Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Czy te sytuacje wynikają z grzechu? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sie 08, 2017 22:57
Posty: 12
Post Czy te sytuacje wynikają z grzechu?
Po upadku rozmyślałem jak to jest możliwe że Ja sam sobie przywoliłem by zgrzeszyć (dałem zgodę na wykonanie grzechu). Obiecywałem Bogu posłuszeństwo a idę własną drogą i tak bezczelnie postąpiłem tak jakby w tej danej chwili Bóg się dla mnie nie liczył czy Bóg od nas wymaga coraz więcej gdy do niego się zbliżamy? z całą pewnością tak wiara musi się rozwijać i wydawać owoce i grzechy wydają owoce - owoce śmierci.

Rozmyślałem jak naprawić swój błąd jak skuteczniej walczyć z grzechem w telefonie zainstalowałem aplikację która miała bardziej zorganizować mój czas sprawić że cały dzień będę miał bardziej wypełniony przed snem zjadłem jogurt naturalny włączyłem muzykę “Biada - niemaGotu” i zasnąłem obudził mnie grzmot za oknem przyszła burza pojawił się strach - tak się jej boję... wstałem by zamknąć okno lecz ciało było tak jakby zatrute bolał mnie brzuch i traciłem siły czułem że zaraz stracę przytomność ból był coraz większy prosiłem Boga by ustał osłabłem usiadłem na podłodze coś mamrotałem z bólu starałem się zebrać jak najwięcej sił by dotrzeć do łóżka ale gdy wstawałem słabłem nie pamiętam bym kiedyś miał taką sytuację jak ta w końcu udało mi się dotrzeć do łóżka upadłem jak martwy i zasnąłem obudziłem się było już dobrze patrzę na telefon a jest wyłączony podłączyłem do ładowarki zaczął wydawać różne dźwięki jakby coś się paliło w nim otworzyłem go a tam były ślady wilgoci hmm jak tam się dostała wstałem by zrobić sobie śniadanie gdy je robiłem przyszły myśli “Nie każdy, kto mówi do Mnie Panie wejdzie do królestwa niebieskiego” po chwili kolejna myśl “ Idź i nie grzesz więcej… ...aby ci się coś gorszego nie przytrafiło”

_________________
Isa 40,31 bp "lecz ci, co Jahwe zaufali, nowych sił nabiorą, wzbiją się jak orły na skrzydłach! Biec będą, ale się nie zmęczą, pójdą, a nie ustaną!"


Cz sie 10, 2017 13:15
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy te sytuacje wynikają z grzechu?
Dobrzyniaczek napisał(a):
czy Bóg od nas wymaga coraz więcej gdy do niego się zbliżamy?

Im bliżej Boga jest człowiek, tym usilniej atakuje szatan.
Co do owego zasłabnięcia. Nie doszukiwałabym sie tu mocy pozaziemskich, a raczej niestrawności. Może jogurt był przeterminowany, albo zawierał jakiś niekorzystne bakterie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sie 10, 2017 13:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 08, 2017 22:57
Posty: 12
Post Re: Czy te sytuacje wynikają z grzechu?
Małgosiaa napisał(a):
Dobrzyniaczek napisał(a):
czy Bóg od nas wymaga coraz więcej gdy do niego się zbliżamy?

Im bliżej Boga jest człowiek, tym usilniej atakuje szatan.
Co do owego zasłabnięcia. Nie doszukiwałabym sie tu mocy pozaziemskich, a raczej niestrawności. Może jogurt był przeterminowany, albo zawierał jakiś niekorzystne bakterie.


być może było tak, jak napisałaś :)

Dalsza część dnia: a więc opisałem sytuację koleżance, którą znam już ponad 8lat (tylko wirtualnie, mieszkamy daleko od siebie). Koleżanka zaproponowała mi pomoc wysyłając mi swój drugi telefon, na którym będę mógł dalej słuchać Biblii Mp3. Do tego wysłała mi pieniądze ekspresowym przelewem na Biblię w wersji papierowej.
Przypomniała mi się sytuacja, w której spotkała kogoś kto został oszukany i nie otrzymał wynagrodzenia za pracę. Postanowiła mu pomóc dając mu na jedzenie i na powrót do domu. Wczoraj zanim zasnąłem rozmawiałem chwilę z Bogiem, właśnie o tej dziewczynie, o tym, że powinienem być dla niej milszy, bo, gdy np. upada to nie szczędzę jej i dzisiejszy jej gest łamie mi serce.
Bóg jest taki żywy i obecny, że mam ochotę się rozpłakać. Rok temu będąc w Niemczech, nie znając języka, zepsuł się kuzynowi samochód, a my bez narzędzi, bez niczego, bez przygotowania na taką podróż po prostu oddaliśmy to Bogu. Obok miejsca, w którym wynajmowaliśmy mieszkanie był polski mechanik akurat kawałek od miejsca, w którym zepsuł się samochód.
Wiele innych sytuacji, w których zawsze ratował nas Bóg (niektórzy powiedzą sobie: głupi zawsze ma szczęście, i że to było szczęście, gdyż głupio postępowaliśmy), ale mam coś czego nikt nie wytłumaczy.
Kilka lat temu moja mama dostała wylewu do mózgu. Pękł jej tętniak. Lekarze mówili wprost: śmierć, bądź warzywo, ale do nas nie docierała ta informacja. Obiecałem, że będę służyć Bogu, jeśli uzdrowi mamę i gdy się obudziła było wszystko dobrze. Chodzi, mówi, żyje tak, jakby ten wypadek się nie wydarzył - nie wiem po co to wszystko tu napisałem :), ale może komuś się przyda, komuś, kto czasami wątpi.

(Pisownia w j. polskim wymaga używania przecinków, kropek itp. Zdanie rozpoczynamy wielką literą.
edytowano 1 raz - znaki przestankowe i wielkie litery na początku zdania. M
.)

_________________
Isa 40,31 bp "lecz ci, co Jahwe zaufali, nowych sił nabiorą, wzbiją się jak orły na skrzydłach! Biec będą, ale się nie zmęczą, pójdą, a nie ustaną!"


Cz sie 10, 2017 16:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 08, 2017 22:57
Posty: 12
Post Re: Czy te sytuacje wynikają z grzechu?
Nie wiem czy można pisać post pod postem :) ale zaryzykuję :)
ogólnie nie umiem stawiać przecinków znaczy się nie wiem dokładnie kiedy mam je stawiać - wybaczcie.

_________________
Isa 40,31 bp "lecz ci, co Jahwe zaufali, nowych sił nabiorą, wzbiją się jak orły na skrzydłach! Biec będą, ale się nie zmęczą, pójdą, a nie ustaną!"


Cz sie 10, 2017 18:26
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy te sytuacje wynikają z grzechu?
Ok. Będę poprawiać, bo bez znaków przestankowych tekst jest nieczytelny :). Potrafisz określić, gdzie zaczyna się, a gdzie kończy zdanie i postawić kropkę?
Dobrzyniaczek napisał(a):
Nie wiem czy można pisać post pod postem :) ale zaryzykuję :)
ogólnie nie umiem stawiać przecinków znaczy się nie wiem dokładnie kiedy mam je stawiać - wybaczcie.

W powyższym przecinki powinny być:
1. w pierwszym zdaniu: przed "czy" i "ale"
2. w drugim zdaniu - rozpocząć wielką literą, a przecinki przed i po "znaczy się".
Wyszedł mały offtop, więc koniec rozmowy na temat zasad pisania. Wszelkie wątpliwości proszę pisać tu: viewtopic.php?f=18&t=39196&p=959540#p959540

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sie 10, 2017 18:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Czy te sytuacje wynikają z grzechu?
Wszystkie te przypadki mozna wyjasnic bez Boskiej interwencji, co do pierwszego przydarzylo mi sie kiedys cos bardzo podobnego. Bardzo gwaltownie i szybko dzialajacy wirus, na szczescie dziala rowniez niezbyt dlugo.


Cz sie 10, 2017 21:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL