Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Rosyjska Ruletka 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Rosyjska Ruletka
Mam pare pytań odnośnie rosyjskiej ruletki, i to nawet religijnych pytań :mrgreen: więc z tego powodu postanowiłem utworzyć taki temat na tym forum, choć wiem że wielu z obecnych tutaj forumowiczów takie coś nie specjalnie się podoba.
I ja to wszystko rozumiem i zdaje sobie sprawę z tego, że sama dyskusja na taki temat może wielu z was bulwersować, no ale jak również większość z was pewnie wie, ja mam trochę inne podejście do życia, bo dla mnie życie nie ma jakieś za specjalnie wielkiej wartości, więc jego ewentualna utrata nie będzie aż taką tragedią, bo przecież jak ktoś ma partnerke/żone dzieci, przyjaciół, dobrą prace, to wtedy faktycznie ma to wartość, więc trzeba tego bronić.
No ale do rzeczy :-D
Nie mogę tego znaleźć w internetach, i tak mnie ciekawi czy ta rosyjska ruletka jest według Polskiego prawa legalna?
W końcu można to uznać za próbę samobójstwa, a przecież takie coś nie jest karane?
No i najważniejsza kwestia, to czy takie coś jest grzechem?
Bo przyjmijmy czysto hipotetycznie, że bym w tym wziął udział, i oczywiście nie chodziło by mi o to żeby się zabić, a jedynie bym chciał wygrać :biggrin: w końcu jest rywalizacja są emocje, no i mam aż 50% szans na wygraną, co w hazardzie jest bardzo dużo.
No ale jeśli bym tą rywalizacje przegrał, czy wtedy jest to uznane za samobójstwo?
Czy bym popełnił grzech samobójstwa? w końcu przecież wierzyłem w to że jednak wygram.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz wrz 07, 2017 23:18
Zobacz profil
Post Re: Rosyjska Ruletka
Aby doszło do grzechu ciężkiego konieczne jest aby wykroczenie dotyczyło materii poważnej, było popełnione z pełną świadomością i przy całkowitej wolności.
Podczas rosyjskiej ruletki materia poważna jest, pełna świadomość jest, wolna wola jest. Samobójstwo w tym przypadku, nawet gdyby nie wiadomo jak się starać, jest grzechem ciężkim.


Pt wrz 08, 2017 8:53
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL