Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 23:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Czy to już New Age? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Czy to już New Age?
Nawracamy lub ignorujemy, tertium non datur. "Idźcie i głoście Ewangelię" oraz "A gdyby ktoś was nie przyjął". Nie ma trzeciej możliwości. Nie możemy stać i tracić czas. Nie możemy też gadać z odszczepieńcami/innowiercami/heretykami dla samego gadania, to jest zwykła orgia wielkich ego i nic więcej. Nie możemy działać dla zaspokojenia swojego ego, tylko dla Królestwa Bożego. Chodź, nawróć się!


Wt sty 17, 2017 22:13
Zobacz profil
Post Re: Czy to już New Age?
@ErgoProxy, ja ciebie nawracac nie bede. Lubie z toba pogadac bez podtekstow.
Ja to jestem taki czlowiek ze znanego wiersza ks. Twardowskiego, ale nie mowie tego przy kazdej okazji i bez okazji.


Wt sty 17, 2017 22:23
Post Re: Czy to już New Age?
Dobry wiersz. W zasadzie przykro mi trochę, że Bóg, jeśli jest, da mi łupnia na Sądzie, a wam nie, i tyle będziemy się widzieli.

I nie, nie chodzi o orgię ego. Chodzi o to, że nie ma ludzi wszechwiedzących, więc każdy w życiu skupia się na swoim wycinku świata, który z jakiegoś powodu mu pasuje, i potem ludzie wymieniają się wiedzą, jakiej w inny sposób by nie nabyli, z braku czasu, czy talentu, czy zamiłowania, czy złego wyboru, czy z jeszcze innego powodu. Nie, nie dla samej wiedzy. Dlatego, że diabli wiedzą, gdzie człowieka rzuci za parę lat; wtedy ta wiedza nabyta w dyskusjach może być jakoś użyteczna.


Wt sty 17, 2017 22:26

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Czy to już New Age?
Ok, to w takim razie zaryzykuj :) Nawróć się na wiarę katolicką. Na 5 lat :) Kto wie, czy do czegoś Ci się to nie przyda. Po prostu na 5 lat potraktuj zaprzyjaźnij się z kościołem katolickim. Spróbuj i tego.


Wt sty 17, 2017 22:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy to już New Age?
ErgoProxy napisał(a):
Nie widzę powodu, żeby klękać przed twoim barbarzyństwem, apologeto.
Dobrze, nie klękaj:)
I nie hamletyzuj...

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt sty 17, 2017 22:38
Zobacz profil WWW
Post Re: Czy to już New Age?
Na hamletyzowanie mogę sobie pozwolić, bom nie następca tronu.

Ale Ty wiesz bj, że dzieckiem będąc byłem katolikiem raczej hardkorowym, przynajmniej w kwestii wiary, bo z rytuałem różnie bywało? Również dlatego nie. Bo pamiętam i wiem, co mnie czeka, jeśli drugi raz szczerze wejdę do tej rzeki. To znaczy: jako człowiek dorosły mógłbym się chyba zdobyć na obłudę – i byłaby to formacja w jakimś konkretnym kierunku – ale właśnie nie chcę ubliżać.

Czort wie komu właściwie miałbym ubliżać, jeśli ćwierć Narodu psioczy na kler, a połowa chodzi się modlić na pogańskiej zasadzie na pewno nie zaszkodzi (tzn.: dobrze mieć Potęgę po swojej stronie, więc czego ta Potęga tam chce, jakiej ofiary – a, do kościółka; może być do kościółka). Chyba samemu Jezusowi, który, ktokolwiek Go spłodził i zrodził, był człowiekiem bardzo serio.


Wt sty 17, 2017 22:57

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Czy to już New Age?
Chodziło mi o spróbowanie a nie udawanie. Ale rozumiem. Szanuję. Żyj spokojnie. A jak kiedyś poczujesz, żeby spróbować wrócić to wracaj bez zastanowienia.


Wt sty 17, 2017 23:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL