Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Witam mam problem i dylemat (homoseksualizm) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn maja 29, 2017 15:25
Posty: 1
Post Witam mam problem i dylemat (homoseksualizm)
Mam duży problem jestem lezbijką i mam 22 lata. Bardzo staram się żyć w zgodzie z Bogiem i jego zakazami, zawsze unikałam zachowań homoseksualnych ale to co wydarzyło się ostatnio doprowadza mnie do szaleństwa. Spotykam się z pewną dziewczyną zawsze wspierałyśmy się duchowo w walce z naszą chorobą, wspólne modlitwy wizyty u księdza, msze i spowiedzi. Przez całe życie staram się unikać związków i powodów do grzechu. Tego poranka poszłam do niej na kawę i jakoś wyszło, że doszło[size=200][/size] między nami do pocałunku (namiętnego). Teraz właściwe pytania: czy powinnam zerwać z nią kontakt? czy mam bardzo duży grzech i jak sie z niego wyspowiadać? czy znacie jakieś metody leczenia homoseksualizmu? Błagam o pomoc nie wiem co robić :cry: :cry:


Pn maja 29, 2017 21:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Witam mam problem i dylemat ( homoseksualizm)
Mila109 napisał(a):
Mam duży problem jestem lezbijką i mam 22 lata. Bardzo staram się żyć w zgodzie z Bogiem i jego zakazami, zawsze unikałam zachowań homoseksualnych ale to co wydarzyło się ostatnio doprowadza mnie do szaleństwa. Spotykam się z pewną dziewczyną zawsze wspierałyśmy się duchowo w walce z naszą chorobą, wspólne modlitwy wizyty u księdza, msze i spowiedzi. Przez całe życie staram się unikać związków i powodów do grzechu. Tego poranka poszłam do niej na kawę i jakoś wyszło, że doszło[size=200][/size] między nami do pocałunku (namiętnego). Teraz właściwe pytania: czy powinnam zerwać z nią kontakt? czy mam bardzo duży grzech i jak sie z niego wyspowiadać? czy znacie jakieś metody leczenia homoseksualizmu? Błagam o pomoc nie wiem co robić :cry: :cry:


Do spowiedzi!!!

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn maja 29, 2017 23:00
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Witam mam problem i dylemat ( homoseksualizm)
Nie ma absolutnie żadnych naukowo potwierdzonych skutecznych metod leczenia homoseksualizmu. Chyba, że czyjś homoseksualizm jest wynikiem poważnych problemów w procesie rozwoju psychoseksualnego, takich jak wykorzystywanie seksualne. Wtedy można leczyć te problemy i nie jest wykluczone, że wpłynie to na orientację. Poza tym próby leczenia nie przynosiły efektów (oprócz wyrządzania szkód). Niekiedy tylko u biseksualistów coś się zmienia.

A pocałunek z inną kobieta? Grzech jak grzech (o ile w ogóle jest to grzech - raczej coś, co w pewnych okolicznościach do grzechu może dopiero prowadzić). Nie ma co się załamywać.

Na pewno nie jesteś odosobniona w swoim problemie. Choćby ostatnio był tu pewien homoseksualista.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn maja 29, 2017 23:09
Zobacz profil
Post Re: Witam mam problem i dylemat ( homoseksualizm)
Mila109 napisał(a):
Spotykam się z pewną dziewczyną zawsze wspierałyśmy się duchowo w walce z naszą chorobą


Na forum dla homoseksualnych chrześcijan raczej nikt nie określa homoseksualizmu jako choroby. Jeśli już to możesz określić to jako nieprawidłowość / zaburzenie.

Cytuj:
czy mam bardzo duży grzech i jak sie z niego wyspowiadać?


Możesz powiedzieć na spowiedzi o tym pocałunku.

Cytuj:
Teraz właściwe pytania: czy powinnam zerwać z nią kontakt?


Z powodu pocałunku? To już od Ciebie zależy.

Cytuj:
czy znacie jakieś metody leczenia homoseksualizmu?


Terapia reparatywna nie zawsze przyniesie skutek. A jest nieefektywna jeśli ktoś chce pozbyć się homoseksualizmu tylko z powodów religijnych. Nikt nie zagwarantuje Ci że uczyni Cię hetero kobietą, zdolną do normalnej relacji z mężczyzną. Ja mam za sobą różne stany, buntu, odrzucenia, wyparcia, a teraz chyba po prostu pora na akceptację.

Soul33 napisał(a):
Chyba, że czyjś homoseksualizm jest wynikiem poważnych problemów w procesie rozwoju psychoseksualnego, takich jak wykorzystywanie seksualne.


Nie tylko to, specjalista od terapii reparatywnej powiedziala mi że ona spotkała się tylko z psychologicznymi przyczynami homoseksualizmu. Mój przypadek też zresztą to potwierdza, tylko że ja zostałam zaprogramowana na taką orientację już w łonie matki, przed urodzeniem, to jej diagnoza także. Plus inne czynniki, sprzyjające. Każdy przypadek jest inny.

Ja nie przechodzę terapii reparatywnej, to była tylko rozmowa. Terapia jest dość kosztowna.


Wt maja 30, 2017 2:05

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Witam mam problem i dylemat ( homoseksualizm)
Mila109 napisał(a):
Spotykam się z pewną dziewczyną zawsze wspierałyśmy się duchowo w walce z naszą chorobą


Na co jesteście chore?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt maja 30, 2017 5:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Witam mam problem i dylemat ( homoseksualizm)
Soul33 napisał(a):
A pocałunek z inną kobieta? Grzech jak grzech (o ile w ogóle jest to grzech - raczej coś, co w pewnych okolicznościach do grzechu może dopiero prowadzić). Nie ma co się załamywać.

Na pewno nie jesteś odosobniona w swoim problemie. Choćby ostatnio był tu pewien homoseksualista.


Trochę @Soul nie rozumiem Twojego toku myślenia.
Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy postępowanie @Mili109 jest grzechem czy nie jest, to nie powinniśmy dawać porad, co do dalszego postępowania.

Natomiast wyrażenie którego użyłeś "nie ma się co załamywać", należy tu odczytać jako rodzaj usprawiedliwienia, które stosuje się po rozstrzygnięciu, że dane postępowanie grzechem nie było, a więc powinno się pojawić dopiero po rozsądzeniu w kwestii grzechu "na nie".

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt maja 30, 2017 6:01
Zobacz profil
Post Re: Witam mam problem i dylemat ( homoseksualizm)
Zgadzam się z chwat - homoseksualizm(czyny) to grzech wołający o pomstę do nieba ( są takie).


Wt maja 30, 2017 6:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Witam mam problem i dylemat ( homoseksualizm)
Hola hola, nie wiem gdzie zielone żabki wyczytały w mojej wypowiedzi, coś o grzechach wołających o pomstę do nieba. W tym momencie jest to tylko Twoja ocena grzechu, bądź też komentowanej sytuacji.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt maja 30, 2017 6:25
Zobacz profil
Post Re: Witam mam problem i dylemat ( homoseksualizm)
Teresse napisał(a):
Zgadzam się z chwat - homoseksualizm(czyny) to grzech wołający o pomstę do nieba ( są takie).


Spałam z kobietą, nie raz. Z miłości. Prawdziwej miłości bowiem ona była miłością mojego życia. Spotkałam także miłość i miłosierdzie Boga w sakramencie spowiedzi, i niestety można zauważyć że czasem brakuje tej postawy delikatności i wyrozumiałości wobec homoseksualnych osób wśród wiernych, którą to postawę także zaleca KK i wzywa innych chrześcijan do okazania jej...

Jeżeli ten watek jest prawdziwy, a nie jest prowokacją lub rodzajem żartu, to tego typu surowe wypowiedzi nie pomogą autorce z uporaniem się z własnym i poważnym problemem, ale jeszcze bardziej to wszystko pogłębią. Dziewczyna pocałowała koleżankę, zdarza się to także pijanym hetero dziewczynom. Tutaj po prostu jest kwestia wyznania tego co zaszło przed spowiednikiem w sakramencie spowiedzi.


Wt maja 30, 2017 8:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 934
Post Re: Witam mam problem i dylemat ( homoseksualizm)
Robek napisał(a):
Do spowiedzi!!!

Robek uspokój się. Ziemniaki posadzone? Idź się powydzieraj na nornice, żeby Ci ich nie zeżarły.

Mądry kapłan, dobry psycholog, to nigdy nie zaszkodzi, ale po co wrzaskami wzbudzać w kimś jeszcze większe poczucie winy.

_________________
Tylko Bogu chwała


Wt maja 30, 2017 8:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:03
Posty: 181
Post Re: Witam mam problem i dylemat ( homoseksualizm)
Jeśli cię to pocieszy to mogę powiedzieć że w Biblii też są przykłady takich związków A Jezus nigdy takich ludzi nie potępił.

Dobrym przykładem jest historia Rut i Naomi. Nie można mieć wątpliwości, co do tego, że uczucie między obiema kobietami było uczuciem wielkiej miłości. Świadczą o tym słowa Rut, skierowane do Naomi: „Gdzie ty pójdziesz, tam ja pójdę, gdzie ty zamieszkasz, tam ja zamieszkam, twój naród będzie moim narodem, a twój Bóg będzie moim Bogiem. Gdzie ty umrzesz, tam ja umrę i tam będę pogrzebana" (Rt 1,16-17).


Wt maja 30, 2017 12:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 934
Post Re: Witam mam problem i dylemat ( homoseksualizm)
hansel napisał(a):
Jeśli cię to pocieszy to mogę powiedzieć że w Biblii też są przykłady takich związków [...]

Dobrym przykładem jest historia Rut i Naomi.


Nie, to nie jest dobry przykład. Idź doczytaj.

_________________
Tylko Bogu chwała


Wt maja 30, 2017 12:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Witam mam problem i dylemat ( homoseksualizm)
białogłowa napisał(a):
hansel napisał(a):
Jeśli cię to pocieszy to mogę powiedzieć że w Biblii też są przykłady takich związków [...]

Dobrym przykładem jest historia Rut i Naomi.


Nie, to nie jest dobry przykład. Idź doczytaj.

Kiedyś ktoś mi przytaczał miłość św. Moniki do św. Augustyna jako dowód na to, że święci też byli związani relacją miłości.
:lol:

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt maja 30, 2017 13:08
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 934
Post Re: Witam mam problem i dylemat ( homoseksualizm)
No przecież byli, tylko że rodzicielsko-synowskiej ;)
A może ludziom miłość synowej do teściowej wydaje się takim wybrykiem natury, że już prędzej zobaczą w tym relację homo :D

_________________
Tylko Bogu chwała


Wt maja 30, 2017 13:11
Zobacz profil
Post Re: Witam mam problem i dylemat ( homoseksualizm)
@chwat - racja zła interpunkcja albo zabrakło słowa ponadto....


Wt maja 30, 2017 14:10
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL