Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Chrześcijańskie Gry? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 21:33
Posty: 10
Post Chrześcijańskie Gry?
Cześć Wam wszystkim! Chciałbym zapytać czy ktoś zna jakieś fajne gry komputerowe przy których może odpocząć/zabawić się katolik bez martwienia się ze obrazi Boga. Chciałbym zaznaczyć ze najbardziej interesowałaby mnie gra typu MMORPG choć wątpię czy ktoś zna grę tego typu która nie byłaby sprzeczna z chrześcijaństwem. Czekam na Wasze propozycje, rady, dzięki :)


Śr lip 26, 2017 5:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Chrześcijańskie Gry?
Uliseusz napisał(a):
Cześć Wam wszystkim! Chciałbym zapytać czy ktoś zna jakieś fajne gry komputerowe przy których może odpocząć/zabawić się katolik bez martwienia się ze obrazi Boga. Chciałbym zaznaczyć ze najbardziej interesowałaby mnie gra typu MMORPG choć wątpię czy ktoś zna grę tego typu która nie byłaby sprzeczna z chrześcijaństwem. Czekam na Wasze propozycje, rady, dzięki :)



Takich oczywistości jak GTA czy DOOM, nie będę ci polecał, bo te gry to chyba każdy kojarzy :mrgreen: zresztą nie wiem czy to są gry tak do końca chrześcijańskie, więc nie wiem czy to może ci odpowiadać.
Osobiście zawsze lubiłem gry strategiczne takie jak earth 2140, z tym że earth 2140 to jest dosyć starodawna gra która już będzie miała blisko 20 lat :D natomiast ja to zawsze lubiłem z uwagi na prostotę tego wszystkiego, w końcu trzeba zbudować kopalnie stworzyć armie, i można atakować 8) i to też jest funkcja że sami atakują, więc nie musze wszystkim zawsze kierować, i tylko patrze jak się tłuką między sobą :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lip 26, 2017 7:08
Zobacz profil
Post Re: Chrześcijańskie Gry?
Age of Empires II HD grając Bizantyjczykami, Frankami, Gotami, Teutonami i Hiszpanami.
Dante Inferno (tylko PS3 chyba).


Śr lip 26, 2017 12:24

Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 21:33
Posty: 10
Post Re: Chrześcijańskie Gry?
Eee, czy to jest naprawdę chrześcijańskie forum? :( Żadne z tych gier nie są na bazie chrześcijaństwa. Gry w których się zabija nie są chrześcijańskie. Możliwe że jeśli człowiek nie skupia się, nie cieszy się z tego kiedy zabija w grze "tak na niby" to nie popełnia grzechu lekkiego ale czy to tak naprawdę działa? Czy jest tu ktoś kto ma jakieś konkretne pojęcie na ten temat?


Śr lip 26, 2017 21:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Chrześcijańskie Gry?
Proponuję TETRIS

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr lip 26, 2017 21:58
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Chrześcijańskie Gry?
Uliseusz napisał(a):
Eee, czy to jest naprawdę chrześcijańskie forum? :( Żadne z tych gier nie są na bazie chrześcijaństwa. Gry w których się zabija nie są chrześcijańskie. Możliwe że jeśli człowiek nie skupia się, nie cieszy się z tego kiedy zabija w grze "tak na niby" to nie popełnia grzechu lekkiego ale czy to tak naprawdę działa? Czy jest tu ktoś kto ma jakieś konkretne pojęcie na ten temat?


Co ty tu znowu wymyślasz :D
Bo jeśli zabijesz kogoś w grze, to tak jakbyś zabił kogoś na serio?
Jak pomożesz jakiejś postaci w grze, to tak jakbyś pomógł komuś na serio?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lip 26, 2017 22:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 21:33
Posty: 10
Post Re: Chrześcijańskie Gry?
Cytuj:
Co ty tu znowu wymyślasz :D
Bo jeśli zabijesz kogoś w grze, to tak jakbyś zabił kogoś na serio?
Jak pomożesz jakiejś postaci w grze, to tak jakbyś pomógł komuś na serio?


Nie, ale z tego co wiem jeśli to nawet jeśli ktoś się bawi powiedźmy w wywoływanie duchów to jest to grzechem bo naprawdę można je wywołać nawet jeśli robi się to dla zabawy. Więc całkiem możliwe że jeśli ktoś się bawi w mordowanie ludzi w grze to również popełnia grzech tyle że lekki.


Cz lip 27, 2017 0:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 21:33
Posty: 10
Post Re: Chrześcijańskie Gry?
PS. dlaczego nie mogę edytować moich postów?


Cz lip 27, 2017 4:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Chrześcijańskie Gry?
Uliseusz napisał(a):
Nie, ale z tego co wiem jeśli to nawet jeśli ktoś się bawi powiedźmy w wywoływanie duchów to jest to grzechem bo naprawdę można je wywołać nawet jeśli robi się to dla zabawy. Więc całkiem możliwe że jeśli ktoś się bawi w mordowanie ludzi w grze to również popełnia grzech tyle że lekki.


Naucz się odróżniać świat realny od świata wirtualnego :mrgreen: bo mam wrażenie jakby dla ciebie to było to samo.
Bo to że w grze kogoś zastrzeliłeś nie oznacza że zostałeś mordercą, jak również nie oznacza również tego że popełniłeś grzech.
Mogę ci polecić gre o tematyce religijnej
Obrazek

Tyle że z tych opinii co w internetach są, to ta gra chyba do końca nie jest taka chrześcijańska jak się wydaje, :D więc w sumie nie wiem czy to jest dobry pomysł, żeby w to grać.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lip 27, 2017 7:19
Zobacz profil
Post Re: Chrześcijańskie Gry?
Uliseusz napisał(a):
Gry w których się zabija nie są chrześcijańskie.
To może Undertale. Gramy wręcz mesjańską postacią. Poprzez nieagresję wydobywamy mieszkańców otchłani. Co prawda po drodze pomagamy dwóm homoseksualnym parom, ale to się wytnie.


Cz lip 27, 2017 7:51
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Chrześcijańskie Gry?
Uliseusz napisał(a):
PS. dlaczego nie mogę edytować moich postów?

Jest limit czasowy. 15 minut, jeśli dobrze pamiętam.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz lip 27, 2017 16:38
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Chrześcijańskie Gry?
10 min. Wczoraj przestudiowałam regulamin :)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lip 28, 2017 9:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL