Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 czy do papieża można wysłać list? czy powinien odpowiedziec? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post czy do papieża można wysłać list? czy powinien odpowiedziec?
w kościele brakuje mi interakcji duchownych z otoczeniem czyli wiernymi i innymi. jak słucham kazania to czasami mam ochotę zadać pytanie. oczywiście wydaje się to dosyć niestosowne, ale skoro ksiądz może mówić przez 30 minut list episkopatu to dlaczego ja nie mógłbym się podzielić z nim swoimi wątpliwościami. jak mam wierzyć jak mam wiedzieć jak? słuchając listu episkopatu?

czy papież powinien otworzyć skrzynkę pocztową, do której trafiały by zapytania i pytania czy wątpliwości wiernych żeby Watykan był lepszym miejscem znając potrzeby duchowe wierzących?

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Pt sty 20, 2017 12:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: czy do papieża można wysłać list? czy powinien odpowiedz
"jak słucham kazania to czasami mam ochotę zadać pytanie. "
Zdarzało mi się poczekać po Mszy na księdza i zadać mu pytanie dotyczące kazania, jeden tylko się spieszył i w zasadzie mnie zbył. Reszta moich pytań była zawsze szczegółowo wyjaśniana. Na Mszy nie wolno Ci zadawać pytań.

"ale skoro ksiądz może mówić przez 30 minut list episkopatu to dlaczego ja nie mógłbym się podzielić z nim swoimi wątpliwościami. jak mam wierzyć jak mam wiedzieć jak? słuchając listu episkopatu?"
Listy Episkopatu są rzadko wysyłane, nie wiem czy jest jeden na 2 miesiące, takie mam wrażenie. Nigdy nie wpadło mi na myśl, żeby je policzyć. Czytaj książki katolickie, tam naprawdę jest sporo wyjaśnień.

"czy papież powinien otworzyć skrzynkę pocztową"
Ale ty chcesz uzyskać kontakt z papieżem czy zapytać jakiegoś duchownego o coś? Hierarchia nie jest dla picu, na różnych stopniach tej hierarchii ludzie mają różne obowiązki. Od wyjaśniania drobnych dylematów każdego człowieka jest każdy ksiądz czy zakonnik. Jeżeli czujesz, że nie odpowiedział na twoje pytania to idź do innego, na szczęście duchownych nam w Polsce nie brakuje i znajdziesz takiego, który ci wszystko wyjaśni.


Pt sty 20, 2017 16:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL