Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 20:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie dusza 
Autor Wiadomość
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Cytuj:
Katolikiem?! uchowaj Boże! jestem ŚJ

Od pogardy Cię nie uchował......


Wt mar 28, 2017 6:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
SemenBedryszko napisał(a):
tak rozumując można się z tym zgodzić. Ale nie pasuje to do sów Jezusa przypomnę powiedział według Katolików "dziś będziesz ze mną w raju" czyli Jezus według tych słów miał byś tego samego dnia w raju a łotr jakby przy okazji razem z nim. a Jezus tego samego dnia nie był w raju.


To się zdecyduj :mrgreen: albo się z tym zgadzasz, albo się nie zgadzasz.
I albo ci to pasuje albo nie pasuje, nie możesz być jednocześnie za i przeciw.

Cytuj:
SemenBedryszko napisał(a):
Katolikiem?! uchowaj Boże! jestem ŚJ


Czy twoja wizja Nieba jest taka sama jak katolicka?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt mar 28, 2017 7:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Robek pisze

Cytuj:
To się zdecyduj :mrgreen: albo się z tym zgadzasz, albo się nie zgadzasz.
I albo ci to pasuje albo nie pasuje, nie możesz być jednocześnie za i przeciw.


Kolego! Katolicy przedstawiają swoją tezę z punktu widzenia -wypaczonych- słów Jezusa to znaczy że Pan Jezus był tego konkretnego dnia w raju i z takim rozumieniem się nie zgadzam. Ty dość przytomnie przedstawiasz tezę z punktu widzenia łotra to znaczy że w odczuciu czasu łotra można uznać iż łotr był w "ten dzień" w raju ale w rzeczywistości z punktu widzenia żyjących mogło upłynąć wiele lat i z takim rozumieniem są w zupełności zgadzam. Zatem są tu dwa spojrzenia na jedną sprawę. Z jedną tezą się zgadam z drugą nie.

Cytuj:
Czy twoja wizja Nieba jest taka sama jak katolicka?

Zdecydowanie nie ponieważ Katolicka wizja nieba jest nie jasna. Nie rozumiem tego że dobry człowiek po śmierci idzie do nieba ale w pewnym momencie nastąpi zmartwychwstanie ciała i wróci na ziemię. To zmartwychwstanie będzie w nagrodę czy za karę? Jeśli już się osiągnęło ten najwyższy zaszczyt bycia w niebie i oglądanie Boga na własne oczy to zmartwychwstanie ciała i ponowne przyjście na ziemię by znów użerać się z życiem tak jak dziś wydaje mi się bezsensowne.


Śr mar 29, 2017 0:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
David pisze

Cytuj:
Więc jak, jeżeli Paweł zaleca że: prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi, bo jest to rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni, to nie jest to pośrednictwem? Jeżeli modlitwa, wspólne błagania, i prośby za innych do Boga nie są pośrednictwem to czym są według Ciebie? Tak samo i św, Paweł, jeżeli został ustanowiony głosicielem i apostołem-pogan, to co nie jest pośrednikiem między Bogiem a poganami?


Taka filozofia to walenie głowa w mur. Rozpatrujemy słowa Pawła z 1 Tym 2:5 gdzie Paweł jednoznacznie powiedział w kontekście relacji z Bogiem że jest tylko jeden pośrednik między ludźmi a Bogiem Chrystus Jezus i kropka. Ty natomiast usiłujesz na siłę dowieść że pośredników jest więcej bo twoje rozumienie słowa "pośrednik" jest lepsze niż to rozumienie Pawła. Na siłę wypaczasz słowo Boże bo musi pasować do dogmatów twojego Kościoła.

Cytuj:
Jakim jest pośrednikiem Pan Jezus to już napisałem wcześniej, Nie wiem jak można Mojżesza równać, z Panem Jezusem.

Na podstawie słowa Bożego. W kontekście osoby Chrystusa Jezusa Mojżesz powiedział że powstanie prorok taki ja on;
Dzi ap 3:19 „Dlatego okażcie skruchę i nawróćcie się, by zostały zmazane wasze grzechy, żeby od osoby Jehowy nadeszły pory orzeźwienia 20 i żeby on posłał ustanowionego dla was Chrystusa, Jezusa, 21 którego niebo musi w sobie zatrzymać aż do czasów przywrócenia wszystkiego, o czym Bóg mówił przez usta swych świętych proroków, którzy żyli w dawnych czasach. 22 Mojżesz przecież rzekł: ‚Jehowa Bóg wzbudzi wam spośród waszych braci proroka jak ja. Macie go słuchać we wszystkim, co wam powie.


Cytuj:
Skoro Pan Jezus który jest Bogiem

Poprawka. To ty uznajesz Jezusa za Boga, a nie że Jezus jest Bogiem. W Biblii nie ma takiej nauki o tym żeby Jezus był Bogiem. Zakładając że taka nauka jest fundamentem chrześcijaństwa, jest najważniejszą z wszystkich nauk chrześcijaństwa, nie ma ważniejszej nauki ponad to że Jezus jest Bogiem dziwi fakt niezaprzeczalny że takiej nauki nie ma w Biblii. Są tak prozaiczne nauki co do tego jakiej długości włosy chrześcijanie powinni nosić, a nauki o Jezusie Bogi niema nawet sugestii. Jest to dopiero nauka interpretowana z poszczególnych wyrwanych z kontekstu wersetów

Cytuj:
stał się jednym z nas, to i nas wyniósł do godności dzieci bożych i każdy z nas ma do spełnienia rolę w Jego Królestwie. Każdy z nas może i powinien stać się pośrednikiem w głoszeniu tej prawdy o unikalnej roli Jezusa w bożym planie zbawienia.

To jak ty sobie wyobrażasz głoszenie ewangelii i że ty je nazywasz "pośredniczeniem" jest nieistotne. Istotne jest tylko to że pośrednikiem między ludźmi a Bogiem jest tylko jedna osoba Chrystus Jezus. Tak uczy Biblia a ty dodajesz do tej prawdy odstępczą filozofię i wypaczasz słowo Boże.

Cytuj:
Szatan zwiódł jedna osobę, bo jedna się przyznała się że została zwiedziona, a druga zwaliła winę na tą która się od razu Bogu przyznała że została zwiedziona. A sprawców grzechu było trzech: Ewa, Adam i demon. Jaki ten Bóg był nie sprawiedliwy że ukarał obie osoby

I znowuż filozofia wypaczeń. Słowo Boże uczy że zwiedziona została jedna osoba, a David twierdzi; owszem jedna osoba ale druga też i jest tak jak David chce że są de facto dwie osoby zwiedzione bo David już napisał i nie może wyjść na niedouczonego.

Cytuj:
Jak to są oszczerstwa to miej pretensje do samego siebie, i do waszych publikacji, bo większość tych zarzutów, z waszych publikacji pochodzi. A treścią tematu jest ubliżanie rozmówcy od oszustów i aferzystów?

1.A ja myślałem że treścią tematu jest "JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK."
2.. Oszczerstwem jest «kłamliwa wypowiedź, mająca na celu skompromitowanie, poniżenie lub ośmieszenie kogoś» bez przedstawienia dowodów. Ty nie przedstawiasz żadnych dowodów tylko rzucasz oszczerstwa. Jeśli twierdzisz że w naszych publikacjach są takie informację to musisz je przedstawić. Wszak jak rozumiem twoje zarzuty nie są gołosłowne i bez podstawne. Jeśli tego nie zrobisz to jesteś zwykłym kłamcą i oszczercą. Jak na przykład nigdzie takich informacji w naszej literaturze nie znajduję


Śr mar 29, 2017 1:40
Zobacz profil
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Cytuj:
Zdecydowanie nie ponieważ Katolicka wizja nieba jest nie jasna. Nie rozumiem tego że dobry człowiek po śmierci idzie do nieba ale w pewnym momencie nastąpi zmartwychwstanie ciała i wróci na ziemię. To zmartwychwstanie będzie w nagrodę czy za karę? Jeśli już się osiągnęło ten najwyższy zaszczyt bycia w niebie i oglądanie Boga na własne oczy to zmartwychwstanie ciała i ponowne przyjście na ziemię by znów użerać się z życiem tak jak dziś wydaje mi się bezsensowne.

Nigdy nie była i nie jest to katolicka wizja nieba, to wasze ŚJ tendencyjne przeobrażenie prostej nauki Jezusa w celu deprecjonowania innych chrześcijan, bo niedouczony pastor "odkrył" inna naukę Jezusa, który przecież wedle ŚJ nie jest Bogiem.
Dziwne, że bazujecie na nauce Jezusa przekazywanej przez Kościoły chrześcijańskie od 2 tys lat, przecież moglibyście sobie, podobnie do mormonów, napisać biblię CH.T. Russela, na podstawie której moglibyście swobodnie gardzić wyznawcami Jezusa, bo Ten pogardę wskazał jako ciężki grzech.


Śr mar 29, 2017 6:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
SemenBedryszko napisał(a):
Kolego! Katolicy przedstawiają swoją tezę z punktu widzenia -wypaczonych- słów Jezusa to znaczy że Pan Jezus był tego konkretnego dnia w raju i z takim rozumieniem się nie zgadzam. Ty dość przytomnie przedstawiasz tezę z punktu widzenia łotra to znaczy że w odczuciu czasu łotra można uznać iż łotr był w "ten dzień" w raju ale w rzeczywistości z punktu widzenia żyjących mogło upłynąć wiele lat i z takim rozumieniem są w zupełności zgadzam. Zatem są tu dwa spojrzenia na jedną sprawę. Z jedną tezą się zgadam z drugą nie.


Jako katolik nigdy nie słyszałem żeby ktokolwiek opowiadał mi o tym, że Jezus odrazu po śmierci trafił do Raju :biggrin: więc nie wiem skąd takie coś wziąłeś.
Cały czas mówie tutaj o tym, w jaki sposób ta cała sytuacja, wyglądała z punku widzienia łotra.
I tutaj przyznałeś mi racje, bo dla łotra to faktycznie w ten dzień w którym zmarł trafił do Raju.

SemenBedryszko napisał(a):
Zdecydowanie nie ponieważ Katolicka wizja nieba jest nie jasna. Nie rozumiem tego że dobry człowiek po śmierci idzie do nieba ale w pewnym momencie nastąpi zmartwychwstanie ciała i wróci na ziemię. To zmartwychwstanie będzie w nagrodę czy za karę? Jeśli już się osiągnęło ten najwyższy zaszczyt bycia w niebie i oglądanie Boga na własne oczy to zmartwychwstanie ciała i ponowne przyjście na ziemię by znów użerać się z życiem tak jak dziś wydaje mi się bezsensowne.


No dobra :-D
Ale jak te cały Raj wygląda w twojej religii?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 29, 2017 7:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Robek napisał(a):
kooool napisał(a):
Diabeł chciałby przestać istnieć, ale że nie jest dawcą życia, żyje wiecznie w swojej egoistyczno anarchistycznej rzeczywistości bez Boga.
Mamy początek, ale nie mamy końca. Bóg jest dawcą życia i to wiecznego, nieskończonego.


A skąd ty wiesz co by chciał diabeł?


Bo ciężo trwać pysznemu duchowi w swoim królestwie z kłamcami, egoistami, mordercami, itp. który poznał rzeczywistość Boga.
Na ziemi jest chwilami i tak i tak, w wieczności jest wieczna szczęśliwość, albo inna rzeczywistość bez Boga tzw raj samego człowieka.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Śr mar 29, 2017 8:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
A pyszny, zdeprawowany i egoistyczny duch popełnia samobójstwo, nie widząc wyjścia z sytuacji do której dopuścił.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Śr mar 29, 2017 9:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
SemenBedryszko napisał(a):
Zdecydowanie nie ponieważ Katolicka wizja nieba jest nie jasna. Nie rozumiem tego że dobry człowiek po śmierci idzie do nieba ale w pewnym momencie nastąpi zmartwychwstanie ciała i wróci na ziemię. To zmartwychwstanie będzie w nagrodę czy za karę? Jeśli już się osiągnęło ten najwyższy zaszczyt bycia w niebie i oglądanie Boga na własne oczy to zmartwychwstanie ciała i ponowne przyjście na ziemię by znów użerać się z życiem tak jak dziś wydaje mi się bezsensowne.


Mylisz katolicką wizję Nieba z wizją Nieba rodem z nauk ŚJ, acz z pewnymi modyfikacjami. Po zmartwychwstaniu ciał nie "wraca się na Ziemię", żeby się dalej "użerać z życiem tak jak dziś", tylko żyje w ciele przemienionym z Bogiem w Niebie. To ŚJ uważają, że zmartwychwstanie będzie (dla zdecydowanej większości zbawionych) polegało po prostu na powstaniu z grobów i dalszym życiu na Ziemi co do zasady takim, jak teraz, z tą jedynie różnicą, że zniknie "cierpienie", tj. nie będzie chorób, nie będzie śmierci, nie będzie zła (np. zwierzęta nie będą groźne), każdy będzie z radością pracował i np. uprawiał rolę, która zawsze da obfity plon etc. To raczej ta wizja jest niejasna - przede wszystkim podstawowe pytanie brzmi, czy życie w ogóle może wyglądać z grubsza tak, jak teraz, ale z tym jednym wyjątkiem, że zostanie od niego odjęte "zło". Katolicka wizja natomiast stawia sprawę jasno - będzie zupełnie, ale to zupełnie inaczej, tak, że ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało. To życie będzie lepsze nie w tym sensie, że zostanie z niego usunięte zło a reszta zostanie jak była, tylko będzie przeniesione na zupełnie inny poziom.

Szczerze mówiąc nie przypuszczałem, że ŚJ mają aż do tego stopnia wypaczone informacje o Kościele :shock:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr mar 29, 2017 11:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
kooool napisał(a):
A pyszny, zdeprawowany i egoistyczny duch popełnia samobójstwo, nie widząc wyjścia z sytuacji do której dopuścił.


Różnie z tym może być.
Bo znalezienie się w beznadziejnej sytuacji , nie mając szans na jakąkolwiek poprawe, wcale nie oznacza że wtedy ktoś taki będzie chciał popełnić samobójstwo.
Tutaj może się okazać że ktoś taki będzie walczył z tym do samego końca, i to bez względu na to czy ma jakąkolwiek szanse na powodzenie.
Nie musi być samobójstwa, może się pojawić jeszcze więcej agresji i nienawiści niż było wcześniej :biggrin:

Johnny99 napisał(a):
To raczej ta wizja jest niejasna - przede wszystkim podstawowe pytanie brzmi, czy życie w ogóle może wyglądać z grubsza tak, jak teraz, ale z tym jednym wyjątkiem, że zostanie od niego odjęte "zło".


Raczej nie :mrgreen: czy może nawet zdecydowanie nie.
Największym problemem jest kwestia relacji miedzy ludzkich, bo przecież w tym Niebie jedni by mieli więcej kolegów inni mniej, w końcu ludzie mają różne charaktery wiec i różnie z tymi kolegami by było.
No i co niektórym by zrobiło się przykro z tego powodu, że mają mniej kolegów niż inni, a przecież takie odczucia to są raczej czymś złym?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 29, 2017 15:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Robek napisał(a):
kooool napisał(a):
A pyszny, zdeprawowany i egoistyczny duch popełnia samobójstwo, nie widząc wyjścia z sytuacji do której dopuścił.


Różnie z tym może być.
Bo znalezienie się w beznadziejnej sytuacji , nie mając szans na jakąkolwiek poprawe, wcale nie oznacza że wtedy ktoś taki będzie chciał popełnić samobójstwo.
Tutaj może się okazać że ktoś taki będzie walczył z tym do samego końca, i to bez względu na to czy ma jakąkolwiek szanse na powodzenie.
Nie musi być samobójstwa, może się pojawić jeszcze więcej agresji i nienawiści niż było wcześniej :biggrin:


I dlatego Lucyfer zapętlił się w nieskończoność, wiecznej agresji i nienawiści. Wygrywa nad duszą, którą doprowadzi do rozpaczy i samobójstwa. Szczyt pychy i egoizmu to unicestwić samego siebie, to jest nieodwracalny akt samozbawienia i odrzucenia Wiekuistego Szczęścia gdzie nie ma miejsca na pysznych egoistów i kłamców. Zetknąwszy z Prawdą i Miłością - dusze same uciekają w rzeczywistość piekła.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Śr mar 29, 2017 21:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Robek napisał(a):
Raczej nie :mrgreen: czy może nawet zdecydowanie nie.


No właśnie nie widzę tego. Choćby taki prosty problem: skoro na przemienionej Ziemi nie byłoby chorób, to gdzie tam miejsce dla lekarzy, z których wielu traktuje swój zawód jako prawdziwe powołanie i nie wyobrażają sobie, że mogliby go nie wykonywać? :roll:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz mar 30, 2017 7:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Cytuj:
Taka filozofia to walenie głowa w mur. Rozpatrujemy słowa Pawła z 1 Tym 2:5 gdzie Paweł jednoznacznie powiedział w kontekście relacji z Bogiem że jest tylko jeden pośrednik między ludźmi a Bogiem Chrystus Jezus i kropka.

To prawda. Jednak Pismo mnówi (Paweł też o tym pisze) o pośrednictwo w czym chodzi (bo bynajmniej nie o "pośrednictwo w czymkolwiek).
Wiesz w czym?

Cytuj:
W Biblii nie ma takiej nauki o tym żeby Jezus był Bogiem.
Jest - i to wielokrotnie. Temat już jest na forum - z cytatami. Radzę przeczytać, choć dziwię się, że sam w Biblii nie doczytałeś.

Cytuj:
Zdecydowanie nie ponieważ Katolicka wizja nieba jest nie jasna. Nie rozumiem tego że... (...)
To się zdecyduj - nie jest jasna, czy Ty nie doczytałeś, więc nie rozumiesz? :)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz mar 30, 2017 16:21
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Robek pisze

Cytuj:
Jako katolik nigdy nie słyszałem żeby ktokolwiek opowiadał mi o tym, że Jezus odrazu po śmierci trafił do Raju :biggrin: więc nie wiem skąd takie coś wziąłeś.


??? No to tu mnie "żasztrzeliłeś" kwaśnym mlekiem"" czyli to przy czym się tak uparcie opowiadają Katolicy że słowa Jezusa ;" dziś będziesz ze mną w raju" to wcale nie znaczy że tego samego dnia?. Na setki katolików z którymi poruszałem ten temat ty jesteś pierwszy który tak twierdzi. Ale wiesz że twoja teza odbiega mono od oficjalnego nauczania KrK? Czyli co Jezus tak naprawdę powiedział w tych słowach " dziś będziesz ze mną w raju"?

Cytuj:
Cały czas mówie tutaj o tym, w jaki sposób ta cała sytuacja, wyglądała z punku widzienia łotra.
I tutaj przyznałeś mi racje, bo dla łotra to faktycznie w ten dzień w którym zmarł trafił do Raju.

Hola, hola, kolego! Ja nie napisałem że "faktycznie" tylko z pewnego punktu widzenia który przedstawiłeś. Wkładasz mi w usta nie moje słowa. To się nazywa manipulacja.

Cytuj:
No dobra :-D
Ale jak te cały Raj wygląda w twojej religii?

Raj Greckie. Parádeisos to piękny ogród, park.


Pn kwi 24, 2017 19:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Alus pisze

Cytuj:
Nigdy nie była i nie jest to katolicka wizja nieba, to wasze ŚJ tendencyjne przeobrażenie prostej nauki Jezusa w celu deprecjonowania innych chrześcijan, bo niedouczony pastor "odkrył" inna naukę Jezusa, który przecież wedle ŚJ nie jest Bogiem.


Bo nie jest. Pokaż mi gdzie w Biblii jest nauka o tym że Jezus jest Bogiem.? Nie powinieneś mieć z tym problemów bo przecież taka nauka jest fundamentem chrześcijaństwa. Nie ma w chrześcijaństwie większej nauki ja ta że Jezus jest Bogiem. Tylko gdzie ona jest w Biblii? Są prozaiczne nauki Jezusa i apostołów np. o tym jak się ubierać, jakiej długości nosić włosy. Skoro są takie drobne nauki to nauka o Bogu Jezusie też powinna być zważywszy na jej fundamentalne znaczenie dla chrześcijaństwa.




Cytuj:
Dziwne, że bazujecie na nauce Jezusa przekazywanej przez Kościoły chrześcijańskie od 2 tys lat, przecież moglibyście sobie, podobnie do mormonów, napisać biblię CH.T. Russela, na podstawie której moglibyście swobodnie gardzić wyznawcami Jezusa, bo Ten pogardę wskazał jako ciężki grzech.

Kolego! Jeśli masz coś do powiedzenia to mów na temat. Daruj sobie te uszczypliwe personalne wycieczki.


Pn kwi 24, 2017 19:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL