Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 0:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 dlaczego tematy wiary trzeba poruszać umiejętnie? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post dlaczego tematy wiary trzeba poruszać umiejętnie?
jak mówimy o piekle czy złym i mamy wyobrażenie memento mori, to dochodzimy do wniosku, że wiara traci swój sens. bo staje się elementem który zastrasza, tworzy paranoje i tworzy wypatrzony obraz wiary.

jeżeli mówimy o miłosierdziu powinniśmy mówić o tym w odniesieniu to tego czym jest do rzeczywistości.

inaczej tworzymy pseudo wiarę opartą na sloganach.

księża często wykorzystują wiarę, żeby nawracać ludzi, kiedy ludziom trzeba uświadomić że Bóg jest i mają wybór w niego wierzyć. a oni mają być tego przykładem i świadkami.

niestety obraz mediów nie buduje pozytywnego wizerunku kościoła, z czym kościół powinien walczyć ponieważ jest to element postrzegania wiary przez wierzących.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Cz sty 19, 2017 14:38
Zobacz profil
Post Re: dlaczego tematy wiary trzeba poruszać umiejętnie?
supahiroł napisał(a):
jak mówimy o piekle czy złym i mamy wyobrażenie memento mori, to dochodzimy do wniosku, że wiara traci swój sens. bo staje się elementem który zastrasza, tworzy paranoje i tworzy wypatrzony obraz wiary.


A dlaczegoż to wiara ma tracić sens przez to? Dlaczego wiara ma tracić sens przez prawdy wiary? To nie jest element zastraszania, ale rzeczywistość.


Pt sty 20, 2017 18:00

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: dlaczego tematy wiary trzeba poruszać umiejętnie?
Kolego, nie obraź się ale twoje myśli i wnioski są tak samo błędne i chaotyczne jak tekst, który napisałeś. Sam nie jestem mistrzem ortografii i interpunkcji, krasomówcą też nie jestem, no ale jakikolwiek poziom językowy trzeba sobą reprezentować jeżeli chcesz udzielać się w internetowych dyskusjach.

Mówienie o samej karze za grzechy nie jest pełną prawdą (a więc jest kłamstwem). Mówienie o samej nagrodzie i miłosierdziu Pana Boga nie jest pełną prawdą. Polecam przeanalizować Nowy Testament, Pan Jezus tam gdzie trzeba jest ostry jak brzytwa, a tam gdzie trzeba łagodności jest łagodny jak baranek.


Pt sty 20, 2017 18:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: dlaczego tematy wiary trzeba poruszać umiejętnie?
....

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


So sty 21, 2017 7:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL