Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Własna ścieżka 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 19:52
Posty: 103
Post Własna ścieżka
Witam. Chciałbym Was zapytać, czym kierujecie się w życiu? Co jest tak jakby Waszą ścieżką? Wielu z Was powie, że Jezus, droga chrześcijanina, ale chciałbym poznać również inne spojrzenie na to wszystko. Może ktoś kieruję się prawami wszechswiata? Albo swoją własną filozofią? Jak dochodziliście do swojej własnej prawdy?
Ps. Co sądzicie o prawach wszechświata? Skąd one sie wzięły? Czy nie jest to czasami new age'owe wymysł?


So lut 24, 2018 9:34
Zobacz profil
Post Re: Własna ścieżka
Alum89 napisał(a):
Jak dochodziliście do swojej własnej prawdy?
A to prawda ma jakiegoś właściciela?
Cytuj:
Ps. Co sądzicie o prawach wszechświata? Skąd one sie wzięły?
Od Boga.
Cytuj:
Czy nie jest to czasami new age'owe wymysł?
Co? Że fizyka to new age'owy wymysł?

Chłopie – widać po Twoich postach, że bez Chrystusa się gubisz w życiu. Więc czemu szukać „własnej ścieżki”, skoro masz na tacy Drogę?


So lut 24, 2018 9:42

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 19:52
Posty: 103
Post Re: Własna ścieżka
Prawd jest tyle, ilu jest ludzi na świecie. Czy tego chcemy czy nie. Ja nie twierdzę, że fizyka jest new age'owa. Oczywiście, że nie jest. Z doświadczenia wiem, że new agowcy uwielbiają się posługiwać dowodami naukowymi, chłopie. Stąd to pytanie. Ku twojemu zaskoczeniu nie kieruję się Jezusem, mówiłem o innych ludziach na tym forum, bo to forum katolickie. A przynajmniej tak słyszałem.
Mowisz, ze od Boga dostaliśmy prawa wszechświata? W jaki sposób, i gdzie zostały nam je ofiarowane. Pytam powaznie, jestem ciekaw. Szukam info na ten temat.


So lut 24, 2018 11:01
Zobacz profil
Post Re: Własna ścieżka
Alum89 napisał(a):
Prawd jest tyle, ilu jest ludzi na świecie.
Nie. Słowo „prawda” ma konkretne znaczenie w języku polskim. Nie rozumiem, czemu mu odbierasz to znaczenie i przypisujesz to samo, które ma już inne słowo: „opinia”. To jest niepotrzebne zaciemnienie języka, które niczego nie wnosi, a jedynie utrudnia komunikację.
Cytuj:
Z doświadczenia wiem, że new agowcy uwielbiają się posługiwać dowodami naukowymi
Oczywiście jest to brednia. New Age w ogóle nie posługuje się nauką w żadnym wymiarze.
Cytuj:
Mowisz, ze od Boga dostaliśmy prawa wszechświata? W jaki sposób, i gdzie zostały nam je ofiarowane.
Dostaliśmy Wszechświat, a tym Wszechświatem rządzą prawa. No chyba że „prawa Wszechświata” to też coś w Twoim języku znaczy innego, niż prawa, które rządzą Wszechświatem. Prosiłbym jednak o pisanie po polsku.


So lut 24, 2018 14:01
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Własna ścieżka
zefciu napisał(a):
Cytuj:
Mowisz, ze od Boga dostaliśmy prawa wszechświata? W jaki sposób, i gdzie zostały nam je ofiarowane.
Dostaliśmy Wszechświat, a tym Wszechświatem rządzą prawa. No chyba że „prawa Wszechświata” to też coś w Twoim języku znaczy innego, niż prawa, które rządzą Wszechświatem. Prosiłbym jednak o pisanie po polsku.

Ja sądzę, że te "prawa Wszechświata" nie odnoszą się do żadnej fizyki.
O "prawach Wszechświata" często dziś mówią ludzie z new age'u czy okolic podkładając pod to sformułowanie takie pojęcia jak karma, opatrzność, miłość, wolność, połączenie wszystkiego ze wszystkim, itd.
Takie osoby mówią: "dziś wszechświat jest dla mnie życzliwy, bo otworzyłem się na jego przesłanie", "Ty jesteś Panem Twojego życia, a Wszechświat tylko odpowiada na Twoje rozkazy!..", i innego tego typu bzdury.
Podałbym linki do takich stronek, ale szkoda mi je reklamować.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So lut 24, 2018 14:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Własna ścieżka
Alum89 napisał(a):
Witam. Chciałbym Was zapytać, czym kierujecie się w życiu? Co jest tak jakby Waszą ścieżką?


Moją ścieszką, jest moja własna autorska ścieszka którą cały czas podążam.
Oczywiście można by poruszać się katolicką ścieżką, no ale wtedy trzeba nie łamać wielu przykazań, w końcu nawet seks pozamałżeński jest zakazany, w tej sytuacji jakiej teraz jestem, to by wychodziło że jako ścieżkowy katolik :lol: musiałbym żyć w cnocie po dziś dzień, więc nie jestem czymś takim zainteresowany.
Romansowanie, wódka, granie w piłkę nożną, to są rzeczy które mogę robić jedynie za życia doczesnego, a później to może być z tym problem, więc trzeba korzystać z tego wszystkiego puki jest jeszcze możliwość.
Oczywiście jak ktoś chce może sobie żyć zupełnie inaczej niż ja żyje, i chodzić co dzień na kolanach do kościoła, w ramach dziękczynnej pokuty można biczować się co wieczór albo i nawet rano, w końcu kto komu zabroni? każdy sobie wybiera takie życie, jakie mu pasuje najbardziej.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lut 24, 2018 16:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 19:52
Posty: 103
Post Re: Własna ścieżka
Po pierwsze zefciu, z ta prawdą zaczynasz drążyć dziurę w całym, a nie o to chodzi.
Po drugie, niestety, ale ruch new age opiera się na dowodach naukowych. Myślę, że w około 70% na fizyce, oczywiście najlepiej kwantowej. Widzę, że wybrałeś drogę wszechswiata.
Tak jak już mówiłeś, prawa dostaliśmy razem z wszechswiatem, ale w jaki sposób zostały one nam przekazane? W postaci zapisow, filmu video, czy moze ktoś to po prostu wymyślił?a może z dluuuugo letniej obserwacji?? Czekam. Robek, każdy obiera własną ścieżkę, którą uzna za stosowną. Ty po prostu korzystasz z życia:) Jesli nikogo nie krzywdzisz, to czemu nie jesli sie ro z Tobą nie kłóci.
Ps. Najważniejsze jest chyba by wybrać kierunek, w którym czujemy sie sobą i jesteśmy zgodni ze swoja natura. Mam rację?


N lut 25, 2018 9:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Własna ścieżka
Alum89 napisał(a):
Po drugie, niestety, ale ruch new age opiera się na dowodach naukowych. Myślę, że w około 70% na fizyce, oczywiście najlepiej kwantowej. Widzę, że wybrałeś drogę wszechswiata.


Jakie niby dowody?
Niemożna w naukowy sposób, potwierdzić lub zaprzeczyć istnieniu Boga.

Alum89 napisał(a):
Tak jak już mówiłeś, prawa dostaliśmy razem z wszechswiatem, ale w jaki sposób zostały one nam przekazane?


Uniwersalne prawa wszechświata istniały od zawsze, i nikt nie musiał nam ich przekazywać.
Oczywiście można również uznać, że te uniwersalne prawa, to Bóg sobie po ustalał, ale wtedy również nie rozumiem, w jaki sposób miałby Bóg, ludzkości te prawa przekazywać?

Alum89 napisał(a):
Robek, każdy obiera własną ścieżkę, którą uzna za stosowną. Ty po prostu korzystasz z życia:) Jesli nikogo nie krzywdzisz, to czemu nie jesli sie ro z Tobą nie kłóci.


Religia mi tego zabrania, więc jest tutaj z tym problem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lut 25, 2018 12:10
Zobacz profil
Post Re: Własna ścieżka
Alum89 napisał(a):
Po pierwsze zefciu, z ta prawdą zaczynasz drążyć dziurę w całym, a nie o to chodzi.
Po pierwsze – dziury w całym się szuka, a nie jej drąży. Po drugie – stanowisto podtrzymuję. Używam słowa „prawda” w znaczeniu powszechnie znanym. Jeśli Ty komentujesz moją wypowiedź rozumiesz to słowo „po swojemu”, to zwyczajnie przekręcasz jej sens. A na to się nie godzę.
Cytuj:
Po drugie, niestety, ale ruch new age opiera się na dowodach naukowych.
I jeszcze powtórz to 998 razy i stanie się prawdą.
Cytuj:
Myślę, że w około 70% na fizyce, oczywiście najlepiej kwantowej.
Co to znaczy „fizyka najlepiej kwantowa”?
Cytuj:
Widzę, że wybrałeś drogę wszechswiata.
Nie mam pojęcia, co to znaczy, więc nie odpowiem, czy dobrze widzisz.
Cytuj:
Tak jak już mówiłeś, prawa dostaliśmy razem z wszechswiatem, ale w jaki sposób zostały one nam przekazane?
Co to znaczy „jak zostały nam przekazane”? I o jakie prawa chodzi?
Cytuj:
Ps. Najważniejsze jest chyba by wybrać kierunek, w którym czujemy sie sobą i jesteśmy zgodni ze swoja natura. Mam rację?
Niekoniecznie. W ten sposób można wpaść w jakąś pułapkę, gdzie „zgodnie ze swoją naturą” będziemy się wyniszczać, lub „zgodnie ze swoją naturą” będziemy się pogrążać w użalaniu nad sobą i bierności. Pojęcie „być sobą” też w zasadzie nic nie znaczy.


N lut 25, 2018 17:28

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 19:52
Posty: 103
Post Re: Własna ścieżka
Pytalem się o prawa wszechświata skąd się wzięły. Odpowiedziałeś, że od Boga. Pytałem w jaki sposób zostały one przekazane, a Ty teraz się pytasz o jakie prawa chodzi. Wszystko w porządku z Tobą?? Druga sprawa, pytaleś czy prawda ma właściciela, wiec Ci odpowiedziałem. Ja tez mogę sie czuć urażony, jesli odbierasz moje słowa po swojemu, a nie po mojemu. To działa w dwie strony. Wygugluj sobie fizyka kwantowa i zrozumiesz co to jest. Wiara chrześcijańska, islam, judaizm, hinduizm, wszystkie maja swoje ksiegi. Ruch new age i jego formacje naja naukę. Biologia, chemia po części, i Fizyka. Przede wszystkim. Proste i niestety prawdziwe. Inni wybierają religię, inni swoją drogą w stronę Boga. Najwazniejsze jest aby zachowac zasady moralne i etyczne, a do rego jest potrzebny rozum.


N lut 25, 2018 18:32
Zobacz profil
Post Re: Własna ścieżka
Alum89 napisał(a):
Pytalem się o prawa wszechświata skąd się wzięły. Odpowiedziałeś, że od Boga. Pytałem w jaki sposób zostały one przekazane, a Ty teraz się pytasz o jakie prawa chodzi.
Ponieważ myślałem, że „prawa Wszechświata” to prawa, jakim rządzi się Wszechświat. Takich praw nie trzeba w żaden sposób „przekazywać”. Po prostu stworzony Wszechświat tymi prawami się rządzi.
Cytuj:
Druga sprawa, pytaleś czy prawda ma właściciela, wiec Ci odpowiedziałem.
To było pytanie retoryczne. Prawda to prawda. Jest jedna. Opinie mogą być z nią zgodne lub nie.
Cytuj:
Wygugluj sobie fizyka kwantowa i zrozumiesz co to jest.
Niestety aby zrozumieć fizykę kwantową nie wystarczy sobie czegoś wygooglować. Potrzebne są dogłębne studia. Moje pojęcie o fizyce kwantowej jest nikłe, ale na tyle duże, żeby wiedzieć, że nie ma ona nic wspólnego z New Age
Cytuj:
Proste i niestety prawdziwe.
Jeszcze 997 razy. Widzę, że naprawdę chcesz kierować się naukami Goebbelsa.
Cytuj:
a do tego jest potrzebny rozum.
Rozum mówi mi, że bredzisz nt. tego „naukowego New Age”.


N lut 25, 2018 19:00
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Własna ścieżka
Jaki związek ma New Age z fizyką, w dodatku kwantową? Można poznać jakiś przykład?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N lut 25, 2018 20:04
Zobacz profil
Post Re: Własna ścieżka
Anglosasi nazywają to technobabble i używają w utworach science-fiction..


N lut 25, 2018 20:19
Post Re: Własna ścieżka
Soul33 napisał(a):
Jaki związek ma New Age z fizyką, w dodatku kwantową? Można poznać jakiś przykład?
Czemu ma podawać przykład, jak powtórzenie jeszcze 997 razy jest łatwiejsze, niż przytoczenie przykładu i dyskusja o nim?


Pn lut 26, 2018 6:18

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 19:52
Posty: 103
Post Re: Własna ścieżka
Nie jest to matematyczny dowód, ani żaden wzór fizyczny. Ale jest to tekst, który potwierdza to, iż ludzie z new age lubią posługiwać sie fizyka kwantowa. Tekst pozwoliłem ściągnąć sobie z innej strony:

"Słowo "kwantowy" pojawia się często w literaturze New Age i współczesnego mistycyzmu. Na przykład lekarz Deepak Chopra (1989) z powodzeniem propagował koncepcję, którą nazywa kwantowym uzdrawianiem, sugerując, że przez zastosowanie wystarczającej siły umysłowej możemy wyleczyć wszystkie choroby.

Zdaniem Chopry ten głęboki wniosek można wyprowadzić z fizyki kwantowej, która - jak powiada - wykazała, że - świat fizyczny, włącznie z naszymi ciałami, jest reakcją obserwatora. Tworzymy nasze ciała, tak jak tworzymy doświadczanie naszego świata" (Chopra 1993, 5)

A oto prawa wszechswiata:
Prawo mentalizmu (umysłowości)
Prawo zgodności (powiązania)
Prawo wibracji
Prawo biegunowości (dwoistości)
Prawo rytmu
Prawo przyczyny i skutku
Prawo rodzaju (płci)
Pozytywne Wibracje

Pytałem sie o nie. Skąd się wzięły? Ktoś nie miał co robić i wymyślił, czy jak?


Pn lut 26, 2018 10:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL