Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Przywitanie ! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt mar 16, 2018 14:35
Posty: 13
Post Przywitanie !
Szanowni!
Zwracam się do was. :)
Od razu zaznaczę, że nie jestem Chrześcijaninem tylko Buddą. Proszę aby mnie nie pouczać pod względem duchowości i Ja obiecuję was nie pouczać. Nie chcę żadnych modlitw ani zapewnień, że Bóg mnie kocha. Istnienie Boga zostawiam Bogu. Sam mam własne istnienie i ono jest mi najbliższe.
Dziesięć lat temu byłem Katolikiem na finiszu. Dragi, alkohol itp itd.
Jeżeli dobrze pamiętam a mogę dobrze nie pamiętać bo całymi dniami chodziłem na bani.
Przyszedłem do Biskupa i Misjonarza na spotkanie.
Podali mi uświęconą Eucharystię i kazali odmówić Ojcze Nasz.
Potem nastąpiło coś w postaci objawiania, co uznałem za sztuczkę hipnotyczną.
Interesuje mnie owe zagadnienie.
Czy to było objawienie? Czy możliwe jest aby Biskup zrobił coś takiego? Czy w końcu mi się wydaje że pamiętam a sobie to wkręciłem na locie czy jednak nie? Kojarzy ktoś coś takiego?
Pozdrawiam.


Pt mar 16, 2018 15:00
Zobacz profil
Post Re: Przywitanie !
Nie jesteś Buddą. Możesz być najwyżej buddystą.

Zdarzają się objawienia prywatne, ale nie pochodzą od biskupa. A jednym z kryteriów prawdziwości objawień jest zgodność z nauką Kościoła ;)

- Jeśli uważasz, ze miałeś objawienie, że jesteś Buddą- a tak wnioskuję z Twojej wypowiedzi- to zgłoś się do lekarza.


Pt mar 16, 2018 15:20

Dołączył(a): Pt mar 16, 2018 14:35
Posty: 13
Post Re: Przywitanie !
A przecież prosiłem aby nie oceniać duchowości :)
Czy jest tu ktoś jeszcze?


Pt mar 16, 2018 15:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 15, 2018 22:40
Posty: 57
Post Re: Przywitanie !
Ja jestem.


Pt mar 16, 2018 16:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 16, 2018 14:35
Posty: 13
Post Re: Przywitanie !
Dzień dobry!
Zapraszam do udziału w temacie. Intryguje mnie opisane przeze mnie zagadnienie.


Pt mar 16, 2018 16:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 16, 2018 14:35
Posty: 13
Post Re: Przywitanie !
Wyjaśniam.
Zgłosiłem się do mojego kolegi z problemem. Nie byłem w stanie się modlić. Zorganizował w przeciągu dwóch dni spotkanie na które miałem się udać gdzie zostałaby udzielona mi pomoc. Był to Biskup oraz Misjonarz. Zostałem wyspowiadany. Odprawiono egzorcyzm. I poczułem ulgę. Następnie namaszczono mnie oliwą (mogę się mylić do do substancji, nie gniewajcie się). Kolejno przyjąłem uświęconą Eucharystię zabroniono mi wypowiedzenia słowa Amen i kazano odmówić Ojcze Nasz. Na koniec poczułem się bardzo dobrze. Misjonarz zapytał mnie. Kto jest prawdziwym królem? Wtedy nastąpiło dwudziestominutowe "coś" co w mojej ocenie nosi znamiona objawienia.
Dodam, że całość była rejestrowana przez kamerę którą zabrali duchowni.


Pt mar 16, 2018 16:33
Zobacz profil
Post Re: Przywitanie !
Ten kolega był katolikiem i rzekomy biskup był katolicki? Już same wątpliwości budzi fakt bezpośredniego zaangażowania biskupa i to w ciągu 2 dni. Biskup mianuje egzorcystów, z którymi raczej trudno się tak od razu umówić.

Cytuj:
zabroniono mi wypowiedzenia słowa Amen


?
Cytuj:
Dodam, że całość była rejestrowana przez kamerę którą zabrali duchowni.


Egzorcyzmy nie są nagrywane.

Cytuj:
Misjonarz zapytał mnie. Kto jest prawdziwym królem?


Co odpowiedziałeś?


Pt mar 16, 2018 16:42
Post Re: Przywitanie !
Forum internetowe to naprawdę nie jest dobre miejsce, aby oceniać przeżycia mistyczne. Zwróć się z tym do osoby doświadczonej. Tutaj będziesz co najwyżej pouczany lub trollowany.


Pt mar 16, 2018 16:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 15, 2018 22:40
Posty: 57
Post Re: Przywitanie !
Szagi napisał(a):
Wyjaśniam.
Zgłosiłem się do mojego kolegi z problemem. Nie byłem w stanie się modlić. Zorganizował w przeciągu dwóch dni spotkanie na które miałem się udać gdzie zostałaby udzielona mi pomoc. Był to Biskup oraz Misjonarz. Zostałem wyspowiadany. Odprawiono egzorcyzm. I poczułem ulgę. Następnie namaszczono mnie oliwą (mogę się mylić do do substancji, nie gniewajcie się).


Zapewne olej egzorcyzmowany.

Cytuj:
Kolejno przyjąłem uświęconą Eucharystię zabroniono mi wypowiedzenia słowa Amen i kazano odmówić Ojcze Nasz. Na koniec poczułem się bardzo dobrze. Misjonarz zapytał mnie. Kto jest prawdziwym królem? Wtedy nastąpiło dwudziestominutowe "coś" co w mojej ocenie nosi znamiona objawienia.
Dodam, że całość była rejestrowana przez kamerę którą zabrali duchowni.


Zostałeś poddany działaniu rytuału przywołującego określone siły, z którymi wszedłeś w kontakt. Czy siły te są tym za co duchowni je uważają i czy są takie za jakie je uważają, pozostawiam tobie. Znam wiele osób, które wolą się od tych sił trzymać z daleka. Są różnych wyznań, nie negują zasadniczo, tego że za chrześcijaństwem stoją pewne siły, jednak nie są wobec nich tak optymistyczni jak są sami chrześcijanie. Jeśli czujesz jakieś powody by samemu ich unikać, to zapewne istnieją jakieś powody. Czy są one pozytywne, czy negatywne, to już tylko ty sam możesz ocenić.


Pt mar 16, 2018 16:47
Zobacz profil
Post Re: Przywitanie !
zefciu, jakie przeżycia mistyczne? Mowa o jakimś niby objawieniu, którego nawet treści nie znamy. Za to wątpliwy opis rytuału i twierdzenie, że jest się Buddą, sugerują raczej chorobę, a nie mistycyzm.
czekam na odpowiedź na moje pytania :)


Pt mar 16, 2018 16:51

Dołączył(a): Pt mar 16, 2018 14:35
Posty: 13
Post Re: Przywitanie !
zefciu
Dziękuję za odpowiedź! Masz dużo racji w tym co piszesz.

Dobrotliwy
Czy ten rytuał mógłby przebiegać w takiej postaci?


Pt mar 16, 2018 16:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 15, 2018 22:40
Posty: 57
Post Re: Przywitanie !
Szagi napisał(a):
zefciu
Dziękuję za odpowiedź! Masz dużo racji w tym co piszesz.

Dobrotliwy
Czy ten rytuał mógłby przebiegać w takiej postaci?


Egzorcyzmy (są obecne również w niechrześcijańskich, pogańskich religiach), oświęcenie olejków, wody, soli itp. itd. (poganie też czynią takie rytuały) odbywa się z wezwaniem określonych w danej religii/systemie sił nadprzyrodzonych. Ich wykorzystanie jest odwołaniem się do owych sił, dążąc do kontaktu poddanej im osoby z tą siłą. Czy sam zaś rytuał był odprawiony zgodnie z kanonami KRK, to osbne pytanie, o które najlepiej pytać eksperta w tej dziedzinie, a nie na forum.


Pt mar 16, 2018 17:04
Zobacz profil
Post Re: Przywitanie !
Powtórzę pytanie: kogo uznałeś za prawdziwego króla?


Pt mar 16, 2018 17:08

Dołączył(a): Pt mar 16, 2018 14:35
Posty: 13
Post Re: Przywitanie !
Czy ksiądz na parafii będzie znał odpowiedź na nurtujące mnie pytanie?


Pt mar 16, 2018 17:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 15, 2018 22:40
Posty: 57
Post Re: Przywitanie !
Biskupi mają to do siebie, że są znani z imienia i nazwiska. Jeśli w rejestrach takowego nie ma, to ktoś wykręcił niezły numer.


Pt mar 16, 2018 17:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL