Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:20



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 PRAWDA OBJAWIONA 
Autor Wiadomość
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
Autokorekta: nie Celsusem, tylko Galenem. Chodziło mi o tego antycznego lekarza, którego pisma publicznie spalił w średniowieczu niejaki Paracelsus.


So paź 21, 2017 10:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
subadam napisał(a):
To podobnie jak ta proba wody dla czarownic - jesli utonela to byla niewinna, ale jesli nie utonela to trzeba ja spalic bo na pewno czarownica.
Taka wolnosc wyboru :).


:-D Bidula..
Rozumiem że uważasz, że też za bardzo nie mamy w czym wybierać
No cóż.. jeśli tak jest,masz "odgórne zezwolenie"by widzieć inaczej.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


So paź 21, 2017 15:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
Saqura napisał(a):
subadam napisał(a):
To podobnie jak ta proba wody dla czarownic - jesli utonela to byla niewinna, ale jesli nie utonela to trzeba ja spalic bo na pewno czarownica.
Taka wolnosc wyboru :).


:-D Bidula..
Rozumiem że uważasz, że też za bardzo nie mamy w czym wybierać
No cóż.. jeśli tak jest,masz "odgórne zezwolenie"by widzieć inaczej.


Dzięki Bogu, mamy w czym wybierać, bo Bóg dał nam wolność wyboru. Mamy wolną wolę i nie jesteśmy niewolnikami nikogo. To my wybieramy, czy przyjmujemy prawdę objawioną nam przez samego Boga w osobie Jezusa Chrystusa, czy wolimy słuchać mądrości wymyślonych przez grzesznych, nieposłusznych Bogu ludzi.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


So paź 21, 2017 15:58
Zobacz profil
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
Masz absolutna rację. Właśnie z tej przyczyny słucham Kościoła Chrystusa, a nie Ciebie. :)


So paź 21, 2017 16:01

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Masz absolutna rację. Właśnie z tej przyczyny słucham Kościoła Chrystusa, a nie Ciebie. :)


I bardzo słusznie napisałeś - zawsze tylko musimy słuchać Kościoła Jezusa Chrystusa, który obejmuję całą ziemię - wszystkich wierzących w Dzieło Zbawienia.
Chrześcijanin strzeże swojej wiary jak oka w głowie, posila się nią, bo ona jest celem jego życia.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


So paź 21, 2017 16:06
Zobacz profil
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
Sęk w tym, że Ty akurat Kościoła nie słuchasz, a w jego miejscu postawiłaś siebie.


So paź 21, 2017 16:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
wybrana napisał(a):
Dzięki Bogu, mamy w czym wybierać, bo Bóg dał nam wolność wyboru. Mamy wolną wolę i nie jesteśmy niewolnikami nikogo. To my wybieramy, czy przyjmujemy prawdę objawioną nam przez samego Boga w osobie Jezusa Chrystusa, czy wolimy słuchać mądrości wymyślonych przez grzesznych, nieposłusznych Bogu ludzi.


Co takiego objawił Jezus? Jaką Prawdę?
Nie objawił niczego (nowego) co by nie było wcześniej zapisane :roll:
On zaświadczył że to co już zostało spisane jest Prawdą

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


So paź 21, 2017 16:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Sęk w tym, że Ty akurat Kościoła nie słuchasz, a w jego miejscu postawiłaś siebie.


Gdybyśmy nie mieli Kościołów i nauczycieli wiary, to ludzie by szybko zapomnieli o Bogu, bo przecież tak było by im wygodniej żyć. Przecież wiara w pewnym stopniu kształtuje nasze życie. Kościoły są bardzo wartościowe, tylko my członkowie danego Kościoła musimy walczyć o Ducha Wiary w tym Kościele. Kościół zrzesza ludzi grzesznych potrzebujących Boga. Biskupi, którzy sprawują tam funkcję nauczycielską też są grzesznikami. Jako wspólnota kościelna jesteśmy braćmi i musimy się wzajemnie umacniać w wierze. Nie możemy jednak dawać przyzwalania na nieprawość, dlatego, musimy się wzajemnie napominać, nie dlatego, by niszczyć dany Kościół, ale go wzmacniać - wzmacniać duchowo. Dopóki na ziemi będzie istniał grzech, to i chwasty będą w Kościołach. Nie ma idealnego Kościoła, bo człowiek, czyli jego członek nie jest idealny. Walka duchowa trwa wszędzie i dotyka każdego aspektu życia - Kościoła również.
Jezus przychodził głównie do grzeszników, bo wiedział, że oni najbardziej Go potrzebują.
Nie ma na ziemi ani jednego sprawiedliwego.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


N paź 22, 2017 10:40
Zobacz profil
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
Dużo pustego tekstu, który ma ukryć fakt, że idziesz za tym, co wymyśliłaś.


N paź 22, 2017 11:00

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
wybrana napisał(a):
Gdybyśmy nie mieli Kościołów i nauczycieli wiary, to ludzie by szybko zapomnieli o Bogu, bo przecież tak było by im wygodniej żyć.


Zgadzam się w stu procentach. To jest jedyna droga do normalnego życia.


N paź 22, 2017 11:08
Zobacz profil
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
Pustego życia, a nie normalnego. Ja tam się na swoje życie, którego ważnym elementem jest wiara, nie narzekam ani za nienormalne go nie uważam.


N paź 22, 2017 11:09

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Pustego życia, a nie normalnego. Ja tam się na swoje życie, którego ważnym elementem jest wiara, nie narzekam ani za nienormalne go nie uważam.


To tylko Twoja opinia że to puste życie. Miliony ludzi na zachodzie Europy żyją bez religii i prowadzą normalne, moralne życie. Fakt.


N paź 22, 2017 12:35
Zobacz profil
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
hubris napisał(a):
Miliony ludzi na zachodzie Europy żyją bez religii i prowadzą normalne, moralne życie. Fakt.


Żyłam tak przez długi czas, hubris, jednak od kiedy wiara się we mnie budzi i wchodzi w moje życie, staje się ono dla mnie .. prawdziwsze. We wszystko to, co już w nim wcześniej istniało przenika teraz więcej świadomości, energii, miłości, sensu, więcej radości. I chociaż też i cierpienie staje się bardziej świadome, to potrafię je lepiej przyjąć i znieść. Również ja sama staję się dla siebie prawdziwsza i jakby bardziej obecna w świecie. Nawet jeśli miałoby to być nienormalne, to ja tak wolę. :)


N paź 22, 2017 13:25

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
gałązka napisał(a):
hubris napisał(a):
Miliony ludzi na zachodzie Europy żyją bez religii i prowadzą normalne, moralne życie. Fakt.


Żyłam tak przez długi czas, hubris, jednak od kiedy wiara się we mnie budzi i wchodzi w moje życie, staje się ono dla mnie .. prawdziwsze. We wszystko to, co już w nim wcześniej istniało przenika teraz więcej świadomości, energii, miłości, sensu, więcej radości. I chociaż też i cierpienie staje się bardziej świadome, to potrafię je lepiej przyjąć i znieść. Również ja sama staję się dla siebie prawdziwsza i jakby bardziej obecna w świecie. Nawet jeśli miałoby to być nienormalne, to ja tak wolę. :)


A którą religię wyznajesz jeśli mogę zapytać?


N paź 22, 2017 13:43
Zobacz profil
Post Re: PRAWDA OBJAWIONA
hubris napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Pustego życia, a nie normalnego. Ja tam się na swoje życie, którego ważnym elementem jest wiara, nie narzekam ani za nienormalne go nie uważam.


To tylko Twoja opinia że to puste życie. Miliony ludzi na zachodzie Europy żyją bez religii i prowadzą normalne, moralne życie. Fakt.

Całkiem możliwe. Ja Ci jednak wskazuję na fakt, że ateizm nie jest jedyną drogą do normalnego życia. :)


N paź 22, 2017 14:18
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL