Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Monolog egzorcysty Piotra Glasa 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Monolog egzorcysty Piotra Glasa
Widzę że nasza dziennikarka skutecznie zaimpregnowała się na jakikolwiek sceptycyzm, a miast tego łyka jak pelikan z dziecinną naiwnością wszystko co próbują jej wcisnąć pod płaszczykiem wiary (nawet heretycy). NIe wiadomo czy śmiać się czy płakać...


Cz lip 06, 2017 8:35
Zobacz profil
Post Re: Monolog egzorcysty Piotra Glasa
Iago -myslisz ze Bogu nie zalezy na Zbawieniu protestantow? I tam nie moze byc cudow i Objawien?


Cz lip 06, 2017 8:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Monolog egzorcysty Piotra Glasa
Pewnie, Bóg udziela objawień i cudów protestantom, których fakt jeszcze bardziej utwierdza ich w ich w herezji względem KRK i potwierdza że warto dalej trzymać się od niego z dala, Pani "katoliczko". Widzę że nie tylko ze sceptycyzmem ale i z elementarną logiką u Ciebie nad wyraz na bakier...

Do czego jeszcze posuniesz się by "uwiarygodnić" sobie jakieś protestanckie bzdury znalezione na YT?


Cz lip 06, 2017 9:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Monolog egzorcysty Piotra Glasa
@Iago

Nie interesuje mnie konkretna sprawa konkretnego cudu czy wizji. Być może są to bzdury, dla Ciebie pewnie i tak nie robi różnicy.

Natomiast tak ogólnie to nie widzę powodów, dlaczego Bóg nie miałby udzielać protestantom prawdziwych objawień. Owszem, dotychczas nie słyszałem o takich przypadkach, niemniej wiadomo o paru nielicznych objawieniach, które były udziałem katolików i prawosławnych, czy katolików i koptów. Wiadomo też, że doświadczenia zielonoświątkowców z praktykami charyzmatycznymi nie są negowane przez część katolików; przynajmniej UNK nie odrzucił tego a niektóre grupy katolickie korzystają z pewnej... wymiany doświadczeń.

Duch Święty jest większy niż granice widzialne jego Kościoła.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz lip 06, 2017 10:50
Zobacz profil
Post Re: Monolog egzorcysty Piotra Glasa
Dokładnie tak jak pisze Bert.

Chyba ze Magisterium Kościoła naucza inaczej - wtedy prosze o naprostowanie naszego mylsenia. :-)

Co do piekła to zawsze mozna poczytac sw. Terese z avila, sw. Jana Bosko, sw. Faustynę.

O tu sw. Jan:

https://www.youtube.com/watch?v=ThWEuzXvrsM


Cz lip 06, 2017 10:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Monolog egzorcysty Piotra Glasa
bert04 napisał(a):
Natomiast tak ogólnie to owszem, nie widzę powodów, dlaczego Bóg nie miałby udzielać protestantom prawdziwych objawień.


A do tego który przytoczyłem oczywiście nie trzeba się odnosić, no bo nie. ;)

bert04 napisał(a):
Owszem, dotychczas nie słyszałem o takich przypadkach, niemniej wiadomo o paru nielicznych objawieniach, które były udziałem katolików i prawosławnych, czy katolików i koptów.


Poproszę o stosowny materiał źródłowy względem tych rzekomych objawień.

bert04 napisał(a):
Wiadomo też, że doświadczenia zielonoświątkowców z praktykami charyzmatycznymi nie są negowane przez część katolików


Litości... Co z tego że "część katolików czegoś nie neguje"?
A to naiwniaków i intelektualnych dzieciuchów niby wśród katolików (jak i w każdej innej grupie wyznaniowej) brakuje?

bert04 napisał(a):
przynajmniej UNK nie odrzucił tego a niektóre grupy katolickie korzystają z pewnej


Znów – litosci.
Od kiedy UNK zajmuje się chucpami jakiś charyzmatycznych szarlatanów pokroju Bennego Hinna? Zreszta bzdury blablania czy upadania (na głowę) "w Duchu Świętym" to zupełnie oddzielna kategoria absurdów w którą żaden katolik wierzyć nie musi.

Teresse napisał(a):
Dokładnie tak jak pisze Bert.


Samam myśleć i argumentować Teresse oczywiście nie potrafi, więc pozostaje jej czekać aż ktoś odwali robotę za nią, prawda? No to może teraz odniesiesz się do tego co napisałem do berta? ;)

Teresse napisał(a):
Magisterium Kościoła


Magisterium Kościoła nie zwykło donosić się do każdej głupoty, którą Teresse wygrzebie w swojej dziecinnej wręcz naiwności z YT. Od tego Teresse ma mózg by potrafiła sama na tak elementarnym poziomie wyłapywać absurdy i dyrdymały z tej internetowej papki, którą w siebie wpycha.


Ostatnio edytowano Cz lip 06, 2017 11:12 przez Iago, łącznie edytowano 1 raz



Cz lip 06, 2017 11:02
Zobacz profil
Post Re: Monolog egzorcysty Piotra Glasa
Głównie prosisz o listosc to do czego mam sie odniesc? :biggrin: :-D

Wczesniej co pisała equuleuss - na tym kanale yt jest pan Bill Wiese w tłumaczeniu na pl - filmy pana Billa sa na wielu kanałach - takze nie falsyfikuje go fakt ze ktos umieszcza bzdury. To nie jest jego kanał.

Jego kanał jest tutaj: https://www.youtube.com/user/BillWieseTV


Cz lip 06, 2017 11:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Monolog egzorcysty Piotra Glasa
Teresse napisał(a):
Głównie prosisz o listosc to do czego mam sie odniesc?


Czyli wobec braku jakiejkolwiek umiejętności merytorycznej argumentacji pozostaje stare dobre rżnięcie głupa. Nie powiem, że się tego po Tobie nie spodziewałem. :)

Teresse napisał(a):
Wczesniej co pisała equuleuss - na tym kanale jest pan Bill Wiese w tłumaczeniu na pl - filmy pana Billa sa na wielu kanałach - takze nie falsyfikuje go fakt ze ktos umieszcza bzdury. To nie jest jego kanał.

Jego kanał jest tutaj: https://www.youtube.com/user/BillWieseTV


Jakie ma znaczenie to gdzie te wypociny są zamieszczane? Mogłyby nawet wisieć na stronie głównej PAN i nie zmieniłoby to nic względem ich zawartości.


Cz lip 06, 2017 11:17
Zobacz profil
Post Re: Monolog egzorcysty Piotra Glasa
A wysłuchałes chociaz? Bo swiadectwo Billa robi wrażenie. Pwiem Ci ze ogladam duzo tych swiadectw i czasami mam watpliwosci - np tam gdzie podawane sa nazwiska ludzi rzekomo w piekle - choc byc moze Bog chce nami wstrząsnąć.

Ludzie maja tez choroby, sny itp. ale p.Bill sam mowi ze jemu nie trzeba wierzyc - podaje mnostwo cytatow z Biblii... Leze sobie chora moze zrobie ten wysiłek i wypisze je wszystkie, choc mi sie nie chce - ale cos mi mowi zeby zrobic. Praktycznie wszystko co mowi Bill np. o tym ze piekło nigdy nie bylo pomyslane dla ludzi jest w Biblii.

Co do objawien u Koptów - to nie wiem czy o to chodzi Bertowi -
https://en.wikipedia.org/wiki/Our_Lady_of_Zeitoun

https://www.youtube.com/watch?v=NKHaNMTRF1o


Cz lip 06, 2017 11:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Monolog egzorcysty Piotra Glasa
Iago napisał(a):
A do tego który przytoczyłem oczywiście nie trzeba się odnosić, no bo nie.


Odnoszę się do Twojego tekstu, jakoby uznawanie objawień poza KRK wykraczało poza zakres "elementarnej logiki". Sam stworzyłeś ten wysoki kwantyfikator, to teraz sam się martw.

Iago napisał(a):
Poproszę o stosowny materiał źródłowy względem tych rzekomych objawień.


Są nieliczne, jedynym dobre udokumentowanym i potwierdzonym jest Zeitoun (Egipt). Watykan wprawdzie się nie wypowiedział, bo cud miał miejsce na terenach koptyjskich, ale patriarcha koptyjsko-unicki uznał, podobnie jak patriarcha (papież ;-) ) koptyjsko-ortodoksyjny. Z innych znane są objawienia w Hruszewie (przy Lwowie). Okolica jest tyglem konfesyjnym, AFAIK doświadczali ich katolicy rzymscy, uniccy jak i prawosławni.

Iago napisał(a):
Zreszta bzdury blablania czy upadania (na głowę) "w Duchu Świętym" to zupełnie oddzielna kategoria absurdów w którą żaden katolik wierzyć nie musi.


Katolik nie musi wierzyć w żadne objawienie poza Objawieniem. Tak Fatima, Lourdes czy inna Guadalupa mają rangę objawień prywatnych. "Uznanie" przez KRK oznacza głównie, że nie znaleziono w objawieniach żadnych treści sprzecznych z Objawieniem bądź nauczaniem UNK.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz lip 06, 2017 11:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Monolog egzorcysty Piotra Glasa
Teresse napisał(a):
A wysłuchałes chociaz?


Tak i żałuję każdej zmarnowanej minuty.

Teresse napisał(a):
Bo swiadectwo Billa robi wrażenie.


Na rozemocjonowanych naiwniakach szukających byle religijnej podniety w jótjóbowych filmikach? Zapewne tak.

bert04 napisał(a):
Odnoszę się do Twojego tekstu, jakoby uznawanie objawień poza KRK wykraczało poza zakres "elementarnej logiki". Sam stworzyłeś ten wysoki kwantyfikator, to teraz sam się martw.


Oczywiście cierpiąc przy tym siermiężnie na "selektywną wadę wzroku". :(
Zdania sprzed mojej wzmianki o "elementarnej logice" Bert oczywiście "nie zauważy"ł:

Pewnie, Bóg udziela objawień i cudów protestantom, których fakt jeszcze bardziej utwierdza ich w ich w herezji względem KRK i potwierdza że warto dalej trzymać się od niego z dala, Pani "katoliczko".

bert04 napisał(a):
Są nieliczne, jedynym dobre udokumentowanym i potwierdzonym jest Zeitoun (Egipt). Watykan wprawdzie się nie wypowiedział, bo cud miał miejsce na terenach koptyjskich, ale patriarcha koptyjsko-unicki uznał, podobnie jak patriarcha (papież ;-) ) koptyjsko-ortodoksyjny. Z innych znane są objawienia w Hruszewie (przy Lwowie). Okolica jest tyglem konfesyjnym, AFAIK doświadczali ich katolicy rzymscy, uniccy jak i prawosławni.


Aha, czyli o nie ma żadnych "łączonych objawień" cieszących się pozytywną opinią UNK. :)
Z czym do ludzi Panie bert? :D Z koptyjsko-unickim "papieżem" i z faktem że jakimś katolikom coś się być może ubzdurało? :D

bert04 napisał(a):
Katolik nie musi wierzyć w żadne objawienie poza Objawieniem. Tak Fatima, Lourdes czy inna Guadalupa mają rangę objawień prywatnych. "Uznanie" przez KRK oznacza głównie, że nie znaleziono w objawieniach żadnych treści sprzecznych z Objawieniem bądź nauczaniem UNK.


I niestety "dziwnym trafem" żadne objawienia "łączone", czy inne hucpy protestanckie takiego uznania nie mają, prawda? ;)


Cz lip 06, 2017 11:47
Zobacz profil
Post Re: Monolog egzorcysty Piotra Glasa
Ja sama mialam sen o piekle - i do dzisiaj tak sie nieswojo czuje z tym - tylko fakt, ze najpierw jest Sąd Boży uspokaja mnie ze nie wpadałam do piekła naprawdę.

Tez słyszałam okropny rechot - jak ten gosc

https://www.youtube.com/watch?v=0jI-YGT-kUU&index=35&list=PLpuPfUqAC0OW_BgYIElxmjInYHj3vRFdI

zeby nie bylo - dopiero dzisiaj widziałam to swiadectwo :)

Spadałam tez na poduszcze krowie - podobnej troche do krowy Milka ( lubie czekolade) i do figurki - takiej smiesznej krowy, ktora stoi w pokoju - spie tez na poduszce kocie i lubie spac - to wszystko było jakos złosliwe połączone - podobne do "farmy" z tego swiadectwa:

https://www.youtube.com/watch?v=p-rRSDmQWPw&index=25&list=PLpuPfUqAC0OW_BgYIElxmjInYHj3vRFdI

podobne pod względem złośliwości - szatan robił kobiecie w piekle iluzje farmy babci

Zawołałam Maryję i zniknęło - jestem tchórzem - moze mogłabym więcej opowiedziec.


Cz lip 06, 2017 11:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Monolog egzorcysty Piotra Glasa
Teresse napisał(a):
Ja sama mialam sen o piekle - i do dzisiaj tak sie nieswojo czuje z tym - tylko fakt, ze najpierw jest Sąd Boży uspokaja mnie ze nie wpadałam do piekła naprawdę.

Tez słyszałam okropny rechot - jak ten gosc

https://www.youtube.com/watch?v=0jI-YGT ... nYHj3vRFdI

zeby nie bylo - dopiero dzisiaj widziałam to swiadectwo :)

Spadałam tez na poduszcze krowie - podobnej troche do krowy Milka ( lubie czekolade) i do figurki - takiej smiesznej krowy, ktora stoi w pokoju - spie tez na poduszce kocie - to wszystko było jakos złosliwe połączone - podobne do "farmy" z tego swiadectwa:

Zawołałam Maryję i zniknęło - jestem tchórzem - moze mogłabym więcej opowiedziec.


EOT.
Poduszce krowie też.


Cz lip 06, 2017 12:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Monolog egzorcysty Piotra Glasa
Teresse napisał(a):
Ludzie maja tez choroby, sny itp. ale p.Bill sam mowi ze jemu nie trzeba wierzyc - podaje mnostwo cytatow z Biblii... Leze sobie chora moze zrobie ten wysiłek i wypisze je wszystkie, choc mi sie nie chce - ale cos mi mowi zeby zrobic. Praktycznie wszystko co mowi Bill np. o tym ze piekło nigdy nie bylo pomyslane dla ludzi jest w Biblii.


Ten gość ma inny rodzaj Biblii, niż my katolicy, więc nie rób zamieszania wypisywaniem cytatów z nie wiadomo jakich źródeł.

Teresse napisał(a):
Dokładnie tak jak pisze Bert.

Chyba ze Magisterium Kościoła naucza inaczej - wtedy prosze o naprostowanie naszego mylsenia. :-)

Co do piekła to zawsze mozna poczytac sw. Terese z avila, sw. Jana Bosko, sw. Faustynę.

O tu sw. Jan:

https://www.youtube.com/watch?v=ThWEuzXvrsM


Św. Faustyna mówiła że w Niebie będą wszelkie rodzaje szczęścia, więc wino dziewczyn i śpiew będzie czymś, czym da się w tym Niebie napchać i to do oporu :mrgreen:

Teresse napisał(a):
Praktycznie wszystko co mowi Bill np. o tym ze piekło nigdy nie bylo pomyslane dla ludzi jest w Biblii.


To wszechwiedzący Bóg nie wiedział, kto trafi do piekła które stworzył?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lip 06, 2017 12:03
Zobacz profil
Post Re: Monolog egzorcysty Piotra Glasa
Napisałam i wiem ze beda sie smiac, ale ja prawie płacze jak to wspominam bo rozumiem jak bardzo to złosliwe - jak bardzo szatan jest wstretny.

Ja zamierzam dostac sie do nieba mimo słabości. :)


Cz lip 06, 2017 12:06
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL