Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Niecodzienna Sytuacja 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Niecodzienna Sytuacja
Nie byłem pewien czy rozpoczynać ten temat, no ale skoro dział( czy jak to się tam nazywa :D ) w którym można samemu wymyślać temat to czemu nie, w końcu kto mi zabroni :biggrin:
Akurat w dzień moich urodzin, czyli 12 kwietnia miałem ustaloną wizyte u fryzjera, jak zwykle ogoliła mnie na zero :-D trochę mi teraz zimno, no ale nic tam, zresztą ta wizyta nie miała związku z moimi urodzinami, to akurat jakoś tak wyszło, bo byłem też tam poprzedniego dnia, tyle że nie starczyło na mnie wtedy czasu, no ale mniejsza o to, bo temat dotyczy się czegoś innego.
Wiec, jak już po wizycie u fryzjerki porobiłem zakupy, byłem w jednym sklepie i też byłem w drugim sklepie, no i wychodzę z tego ostatniego sklepu, witam się ze znajomym który mieszka we wiosce z mojej okolicy, i mówi że chce 2 złote na piwo, ja oczywiście mówie, że dla niego nie ma dwóch złotych, i wsiadam do mojego samochodu.
Ale kolega uparty i podchodzi do samochodu i dalej nawija żeby mu teraz dać 5zł, na duże piwo :biggrin:
Mówie że to jest zbyt duża suma jak dla mnie, i nie dam mu tej kasy, no ale niestety gościu nalegał żeby mu jednak dać te 5 zł.
No i wtedy pojawił się trochę taki problem, bo on swoje a ja swoje :D i gościu nie chce odejść od samochodu, a przez to nie mogę zamknąć drzwi i odjechać.
Oczywiście były tu 3 rozwiązania tej sytuacji, po pierwsze mogłem odpalić samochód ruszyć do przodu i już w trakcie jazdy zamknąć drzwi, drugim rozwiązaniem było żeby do niego zacząć wyzywać, wtedy prawdopodobnie by ustąpił, trzecia opcja by była żeby go odepchnąć.
Nie wybrałem żadnej z tych opcji, bo przecież bez potrzeby nie będę się szarpał czy tam uciekał, czy bardziej odjeżdżał bez możliwości zamknięcia drzwi, bo przecież to on by był trochę na takiej wygranej pozycji, bo przecież to ja przed nim uciekam a nie on przede mną :lol:
Więc ta cała sytuacja trwała nadal, po 2 godzinach kiedy to już po raz może nawet trzy setny mówie że mu nie dam tej kasy, a on i tak w kółko że chce na piwo, i wypalił już 3 papierosa, już nawet mówi że go wymęczyłem, bo przecież cały czas tak kuca przy tych drzwiach, i czeka aż dam mu tą kase.
Tutaj musze wyjaśnić dlaczego on się spodziewa że jednak ustąpie i dam tą kase, bo przecież mój ojciec i brat to ludzie którzy lubią się dzielić swoimi pieniędzmi, i zawsze mu coś tam dają, no i jemu musiało się pomyśleć że ja jestem taki sam jak moja rodzina, no a tu niespodzianka :biggrin: widać gościu nie wie jaki ja jestem, w sumie to bym nawet cały dzień tam stał i nawet jednego grosza mu nie dam :D bo pamiętajmy że ja żyje poniżej granicy ubóstwa, czyli zarabiam poniżej tych chyba 6 tyś złoty rocznie, czy jakoś tak podobnie, więc nie będę nikomu pomagał, bo mnie na to nie stać.
I tutaj na całe szczęście okazało się że jakaś baba do nas podeszła i mówi żeby odjechać bo by tędy przejechała a innej drogi nie ma, i akurat jestem w samochodzie to bym odjechał to se ona przejedzie, to wtedy mówie dobra, i odpalam samochód, wtedy ten gościu mówi że wsiądzie do mnie do środka, no i podszedł z drugiej strony samochodu, i próbuje otworzyć drzwi, no ale niestety zamknięte :D
Wtedy ruszyłem z kopyta, nawet mu pomachałem na dowidzenia :biggrin:
I tak mnie ciekawi, gdyby nie ta kobita to ile on by godzin tak koło mnie stał?
Może jednak walka wręcz?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N kwi 16, 2017 18:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Niecodzienna Sytuacja
Niech ktoś zatrzyma tę karuzelę śmiechu!
Kabaret pod Wyrwigroszem normalnie...

Ostatnio tak się śmiałem jak cały dzień myłem okna dla Jezusa na Wielkanoc.


N kwi 16, 2017 19:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Niecodzienna Sytuacja
Tu płakać trzeba...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn kwi 17, 2017 14:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Niecodzienna Sytuacja
Dodam jeszcze do tego wszystkiego, że dzisiaj jak byłem na zakupach to żem widział tego gościa co chciał odemnie te 5zł :mrgreen:
Machnąłem do niego na przywitanie, a on nic! nawet się odwrócił się i poszedł w przeciwną strone odemnie.
Co to wszystko może oznaczać?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz maja 04, 2017 19:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Niecodzienna Sytuacja
Może się obraził? Teraz strzelił focha, aby Ci wbić emocjonalną szpilę.

A poważnie mówiąc ludzie uzależnieni mają właśnie problem z przestrzeganiem granic. Dlatego powinno się zachowywać wobec nich konsekwentnie i nie uginać pod presją. Gdy mówi się "nie" to ma znaczyć "nie" i koniec. Każdy, kto pozwoli się złamać i zmieni zdanie, tym samym szkodzi im utrwalając złe nawyki.

Może nieświadomie ale postąpiłeś lepiej niż znaczna większość tej całej wioski i okolic.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz maja 04, 2017 19:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Niecodzienna Sytuacja
Czy dać komuś 5 zł na piwo to źle, bo daje się na piwo, czy dobrze bo się daje?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz maja 04, 2017 22:43
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Niecodzienna Sytuacja
To do mnie pytanie? Ten człowiek na pewno nie zachowywał się normalnie i na pewno miał problem, o którym piszę, więc tym bardziej nie ma powodu dawać mu żadnych pieniędzy.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz maja 04, 2017 23:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Niecodzienna Sytuacja
Hm, myślę sobie że z tym dawaniem to może być różnie. Bo w dawaniu pieniędzy można widzieć pieniądze, albo dawanie.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt maja 05, 2017 5:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Niecodzienna Sytuacja
W tym wypadku chyba istotne, co widzi w tym biorący, prawda?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt maja 05, 2017 7:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Niecodzienna Sytuacja
widzi pieniądze, widzi siebie, widzi dającego

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt maja 05, 2017 7:52
Zobacz profil
Post Re: Niecodzienna Sytuacja
chwat napisał(a):
Czy dać komuś 5 zł na piwo to źle, bo daje się na piwo, czy dobrze bo się daje?

Dobrze dawać, to dawać z głową.....dawać żywność, zapłacić za zakupy czy obiad.....dawać na alkohol zawsze koliduje z 5 przykazaniem Dekalogu.


Pt maja 05, 2017 9:27

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Niecodzienna Sytuacja
chwat napisał(a):
widzi pieniądze, widzi siebie, widzi dającego


Ja myślę, że widzi głównie piwo (czy co tam faktycznie kupi) i potwierdzenie, że robi dobrze.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt maja 05, 2017 10:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Niecodzienna Sytuacja
A ja myślę, że taka zabawa w dającego-moralizatora, to tłumaczenie głownie sobie, że watro nie dać.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt maja 05, 2017 10:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Niecodzienna Sytuacja
Uważasz, że to, dlaczego nie powinno się dawać ludziom pieniędzy na używki naprawdę wymaga tłumaczenia?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt maja 05, 2017 11:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Niecodzienna Sytuacja
Alus napisał(a):
Dobrze dawać, to dawać z głową.....dawać żywność, zapłacić za zakupy czy obiad.....dawać na alkohol zawsze koliduje z 5 przykazaniem Dekalogu.


Żeby od razu mieszać do tego przykazania dekalogu.
Na tej zasadzie to nawet sprzedawanie hamburgerów by było łamaniem 5 przykazania, podobno to też jest coś niezdrowego.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 05, 2017 11:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL