Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Myśl 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lut 15, 2017 18:00
Posty: 1
Post Myśl
Kiedy po raz pierwszy w życiu otworzyłem oczy ze zrozumieniem, pomyślałem i fakt ten, pamiętam do dziś. Myślałem i informacja myśli płynęła swobodnie i niewytłumaczalnie, gdyż jej źródłem byłem ja sam, maleńkie niemowlę w wózku dziecięcym. Przy wózku stał duży pies i przestraszony myślałem o mojej mamie, dlaczego jej nie ma przy mnie. A zatem myśl oraz informacja pojawia się w nas niewytłumaczalnie, zanim poznamy język macierzysty. Te fakt ma uogólnione znaczenie uniwersalne. Myśl oraz informacja rozumu pojawia się na Ziemi w sposób niewytłumaczalny. Nie potrafimy wytłumaczyć w jaki sposób doszło do zaistnienia myśli i w konsekwencji do zaistnienia nas samych. Pojawiamy się niepodziewanie w tle wszechświata w sposób niewytłumaczalny i naszym zadaniem jest jego wyczerpujące poznanie. Myśl jest więc uniwersalnym instrumentem poznawczym oraz pierwszą zasadą rozumowania, gdyż w sposób niewytłumaczalny myśl poprzedza sobą wszystko. Myśl swoją informacją stwarza Absolut. Absolut wszechogarniający, powstały z nieskończoności potencjału rozumowania. Ogarnięcie myślą nieskończoności potencjału rozumowania przez myśl, ma tylko jedno znaczenie. Myśl stwarza informację dla Boga. Myśl powstając w sposób niewytłumaczalny przed zaistnieniem Boga, ogarnia swoim zrozumieniem zastaną sytuację i stwarza informację, która wzbudza Absolut w zmysłach Boga zradzającego się w następnej kolejności.
Absolut nie powstaje więc z niczego. Absolut powstaje z absolutu i tym absolutem jest myśl. Najdoskonalszy instrument poznawczy, który dysponuje zmysłem obserwacji. Zadaniem zmysłu obserwacji myśli jest dostrzec Boga i stworzyć drogę rozumowania dla jego zmysłów. Drogę w nieskończoności trwania czasu, określoną poprzez rozumną informację myśli. Bóg nie zradza się więc do przyczyn śmiertelnych. Bóg zradza się do przyczyn nieśmiertelności oraz do przyczyn wieczności życie. Tym właśnie jest także myśl. Potencjalnie nieśmiertelna i niematerialna chociaż związana z ciałem materialnym. Dostrzec okiem myśli Boga jest wytchnieniem oraz sukcesem dla myśli. Myśl, która nie dostrzega Boga jest śmiertelnie chora. Bóg oraz myśl są bowiem stworzone dla siebie. Myśl, która dostrzega drogę rozumowania dla Boga jest zwiastunem jego zaistnienia, które swoim sprawczym działaniem w niepoznawalnym boskim strumieniu czasu stwarza z kolei myśl. Nikt nigdy nie wytłumaczy więc dlaczego myśl człowieka pojawia się przed zaistnieniem Boga, chociaż ten fakt posiada logiczne wyjaśnienie. Ten fakt jest doskonałością myśli, która w konsekwencji swej osiągniętej doskonałości stwarza sobą to, co jest doskonałe i co będzie trwać zawsze.

http://www.boskimodel.pl


Śr lut 15, 2017 18:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL