Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 23:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Czy to już New Age? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Czy to już New Age?
Dziękuję za punktowanie! Tak więc: Bóg w Trójcy Przenajświętszej Jedyny! Jeżeli chodzi o użycie słowa fascynować, to zrobiłem to umyślnie.
Nie wiem czym jest panoptika. Nie wiem czym jest mentalna panoptika. Mało mnie to obchodzi. Natomiast martwi mnie bredzenie o różnych rzeczach na katolickim forum. Muszę gdzieś tutaj znaleźć jakiś regulamin czy coś. Jeżeli to jest katolickie forum to będę się udzielał po katolicku, jeżeli heretyckio-niewiadomo jakie to odpuszczam.


Wt sty 17, 2017 20:45
Zobacz profil
Post Re: Czy to już New Age?
To odpuść. Zanim będzie ci odpuszczone przymusowo, żebyś dorósł.


Wt sty 17, 2017 20:54

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Czy to już New Age?
Czyli to nie jest katolickie forum?


Wt sty 17, 2017 21:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy to już New Age?
ErgoProxy napisał(a):
To odpuść. Zanim będzie ci odpuszczone przymusowo, żebyś dorósł.
...powiedział facet, który epatuje... shintoizmem. Bo tak sobie wymyślił, że będzie oryginalnie.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt sty 17, 2017 21:08
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Czy to już New Age?
A czyli zatwardziały innowierca lub heretyk. Strzepuję kurz z moich sandałów i nie tracę czasu. Nawróć się, porzuć to błędne myślenie. Ave Maria!


Wt sty 17, 2017 21:13
Zobacz profil
Post Re: Czy to już New Age?
Na co, chłopie. Na co...

Nawiasem. Jeżeli coś Markowi Piotrowskiemu nie sztymuje w modelu bliźniego, to jak to jest możliwe, żeby Marek Piotrowski Sam Osobiście był w błędzie? Nie może to być.

A może Marek Piotrowski rozumie, że jest w błędzie i kłamie z rozmysłem? Cholera go wie. W zasadzie twarz należy zachować zawsze, a już zwłaszcza wobec jakichś tam barbarzyńców.

Wracając jednak do tematu tematu. ARHIZ zadał tam jakieś pytania, w zasadzie medievalowi, ale medieval ma obowiązki. Może Marek Piotrowski podeśle jakieś opdowiedzi? Miło by było.


Wt sty 17, 2017 21:17

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy to już New Age?
bylejaki napisał(a):
A czyli zatwardziały innowierca lub heretyk.

Ależ skąd. Po prostu mentalny dzieciak.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt sty 17, 2017 21:19
Zobacz profil WWW
Post Re: Czy to już New Age?
Źle skończy ta wiara katolicka, jeśli jedynym argumentem wobec odszczepieńców jest zaszczuwanie, które pan apologeta łaskawie przerwie i bylejakiego do porządku przywoła, jeśli odszczepieniec okaże pokorę i się wyprze swojego odszczepienia. Tylko odszczepieniec takie klimaty do mdłości zna i dlatego nie chce mieć nic wspólnego z wyznaniem, które tak właśnie, po teutońsku, stara się nawracać i rychtować do porządku. Odszczepieniec zmyka więc z tej Owczarni czym prędzej i jak się da najdalej. Oczywiście mentalnie.


Wt sty 17, 2017 21:35

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Czy to już New Age?
Czemu źle skończy? Przecież tak nam kazał postępować Pan Jezus. Nie tracić czasu i iść do otwartych ludzi a zatwardziałych uszanować i zostawić w spokoju. Nawróć się kolego, porzuć swoje wysokie myśli, które do nikąd Cię prowadzą. Chodź, pomodlimy się razem do Pana Jezusa? Chodź, dajmy wspólnie jakieś wsparcie potrzebującym.


Wt sty 17, 2017 21:39
Zobacz profil
Post Re: Czy to już New Age?
(westchnienie) Jakie konkretnie wsparcie?

Z tą modlitwą to naprawdę chybiony strzał. Co prawda uczciwi wyznawcy szinto nie widzą przeszkód, żeby uczestniczyć w rytuałach innych wyznań, ale tylko dlatego, że szinto to naprawdę jest Droga Osiemdziesięciu Tysięcy Duchów, tzn. miriady miriad Istot rozsianych po świecie. W związku z tym np. Japończycy pokazują grób Pana Jezusa. W Japonii. Utrzymują, że miał brata, który zdjął Go z krzyża i zabrał do domu.

Rozumiesz, nie chcę ubliżyć.


Wt sty 17, 2017 21:47

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Czy to już New Age?
Rozumiem. W takim razie nie mamy wspólnego tematu rozmów. Życzę Ci kolego nawrócenia. Wróć do nas. Ale na chwilę obecną dyskusja nie ma sensu. Ja jakiś czas temu uwierzyłem w Pana Boga (mówię o wierze katolickiej) i odcinam się od innych myśli. Gdybym się nie odcinał to wiecznie stałbym w miejscu, wiecznie rozważałbym wszystkie za i przeciw. Też proszę o zrozumienie. Żyj w pokoju, pamiętaj, zawsze możesz wrócić!


Wt sty 17, 2017 21:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy to już New Age?
Ależ Ergo Proxy, nie dodawaj sobie powagi owym "odszczepieńcem". Zabawny lans jaki odstawiasz to nie żadne odszczepieństwo (z tym można by dyskutować czy ew. zwalczać) tylko zwykła dziecinada. @Bylejaki jet tu nowy, więc bierze Cię na poważnie ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt sty 17, 2017 21:55
Zobacz profil WWW
Post Re: Czy to już New Age?
Zależy, jaki cel przyświeca dyskusji. Zresztą Japonia jest krajem synkretycznym, buddyzm gra tam drugie skrzypce. Otóż jest taka historia o buddyjskim mnichu, co odprawiał – rzecz działa się w Indiach, to jest opowieść hinduska – ceramonie na grobie jakiegoś pobożnego Hindusa z nietypowego odłamu, który zmarł daleko od swoich i nikt nie wiedział, jak poprawnie uczcić jego pamięć. Mnich był uczony i miał szczęście otrzeć się o ten konkretny odłam. Zapytany więc przez docieklwego miejscowego, dlaczego składa hołdy cudzym bogom, ów mnich buddyjski odpowiedział: bo nie ma nikogo innego, kto mógłby to robić.

Czy wy, cholera, zawsze musicie nawracać...


Wt sty 17, 2017 22:05

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy to już New Age?
Ta historyjka doskonale pokazuje, jak "poważnie" traktujesz swoją wiarę. Gdybyś wierzył w jakiegokolwiek Boga, nie przytaczał byś jej pozytywne.
Dziecinada.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt sty 17, 2017 22:10
Zobacz profil WWW
Post Re: Czy to już New Age?
Nie widzę powodu, żeby klękać przed twoim barbarzyństwem, apologeto.


Wt sty 17, 2017 22:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL