Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Czym jest bezinteresowna miłość? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
adaBRD napisał(a):
Skoncentrujmy sie wiec na tym ,co nas grzesznikow jednoczy :)


Jednoczy nas Prawda, a dzielą kłamstwa zmieszane, podszyte prawdą.
Prawda bez Miłości zabija, ale Miłość bez Prawdy jest obłudą.
Każdy z nas zanim pozna Prawdę o Bogu, stanie w Prawdzie o sobie samym.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Cz lut 02, 2017 17:31
Zobacz profil
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
kooool napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Skoncentrujmy sie wiec na tym ,co nas grzesznikow jednoczy :)


Jednoczy nas Prawda, a dzielą kłamstwa zmieszane, podszyte prawdą.
Prawda bez Miłości zabija, ale Miłość bez Prawdy jest obłudą.
Każdy z nas zanim pozna Prawdę o Bogu, stanie w Prawdzie o sobie samym.



Kooool, moglbys, prosze, zdefiniowac jakos pojecie "Prawda "...?


Cz lut 02, 2017 17:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
@adaBRD dobrze, że pytasz, bo Prawda niezmienna Boża zaprowadzi Cię do Celu. Ulubionym narzędziem szatana jest subtelne mieszanie prawdy z kłamstwem.

Cytuj:
Pytanie wszystkich pytań dla naszego ludzkiego rozumu brzmi: Co to jest prawda? Rozum ma prawdę za cel. Rozum jest dany człowiekowi po to, żeby poznać prawdę, żyć prawdą i jeżeli zaistnieje taka konieczność, to bronić prawdy aż do końca, czyli aż do przelewu krwi. Dlaczego tak radykalnie? Żyć w aspekcie rozumu oznacza poznać prawdę i się nią we wszystkim kierować. Rozróżniamy w tym sensie następujące kwestie, mówimy o prawdzie w sensie bytowym, czyli nazywamy to w języku nauki w sensie ontologicznym, w tym sensie jak każda rzeczywistość czyli każdy byt tzn. człowiek, zwierzę, roślina, planeta, galaktyka i wszystko co stanowi wszechświat i też istnienie aniołów czy istnienie Osób Boskich czyli Prawdy Boskiej Najwyższej. Prawda bytowa to wszystko co jest. Z jednej naczelnej i jedynej racji, nazywamy wszystko co jest - prawdą - ponieważ wszystko co istnieje w wieczności i czasie, ma związek z rozumem. W jakim sensie? Prawda o Bogu Najwyższym to jest prawda wieczna. Ani byt Boga, ani rozum Boga co w przypadku Boga jest jednym, absolutnie tym samym, bo w Bogu nie ma żadnych podziałów, Bóg jest absolutnie jeden. Gdybyśmy chcieli wyprowadzić pewien podział w Bogu, to musielibyśmy mieć kogoś kto by złożył Boga. Każdy byt podzielony musi być złożony, a jeżeli złożony musi mieć autora, a Bóg jest autorem samego siebie. Boski rozum i Boska bytowość to jedność absolutna. Nie mająca początku i nie mająca kresu. W prawdzie Boskiej wszystko kim jest Bóg jest absolutnie poznane przez Boski rozum. Św. Jan Apostoł Ewangelista, że tylko Bóg może je wypowiedzieć, Ja Jestem Prawdą.

Bóg jest Prawdą. Bóg jest absolutną prawdą, że ta prawda nie ma początku, nigdy nie stała się w najmniejszym sensie fałszem czy zakłamaniem i nigdy nie może przestać być prawdą. Jeżeli teraz przejdziemy teraz do pytania: Dlaczego jako człowiek, czy moje małżeństwo, czy kapłaństwo, czy kimkolwiek bym nie był w każdym względzie, dlaczego to jest prawdziwe? Dlatego, że ten wielki wieczny Boski rozum jest tak wspaniałomyślny, że On w cale nieprzymuszony, – bo przecież On jest całkowicie spełniony, do Boskiego rozumu nie można niczego dodać,On jest absolutną prawdą, więc żadnego uzupełnienia nie potrzebuje.

Dlaczego rozum Boga myśli wszechświat? Bóg jest takim cudownym Bogiem, że myśli sobie w wieczności jak to cudnie jest istnieć. I ze swojej pełnej Miłości, wspaniałomyślności ducha podarował tylu aniołom, ludziom, zwierzętom, roślinom i całemu wszechświatowi realne istnienie. Ktoś by pomyślał, czy ta myśl Boga o wszechświecie ma początek? Czy może być w rozumie Boskim, który jest wieczny myśl, która ma początek, kiedy możemy powiedzieć, że coś ma początek? Bogu może być pomyślany czas, czy można uczasowić Boga tak jak to wielu na przestrzeni dziejów choćby filozofii uczyniło. Jak choćby Hegel, jak Marcin Luter i cała reformacja. Uczasowiono Boga. Pomyślano, że Pan Bóg w tej swojej nudnej wieczności, znudził się samym sobą, nie miał co w wieczności robić i nagle wpadł na pomysł, że stworzy zbrakowany świat. Czy można myśleć tak? Nie można, bo wprowadzenie czasu w wieczność oznacza kasację wieczności. Nie potrzeba bardzo dużo zabiegów intelektualnych, wystarczy, że się powie, że wprowadzamy w byt Boga czas, bo Pan Bóg jeszcze nie jest doskonały, wiecznie pracuje nad sobą, ale nie za bardzo mu się ta robota udaje i wpadł na pomysł, że trzeba stworzyć czas, a w nim człowieka.

Hegel, ojciec ideologiczny Marksa, i Engels, za Lutrem powiedzą: Po co Panu Bogu było stworzenie świata? Żeby wreszcie (Bóg) mógł stać się Bogiem. A jakie stworzenie jest Bogu najbardziej cenne, żeby on naprawdę stał się tym objawionym w Chrystusie Bogiem. Luter podpowiedział historii i cała reformacja, że najcenniejszym stworzeniem w dziejach świata jest diabeł. Bo dopiero Bóg jak pisze Luter, kiedy stanie się diabłem, – to jest cytat, z jego komentarza do Księgi Psalmów, – dopiero wtedy stanie się prawdziwym Bogiem. Jako ludzie z czym mamy do czynienia, kiedy zestawimy tę myśl z myślą pogańskich starożytnych Greków, Arystotelesa, który powiedział dysponując tylko swoim rozumem ludzkim, że Bóg istnieje, On musi być tylko Jeden, On jest najdoskonalszym, najwspanialszym życiem, nie znającym żadnego braku, a tym bardziej jakiegokolwiek zła moralnego. On jest najdoskonalszą istotą. Marcin Luter reformacja i później wszystkie te ideologie, z którymi się zmagamy w ramach globu, złamali prawdę o Bogu w wielu umysłach i sercach Ludzkości. Musimy być świadomi, że Pan Bóg nie z jakiegokolwiek własnego interesu, wydoskonalenia siebie stanie się bardziej Bogiem, nie, tylko ze swojej nieskończonej, wiekuistej Miłości stworzył wszechświat, ale najpierw my badamy to co się w samym duchu Boskim działo. ...


http://dialogsercamilosci.eu/2017/01/02 ... da-i-czas/
ks. prof. Tadeusz Guz

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Pt lut 03, 2017 7:34
Zobacz profil
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
[quote="wybrana"]Kael, napiszę ci jeszcze, że ja uwierzyłam w dar Jezusa i dzięki temu uwierzyłam, że będę zbawiona. Ta wiara daje mi radość. Moja dusza się nie trwoży, a wręcz przeciwnie śpiewa i to w każdej chwili nasuwają się mi słowa pieśni - Bóg jest miłością, zbawieniem moim i bardzo kocha mnie dziecię swe, więc śpiewaj duszo ma Bóg jest miłością, Bóg jest miłością, miłuje mnie. Prawda ta daje mi pokój do tego stopnia, że nie boję się śmierci, a wręcz przeciwnie, będzie to najpiękniejszy dzień w moim ziemskim życiu, bo wraz z tym dniem będę mogła zamieszkać w Królestwie Bożym - w drugim jakże pięknym świecie. Ten dar ofiarował mi Jezus, bo swoją krwią zmył moje grzechy. Oczywiście zdaję sobie sprawę ze swojej grzeszności i dlatego staram się by z każdym dniem stawać się lepszą. Staram się nie grzeszyć, a jeżeli czuję, że w czymś przesadziłam, coś za dużo powiedziałam, lub zrobiłam coś niewłaściwego, to w modlitwie proszę Boga o wybaczenie i staram się więcej tego błędu nie popełniać. Człowiek przez swoją grzeszną naturę, przez pokusy złego może zrobić coś, co po przemyśleniu mu się to nie podoba, ale wyrażona chęć poprawy już jest naszym sukcesem. Nie jesteśmy i nigdy nie będziemy świętymi na ziemi, ale możemy starać się by uświęcać nasze życie i w tym bardzo potrzebna jest modlitwa, by Duch Święty nas prowadził i chronił przed podszeptami złego ducha. Wiem, że będę zbawiona, bo uwierzyłam Jezusowi i właśnie ta wiara daje mi tą łaskę zbawienia. Idąc z Jezusem, nie boję się złego ducha, bo wiem, że Jezus mnie obroni, że jestem bezpieczna. Jeżeli uwierzysz Jezusowi, to Jezus będzie z tobą, bo On cię nigdy nie opuści. Powiedział - kołaczcie, a otworzą wam, szukajcie - a znajdziecie. Jeżeli Bóg dał nam taką obietnicę, to zawsze dotrzymuje słowa[quote]



Kael napisała- Fantastycznie dla ciebie.
A jak to sie ma do tematu watku?


Kael, dlaczego uważasz, że to co napisałam nie ma nic wspólnego z wątkiem tematu. Treść wątku jest o bezinteresownej miłości. Tą bezinteresowną miłość najbardziej obrazuje nam miłość Boża wobec człowieka. Tą bezinteresowną miłością obdarza nas Bóg, który mimo naszej grzeszności, mimo naszych upadków trwa z człowiekiem i do końca nas nie opuszcza. Bóg dał nam największy dar bezinteresownej miłości - dar zbawienia. Jest on nam dany, ofiarowany za darmo - z łaską, a my tylko powinniśmy go przyjąć przez wiarę w ten dar. Jeżeli nie uwierzymy Bogu i Jego zapewnieniom, to komu chcemy wierzyć?
Zapewnienie Boga jest potwierdzone, zawarte w Biblii przez Proroków, przez Jezusa Chrystusa. Nie będę ponownie wklejała potwierdzających cytatów, ale jest ich wiele i już były w tym temacie umieszczone. To nie pycha każe mi wierzyć, że jestem zbawiona, ale wiara w zapewnienie Boga, bo to zapewnienie jest istotą narodzenia, życia i męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa. To dla nas, dla naszego zbawienia Jezus Chrystus złożył z siebie ofiarę ( Jak baranek poszedł na rzez) abyśmy my grzeszni ludzie otrzymali dar zbawienia. Swoją krwią zmył nasze grzechy. W tym akcie jest zawarta cała istota bezinteresownej miłości. Jeżeli uwierzymy Bogu, jeżeli uwierzymy Jezusowi i tak jak Jezus nas zapewnił - pragniemy iść razem z Jezusem, to jesteśmy zbawieni przez tą wiarę. Owocem tej wiary jest miłość i uświęcanie życia.


Pt lut 03, 2017 10:32
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
kooool napisał(a):
@adaBRD dobrze, że pytasz, bo Prawda niezmienna Boża zaprowadzi Cię do Celu. Ulubionym narzędziem szatana jest subtelne mieszanie prawdy z kłamstwem.

Cytuj:
Pytanie wszystkich pytań dla naszego ludzkiego rozumu brzmi: Co to jest prawda? Rozum ma prawdę za cel. Rozum jest dany człowiekowi po to, żeby poznać prawdę, żyć prawdą i jeżeli zaistnieje taka konieczność, to bronić prawdy aż do końca, czyli aż do przelewu krwi. Dlaczego tak radykalnie? Żyć w aspekcie rozumu oznacza poznać prawdę i się nią we wszystkim kierować. Rozróżniamy w tym sensie następujące kwestie, mówimy o prawdzie w sensie bytowym, czyli nazywamy to w języku nauki w sensie ontologicznym, w tym sensie jak każda rzeczywistość czyli każdy byt tzn. człowiek, zwierzę, roślina, planeta, galaktyka i wszystko co stanowi wszechświat i też istnienie aniołów czy istnienie Osób Boskich czyli Prawdy Boskiej Najwyższej. Prawda bytowa to wszystko co jest. Z jednej naczelnej i jedynej racji, nazywamy wszystko co jest - prawdą - ponieważ wszystko co istnieje w wieczności i czasie, ma związek z rozumem. W jakim sensie? Prawda o Bogu Najwyższym to jest prawda wieczna. Ani byt Boga, ani rozum Boga co w przypadku Boga jest jednym, absolutnie tym samym, bo w Bogu nie ma żadnych podziałów, Bóg jest absolutnie jeden. Gdybyśmy chcieli wyprowadzić pewien podział w Bogu, to musielibyśmy mieć kogoś kto by złożył Boga. Każdy byt podzielony musi być złożony, a jeżeli złożony musi mieć autora, a Bóg jest autorem samego siebie. Boski rozum i Boska bytowość to jedność absolutna. Nie mająca początku i nie mająca kresu. W prawdzie Boskiej wszystko kim jest Bóg jest absolutnie poznane przez Boski rozum. Św. Jan Apostoł Ewangelista, że tylko Bóg może je wypowiedzieć, Ja Jestem Prawdą.

Bóg jest Prawdą. Bóg jest absolutną prawdą, że ta prawda nie ma początku, nigdy nie stała się w najmniejszym sensie fałszem czy zakłamaniem i nigdy nie może przestać być prawdą. Jeżeli teraz przejdziemy teraz do pytania: Dlaczego jako człowiek, czy moje małżeństwo, czy kapłaństwo, czy kimkolwiek bym nie był w każdym względzie, dlaczego to jest prawdziwe? Dlatego, że ten wielki wieczny Boski rozum jest tak wspaniałomyślny, że On w cale nieprzymuszony, – bo przecież On jest całkowicie spełniony, do Boskiego rozumu nie można niczego dodać,On jest absolutną prawdą, więc żadnego uzupełnienia nie potrzebuje.

Dlaczego rozum Boga myśli wszechświat? Bóg jest takim cudownym Bogiem, że myśli sobie w wieczności jak to cudnie jest istnieć. I ze swojej pełnej Miłości, wspaniałomyślności ducha podarował tylu aniołom, ludziom, zwierzętom, roślinom i całemu wszechświatowi realne istnienie. Ktoś by pomyślał, czy ta myśl Boga o wszechświecie ma początek? Czy może być w rozumie Boskim, który jest wieczny myśl, która ma początek, kiedy możemy powiedzieć, że coś ma początek? Bogu może być pomyślany czas, czy można uczasowić Boga tak jak to wielu na przestrzeni dziejów choćby filozofii uczyniło. Jak choćby Hegel, jak Marcin Luter i cała reformacja. Uczasowiono Boga. Pomyślano, że Pan Bóg w tej swojej nudnej wieczności, znudził się samym sobą, nie miał co w wieczności robić i nagle wpadł na pomysł, że stworzy zbrakowany świat. Czy można myśleć tak? Nie można, bo wprowadzenie czasu w wieczność oznacza kasację wieczności. Nie potrzeba bardzo dużo zabiegów intelektualnych, wystarczy, że się powie, że wprowadzamy w byt Boga czas, bo Pan Bóg jeszcze nie jest doskonały, wiecznie pracuje nad sobą, ale nie za bardzo mu się ta robota udaje i wpadł na pomysł, że trzeba stworzyć czas, a w nim człowieka.

Hegel, ojciec ideologiczny Marksa, i Engels, za Lutrem powiedzą: Po co Panu Bogu było stworzenie świata? Żeby wreszcie (Bóg) mógł stać się Bogiem. A jakie stworzenie jest Bogu najbardziej cenne, żeby on naprawdę stał się tym objawionym w Chrystusie Bogiem. Luter podpowiedział historii i cała reformacja, że najcenniejszym stworzeniem w dziejach świata jest diabeł. Bo dopiero Bóg jak pisze Luter, kiedy stanie się diabłem, – to jest cytat, z jego komentarza do Księgi Psalmów, – dopiero wtedy stanie się prawdziwym Bogiem. Jako ludzie z czym mamy do czynienia, kiedy zestawimy tę myśl z myślą pogańskich starożytnych Greków, Arystotelesa, który powiedział dysponując tylko swoim rozumem ludzkim, że Bóg istnieje, On musi być tylko Jeden, On jest najdoskonalszym, najwspanialszym życiem, nie znającym żadnego braku, a tym bardziej jakiegokolwiek zła moralnego. On jest najdoskonalszą istotą. Marcin Luter reformacja i później wszystkie te ideologie, z którymi się zmagamy w ramach globu, złamali prawdę o Bogu w wielu umysłach i sercach Ludzkości. Musimy być świadomi, że Pan Bóg nie z jakiegokolwiek własnego interesu, wydoskonalenia siebie stanie się bardziej Bogiem, nie, tylko ze swojej nieskończonej, wiekuistej Miłości stworzył wszechświat, ale najpierw my badamy to co się w samym duchu Boskim działo. ...


http://dialogsercamilosci.eu/2017/01/02 ... da-i-czas/
ks. prof. Tadeusz Guz



Dziekuje ci kooool za te definicje Prawdy ks. prof. Tadeusza Guza :)

Jezus zdefiniowal prawde o wiele krocej: "Ja jestem (...) Prawda (...)" (Ewangelia wg św. Jana 14, 6)

Byc moze dlatego tak krotko , ze nie studiowal teologii na uniwersytecie...? :)


Pt lut 03, 2017 10:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
adaBRD napisał(a):
Jezus zdefiniowal prawde o wiele krocej: "Ja jestem (...) Prawda (...)" (Ewangelia wg św. Jana 14, 6)

Byc moze dlatego tak krotko , ze nie studiowal teologii na uniwersytecie...? :)


Boży uniwersytet jest nieskończenie bogatszy, my pomału wydobywamy z tej Mądrości wiedzę, z każdym pokoleniem coraz więcej, ale i tak dajemy się omamić i podejść kłamstwu, które z każdym pokoleniem się udoskonala.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Pt lut 03, 2017 12:02
Zobacz profil
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
kooool napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Jezus zdefiniowal prawde o wiele krocej: "Ja jestem (...) Prawda (...)" (Ewangelia wg św. Jana 14, 6)

Byc moze dlatego tak krotko , ze nie studiowal teologii na uniwersytecie...? :)


Boży uniwersytet jest nieskończenie bogatszy, my pomału wydobywamy z tej Mądrości wiedzę, z każdym pokoleniem coraz więcej, ale i tak dajemy się omamić i podejść kłamstwu, które z każdym pokoleniem się udoskonala.



Fajnie to ujales Kooool... :)


PS
Wczoraj natknelam sie na swiecka definicje glupoty: "Znasz prawde, widzisz prawde ale nadal wierzysz w klamstwo" :)


Pt lut 03, 2017 12:26
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
Cytuj:
to nie jest pycha lecz radosc i wdziecznosc z otrzymanej niezasluzenie laski zbawienia...


To znaczy mamy rozumieć iż piszesz do nas z tamtego świata?

Bowiem kto może mówić o łasce zabwienia już za życia?


Pt lut 03, 2017 13:48
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
equuleuss napisał(a):
Cytuj:
to nie jest pycha lecz radosc i wdziecznosc z otrzymanej niezasluzenie laski zbawienia...


To znaczy mamy rozumieć iż piszesz do nas z tamtego świata?

Bowiem kto może mówić o łasce zabwienia już za życia?



Kazdy, kto uwierzyl Slowom Jezusa nie tylko moze ale i powinien glosic Ewangelie...czyli pewnosc zbawienia :)


25 Rzekł do niej Jezus: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. 26 Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?»


Jan 11, 25


Pt lut 03, 2017 14:25
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
equuleuss napisał(a):
Cytuj:
to nie jest pycha lecz radosc i wdziecznosc z otrzymanej niezasluzenie laski zbawienia...


To znaczy mamy rozumieć iż piszesz do nas z tamtego świata?

Bowiem kto może mówić o łasce zabwienia już za życia?


Możemy mówić już za życia o łasce zbawienia, bo ona jest dla nas obietnicą daną przez samego Boga. Obietnica ta i zapewnienie daje nam radość, którą my chrześcijanie znamy. Znamy tą radość poprzez zapewnienie samego Boga.
„Albowiem łaska jestescie zbawieni przez wiare, i to nie jest z was, dar to Bozy jest; Nie
z uczynków, aby sie kto nie chlubił” (Ef 2,8–9).
„A poniewaz z łaski, tedyc juz nie z uczynków, inaczej łaska juz by nie była łaska; a jezli
z uczynków, juzci nie jest łaska; inaczej uczynek juz by nie był uczynkiem” (Rz 11,6).
Nie mamy sami z siebie nic, co moglibysmy Bogu dac; jak głosi piesn: „W dłoniach nie
mam nic cennego, tylko lgne do krzyza Twego”. Ze skrucha zaprzestan własnych wysiłków,
które miałyby wysłuzyc Ci niebo — zaufaj przelanej krwi Chrystusa, tylko jej. Łaska to
dar Bozy, ofiarowujacy nam cos, na co nie zasłuzylismy. A skoro Bóg usprawiedliwia nas
sprawiedliwoscia Chrystusa, oddajmy Mu czesc i czynmy wszystko
„Ku chwale sławnej łaski swojej, która nas udarował w onym umiłowanym” (Ef 1,6). Gdy uznasz, ze na krzyzu
Jezus umarł tez za Twój grzech, Jego zycie stanie sie Twoim przez wiare. Przed obliczem
Boga pros, aby nie isc na kompromis i aby Pan uswiecił Cie w prawdzie; Jego Słowo, Biblia,
jest prawda. Módl sie, aby smiało stawac w obronie Słowa, i tylko jego, i aby głosic to, co
niegdys psalmista:
„Twoje słowo jest lampa dla moich stóp i swiatłem na mojej sciezce” (119,105 BT).

Taka jest nasza wiara i tylko taką wiarę każdy, kto uważa się za chrześcijanina musi wyznawać. Jeżeli głosi inną prawdę niż prawdę objawioną przez samego Boga, to niech nie nazywa się chrześcijaninem.


Pt lut 03, 2017 14:29
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
adaBRD napisał(a):


Kazdy, kto uwierzyl Slowom Jezusa nie tylko moze ale i powinien glosic Ewangelie...czyli pewnosc zbawienia :)


Pewność zbawienia jest herezją. Jezus nie mówi o pewności zbawienia, wręcz przeciwnie, nie raz podkreśla iż to jest bardzo trudne, a dla człowieka wręcz niemożliwe, i że zbawienie jest łaską, to fakt, ale nie jest pewnikiem.

Głoszenie Ewangelii to nie głoszenie pewności zbawienia, ale raczej jest to nadzieja na zbawienie. Nadzieja, o ile będziesz z Chrystusem, szczególnie poprzez sakramenty.

wybrana napisał(a):

Możemy mówić już za życia o łasce zbawienia, bo ona jest dla nas obietnicą daną przez samego Boga. Obietnica ta i zapewnienie daje nam radość, którą my chrześcijanie znamy. Znamy tą radość poprzez zapewnienie samego Boga.


Słowa Chrystusa nie mówią o pewności zbawienia dla każdego i dla wszystkich i nikt tej pewności nie może mieć, nawet papież, aż do końca swego życia i nawet jeden dzień dłużej, dopóki nie stanie na sądzie i tam zostanie przesądzone jego zbawienie.


Cytuj:
Taka jest nasza wiara i tylko taką wiarę każdy, kto uważa się za chrześcijanina musi wyznawać. Jeżeli głosi inną prawdę niż prawdę objawioną przez samego Boga, to niech nie nazywa się chrześcijaninem.


Pewność zbawienia jest herezją.


Pt lut 03, 2017 15:02
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
equuleuss napisał(a):
adaBRD napisał(a):


Kazdy, kto uwierzyl Slowom Jezusa nie tylko moze ale i powinien glosic Ewangelie...czyli pewnosc zbawienia :)


Pewność zbawienia jest herezją. Jezus nie mówi o pewności zbawienia, wręcz przeciwnie, nie raz podkreśla iż to jest bardzo trudne, a dla człowieka wręcz niemożliwe, i że zbawienie jest łaską, to fakt, ale nie jest pewnikiem.

Głoszenie Ewangelii to nie głoszenie pewności zbawienia, ale raczej jest to nadzieja na zbawienie. Nadzieja, o ile będziesz z Chrystusem, szczególnie poprzez sakramenty.

wybrana napisał(a):

Możemy mówić już za życia o łasce zbawienia, bo ona jest dla nas obietnicą daną przez samego Boga. Obietnica ta i zapewnienie daje nam radość, którą my chrześcijanie znamy. Znamy tą radość poprzez zapewnienie samego Boga.


Słowa Chrystusa nie mówią o pewności zbawienia dla każdego i dla wszystkich i nikt tej pewności nie może mieć, nawet papież, aż do końca swego życia i nawet jeden dzień dłużej, dopóki nie stanie na sądzie i tam zostanie przesądzone jego zbawienie.


Cytuj:
Taka jest nasza wiara i tylko taką wiarę każdy, kto uważa się za chrześcijanina musi wyznawać. Jeżeli głosi inną prawdę niż prawdę objawioną przez samego Boga, to niech nie nazywa się chrześcijaninem.


Pewność zbawienia jest herezją.


To co ty piszesz jest herezją. Widać tu całkowitą nieznajomość Pisma Świętego, całkowitą nieznajomość wiary.
Czy ty nazywasz się chrześcijaninem? a jeżeli tak, to na czym opierasz swoją wiarę? czy znasz Pismo Święte? czy znasz to o czym nauczał Jezus Chrystus? czy znasz poselstwo Jezusa Chrystusa na ziemi? a tak w ogóle, czy jesteś wyznawcą Chrystusa? czy może wyznawcą innej wiary?.
Na czym i na jakich naukach opierasz swoje argumenty?
Z czego czerpiesz wiedzę?


Pt lut 03, 2017 15:36
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
equuleuss napisał(a):
adaBRD napisał(a):


Kazdy, kto uwierzyl Slowom Jezusa nie tylko moze ale i powinien glosic Ewangelie...czyli pewnosc zbawienia :)



Pewność zbawienia jest herezją.



Co ty mowisz,equuleuss ,...?...Czy masz jakies wypowiedzi Jezusa na poparcie tych slow...?

Nie moge sie z tym zgodzic, bo to by znaczylo zaprzeczyc Slowu Bozemu i odrzucic doskonala ofiare z zycia Jezusa...Zbawienie to niezasluzony dar mimo mojej grzesznosci...Przyjmuje go z radoscia i wdziecznoscia...Czy mozna takiego daru nie przyjac...?


Pt lut 03, 2017 15:44
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
Pewna i niekwestionowana jest ofiara zbawienna Jezusa, ale nie jest pewne zbawieni ludzi, nawet w to wierzących, ale np zarozumiałych i pysznych.....u ludzi jest jedynie nadzieja zbawienia.


Pt lut 03, 2017 15:58
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
Alus napisał(a):
Pewna i niekwestionowana jest ofiara zbawienna Jezusa, ale nie jest pewne zbawieni ludzi, nawet w to wierzących, ale np zarozumiałych i pysznych.....u ludzi jest jedynie nadzieja zbawienia.



Alus, moja wiara jest pewnoscia tego, czego sie spodziewam...czyli zbawienia... i odpowiedzia na niezasluzony dar milosci bozej :)


(Hebrajczyków 11:1-2) (...)"Wiara to nacechowane pewnością oczekiwanie rzeczy spodziewanych, oczywisty przejaw rzeczy realnych, choć nie widzianych"

Inny przeklad Biblii (BW) mowi: " A wiara jest pewnoscia tego, czego sie spodziewamy, przeswiadczeniem o tym czego nie widzimy"


Dlaczego nie masz pewnosci, Alus...?... Watpisz w zapewnienie Jezusa , ze "kazdy, kto wierzy we mnie nie umrze na wieki"...?...Skad biora sie twoje watpliwosci...?


Pt lut 03, 2017 16:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL