Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Czym jest bezinteresowna miłość? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sty 12, 2017 22:49
Posty: 28
Post Czym jest bezinteresowna miłość?
Zacząłem nowy wątek bo chciałbym trochę oddzielić od dyskusji... bo rzeczywiście papież (instytucja) ani teologia (nauka) nie ma nic do tego. Nie przyszedłem się spierać - jesli tak wyszło to wybaczcie ten poprzedni watek, przyszedłem pytać jak sobie z tym radzicie z poniższym:

Kiedy miłość może być bezinteresowna?

Czy możesz dać komukolwiek bezinteresowną miłość wiedząc, że nie masz pewności zbawienia i nie kochasz kogoś dla nagrody zbawienia?

Uczestniczyłem nie raz, nie dwa ale wiele razy w pracach wolontaryjnych... zawsze to jednak było interesowne mimo ze myślałem ze robię to bezinteresownie. I nie spotkałem osoby która nie robiłaby tego bezinteresownie, poza tymi którzy wierzą w zbawienie ... lub czują je w sercu.

Wiele osób idzie do prac wolontaryjnych jako do alternatywy depresji... takie z siebie. Chcą dać coś od siebie Bogu, jakaś ofiara ze swojego życia.. więc pomagają innym, ale to jest interesowność.

Inni z kolei dobrze się czują jak pomagają innym... ale to jest dla dobrego samopoczucia - to jest interes...i nie jest bezinteresownie.

Czy jest możliwość kochać bezinteresownie, bez pewności - potrzeby zasługiwania na cokolwiek - nawet do dobre samopoczucie?

Jak dla mnie jest to możliwe tylko w jednym wypadku, w momencie gdy wiemy że nie umieramy - w momencie gdy mamy pewność zbawienia. Tylko w momencie gdy wiesz że Twoje dni nie sa policzone, ale będziesz żył/a wiecznie jest możliwa bezinteresowna miłość.

Tylko wtedy gdy mamy nowego ducha który nie umiera, Twoje serce, dusza, emocje i ciało itd. nie liczą dni do końca... tylko wtedy wiesz że masz wieczność przed sobą jesteśmy w stanie okazywać miłość.

Abyśmy mieli tą pewność, wiara musi być zatem nie nadzieją a musi być pewnością zbawienia. Dopóki jest nadzieją dopóty powątpiewamy...

Pytanie powyższe nie jest do instytytucji-filozofii (nie pytam która i dlaczego lepsza), nie jest do teologii (nie pytam o cytaty z bibli) pytanie poniższej jest do Ciebie.

Jak sobie po prostu radzicie (z sercem, emocjami, ciałem, duszą) z przykazaniem Jezusa by kochać wiedząc że nie macie pewności zbawienia?

I tak wiem że pytanie zawiera moje sugestie, bo zawiera moją odpowiedź, którą jest teza że aby móc spełnić przykazanie Jezusa, musimy mieć pewność zbawienia, Bóg nowym testamentem nie dał nam góry nie do przeniesienia, nie tym razem.

_________________
Reprezentuje sektę, założoną jakies 2000 lat temu budowaną obecnie przez Ducha Świętego :)


Wt sty 31, 2017 18:06
Zobacz profil WWW
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
Masz dzieci?
Zapewniam ciebie, ze ja kocham moje bezinteresownie. Niezaleznie od nadziei zbawienia.


Wt sty 31, 2017 18:19

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
Szach mat. :)


Wt sty 31, 2017 18:24
Zobacz profil
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
Kael napisał(a):
Masz dzieci?
Zapewniam ciebie, ze ja kocham moje bezinteresownie. Niezaleznie od nadziei zbawienia.


A gdyby te dzieci nie byly "twoje"...czy kochal(a)bys je tak samo...? :)


Wt sty 31, 2017 18:37

Dołączył(a): Cz sty 12, 2017 22:49
Posty: 28
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
Kael napisał(a):
Masz dzieci?
Zapewniam ciebie, ze ja kocham moje bezinteresownie. Niezaleznie od nadziei zbawienia.


Jesteś tego pewien?

O dzieciach nawet nie wspominałem w pytaniu bo jest to dla mnie oczywiste że jest to miłośc interesowna.

Zapewniam Cię idź pogadaj z jakimkolwiek psychoterapeutą - większość problemów psychicznych - chorób wynika właśnie z tej 'bezinteresownej' miłości rodziców do dzieci. I praktycznie nie ma takiego który by tych problemów nie miał (nie doświadczył tych interesowności rodziców), otwórz jakikolwiek podręcznik psychoterapii itd.

Dzieci przeważnie są do jakiegoś celu, a to do przedłużenia gatunku/nazwiska, a to do opieki na starość, a to do pochwalenia się,

Nawet myślenie że chicałbyś by Twoje dzieci były np. wykształcone jest interesowne - bo Ty chciałbyś. I potem idą takie do psychoterapeutów bo mają problemy w życiu bo przez całe życie spełniają potrzeby rodziców... i zamiast zostać np. piekarzem zostali lekarzem bo tak chciał tata...

jak ktoś wychowa kiedykolwiek zdrowe psychicznie dziecko, wtedy stwierdzę że masz rację.

_________________
Reprezentuje sektę, założoną jakies 2000 lat temu budowaną obecnie przez Ducha Świętego :)


Wt sty 31, 2017 18:43
Zobacz profil WWW
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
AdaBRD, autor watku twierdzi, ze bez nadziei, anawet bez pewnosci zbawienia nie mozna kochac bezinteresownie.
Podalam przyklad, ze mozna.
No coz, nie pasuje do wydumanej teorii, ze tylko ideal chrzescijanina, pewny swojego zbawienia (co juz traca o pyche) moze kochac bezinteresownie, wiec czytam jak to (w domysle kazdy) rodzic dzieci niszczy psychicznie interesowna miloscia.


To ja zapytam inaczej: czy shandaipl kocha kogos bezinteresownie i dlaczego milosc musi byc bezinteresowna?

Przypomne, ze tego przymiotnika Pan Jezus nie uzywal.


Wt sty 31, 2017 18:52

Dołączył(a): Cz sty 12, 2017 22:49
Posty: 28
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
Kochać bezinteresownie nauczyłem się dopiero po tym jak stwierdziłem pewność zbawienia (tą pychę o której mówisz). Jak stwierdziłem że nie musze już więcej zasługiwać na cokolwiek bo wszystko dostałem z łaski.

Dopóki nie miałem tej 'pychy zbawienia' dopóty jak badałem swoje serce.. mimo że z zewnątrz nic.. to wewnątrz zawsze znalazła się prędzej czy później jakas ineteresowność.

Dopiero jak przyjąłem pełną łaskę czuję się wolny i mogę okazywać miłość, bez strachu ze czas mi ucieka... nie twierdzę że robię to zawsze. I że jestem w tym doskonały...

I nie twierdzę że moja to zasługa, ja już bym conajmniej 4 razy nie żył (umarł tu ludzkim życiem), gdyby nie było Jezusa. Coraz bardziej się przekonuję że żyję tylko dzięki tej łasce i to tylko tej łaski zasługa, więc jeśli komuś okazuję tą miłość to tylko dzięki łasce tego że żyję i łasce zbawienia.

Ta miłość bezinteresowna o której mówię, to miłość przede wszystkim do Boga i zawdzięczanie mu wszystkiego w tym przede wszystkim zbawienia z łaski, przez Jego syna Jezusa Chrystusa, dopiero wtedy jestem w stanie kochać bliźniego. Co oczywiście stosuje się tez na odwrót, nie mogę kochać Boga którego nie widzę jeśli nie kocham bliźniego którego widzę.

_________________
Reprezentuje sektę, założoną jakies 2000 lat temu budowaną obecnie przez Ducha Świętego :)


Wt sty 31, 2017 19:04
Zobacz profil WWW
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
shandaipl napisał(a):
Kochać bezinteresownie nauczyłem się dopiero po tym jak stwierdziłem pewność zbawienia (tą pychę o której mówisz). Jak stwierdziłem że nie musze już więcej zasługiwać na cokolwiek bo wszystko dostałem z łaski.

Dopóki nie miałem tej 'pychy zbawienia' dopóty jak badałem swoje serce.. mimo że z zewnątrz nic.. to wewnątrz zawsze znalazła się prędzej czy później jakas ineteresowność.

Dopiero jak przyjąłem pełną łaskę czuję się wolny i mogę okazywać miłość, bez strachu ze czas mi ucieka... nie twierdzę że robię to zawsze. I że jestem w tym doskonały...

I nie twierdzę że moja to zasługa, ja już bym conajmniej 4 razy nie żył (umarł tu ludzkim życiem), gdyby nie było Jezusa. Coraz bardziej się przekonuję że żyję tylko dzięki tej łasce i to tylko tej łaski zasługa, więc jeśli komuś okazuję tą miłość to tylko dzięki łasce tego że żyję i łasce zbawienia.

Ta miłość bezinteresowna o której mówię, to miłość przede wszystkim do Boga i zawdzięczanie mu wszystkiego w tym przede wszystkim zbawienia z łaski, przez Jego syna Jezusa Chrystusa, dopiero wtedy jestem w stanie kochać bliźniego. Co oczywiście stosuje się tez na odwrót, nie mogę kochać Boga którego nie widzę jeśli nie kocham bliźniego którego widzę.



shandaip...rozumiem twoje slowa...mam dokladnie tak samo :)
Ta MILOSC, o ktorej piszesz jest z Boga i pojawia sie w chwili narodzenia z Ducha, kiedy to stajesz sie swiadomym dzieckiem bozym, ktoremu nic juz nie grozi...Swiadome dziecko boze, podobnie jak Jezus Chrystus, stanowi jednosc z Bogiem w Milosci i nie moze " nie kochac"... :)


Wt sty 31, 2017 19:32
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
shandaipl napisał(a):
Zacząłem nowy wątek bo chciałbym trochę oddzielić od dyskusji... bo rzeczywiście papież (instytucja) ani teologia (nauka) nie ma nic do tego. Nie przyszedłem się spierać - jesli tak wyszło to wybaczcie ten poprzedni watek, przyszedłem pytać jak sobie z tym radzicie z poniższym:

Kiedy miłość może być bezinteresowna?

Czy możesz dać komukolwiek bezinteresowną miłość wiedząc, że nie masz pewności zbawienia i nie kochasz kogoś dla nagrody zbawienia?

Uczestniczyłem nie raz, nie dwa ale wiele razy w pracach wolontaryjnych... zawsze to jednak było interesowne mimo ze myślałem ze robię to bezinteresownie. I nie spotkałem osoby która nie robiłaby tego bezinteresownie, poza tymi którzy wierzą w zbawienie ... lub czują je w sercu.

Wiele osób idzie do prac wolontaryjnych jako do alternatywy depresji... takie z siebie. Chcą dać coś od siebie Bogu, jakaś ofiara ze swojego życia.. więc pomagają innym, ale to jest interesowność.

Inni z kolei dobrze się czują jak pomagają innym... ale to jest dla dobrego samopoczucia - to jest interes...i nie jest bezinteresownie.

Czy jest możliwość kochać bezinteresownie, bez pewności - potrzeby zasługiwania na cokolwiek - nawet do dobre samopoczucie?

Jak dla mnie jest to możliwe tylko w jednym wypadku, w momencie gdy wiemy że nie umieramy - w momencie gdy mamy pewność zbawienia. Tylko w momencie gdy wiesz że Twoje dni nie sa policzone, ale będziesz żył/a wiecznie jest możliwa bezinteresowna miłość.

Tylko wtedy gdy mamy nowego ducha który nie umiera, Twoje serce, dusza, emocje i ciało itd. nie liczą dni do końca... tylko wtedy wiesz że masz wieczność przed sobą jesteśmy w stanie okazywać miłość.

Abyśmy mieli tą pewność, wiara musi być zatem nie nadzieją a musi być pewnością zbawienia. Dopóki jest nadzieją dopóty powątpiewamy...

Pytanie powyższe nie jest do instytytucji-filozofii (nie pytam która i dlaczego lepsza), nie jest do teologii (nie pytam o cytaty z bibli) pytanie poniższej jest do Ciebie.

Jak sobie po prostu radzicie (z sercem, emocjami, ciałem, duszą) z przykazaniem Jezusa by kochać wiedząc że nie macie pewności zbawienia?

I tak wiem że pytanie zawiera moje sugestie, bo zawiera moją odpowiedź, którą jest teza że aby móc spełnić przykazanie Jezusa, musimy mieć pewność zbawienia, Bóg nowym testamentem nie dał nam góry nie do przeniesienia, nie tym razem.


Kosciół katolicki uczy, ze do zbawienia trzeba przestrzegac jego praw, zasad i przepisów.
Biblia głosi, ze jestesmy zbawieni, jezeli w sercu
załujemy za grzech i wierzymy w dokonane dzieło Jezusa. Jestesmy zbawieni łaska, a nie
przez własne uczynki. Kościół dodaje zatem uczynki — konkretne rzeczy, które trzeba spełnic,
aby byc zbawionym; Biblia jednak głosi, ze łaska jestesmy zbawieni, a nie z uczynków, jasno
dajac do zrozumienia, ze to dar udzielany przez Boga dobrowolnie, nie z powodu zadnych
naszych uczynków.
„Albowiem łaska jestescie zbawieni przez wiare, i to nie jest z was, dar to Bozy jest; Nie
z uczynków, aby sie kto nie chlubił” (Ef 2,8–9).
„A poniewaz z łaski, tedyc juz nie z uczynków, inaczej łaska juz by nie była łaska; a jezli
z uczynków, juzci nie jest łaska; inaczej uczynek juz by nie był uczynkiem” (Rz 11,6).
Nie mamy sami z siebie nic, co moglibysmy Bogu dac; jak głosi piesn: „W dłoniach nie
mam nic cennego, tylko lgne do krzyza Twego”. Ze skrucha zaprzestan własnych wysiłków,
które miałyby wysłuzyc Ci niebo — zaufaj przelanej krwi Chrystusa, tylko jej. Łaska to
dar Bozy, ofiarowujacy nam cos, na co nie zasłuzylismy. A skoro Bóg usprawiedliwia nas
sprawiedliwoscia Chrystusa, oddajmy Mu czesc i czynmy wszystko
„Ku chwale sławnej łaski swojej, która nas udarował w onym umiłowanym” (Ef 1,6). Gdy uznasz, ze na krzyzu
Jezus umarł tez za Twój grzech, Jego zycie stanie sie Twoim przez wiare. Przed obliczem
Boga pros, aby nie isc na kompromis i aby Pan uswiecił Cie w prawdzie; Jego Słowo, Biblia,
jest prawda. Módl sie, aby smiało stawac w obronie Słowa, i tylko jego, i aby głosic to, co
niegdys psalmista:
„Twoje słowo jest lampa dla moich stóp i swiatłem na mojej sciezce” (119,105 BT).


Śr lut 01, 2017 10:30
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
Proponuje jednak zapoznac sie z nauka Kosciola katolickiego. Widac wyraznie brak uwazania na lekcjach religii u (bylych) katolikow.
Zbawienie mamy za darmo. Nie musimy na nie zaslugiwac.
Jednak teza, ze "Panie, Panie" bez zmiany zycia i czynow milosci da nam wejscie do raju, jest mocno ryzykowna i ... nieewangeliczna. Wystarczy czytac co Pan Jezus mowil a Kosciol tylko powtarza.


Śr lut 01, 2017 11:36
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
Kael napisał(a):
Proponuje jednak zapoznac sie z nauka Kosciola katolickiego. Widac wyraznie brak uwazania na lekcjach religii u (bylych) katolikow.
Zbawienie mamy za darmo. Nie musimy na nie zaslugiwac.
Jednak teza, ze "Panie, Panie" bez zmiany zycia i czynow milosci da nam wejscie do raju, jest mocno ryzykowna i ... nieewangeliczna. Wystarczy czytac co Pan Jezus mowil a Kosciol tylko powtarza.



Wg mojego pojecia warunkiem trwania w MILOSCI Boga jest narodzenie na nowo z Ducha, do ktorego prowadzi czysta nauka Jezusa i uznanie Jego doskonalej ofiary ...Jesli tak sie stanie "umiera" w nas stary czlowiek , ktory jest smiertelny a rodzi sie czlowiek nowy do zycia wiecznego, ktory nie podlega juz "prawu"...W nowym czlowieku dziala Bozy Duch Zycia i Milosci i to wlasnie On napelnia nas ta "bezinteresowna Miloscia", o ktorej pisze autor watku...Ta milosc pojawia sie wraz z pewnoscia zbawienia w chwili narodzenia na nowo moca Ducha...


Miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany.

Rzym 5:5



Sami od siebie nie jestesmy w stanie nic zrobic..."Stary czlowiek", w ktorym dziala duch smierci i leku przed "pieklem", nie jest zdolny do Milosci i tym samym " nie nadaje sie" do zycia w wiecznej szczesliwosci, ktorej podstawa jest Milosc.
Jest Ona częścią nowego człowieka, którym jesteśmy w Chrystusie:


Nie okłamujcie się nawzajem, boście zwlekli z siebie dawnego człowieka z jego uczynkami, a przyoblekli nowego (..) Na to zaś wszystko [przyobleczcie] miłość, która jest więzią doskonałości.

Kol 3:14

Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej!

Jan 15:9

Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta (..) Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim /cnotom/ nie ma Prawa.

Gal 5:19,22-23

Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich.

Jan 17:26


Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi!

2 Kor 13:13

A Pan (..) niech spotęguje waszą wzajemną miłość dla wszystkich

1 Tes 3:12

Umiłowani, miłujmy się wzajemnie, ponieważ miłość jest z Boga, a każdy, kto miłuje, narodził się z Boga i zna Boga. Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością. W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu. W tym przejawia się miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, ale że On sam nas umiłował i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy. Umiłowani, jeśli Bóg tak nas umiłował, to i my winniśmy się wzajemnie miłować. Nikt nigdy Boga nie oglądał. Jeżeli miłujemy się wzajemnie, Bóg trwa w nas i miłość ku Niemu jest w nas doskonała (..) Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim. Przez to miłość osiąga w nas kres doskonałości, że mamy pełną ufność na dzień sądu, ponieważ tak, jak On jest, i my jesteśmy na tym świecie. W miłości nie ma lęku, lecz doskonała miłość usuwa lęk, ponieważ lęk kojarzy się z karą. Ten zaś, kto się lęka, nie wydoskonalił się w miłości. My miłujemy, ponieważ Bóg sam pierwszy nas umiłował.

1 Jana 4:7-1


nie bierzcie tej wolności jako zachęty do hołdowania ciału, wręcz przeciwnie, miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie!

Gal 5:13-14

poznać miłość Chrystusa, (..) abyście zostali napełnieni całą Pełnią Bożą.

Efez 3:19

Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej? Utrapienie, ucisk czy prześladowanie, głód czy nagość, niebezpieczeństwo czy miecz? (..) Ale we wszystkim tym odnosimy pełne zwycięstwo dzięki Temu, który nas umiłował. I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

Rzym 8:35-39

Aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś.

Jan 17:21-23

Przede wszystkim miejcie wytrwałą miłość jedni ku drugim, bo miłość zakrywa wiele grzechów.

1 Piotr 4:8

Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością. Kto bowiem miłuje bliźniego, wypełnił Prawo. Albowiem przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj, i wszystkie inne - streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego. Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.

Rzym 13:8-10

Dzięki temu można rozpoznać dzieci Boga i dzieci diabła: każdy, kto postępuje niesprawiedliwie, nie jest z Boga, jak i ten, kto nie miłuje swego brata. Taka bowiem jest wola Boża, którą objawiono nam od początku, abyśmy się wzajemnie miłowali.(..) My wiemy, że przeszliśmy ze śmierci do życia, bo miłujemy braci, kto zaś nie miłuje, trwa w śmierci. Każdy, kto nienawidzi swego brata, jest zabójcą, a wiecie, że żaden zabójca nie nosi w sobie życia wiecznego. Po tym poznaliśmy miłość, że On oddał za nas życie swoje. My także winniśmy oddać życie za braci. Jeśliby ktoś posiadał majętność tego świata i widział, że brat jego cierpi niedostatek, a zamknął przed nim swe serce, jak może trwać w nim miłość Boga? Dzieci, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą!

1 Jana 3:10-18

Wszystkie wasze sprawy niech się dokonują w miłości!

1 Kor 16:14

1 Kor 13:1-13 ( Hymn o milosci)




Z powyzszych wersetow biblijnych wynika bezsprzecznie, ze otwarcie sie na Boza Milosc jest sprawa zycia i smierci. Nic innego nie ma znaczenia.:

Albowiem w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie, ani jego brak nie mają żadnego znaczenia, tylko wiara, która działa przez miłość.

Gal 5:6


Kael, powiedz, czy w swietle nauki Jezusa ma jakies znaczenie to, czy w twoich oczach bede bylym katolikiem...?...czy kimkolwiek innym...?


Liczy sie tylko MILOSC i pewnosc zbawienia. :)


Śr lut 01, 2017 15:11
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
Kael napisał(a):
Proponuje jednak zapoznac sie z nauka Kosciola katolickiego. Widac wyraznie brak uwazania na lekcjach religii u (bylych) katolikow.
Zbawienie mamy za darmo. Nie musimy na nie zaslugiwac.
Jednak teza, ze "Panie, Panie" bez zmiany zycia i czynow milosci da nam wejscie do raju, jest mocno ryzykowna i ... nieewangeliczna. Wystarczy czytac co Pan Jezus mowil a Kosciol tylko powtarza.


Katolickie sakramenty to — jak głosi nasz katechizm to —
„zewnetrzne znaki wewnetrznej łaski”. Zgodnie wiec z kanonem 840 wierzylimy, iz sakramenty,
w najwiekszym stopniu przyczyniaja sie do wprowadzenia „umocnienia i zamanifestowania
koscielnej wspólnoty”.Stały one się dla nas w centralną kwestią zbawienia i uswiecenia.
Kanon 960 uczy, ze spowiedz i rozgrzeszenie to „jedyny zwyczajny sposób, przez który
wierny, swiadomy grzechu ciezkiego, dostepuje pojednania z Bogiem”. Miast głosic dokonane
dzieło Chrystusa Jezusa, jedynego Leku na problem naszej grzesznej natury i nagminnych
upadków, zniewolono nas przekonaniem, iz kazdy dzien ma sie obracac wokół tych fizycznych
znaków.
1List Piotra 1,18–19:
Wiedzac, iz nie skazitelnemi rzeczami, srebrem albo złotem, wykupieni jestescie od marnego
obcowania waszego, od ojców podanego. Ale droga krwia, jako baranka niewinnego
i niepokalanego, Chrystusa;
Ksiega Izajasza 53,5–6:
Lecz on zraniony jest dla wystepków naszych, starty jest dla nieprawosci naszych; kazn
pokoju naszego jest na nim, a sinoscia jego jestesmy uzdrowieni. Wszyscysmy jako owce
zbładzili, kazdy na droge swa obrócilismy sie, a Pan włozył nan nieprawosc wszystkich nas.
oraz 1List Jana 2,2:
A on jest ubłaganiem za grzechy nasze; a nie tylko za nasze, ale tez za grzechy wszystkiego
swiata,
pozwoliły mi pojac, iz według Biblii zbawienie jest bezsprzecznie dziełem samego Jezusa
i tylko Jego. List do Hebrajczyków 1,3 podsumowuje:
. . . oczyszczenie grzechów naszych przez samego siebie uczyniwszy. . .
Wersety te otwierają oczy na prawdziwa istote zbawienia i odkupienia: dokonczone
dzieło Chrystusa Jezusa. Listu do Rzymian 3,26 Bóg jest
„sprawiedliwym i usprawiedliwiajacym tego, który jest z wiary Jezusowej”.
Zbawienie człowieka to dzieło tylko samego Boga, dzieło niepojete, lecz dokonczone.
Dla Boga kazdy człowiek jest martwy w swoich grzechach. Łaska
jestesmy zbawieni, przez wiarę, która nas uświęca, która wyraża miłość dla Boga i ludzi.
To miłość w nas ukazuje wartość naszej wiary. Jeżeli mamy wiarę, to pragniemy wzrastać w tej miłości,pragniemy się nią dzielić i obdarzać nią innych ludzi.


Śr lut 01, 2017 15:34
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
Choćbyście tu zacytowały całą Biblię, nic nie zmieni precyzyjnego wskazania Jezusa - daliście mi jeść....daliście mi pić.... przyodzialiście mnie......cokolwiek uczyniliście.....nie każdy, który mówi mi Panie, Panie wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz, kto spełnia wolę mojego Ojca... - liczy sie miłość i czyny z niej wypływające.


Śr lut 01, 2017 16:12
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
@AdaBRD: jako byla katoliczka powinnas znac nauke Kosciola z ktorego odeszlas. Widac, ze porzucilas Kosciol, ktorego nie znasz

Ty nawet nie rozumiesz co wklejasz. Wiara ma dzialac przez milosc. Czyli czynic dobro. Wiara bez uczynkow jest martwa.

Obie z wybrana zrobilyscie offtop, zeby po raz kolejny swoje wymysly o pewnosci zbawienia zaprezentowac. Niebiblijnej, bo nawet sw Pawel jej nie mial.


Śr lut 01, 2017 16:28
Post Re: Czym jest bezinteresowna miłość?
Alus napisał(a):
Choćbyście tu zacytowały całą Biblię, nic nie zmieni precyzyjnego wskazania Jezusa - daliście mi jeść....daliście mi pić.... przyodzialiście mnie......cokolwiek uczyniliście.....nie każdy, który mówi mi Panie, Panie wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz, kto spełnia wolę mojego Ojca... - liczy sie miłość i czyny z niej wypływające.


Alus piękne i święte słowa zacytowałaś. Taka jest nasza wiara, której wyrazem jest miłość, a wraz z nią owoce naszego życia. Takiej wiary nauczał Jezus Chrystus i dzięki taka wiara daje nam zbawienie.


Śr lut 01, 2017 16:53
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL