Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Monolog egzorcysty Piotra Glasa 
Autor Wiadomość
Post Re: Monolog egzorcysty Piotra Glasa
Iago napisał(a):
Alus napisał(a):
Skoro sami zdecydowali, to po co jeszcze sarkazm o Kochającym Bogu?


Ponieważ zwyrodniałego sadystę, który stwarza wybór z takimi alternatywami absolutnie za kochającego nie uważam. Na szczęcie nic nie wskazuje że te wypociny funkcjonują gdzieś poza wybujałą wyobraźnią wyżej wspomnianych chałupniczych sadystów, których wynurzeniami się przerzucacie.

Czy te wypociny funkcjonują przekonamy się wszyscy w sobie wyznaczonym czasie.


Cz lip 06, 2017 18:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Monolog egzorcysty Piotra Glasa
Albo i się nie przekonamy, ponieważ nie będzie się miało co przekonywać. Tak czy inaczej nie widzę powodu by na chwilę obecną te sadystyczne wynurzenia traktować w kategoriach innych niż badziewnej beletrystyki stylistycznie zbliżonej do 50 twarzy greya.


Cz lip 06, 2017 19:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Monolog egzorcysty Piotra Glasa
Iago napisał(a):
A ja uważam i przedstawiłem argument dlaczego cuda na kiju i inne charyzmaty "z woli Bożej" w heretyckich wspólnotach są absurdalne – no ale o wiele łatwiej napisać "nie bo nie" niż odnieść się do wypowiedzi interlokutora, prawda? A może to tylko kolejny atak zdradzieckiej "selektywnej wady wzroku"? ;)


Charyzmaty były dygresją. Masz swoje zdanie na ten temat, być może nawet słuszne, jednak UNK (AFAIK) nie potępił katolickich wspólnot charyzmaryczych. Być może to nastąpi, ale do tego momentu w tej dygresji opinie (duchownych w tym biskupów) konkurują z innymi opiniami (j.w.). Nie ma tak, jak (wracając do tematu) przy braku watykańskiego wyroku są pewne odrzucenia "niższych instancji", do tego terytorialnie odpowiedzialnych za daną lokalizację.

Cytuj:
Jeszcze jakiś głupot chcesz się Waść uczepić by rozmyć materię dysputy? ;)
Gdybyś zauważył że słowo papież umieściłem w cudzysłowie, to może zorientowałbyś się, że powyższy wywód jest co najmniej trywialny. Ale tak, wiem – selektywna wada wzroku. ;)

Jeżeli uważasz jakiś argument za trywialny, to go nie umieszczaj.

A jak umieszczasz, to nie marudź, jak zostanie skomentowany.

Katolicki patriarcha Aleksandrii jest częscią UNK, jego decyzje są wiążące dla podległego mu Koscioła Wschodniego, jego ranga jest con. równa arcybiskupom (raczej wyższa, ale nie będę się spierał). Przy braku przeciwnych opinii wystarcza.mi to jako decyzja UNK, nawet jak nie ostateczna.

I starałem się nie opuścić żadnego argumentu przytoczonego w Twoich postach. Owszem, nie oglądnąłem youtubki, bo zazwyczaj to jest strata czasu. Z Twojego opisu wiem jedynie, że jakiś protestant ma jakieś wizje piekła. Jak na razie głównym Twoim argumentem przeciw tej wizji było właśnie to, ze to protestant. Potrzebuję jeszcze patrzeć na film? Facet od mojego patrzenia katolikiem się nie stanie.

Cytuj:
Czyli tak jak pisałem – nie ma żadnych "łączonych objawień" cieszących się pozytywną opinią UNK.

Nie, tego chochoła nie ma.


Cytuj:
Przypomnijmy co pisałeś na początku tej dyskusji:

bert04 napisał(a):
niemniej wiadomo o paru nielicznych objawieniach, które były udziałem katolików i prawosławnych,


Jako że owe objawienia oczywiście nie są "uznawane" przez UNK to rozumiem że z tego nieprzemyślanego argumentu bert się wycofuje.


Nie widzę zwiazku między Twoim chochołem a moją wypowiedzią. A termin "objawienie" ma szerokie znaczenie w KRK, obejmuje tak wizje Maryi na jawie jak i jakieś wizje senne.

Cytuj:
Natomiast co najmniej kuriozalnie brzmi ta wypowiedź berta:
(...)
Argumentem ma być tutaj fakt, że UNK nie odrzucił charyzmatycznych chucp protestantów...tylko by potem by napisać że w zasadzie to UNK w ogóle nie zajmuje się tego typu kwestiami u nie-katolików.


Ech Iago, mam teraz tlumaczyć jak chłop krowie? Żebyś się później wykręcał, że czepiam się trywialnych spraw?

Wiec po kolei, katolickie wspólnoty charyzmatyczne powstały na podstawie współpracy i doświadczeń z "zielonymi". UNK oczywiście nie wypowiadał się na temat tych praktyk u "zielonych". Ale jak najbardziej w jego kompetencjach leży wypowiadanie się o tych praktykach u... "czarnych". Choćby prostym tekstem, ze jeśli takie coś jest u heretyków, to nie może to pochodzić od Ducha Świętego. A wtedy katolicy charyzmatyczni powinni być traktowani na równiz katolickimi bioenergoterapeutami czy wróżbitami.

A na temat katolickich bioenergoterapeutów czy wrózbitów UNK się wypowiadał.


Koncówkę opuszczę, gdyż wnioskujesz na podstawie błędnych założeń.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz lip 06, 2017 19:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Monolog egzorcysty Piotra Glasa
I znowu mi coś wcięło przy pisaniu:

bert04 napisał(a):
Nie ma tak, jak (wracając do tematu) przy braku watykańskiego wyroku są pewne odrzucenia "niższych instancji", do tego terytorialnie odpowiedzialnych za daną lokalizację.


Miało być:

Nie ma tak, jak (wracając do tematu) przy objawieniach w Medjugorie, gdzie przy braku watykańskiego wyroku są pewne odrzucenia "niższych instancji", do tego terytorialnie odpowiedzialnych za daną lokalizację.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz lip 06, 2017 20:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Monolog egzorcysty Piotra Glasa
Teresse napisał(a):
To chcesz miec zone czy nie? ;)


Żona to nie jest tutaj zbyt trafne określenie :mrgreen:

Teresse napisał(a):
Cóż zawsze mozna samemu sie zabezpieczyc na godzine smierci nei liczyc na rodzinke bo moga byc roznie wierzacy i praktykujacy jak rodZina pana co umiera w drugiej wizji :(


Jak ty chcesz się od tego zabezpieczać?

Iago napisał(a):
Albo i się nie przekonamy, ponieważ nie będzie się miało co przekonywać. Tak czy inaczej nie widzę powodu by na chwilę obecną te sadystyczne wynurzenia traktować w kategoriach innych niż badziewnej beletrystyki stylistycznie zbliżonej do 50 twarzy greya.


Tutaj wygrać mogą jedynie osoby wierzące, natomiast ateiści są przegrani.
W końcu żeby ateista jednak miał racje, to po swojej śmierci musiałby mieć świadomość tego że żadne życie pozagrobowe nie istnieje, a to przecież jest nie możliwe.
Bo jeśli ateista po śmierci by miał jakąkolwiek świadomość, to by znaczyło że jednak coś tam po tej śmierci jest.
Więc w tym sensie czekać na to kto ma racje, mogą jedynie osoby wierzące, bo ateistci nie mają na co czekać :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lip 06, 2017 21:48
Zobacz profil
Post Re: Monolog egzorcysty Piotra Glasa
Zabezpieczyc mozna sie swietym zyciem - wtedy nie trzeba liczyc w ostatnim momencie ze przypeta sie ksiadz czy zakonnica albo nagle rodzina rzuci sie do Koronki- bo to chyba najlepsze...


So lip 08, 2017 8:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Monolog egzorcysty Piotra Glasa
Teresse napisał(a):
Zabezpieczyc mozna sie swietym zyciem - wtedy nie trzeba liczyc w ostatnim momencie ze przypeta sie ksiadz czy zakonnica albo nagle rodzina rzuci sie do Koronki- bo to chyba najlepsze...


Mam zostać świętym :D
To raczej nie dla mnie, nawet tutaj jak ktoś mi tu kiedyś na tym forum proponował żeby spróbować zostać świętym, i to chyba nawet na serio były takie sugestie, to wtedy na to "chwat" zareagował dość agresywnie, i tu chwatowi się to nie spodobał, więc jak widzisz to raczej nie dla mnie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lip 08, 2017 10:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL