Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Dlaczego tak wiele absurdów na forum? 
Autor Wiadomość
Post Re: Dlaczego tak wiele absurdów na forum?
bylejaki napisał(a):
Czytaj ze zrozumieniem. Ja nie chcę siebie adorować, lub uczestniczyć w kółku wzajemnej adoracji. Ja chcę żeby Pan Bóg był adorowany. Koleżanka equles (przepraszam, nie pamiętam jak się to pisze) napisała, że Pan Bóg ją wyzwolił z homoseksualizmu czy czego takiego i mało jej ludzie nie zjedli udowadniając jej (w ich mniemaniu), że nieeeeeee, to musiał się jakiś przełącznik w mózgu przełączyć, ale Bóg to napewno z tym nic wspólnego nie miał. Zamiast wychwalać Pana Boga, to zrobią absolutnie wszystko, żeby Go nie wychwalać.

Czytaj uważnie. Equueluss była jedzona nie za swoje uwolnienie, tylko za politykę, którą usiłowała uprawiać na zasadzie tłuczenia do głowy, że jej osobiste, anegdotyczne przypadki i doświadczenia w tzw. środowisku tyczą się ogółu osób homoseksualnych, za wybiórczą argumentację przebijającą Michnika, przed którą wszyscy klękać mieliśmy, i za pomysł, że dyskusję wygrywa się wygłaszając zdania sprzeczne jedno z drugim.

W ogóle, jestem ostatnim człowiekiem, który mógłby się odcinać od adorowania Transcedencji, bo sam zostałem raz uzdrowiony z choroby po długiej modliwie i złożeniu ofiary wodzie (sic) w górskim strumieniu. Możliwe, że miejscowy Duch poczuł się doceniony, czort wie.


Pn lut 20, 2017 23:55
Post Re: Dlaczego tak wiele absurdów na forum?
ErgoProxy napisał(a):
Czytaj uważnie. Equueluss była jedzona nie za swoje uwolnienie, tylko za politykę, którą usiłowała uprawiać na zasadzie tłuczenia do głowy, że jej osobiste, anegdotyczne przypadki i doświadczenia w tzw. środowisku tyczą się ogółu osób homoseksualnych, za wybiórczą argumentację przebijającą Michnika, przed którą wszyscy klękać mieliśmy, i za pomysł, że dyskusję wygrywa się wygłaszając zdania sprzeczne jedno z drugim.


Pierwsza rzecz - moja polityka nie jest poprawna politycznie i dlatego będę pisać co piszę, a piszę o tym że homoseksualizm ani tez transseksualizm nie ma żadnego uzasadnienia w biologii / genetyce, a nawet gdyby miał takowe, to nigdy nie uznam tego za coś co jest normalne i żaden normalnie myślący człowiek nie uzna tego za normalne. Choroby genetyczne są nadal chorobami genetycznymi, nieprawidłowości hormonalne powodujące różne nieprawidłowe stany są nadal zaburzeniami, i dlatego zaburzenie nie powinno być traktowane w ramach normy.

Moje przypadki i mój przypadek ogólnie na pewno nie jest i nie był anegdotyczny, ale całkiem poważny.

Nie wygłaszałam zdań sprzecznych ze sobą.


Wt lut 21, 2017 0:04
Post Re: Dlaczego tak wiele absurdów na forum?
Widzisz, bylejaki, ona nawet nie rozumie, co to znaczy anegdotyczny w kontekście logiki dyskusji i dowodzenia swojej racji. Zresztą nie tylko o racje tutaj chodzi, ale o dochodzenie prawdy o świecie – ona tego nie umie, a się mądrzy.

Zdania sprzeczne ze sobą oczywiście wygłaszała, chyba że Soulowi coś się pozajączkowało – nie chce mi się teraz szukać tego po wątku. Może mi się zachce.


Wt lut 21, 2017 0:12
Post Re: Dlaczego tak wiele absurdów na forum?
ErgoProxy napisał(a):
Zresztą nie tylko o racje tutaj chodzi, ale o dochodzenie prawdy o świecie – ona tego nie umie, a się mądrzy.


Prawda jest taka że homoseksualizm / transseksualizm nigdy normą nie był, nie jest i nie będzie, nawet jeśli znajdą tysiąc dowodów na biologiczne i genetyczne pochodzenie, po prostu wtedy będzie zaburzeniem genetycznym lub zaburzeniem na tle hormonalnym, do leczenia, jak kto chce, chyba że z zaburzeniem dobrze się osobnikowi żyje, to cóż, wolna wola.


Wt lut 21, 2017 0:16
Post Re: Dlaczego tak wiele absurdów na forum?
Widzisz, bylejaki, za taką właśnie pogardę dla nieludzi – o osobnikach mówimy bowiem potocznie w wypadku zwierząt, w filozofii equuleuss pozbawionych duszy – ona była jedzona przez mnie osobiście; aż w końcu nie zdzierżyłem i przestałem się do niej odzywać, bo ileż można. Jeszcze zło wejdzie w człowieka. wkorzeni się i wyda owoce.


Wt lut 21, 2017 0:20

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Dlaczego tak wiele absurdów na forum?
Kto się czubi ten się lubi :)


Wt lut 21, 2017 8:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Dlaczego tak wiele absurdów na forum?
Ostatnio jeszcze jest jakiś wysyp osób, co to rejestrują się i zadają bardzo podchwytliwe według nich pytania. A potem oczywiście błyskawicznie udzielają na nie odpowiedzi kiedy już wątek nabierze jakiegoś rozmachu. Znowu jakiś zakompleksiony prorok lub ateista, który czyta PŚ się ujawnia. :)


Wt lut 21, 2017 8:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Dlaczego tak wiele absurdów na forum?
ErgoProxy napisał(a):
miejscowy Duch (…) czort.


Obyś się kiedyś nieprzyjemnie nie zdziwił.

Weź tego wysłuchaj i przynajmniej się zastanów może: https://youtu.be/oRSCQbnf-6U

A w szczególności fragmenty: 5:29 https://youtu.be/oRSCQbnf-6U?t=5m29s , 25:11 https://youtu.be/oRSCQbnf-6U?t=25m11s

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Śr lut 22, 2017 13:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Dlaczego tak wiele absurdów na forum?
Rozwinę.

Mam prośbę. Nie baw się może w neopogaństwo, bo nawet na gruncie mentalności pogańskiej nigdy nie wiesz, czy duch, który Cię właśnie uzdrowił czy też „uzdrowił” jest Ci rzeczywiście przychylny, czy też nienawidzi Cię bardziej, niż możesz to sobie wyobrazić.

Jeśli już jesteś tak uprzedzony do chrześcijaństwa, to zakotwicz się chociaż w agnostycyźmie.

Jeśli już tak cię ciągnie do pogaństwa, to chociaż wejdź może w buddyzm, ale ten prawdziwy, nieskażony zachodnimi wymysłami.

Neopogaństwo i modlitwy do wszelkiego rodzaju „duchów wody” to, obawiam się, mogą być naprawdę bardzo niebezpieczne zabawki. Ja wiem, że ty się chcesz wszystkim bawić sam i iść swoją ścieżką, nie słuchając nikogo. Ale weź pod uwagę, że jeśli wśród tych duchów są i takie, które lubią polować na ludzi… to właśnie tacy jak Ty są najłatwiejszym celem. Naprawdę w dziedzinie duchowości sugerowałbym raczej oparcie się o którąś z uznanych tradycji, a nie zabawy na własną rękę ani NewAge’owskie wymysły.

Nawet pogańscy misycy ostrzegają przed takimi zabawami:

Cytuj:
Wiele osób z twojego świata zabawia się w czary. Chcą sięgnąć głębin, nie wiedząc, co czeka na dnie… Bezmyślnie kopiują nasze obrzędy, inicjują sami siebie… Człowiek nie-przeznaczony, który się podda takim praktykom, może nieświadomie otworzyć serce na Złą Moc. Ona szuka ścieżek do ludzkich dusz… Zła Moc nie jest darem Pachamamy tylko… podrzutkiem, niewdzięcznikiem, nieszczęściem, bólem, zgrozą, zatraceniem… Nigdy nie sięgaj dna, gringo. Bo przepadniesz.


Cytat pochodz z książki Wojciecha Cejrowskiego „Rio Anaconda. Gringo i ostatni szaman plemienia Carapana”. Tak ostrzegał Cejrowskiego tytułowy szaman, który, jeśli wierzyć opisom autora, najwyraźniej rzeczywiście był mistykiem posiadającym nadprzyrodzone zdolności, trudne do wyjaśnienia inaczej jak tylko działaniem duchów. Co prawda to ostrzeżenie ściśle rzecz ujmując niekoniecznie tyczy się modlitw i ofiar do jakichś „duchów wody”, nie widzę jednak powodu, by i nie miało zastosowania i tutaj. I również nie widzę powodu, dla którego tego ostrzeżenia nie należy traktować poważnie. Z kontekstu można wnosić, że jest b. mało prawdopodobne, by czarownik ów obawiał się „konkurencji”.

Jak widać nie tylko tradycja abrahamiczna zaleca co najmniej daleko posuniętą ostrożność w tych sprawach. Pogańska także.

PS. Pewnie Cię nie przekonam… Ale i tak prosiłbym, byś zainteresował się, jeśli tego dotąd nie uczyniłeś, książkami „Dzikie Serce” Eldredge’a i „Rozwój. Jak współpracować z łaską” M. i M. Gajdów. Obie te książki (z Imprimatur) przedstawiają wizję chrześcijaństwa diametralnie różną od tej, która wyłania się z Twoich postów i coś mi się wydaje, że taką, która trafi do Ciebie (przynajmniej o ile przebrniesz przez te fragmenty, które Cię mogą oburzyć 😏)

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Śr lut 22, 2017 21:17
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego tak wiele absurdów na forum?
Kiedy ja piszę Duch z wielkiej litery, to za Wiesławem Kotańskim mam na myśli – Kami.

Owszem, myślałem o rodzimowierstwie, ale odrzuciło mnie od ludzi, jacy przy tym się kręcą. Zresztą to jest wyznanie, które trzeba wymyśleć od nowa i muszą to zrobić nietęgie głowy, bo wiemy, że bardzo mało wiemy.

Czy ja jestem uprzedzony do chrześcijaństwa. Mam nadzieję, że nie w sensie kinderateisty, co się piekli bezrozumnnie w obronie rozumu przeciwko swoim własnym chochołom, choć... zdaje się, że tak mnie właśnie postrzegasz. Nie wypieram się, że skatechizowałem się niepoważnie. Nie wypieram się również, że zacząłem swój rozwój od radykalnego buntu, aczkolwiek nigdy nie byłem na tyle szalony, żeby w buncie upatrywać celu drogi.

Bo leży tutaj pogrzebana rzecz poważniejsza. Gdyby taka teza nie była komiczna, to bym ją postawił serio: że u mnie tak się zestrzeliły czynniki rozwojowe – biologiczne, hormonalne, wychowawcze, kulturowe i czort wie, jakie jeszcze – że mózg mi się posplatał na modłę orientalną, japońską; to znaczy, potocznie: jestem japońskiego ducha, a przynajmniej taki byłem jako czternastolatek. Zatem nie chodzi (już) o wypominki, czy o tępienie gupich katoli, ale o radykalną odmienność na samym początku, wskutek czego ja po prostu do Was nie pasuję i w Waszej wierze się nie odnajduję.

Ale nie będę bardzo tej tezy japońskiej bronił, choćby dlatego, że nie postawiłem (jeszcze?) stopy na Archipelagu, więc nie wiem inaczej, niż ze słyszenia, jak oni tam żyją; co to są za ludzie w ogóle, co oni dokładnie mają w głowach. Nie mam argumentów do dyskusji po prostu.


Śr lut 22, 2017 22:21
Post Re: Dlaczego tak wiele absurdów na forum?
Autobrehehe: nietęgie głowy... nie byle jakie głowy.


Śr lut 22, 2017 22:36
Post Re: Dlaczego tak wiele absurdów na forum?
gaazkamm napisał(a):
Weź tego wysłuchaj i przynajmniej się zastanów może

To są czary.

Konkretnie, to bangla na podobnej zasadzie jak sigilizacja.

Sigilizację opisuje się jako psychoanalizę na opak, to znaczy jako wpajanie sobie kompleksu, ale takiego dobroczynnego kompleksu, własnoręcznie obmyślanego i zaprojektowanego, i "zapieczętowanego" sigiliem, takim symbolem poskładanym z fragmentów liter. No więc nasz ksiądz-karateka robi dokładnie to samo z wężem. Tylko że on kładzie pod ten sigil-symbol kompleks lękowy, na który jedynym remedium jest posługa katolicka.

Przerabiałem coś podobnego na przykładzie doktora Dolittle, gdzie Mateusz Mugg proponował rzeczonemu doktorowi, cięgiem w finansowych tarapatach, że będzie doprawiał mięso dla psów środkiem powodującym boleści; doktor miał psy z tych boleści "leczyć". Czy trzeba dodawać, że Dolittle odmówił...


Śr lut 22, 2017 23:48

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Dlaczego tak wiele absurdów na forum?
Jeśli jesteś tak pewien, że złe duchy, wrogie człowiekowi, nigdy nie mogą „uzdrawiać”, chociażby po to, by uzyskać na człowieka wpływ, i to pewien wbrew wielu osobom związanym z mistyką, to co ja mogę. Nadal jednak sądzę, że jest to co najmniej nierozsądne.

Mnie nie chodzi o żadną sigilizację ani nic podobnego, tylko o zasady elementarnej ostrożności w kontaktach z jakimikolwiek duchami.

Cytuj:
jestem japońskiego ducha


Ja tego jakoś nie dotrzegłem, pomijając Twojego awatara i (neo)pogańskie zapędy, przeciwnie wydawało mi się że wiele Twoich doktryn są do bólu zachodnie, i to sprzed stulecia, ale co mnie tam, ja znam mentalność japońską jeszcze mniej niż Ty.

Nawet, jeśli to prawda, to przecież kilka nabranych cech Cię nie definiuje. Inaczej dziecko wychowane w hitlerjugend musiałoby pozostać hitlerowcem do końca życia, i w normalnym społeczeństwie by się nie odnalazło, bo przecież ma mózg poskładany na modłę nazistowską. (Mam nadzieję, że rozumiesz, o co mi chodzi, bo zdaję sobie sprawę, że to porównanie zaatakować bardzo łatwo.)

A jakbyś chciał się przy tym upierać, to raz jeszcze zasugerowałbym prawdziwy, nieskażony zachodnimi wymysłami buddyzm, zamiast prywatnych zabaw na modłę shintoizmu.

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Cz lut 23, 2017 18:40
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego tak wiele absurdów na forum?
gaazkamm napisał(a):
Mnie nie chodzi o żadną sigilizację ani nic podobnego, tylko o zasady elementarnej ostrożności w kontaktach z jakimikolwiek duchami.

E no. Po pierwsze, Bóg jest duchem. Po drugie, aniołowie są duchami.

Po trzecie, oczywiście że są Duchy życzliwe i Duchy złośliwe, i są Duchy kapryśne; a są też i takie Duchy, że jak się natkniesz, to nie będzie przebacz. No ale to jest kubek w kubek tak samo, jak z ludźmi, czyli normalna kolej rzeczy.

Po czwarte zaś... po czwarte, tamta choroba sama z siebie się nie wzięła; akurat obczytywałem się w Tarace i pewno otworzyłem się na sferę ducha przy okazji, bo pamiętam, na pograniczu snu, ktoś/coś mi pomyślało w mózg "dziękujemy". Tylko że ja wybrałem sobie strategię Gavroche'a, tego małego ulicznika Victora Hugo: wózek wciągnął w tarapaty i wózek z nich musi wyprowadzić. Traf chciał, że się udało.

gaazkamm napisał(a):
Ja tego jakoś nie dotrzegłem, pomijając Twojego awatara i (neo)pogańskie zapędy, przeciwnie wydawało mi się że wiele Twoich doktryn są do bólu zachodnie, i to sprzed stulecia, ale co mnie tam, ja znam mentalność japońską jeszcze mniej niż Ty.

Mówiłem, że komedia.

Mógłbym się co prawda bronić, że nasiąkam Okcydentem już trzydzieści osiem lat, więc się zwesternizowałem nie do odróżnienia od tubylców. Ale ta moja japońskość mniemana, to mogą być tylko pobożne życzenia kogoś, kto chce się odciąć możliwie czysto i radykalnie od – mniejsza od czego; po prostu chce się odciąć.

Inna sprawa, jak by się sprawy potoczyły, gdybym miał kontakt z jakimiś Japończykami od dziecka.

gaazkamm napisał(a):
Nawet, jeśli to prawda, to przecież kilka nabranych cech Cię nie definiuje. Inaczej dziecko wychowane w hitlerjugend musiałoby pozostać hitlerowcem do końca życia, i w normalnym społeczeństwie by się nie odnalazło, bo przecież ma mózg poskładany na modłę nazistowską. (Mam nadzieję, że rozumiesz, o co mi chodzi, bo zdaję sobie sprawę, że to porównanie zaatakować bardzo łatwo.)

Oczywiście.

Ale chcę sobie wypracować jakąś pozycję do kontaktów z tymi ludźmi lepszą niż weeaboo gaijin, bo z takiego to się łacha drze; dziwadło, co nigdzie nie pasuje i nikt go nie przygarnie, oprócz innych popapranych weeaboosów. Generalnie, Japończycy to są rasiści, choć może niekoniecznie ze wszystkimi negatywnymi konotacjami, jakie się dzisiaj wloką za tym pojęciem na Zachodzie – po prostu postrzegają siebie jako lud jedyny w swoim rodzaju i starają się to umotywować na wszelkie sposoby. Mają nawet całą gałąź nauk poświęconą studiom nad wyjątkowością i niepowtarzalnością japońskiej rasy i kultury.

gaazkamm napisał(a):
A jakbyś chciał się przy tym upierać, to raz jeszcze zasugerowałbym prawdziwy, nieskażony zachodnimi wymysłami buddyzm, zamiast prywatnych zabaw na modłę shintoizmu.

O, to by było bardzo trudne wyzwanie, bo buddyzm to cała gama szkół filozoficznych obcych Zachodowi do samego korzenia, do pojęć podstawowych, z których wprawdzie można się obkuć na blachę, ale żeby zrozumieć, co to wszystko znaczy, trzeba znać konteksty, w jakich one funkcjonują i skojarzenia, jakimi przez stulecia obrosły. Bardzo trudne wyzwanie.


Pt lut 24, 2017 1:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 23, 2016 18:09
Posty: 14
Post Re: Dlaczego tak wiele absurdów na forum?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Marek: załóż własne forum i wycinaj wszystkich, którzy ci nie pasują.

Tak się dzieje na forach protestanckich kiedy nie mogą sobie poradzić z argumentacja,usuwają dyskutującego.


Pn paź 30, 2017 15:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL