Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:57



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 PRAWDA OBJAWIONA 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
zefciu napisał(a):
Jakimi znowu Bogami w innych religiach? W innych religiach nie ma przecież "innych Bógów", którymi można gardzić. Są inne koncepcje Boga. To tak jakby mówić, że ktoś kto wyznaje darwinizm "gardzi przyrodami kreacjonistów i łysenkistów".

Inne koncepcje tego samego Boga? Czyli na przykład Bóg Czcicieli Cthulhu także się zalicza?


Wt paź 24, 2017 14:55
Zobacz profil
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
hubris napisał(a):
Inne koncepcje tego samego Boga?
Co to znaczy "tego samego Boga" w tym kontekście?
Cytuj:
Czyli na przykład Bóg Czcicieli Cthulhu także się zalicza?
Nie istnieje żaden "Bóg czcicieli Cthulhu".


Wt paź 24, 2017 15:05

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
zefciu napisał(a):
hubris napisał(a):
Inne koncepcje tego samego Boga?
Co to znaczy "tego samego Boga" w tym kontekście?
Cytuj:
Czyli na przykład Bóg Czcicieli Cthulhu także się zalicza?
Nie istnieje żaden "Bóg czcicieli Cthulhu".


Oczywiście że istnieje - Wielki Przedwieczny. Twierdzisz, że w innych religiach nie ma Bogów, są tylko inne koncepcje Boga. Co z Bogiem Cthulhu?


N paź 29, 2017 23:12
Zobacz profil
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
Proponuję, abyś zostawił w spokoju H.P. Lovecrafta i jego kontynuatorów, a zajął się rzeczywistością.


Pn paź 30, 2017 8:46
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
hubris napisał(a):
Twierdzisz, że w innych religiach nie ma Bogów, są tylko inne koncepcje Boga.
W ogóle religie zawierają pewną koncepcję Boga. Można ją uznawać za zgodną z rzeczywistością, bądź niezgodną. Można też produkować denne sofizmaty przy użyciu przesunięć kategorialnych.


Pn paź 30, 2017 9:17

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
[ciach... i kolejny idzie do kosza. Następny podobny, kłamliwy co do powodu usunięcia i obrażający moderację, zaowocuje banem. I wiem co mówię. M.]

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pn paź 30, 2017 16:02
Zobacz profil
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
wybrana - to jest trolling jakiś? Przecież w tym co piszesz nie ma żadnej logiki. Przywódcy izraelscy mówili po polsku? A może po grecku? Przecież oni nie mówili "Pan", tylko "אדני" "adonai", co potem było przetłumaczone na grecki jako Κυριος "Kyrios". Po słowiańsku "Господь" "Hospod'". Słowo "pan" w znaczeniu polskim występuje od XIV w. być może to skrót od "żupan" - osoba posiadająca żupę solną. Ale etymologia jest niejasna. W każdym razie podobieństwo do greckiego bożka (a także angielskiej patelni, czy hiszpańskiego chleba) jest zupełnie przypadkowe.


Pn lis 06, 2017 13:18

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
zefciu napisał(a):
wybrana - to jest trolling jakiś? Przecież w tym co piszesz nie ma żadnej logiki. Przywódcy izraelscy mówili po polsku? A może po grecku? Przecież oni nie mówili "Pan", tylko "אדני" "adonai", co potem było przetłumaczone na grecki jako Κυριος "Kyrios". Po słowiańsku "Господь" "Hospod'". Słowo "pan" w znaczeniu polskim występuje od XIV w. być może to skrót od "żupan" - osoba posiadająca żupę solną. Ale etymologia jest niejasna. W każdym razie podobieństwo do greckiego bożka (a także angielskiej patelni, czy hiszpańskiego chleba) jest zupełnie przypadkowe.


Właśnie znów niesłusznie zostałam ukarana - ostrzeżeniem.
Powiedz mi kto jest trollem, bo w Biblii Tysiąclecia czytamy.
Biblia Tysiąclecia, Księga Malachiasza.
1:1Wyrok. Mowa [b]Pana[/b] do Izraela za pośrednictwem Malachiasza.
1:2Umiłowałem was - mówi Pan - wy zaś pytacie: W czym się przejawia, że nas umiłowałeś? Czyż Ezaw nie był bratem Jakuba? - wyrocznia Pana - a Ja [jednak] umiłowałem Jakuba.
1:3Ezawa zaś miałem w nienawiści i oddałem góry jego na spustoszenie, a dobytek jego szakalom pustyni.
1:4Choćbyś powiedział, Edomie: Zubożeliśmy, ale odbudujemy z powrotem miejscowości zniszczone - tak [oto] mówi Pan Zastępów: Oni niech budują, Ja jednak rozwalę i będą ich nazywać granicą złą, i ludem, na którego [b][b]Pan[/b][/b] zapałał gniewem.
1:5Oto oczy wasze będą to oglądały i powiecie: Potężnym okazał się Pan [nawet] poza granicami Izraela.
1:6Syn powinien czcić ojca, a sługa swego pana. Lecz skoro Ja jestem Ojcem, gdzież jest cześć moja, a skoro Ja jestem Panem, gdzież szacunek dla Mnie? [To] mówi Pan Zastępów do was, o kapłani: Lekceważycie imię moje, a jednak pytacie: Czym to okazaliśmy lekceważenie Twemu imieniu?
1:7Oto przynosicie na mój ołtarz potrawy skażone, a pytacie: Czym go skaziliśmy? Tym, że [przynosząc je, niejako] powiadacie: Oto stół Pański jest w pogardzie.
1:8Gdy bowiem przynosicie ślepe [zwierzę] na ofiarę, czyż nie jest to rzeczą złą? Albo gdy przynosicie chrome i chore, czyż to nic złego? Ofiarujże to twemu namiestnikowi! - czy będzie mu miłe i czy życzliwie cię przyjmie? - mówi Pan Zastępów.
1:9A teraz zwracajcie się z prośbą do Boga, aby się zmiłował nad wami. Wyście popełnili to [zło] - czy więc On będzie przychylny dla kogokolwiek z was? - pyta Pan Zastępów.
1:10Niechby ktoś spośród was raczej zamknął drzwi [świątyni], byście nie zapalali świateł na ołtarzu moim nadaremnie. Nie mam Ja upodobania do was, mówi Pan Zastępów, ani Mi nie jest miła ofiara z waszej ręki.
1:11Albowiem od wschodu słońca aż do jego zachodu wielkie będzie imię moje między narodami, a na każdym miejscu dar kadzielny będzie składany imieniu memu i ofiara czysta. Albowiem wielkie będzie imię moje między narodami - mówi Pan Zastępów.
1:12Wy zaś bezcześcicie je, mówiąc: Stół Pański jest splugawiony, bo składane na nim ofiary są miernej wartości.
1:13Powiadacie też: Cóż to za umęczenie! - i tak pogardzacie nim, mówi[b] Pan [/b]Zastępów, a przynosicie zwierzę skażone: chrome i chore - i składacie na ofiarę. Czy mam to przyjąć z upodobaniem z ręki waszej? - pyta Pan.
1:14Dlatego niech będzie przeklęty oszust, który mając w swej trzodzie samca, ślubuje [złożyć go na ofiarę], a potem składa Panu zwierzę skażone, gdyż Ja jestem potężnym Królem a imię moje będzie wzbudzać lęk między narodami.

A jednak my czytamy Pan.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pn lis 06, 2017 15:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
Cytuj:
A jednak my czytamy Pan.
Coś z tego wynika?
Sugerujesz, że w powyższych cytatach nie chodzi o Jahwe?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn lis 06, 2017 16:06
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
Marek_Piotrowski napisał(a):
Cytuj:
A jednak my czytamy Pan.
Coś z tego wynika?
Sugerujesz, że w powyższych cytatach nie chodzi o Jahwe?


Już ci prędzej odpowiedziałam, że nie mam prawa tego oceniać.
O czym mam jeszcze tu rozmawiać, jak kilka moich wpisów usunięto z braku argumentacji, a myślę, że i celowo - przecież to znana i prosta metoda.
Czego się boją - prawdy?a jeżeli uważają, że kłamię, to ich obowiązkiem jest naprowadzić mnie na drogę prawdy a nie eliminować.
Cóż -skąd my to znamy?
W sumie w tym temacie usunięto około 10 moich wpisów.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pn lis 06, 2017 16:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
wybrana napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Cytuj:
A jednak my czytamy Pan.
Coś z tego wynika?
Sugerujesz, że w powyższych cytatach nie chodzi o Jahwe?


Już ci prędzej odpowiedziałam, że nie mam prawa tego oceniać.
O czym mam jeszcze tu rozmawiać
No właśnie.
O czym tu gadać, skoro gadasz co Ci ślina na język przyniesie i nawet nie czujesz się upoważniona do argumentowania tego, co twierdzisz.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn lis 06, 2017 16:21
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
wybrana napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Cytuj:
A jednak my czytamy Pan.
Coś z tego wynika?
Sugerujesz, że w powyższych cytatach nie chodzi o Jahwe?


Już ci prędzej odpowiedziałam, że nie mam prawa tego oceniać.
O czym mam jeszcze tu rozmawiać, jak kilka moich wpisów usunięto z braku argumentacji, a myślę, że i celowo - przecież to znana i prosta metoda.
Czego się boją - prawdy?a jeżeli uważają, że kłamię, to ich obowiązkiem jest naprowadzić mnie na drogę prawdy a nie eliminować.
Cóż -skąd my to znamy?
W sumie w tym temacie usunięto około 10 moich wpisów.



Powiedz mi, słońce, o co ci chodzi z tym cytowaniem tłumaczenia Księgi Malachiasza w Biblii Tysiąclecia?
Dlaczego podkreślasz słowo "Pan"?
Czy zastanawiałaś się kiedyś jakie słowo pojawia się tym miejscu w tekście hebrajskim i greckim?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lis 06, 2017 16:23
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
medieval_man napisał(a):
wybrana napisał(a):
Już ci prędzej odpowiedziałam, że nie mam prawa tego oceniać.
O czym mam jeszcze tu rozmawiać, jak kilka moich wpisów usunięto z braku argumentacji, a myślę, że i celowo - przecież to znana i prosta metoda.
Czego się boją - prawdy?a jeżeli uważają, że kłamię, to ich obowiązkiem jest naprowadzić mnie na drogę prawdy a nie eliminować.
Cóż -skąd my to znamy?
W sumie w tym temacie usunięto około 10 moich wpisów.



Powiedz mi, słońce, o co ci chodzi z tym cytowaniem tłumaczenia Księgi Malachiasza w Biblii Tysiąclecia?
Dlaczego podkreślasz słowo "Pan"?
Czy zastanawiałaś się kiedyś jakie słowo pojawia się tym miejscu w tekście hebrajskim i greckim?


Parę minut temu usunięto wszystkie moje dzisiejsze posty w tym temacie. Usunięto wpisy Zefcia, który podjął rozmowę, usunięto wpisy Alus oraz wpis Marka.
To był obszernie rozwinięty temat. Już dostałam dzisiaj za to ostrzeżenie, ale przedstawię ci o co chodzi.


PAN
Według źródła https://pl.wikipedia.org/wiki/Pan_(mitologia)
Pan (gr. Πάν Pán, łac. Pan, Faun, Faunus) – wywodzący się z Arkadii[1] grecki bóg opiekuńczy lasów i pól, strzegący pasterzy oraz ich trzód. W rzymskim panteonie bogów Pan utożsamiany był z Faunem (Faunusem) lub z bogiem lasów Silvanusem.
Pan był przedstawiany w postaci pół człowieka, pół zwierzęcia. Miał tułów i twarz mężczyzny, był cały owłosiony, o kozich nogach, ogonie, brodzie i rogach. Wyglądem przypominał satyra, stąd zwano ich czasem panami. Ponadto był bardzo zwinny i słynął z umiejętności tanecznych. Przebywał głównie w górach i gajach, w pobliżu źródeł i zaciszu drzew. Przypisywano mu dużą aktywność seksualną, a obiektami jego zalotów były zarówno nimfy jak i młodzi chłopcy oraz zwierzęta[2].
Pan stał się bogiem popularnym w całej antycznej Grecji i wraz z upływem czasu przypisywano mu nowe funkcje, np. lekarza i wieszcza, a pod wpływem neoplatonizmu uznano go za wcielenie płodności[3].
Atrybutami Pana była syringa, kij pasterski, wieniec jodłowy lub jodła w ręce. Poświęcona była mu świątynia w Atenach.


Pan
Pan oznacza monarcha, magnat, władca, panujący i może być używane zamiennie.
Np. w odniesieniu do określenia Boga - Bóg, Król Niebieski, Król Niebios, Najjaśniejszy Pan, Najwyższy, Najwyższy Sędzia, Odnowiciel, Ojciec Niebieski, Pan Świata, Pan Wszechrzeczy, Pan Wszelkiego Stworzenia, Pan Zastępów, Przedwieczny, Stworzyciel, Stwórca, Wiekuisty, Wszechmogący, Zbawiciel,

Tylko, czy słowo Wiekuisty, Bóg, Król Niebieski, Wszechmogący itd. można przypisać do każdego wersetu Biblii Starego Testamentu. Słowo Pan wprowadzone jest w Uwspółcześnionej Biblii Gdańskiej.

Bóg Ojciec Wszechmogący Stworzyciel nieba i ziemi przemówił do tego narodu Izraelskiego dając im przykazania - Dekalog, czyli kodeks Boży.
Przemawiał do tego narodu przez swoich wybranych Proroków, którzy przekazywali Słowo i Wolę Bożą i dla tego celu byli powołani.
Nie możemy jednak uznać, że przemawiał cały czas do przywódców plemion Izraelskich i bezpośrednio wpływał na ich uczynki, bo to było by fałszem.
Przywódcy Izraelski powoływali się na PANA, i tym Panem nie był Bóg Wiekuisty, ale PAN z rogami - szatan.

W jednych przekładach Biblii mamy ujęte słowo"Pan" a w innych te słowo jest zastąpione "Bóg, Wiekuisty, Zbawiciel"
Słowo "Pan" ma dwuznaczne znaczenie, ale gdy wpiszemy słowo - Bóg, Wiekuisty, Zbawiciel, to te słowa nadają danemu wersetowi Boskie znaczenie.
Ujęcie jednak tego słowa nadaje tworzącym Biblię wielką odpowiedzialność wobec czytających i wobec Boga.

Bóg Ojciec dał Izraelitom pouczenie - Przykazania - Dekalog.
Powołał wybranych Proroków, by przekazywali słowo i wolę Bożą.
Jeżeli na początku wersetu czytamy Pan, to możemy rozważać, czy Przemawiał Bóg Stworzyciel, czy Bóg wymyślony lub szatan.
Nie po to Bóg dal przykazania, nie po to powołał Proroków, by pouczać osobiście każdego przywódce z plemienia Izraela.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Ostatnio edytowano Pn lis 06, 2017 16:52 przez wybrana, łącznie edytowano 1 raz



Pn lis 06, 2017 16:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
Przestań kłamać!!!!!!
W usuniętych postach nie było nic z powyższych treści. Na nic się zdają Twoje kłamstwa, bo do wszystkiego, co zostało usunięte, moderacja ma wgląd i medieval_man może łatwo sprawdzić. Nic nie idzie w niebyt, więc jeśli nie chcesz iść na zasłużony odpoczynek, to przestań oskarżać moderację.
A powyższe Twoje tłumaczenie ma się nijak do poprzednich Twoich "wyjaśnień".

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 06, 2017 16:52
Zobacz profil
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
W zasadzie nie bardzo jest sens odpowiadać na Twoje posty, bo wyszuka sie odpowiednie linki, argumenty, a tymczasem mod jednym ruchem wywali wszystko do kosza......


Cytuj:
Przestań kłamać!!!!!!
W usuniętych postach nie było nic z powyższych treści. Na nic się zdają Twoje kłamstwa, bo do wszystkiego, co zostało usunięte, moderacja ma wgląd i medieval_man może łatwo sprawdzić. Nic nie idzie w niebyt, więc jeśli nie chcesz iść na zasłużony odpoczynek, to przestań oskarżać moderację.
A powyższe Twoje tłumaczenie ma się nijak do poprzednich Twoich "wyjaśnień".

Trochę jednak było - były odpowiedzi kilku userów korygujące tezy wybranej.


Pn lis 06, 2017 16:55
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL