Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Własna ścieżka 
Autor Wiadomość
Post Re: Własna ścieżka
Alum89 napisał(a):
Nie jest to matematyczny dowód, ani żaden wzór fizyczny. Ale jest to tekst, który potwierdza to, iż ludzie z new age lubią posługiwać sie fizyka kwantowa.
Nie. Jest to tekst, który pokazuje, że wyznawcy New Age lubią używać słowa „kwantowy” oraz że wygłaszają różne sądy nt. fizyki kwantowej, nie mając o niej pojęcia. Natomiast o posługiwaniu się fizyką kwantową nie ma w zacytowanych przez Ciebie fragmentach mowy.


Pn lut 26, 2018 10:44
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Własna ścieżka
Alum89 napisał(a):

A oto prawa wszechswiata:
Prawo mentalizmu (umysłowości)
Prawo zgodności (powiązania)
Prawo wibracji
Prawo biegunowości (dwoistości)
Prawo rytmu
Prawo przyczyny i skutku
Prawo rodzaju (płci)
Pozytywne Wibracje

Pytałem sie o nie. Skąd się wzięły? Ktoś nie miał co robić i wymyślił, czy jak?


Czyli dobrze wcześniej pisałem: chodzi o tak zwane "prawa wszechświata" rozumianego nie fizycznie, ale new age'owsko.

A skąd się wzięły?
Sam sobie odpowiedziałeś: Ktoś nie miał co robić i wymyślił

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lut 26, 2018 10:55
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 19:52
Posty: 103
Post Re: Własna ścieżka
To mnie już za bardzo nie interesuje, czy oni sie znają czy nie znają na fizyce kwantowej. Posługują sie tym terminem i robią trochę wodę z mózgu innym ludziom. Niestety. Nadużywaja tego.
A co do praw to tak wlasnie przypuszczałem, że są to new agowe wymysły.
Tak na marginesie, jest tu ktoś kto praktykuje ścieżkę duchową św. Jana od krzyża? Tak z ciekawości pytam.


Pn lut 26, 2018 11:18
Zobacz profil
Post Re: Własna ścieżka
Alum89 napisał(a):
To mnie już za bardzo nie interesuje, czy oni sie znają czy nie znają na fizyce kwantowej.
A mnie nie interesuje, czy Ciebie interesuje. Po prostu zdanie, iż używają fizyki kwantowej jest fałszywe i tyle.
Cytuj:
Posługują sie tym terminem
Jeżeli ja będę w roli „przecinka” używał pojęcia „młot pneumatyczny”, to nie znaczy iż można powiedzieć, że „posługuję się młotem pneumatycznym”.


Pn lut 26, 2018 12:34

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 19:52
Posty: 103
Post Re: Własna ścieżka
Wzajemnie. Widze trudny człowiek z Ciebie, ale niech Ci będzie. Posługują się elementami fizyki kwantowej. Lepiej? Czy to tez nie prawda? Hmm? Czy masz jakąś inna teorie?? Czy może to na czym oni sie opierają to w żadnym wypadku część fizyki, tylko objawienia?


Pn lut 26, 2018 12:45
Zobacz profil
Post Re: Własna ścieżka
Alum89 napisał(a):
Posługują się elementami fizyki kwantowej. Lepiej?
Nie, nie posługują się. Używają słów pochodzących z fizyki kwantowej zupełnie zmieniając ich znaczenie. To już lepiej.
Cytuj:
Czy może to na czym oni sie opierają to w żadnym wypadku część fizyki, tylko objawienia?
To na czym oni się opierają to w większości własne wymysły. Do tego strzępy różnych religii i trochę pseudonauki.


Pn lut 26, 2018 13:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Własna ścieżka
Alum89 napisał(a):
Wzajemnie. Widze trudny człowiek z Ciebie, ale niech Ci będzie. Posługują się elementami fizyki kwantowej. Lepiej? Czy to tez nie prawda? Hmm? Czy masz jakąś inna teorie?? Czy może to na czym oni sie opierają to w żadnym wypadku część fizyki, tylko objawienia?


Ja myślałem że pytasz o prawdziwą fizyke kwantową? :mrgreen:
A te całe prawa New Age to jakieś głupoty, nie mające z fizyką nic wspólnego.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lut 26, 2018 18:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 19:52
Posty: 103
Post Re: Własna ścieżka
Hahaha, chodziło mi o tą new ageową fizykę;) Tak podejrzewałem, że to wszystko trochę wyssane z palca.
Chcę powtórzyć pytanie dotyczące drogi duchowej św. Jana od krzyża. Czy ktoś ją praktykuje? Czy jest w ogóle możliwe aby w codziennym życiu iść taką ścieżką?


Wt lut 27, 2018 10:40
Zobacz profil
Post Re: Własna ścieżka
Alum89 napisał(a):
Chcę powtórzyć pytanie dotyczące drogi duchowej św. Jana od krzyża.
A co dokładnie rozumiesz pod tym pojęciem. Nie wydaje mi się, aby św. Jan od Krzyża był wynalazcą jakiejś nowej „drogi duchowej”. Raczej jego wysiłki szły w kierunku odtworzenia pierwotnego ducha monastycznego w jego czasach.
Cytuj:
Czy jest w ogóle możliwe aby w codziennym życiu iść taką ścieżką?
Z pewnością możemy i powinniśmy wzorować się na wielkich ascetach w naszym życiu, ale powinniśmy to robić w sposób roztropny. Po pierwsze – nie można się „rzucać” z dnia na dzień na taki poziom ascezy, jaki praktykował np. św. Antoni Wielki. Po drugie – nie wolno nam (i jasno tego zakazuje mistyka chrześcijańska w każdym wydaniu) domagać się, liczyć na, lub marzyć o jakichkolwiek doznaniach, których chcielibyśmy osiągnąć przez nasze działania.


Wt lut 27, 2018 11:45

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 19:52
Posty: 103
Post Re: Własna ścieżka
Tzn. nie mówię, że wynalazł nową ścieżkę duchową:) Ale z tego co czytałem to wnioskuję, że jego droga jest dosyc popularna wśród chrześcijan. Wydaję się być ona sensowna i bardzo trudna. Tak jak mówisz, drogę tę charakteryzuje absolutny brak pragnień związanych z doznaniami duchowymi. Ale nie.tylko. Mam pytanie, czy w takiej drodze, jest mozliwe wypelnienie siebie czystą miłością Bożą? Bo taki jest cel chyba nie? Chodzi mi o efektywność takiej ścieżki.


Wt lut 27, 2018 12:16
Zobacz profil
Post Re: Własna ścieżka
Alum89 napisał(a):
Mam pytanie, czy w takiej drodze, jest mozliwe wypelnienie siebie czystą miłością Bożą? Bo taki jest cel chyba nie? Chodzi mi o efektywność takiej ścieżki.
Święty Serafim wyraził ten cel jako „pozyskiwanie Ducha Świętego”. I tak – ścieżka życia ascetycznego jest efektywna dla ludzi, którzy ją podejmują z oddaniem (zefciowi się swego czasu nie udało). Poznając ludzi, którzy praktykują życie ascetyczne przekonałem się, że są oni wypełnieni miłością do drugiego człowieka i głęboką pokorą.


Wt lut 27, 2018 12:24

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 19:52
Posty: 103
Post Re: Własna ścieżka
Ja widzę jakiś sens takiej drogi, ale jest ona bardzo bardzo trudna. Mowisz, że swego czasu Ci sie nie udało. A dzisiaj? Kroczysz ta droga? Jesli mogę spytać oczywiście.


Wt lut 27, 2018 12:53
Zobacz profil
Post Re: Własna ścieżka
Alum89 napisał(a):
Ja widzę jakiś sens takiej drogi, ale jest ona bardzo bardzo trudna. Mowisz, że swego czasu Ci sie nie udało. A dzisiaj? Kroczysz ta droga? Jesli mogę spytać oczywiście.
A dzisiaj mam żonę i staram się wieść chrześcijańskie, normalne życie.


Wt lut 27, 2018 12:59

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 19:52
Posty: 103
Post Re: Własna ścieżka
Dzięki. Chociaż osobiście uważam, ze droga św. Jana jest wcodziennym, rodzinnym życiu, chyba nie realna. Przynajmniej nie w takim stopniu, w jakim praktykował ją św. Jan. Pozdrawiam


Wt lut 27, 2018 13:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL