Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Gry chrześcijańskie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz paź 19, 2017 13:37
Posty: 3
Post Gry chrześcijańskie
Biblia jest bestsellerem na świecie, została wydana w liczbie 5 miliardów egzemplarzy. Drugą najchętniej kupowaną książka po Biblii jest "Harry Potter" wydany w liczbie 450 milionów egzemplarzy. Mimo tak wielkiej liczby wydań, na temat Bibli nie ma dobrych gier chrześcijańskich. Wynika to pewnie z faktu, że w życiu Jezusa nie ma magii, przemocy, władzy, seksu i pieniędzy - czyli tego co "pociąga" w grach komputerowych.
Zastanawiałem się jakby mogła wyglądać gra o tematyce religijnej. Stworzenie dużej gry jest trudne więc przychylam się tu raczej do małej, krótkiej gry. Podzielę się pewna koncepcją:

Gra "Jezus jest wielki":
Coś na kształt popularnych gier o obronie zamku. Przez mapę przechodzą ludzie, którym trzeba pomóc: są chorzy, głodni. Wcielamy się w postać Jezusa, który rozmnażając ryby musi nakarmić głodnych, uzdrowić chorych, może z niektórych wygonić złe duchy. Człowiek który doświadcza cudu dziękuje Jezusowi i zawraca. Za każdy cud otrzymujemy punkty wiary za, które można kupić:
-apostoła, który pomaga Jezusowi robiąc to samo tylko automatycznie
-specjalną zdolność wskrzeszenie umarłego
Przez mapę przechodzi coraz więcej ludzi więc trzeba się śpieszyć a czas jest ograniczony. Żeby wygrać należy wykonać jak najwięcej cudów co powoduje wzrost chwały bożej, dzięki, któremu o Jezusie jest głośno w okolicznych miejscowościach.

Gra "Droga krzyżowa":
Coś na kształt sportowych gier zręcznościowych, w których trzeba przebiec określony dystans szybko wciskając 2 przyciski na klawiaturze. Na początku Bóg Ojciec daje zadanie synowi -Jezusowi dojścia do celu i odkupienie ludzkości. Wcielamy się w postać Jezusa idącego z krzyżem. Za nami coraz szybciej idą żołnierze rzymscy więc musimy szybko pokonać dystans. Jeżeli nam się nie uda - upadamy. Są możliwe maksymalnie 3 upadki, jak w drodze krzyżowej. Po trzecim upadku przegrywamy. Żeby wygrać należy wyjść na górę. Wtedy dzieło zbawienia zostanie wykonane - śmierć pokonana a ludzie odkupieni. Można dodać scenki 12 stacji krzyżowej po drodze.

Gry miałby być dla dzieci więc powinny być proste i nie zawierać zbyt dużo krwi.
Powyżej przedstawiłem jedynie propozycje, które być możne kogoś natchną.


Cz paź 19, 2017 13:43
Zobacz profil
Post Re: Gry chrześcijańskie
troll harder


Cz paź 19, 2017 14:02
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Gry chrześcijańskie
Takie gry to robiło się w latach '80. Nie widziałeś nowszych gier, czy faktycznie tylko się wygłupiasz?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt paź 20, 2017 12:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 19, 2017 13:37
Posty: 3
Post Re: Gry chrześcijańskie
Faktycznie nie widziałem nowych gier chrześcijańskich. Nowoczesna technologia pozwala na stworzenie gry z dobrą grafiką i wstawkami prawie filmowymi. W Biblii nie ma mody, bo Biblia jest zawsze modna od 2000 lat.


Pt paź 20, 2017 16:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 21:50
Posty: 6
Post Re: Gry chrześcijańskie
Jest taka gra (chociaż dla dzieci): "Ja jestem". Gra toczy się w czasach Jezusa. Bohater mu towarzyszy, wypełnia zadania i obserwuje wydarzenia z Nowego Testamentu.


Wt maja 08, 2018 21:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Gry chrześcijańskie
Muszę się zgodzić z Zefciem, Venimus trolluje

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt maja 08, 2018 22:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL