wymagania w postaci nauki Jezusa czy apostołów są fikcyjne a dowolna interpretacja słów przez duchowieństwo jest właściwą interpretacją nauk słów Jezusa i apostołów to nie mamy o czym rozmawiać.


Zara zara. Przypomnę Ci o czym mówiliśmy. Omawialiśmy cytat:

Ja i Ojciec jedno jesteśmy (J 10.30)

To nie KK go interpretuje kiedy chodzi o słowo "jedno", tylko właśnie ŚJ.

KK rozumie go dosłownie i bez zbędnego komplikowania. .



KrK rozumie to po swojemu. Rozumowanie że określenie wypowiedziane przez Jezusa "jedno" należy rozumieć pod pojęciem jedności natury i istoty jest rozumieniem historycznym wynikającym z tradycji przejętej przez chrześcijaństwo nie dosłownym. Z tego wyrwanego z kontekstu zdania nie można dowieść "dosłownego" rozumienia tych słów ponieważ zdanie jest w rzeczy samej lakoniczne a rozumienie ma więcej niż jedno wyjaśnienie. Zatem nie ma ty znamion " dosłowność". żeby zrozumieć co miał na myśli Jezus wypowiadając te słowa musimy spytać samego autora co on przez to rozumie. Na szczęście nie ma potrzeby zadawać mu tego pytania osobiście ponieważ w dalszych swoich słowach Jezus sam wyjaśnia co rozumie przez " jedno" rozwijając tę myśl w rozdziale 17 Jana.

Jan 17:20  tak jak ty, Ojcze, jesteś w jedności ze mną, a ja jestem w jedności z tobą, żeby i oni byli w jedności z nami, by świat uwierzył, żeś ty mnie posłał. 22 Ja też dałem im chwałę, którą ty mi dałeś, żeby byli jedno, tak jak my jedno jesteśmy. 23 Ja w jedności z nimi, a ty w jedności ze mną, żeby byli doprowadzeni do doskonałej jedności, aby świat poznał, żeś ty mnie posłał i że ich umiłowałeś, tak jak umiłowałeś mnie.

Oczami wyobraźnie widzę jak piszesz że słowa Jezusa Jana 10:30 i Jana 17 :20-23 nie mają ze sobą żadnego związku i ta myśl bardzo mnie bawi;)


So cze 24, 2017 10:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
SemenBedryszko napisał(a):
KrK rozumie to po swojemu. Rozumowanie że określenie wypowiedziane przez Jezusa "jedno" należy rozumieć pod pojęciem jedności natury i istoty jest rozumieniem historycznym wynikającym z tradycji przejętej przez chrześcijaństwo nie dosłownym. Z tego wyrwanego z kontekstu zdania nie można dowieść "dosłownego" rozumienia tych słów ponieważ zdanie jest w rzeczy samej lakoniczne a rozumienie ma więcej niż jedno wyjaśnienie. Zatem nie ma ty znamion " dosłowność". żeby zrozumieć co miał na myśli Jezus wypowiadając te słowa musimy spytać samego autora co on przez to rozumie. Na szczęście nie ma potrzeby zadawać mu tego pytania osobiście ponieważ w dalszych swoich słowach Jezus sam wyjaśnia co rozumie przez " jedno" rozwijając tę myśl w rozdziale 17 Jana.

Jan 17:20  tak jak ty, Ojcze, jesteś w jedności ze mną, a ja jestem w jedności z tobą, żeby i oni byli w jedności z nami, by świat uwierzył, żeś ty mnie posłał. 22 Ja też dałem im chwałę, którą ty mi dałeś, żeby byli jedno, tak jak my jedno jesteśmy. 23 Ja w jedności z nimi, a ty w jedności ze mną, żeby byli doprowadzeni do doskonałej jedności, aby świat poznał, żeś ty mnie posłał i że ich umiłowałeś, tak jak umiłowałeś mnie.

Oczami wyobraźnie widzę jak piszesz że słowa Jezusa Jana 10:30 i Jana 17 :20-23 nie mają ze sobą żadnego związku i ta myśl bardzo mnie bawi;)


Mam rozumieć że jesteś znawcą tematu, i wiesz co w Biblii można brać dosłownie a co już nie?

No i wracając do głównego wątku, to powiem że po swojej śmierci człowiek raczej na pewno przestaje istnieć, i jest to pewne na 99% :biggrin:
Oczywiście mam tu na myśli to że przestaje istnieć świadomość, bo cała ta materialna powłoka istnieje dalej.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So cze 24, 2017 11:20
Zobacz profil
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
SemenBydruszko napisał(a):
Stary testament 39 ksiąg jest zbiorem ksiąg natchnionych zebranych w kanon przez Żydów. Siedem ksiąg apokryficznych nigdy nie było uznawanych za natchnione przez Żydów i nigdy be wchodziły do kanonu pism natchnionych.


A to ciekawe, możesz podać jakikolwiek wiarygodny dowód że kanon ST został zamknięty w I wieku? W ogóle argument że żydzi czegoś tam nie uznawali jest wyjątkowo słaby. Równie dobrze można powiedzieć że żydzi nie uznają NT, więc należy go wyrzucić


N wrz 01, 2019 10:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL