Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 3:27



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 PRAWDA OBJAWIONA 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
Yarpen_Zirgin napisał(a):
hubris napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Pustego życia, a nie normalnego. Ja tam się na swoje życie, którego ważnym elementem jest wiara, nie narzekam ani za nienormalne go nie uważam.


To tylko Twoja opinia że to puste życie. Miliony ludzi na zachodzie Europy żyją bez religii i prowadzą normalne, moralne życie. Fakt.

Całkiem możliwe. Ja Ci jednak wskazuję na fakt, że ateizm nie jest jedyną drogą do normalnego życia. :)


Zgoda. Ja za to wskazuje, że życie bez religii i Kościołów jest nie jest puste jak stwierdziłeś. I termin ateizm jest tu trochę nie na miejscu. Ty też jesteś ateistą w odniesieniu do tysiąca innych religii, uznajesz tylko jedną za prawdziwą a inne nie.


N paź 22, 2017 15:00
Zobacz profil
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
Na razie nie wykazałeś, że nie jest puste. To, że może być moralne czy normalne, jeszcze nie oznacza, że nie ma w nim pustki wynikającej z tego, że nie ma żadnego głębszego celu.


N paź 22, 2017 15:16

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Pustego życia, a nie normalnego. Ja tam się na swoje życie, którego ważnym elementem jest wiara, nie narzekam ani za nienormalne go nie uważam.


Napisałam o wartości kościoła dla utwierdzania wiary.
Hubris podzielił moje zdanie.
A tu taka odpowiedz z twojej strony, co jest dla mnie dużym zaskoczeniem.
Czyżbyś był przeciwnikiem kościołów?

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


N paź 22, 2017 15:17
Zobacz profil
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
wybrana napisał(a):
Czyżbyś był przeciwnikiem kościołów?

Dlaczego? Budynki, w których sprawujemy Najświętszą Ofiarę są jak najbardziej potrzebne.


N paź 22, 2017 15:22

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Na razie nie wykazałeś, że nie jest puste. To, że może być moralne czy normalne, jeszcze nie oznacza, że nie ma w nim pustki wynikającej z tego, że nie ma żadnego głębszego celu.


Kolejny wierzący który ma problem z logiką argumentacji.
Ty twierdzisz, że jest puste więc Ty powinieneś to uzasadnić.


N paź 22, 2017 15:24
Zobacz profil
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
Jakimś argumentem za stanowiskiem Yarpena jest złość hubrisa. Na co hubris się złości? Nie na to aby, że religianci żyją bogatym życiem, którego to bogactwa antyreligiant hubris przebić nie ma czym? Ani nawet podrobić nie potrafi...

A hubris złości się tak bardzo, że nie zauważył nawet, że Yarpen napisał o wierze. To, że miliony ludzi żyją bez religii, to jeszcze nie znaczy, że nie oddają się jakiejś, choćby tylko intuicyjnie przeżywanej wierze. I to nawet niekoniecznie wierze w Boga.


N paź 22, 2017 15:53

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
To jest jedyna prawda objawiona przez Boga

Ewangelia ŚW.Jana Biblia Warszawska
1:9Prawdziwa światłość, która oświeca każdego człowieka, przyszła na świat.
1:10Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał.
1:11Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli.
1:12Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,
1:13Którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.
1:14A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.
1:16A z jego pełni myśmy wszyscy wzięli, i to łaskę za łaską.
1:17Zakon bowiem został nadany przez Mojżesza, łaska zaś i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa.
1:18Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pn paź 23, 2017 14:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
wybrana napisał(a):
To jest jedyna prawda objawiona przez Boga


:roll:
"Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."Jan 17,17
"Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie"Jan 18,37
"Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście...Wybierajcie więc życie, abyście żyli"Pwt.30
"A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara" 1 Kor.15,17
:)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn paź 23, 2017 16:32
Zobacz profil
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
hubris napisał(a):
Ty też jesteś ateistą w odniesieniu do tysiąca innych religii
Rany! Ten durny, powtarzany przez wszystkich kinderateuszy tekst jest już tak zajeżdżony, że może byście wreszcie okazali mu miłosierdzie i go zastrzelili. Naprawdę, hubrisie swoich własnych, oryginalnych, durnych sofizmatów nie potrafisz wymyślać?


Pn paź 23, 2017 17:00

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
zefciu napisał(a):
hubris napisał(a):
Ty też jesteś ateistą w odniesieniu do tysiąca innych religii
Rany! Ten durny, powtarzany przez wszystkich kinderateuszy tekst jest już tak zajeżdżony, że może byście wreszcie okazali mu miłosierdzie i go zastrzelili. Naprawdę, hubrisie swoich własnych, oryginalnych, durnych sofizmatów nie potrafisz wymyślać?


Rany, ten durny powtarzany przez wszystkich wierzących bezsensowny argument :D
Nie wierzysz w żadnego innego Boga więc jesteś ateistą w odniesieniu do wszystkich innych religii.
Fakt.


Pn paź 23, 2017 17:56
Zobacz profil
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
hubris napisał(a):
Rany, ten durny powtarzany przez wszystkich wierzących bezsensowny argument :D
Jaki?
Cytuj:
Nie wierzysz w żadnego innego Boga
Bóg jest jeden z definicji.
Cytuj:
więc jesteś ateistą w odniesieniu do wszystkich innych religii.
Ateistą jest się w odniesieniu do Boga, a nie do religii.
Cytuj:
Fakt.
Sofizmat. W dodatku słabiutki. Oparty na łatwym do wychwycenia przesunięciu kategorialnym między bytem per se i wiarą w ten byt.


Pn paź 23, 2017 18:04

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
zefciu napisał(a):
Bóg jest jeden z definicji.

A ta definicja to?

Cytuj:
Ateistą jest się w odniesieniu do Boga, a nie do religii.

Rzeczywiście, bardziej pasuje tu określenie gardzenie Bogami w innych religiach.


Pn paź 23, 2017 20:14
Zobacz profil
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
hubris napisał(a):
Cytuj:
Ateistą jest się w odniesieniu do Boga, a nie do religii.

Rzeczywiście, bardziej pasuje tu określenie gardzenie Bogami w innych religiach.

To jakie imię nosi religia i Bóg ateistów ?


Wt paź 24, 2017 11:13
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
hubris napisał(a):
A ta definicja to?
Bóg - wszechmogący, osobowy byt będący pierwszą przyczyną istnienia Wszechświata.

Cytuj:
Rzeczywiście
No rzeczywiście!
Cytuj:
bardziej pasuje tu określenie gardzenie Bogami w innych religiach.
Jakimi znowu Bogami w innych religiach? W innych religiach nie ma przecież "innych Bógów", którymi można gardzić. Są inne koncepcje Boga. To tak jakby mówić, że ktoś kto wyznaje darwinizm "gardzi przyrodami kreacjonistów i łysenkistów".


Wt paź 24, 2017 12:29

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
Alus napisał(a):
hubris napisał(a):
Cytuj:
Ateistą jest się w odniesieniu do Boga, a nie do religii.

Rzeczywiście, bardziej pasuje tu określenie gardzenie Bogami w innych religiach.

To jakie imię nosi religia i Bóg ateistów ?

To jest właśnie fundamentalne niezrozumienie u wierzących, ignorancja wręcz. Ateizm to nie jest religia, to przeciwieństwo religii. Zresztą pojęcie ateista jest zbędne, każdy rodzi się jako ateista więc to jest naturalny stan, po co nazywać to jakkolwiek?


Wt paź 24, 2017 14:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL