Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 post ilościowy od dechy do dechy 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: post ilościowy od dechy do dechy
zefciu napisał(a):
Tymczasem przedstawiciele ludu często mają silną, prostą wiarę, która nie ma nic wspólnego z tym, co tutaj wywija Robek.

Nie mam wrażenia, aby poważna wiara charakteryzowała znaczny odsetek ludu. Choć wielu też wierzy głęboko.

Cytuj:
Miałoby to wartość jako satyra, gdyby było uczciwie, jako satyra prezentowane.

Ja to tak często odbieram ale tutaj racja. Faktycznie nowy użytkownik zwykle nie ma powodu, aby odbierać uwagi Robka jako żartobliwe.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt kwi 03, 2018 17:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: post ilościowy od dechy do dechy
Robek napisał(a):
Ja tam mówiłem, o tym że mam dość mało pozytywne nastawienie do tego całego zbawienia.
No ale co to ma wspólnego z wiarą?
Rzeczywiście, nie ma tu żadnego związku. :D

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt kwi 03, 2018 17:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: post ilościowy od dechy do dechy
zefciu napisał(a):
Soul33 napisał(a):
Mam wrażenie, że Robek przedstawia takie ludowe spojrzenie na katolicyzm.
Wybacz, Soul, ale dla mnie nazywanie czegoś takiego „ludowym spojrzeniem” jest obrażaniem ludu. Tymczasem przedstawiciele ludu często mają silną, prostą wiarę, która nie ma nic wspólnego z tym, co tutaj wywija Robek.
Cytuj:
Prosto z przeciętnej polskiej katechezy w szkole, na której większość osób nie słucha, a po szkole nadal praktycznie nic nie wie. Nie każdemu udaje się skłonić uczniów do nauki.
Taka postawa nieuświadomionego, bezrefleksyjnego praktykowania istnieje. Ale przecież takie osoby nie dyskutują o wierze. Natomiast Robek właśnie celowo wykreował taką postać ubogiego intelektualnie katolika, który łamanym polskim opisuje w krzywym zwierciadle polską rzeczywistość religijną. Miałoby to wartość jako satyra, gdyby było uczciwie, jako satyra prezentowane.

Robek napisał(a):
Ja tam mówiłem, o tym że mam dość mało pozytywne nastawienie do tego całego zbawienia.
No ale co to ma wspólnego z wiarą?
Wszystko. Nie mówimy przecież o wierze demonów opisanej u św. Jakuba.
Cytuj:
Bo niby co? tylko fani zbawienia są tak na prawde wierzący?
Prosiłem Cię o coś w poprzednim poście. Naprawdę tak mną gardzisz?


Nadal nie rozumiem, gdzie tu jeszcze jest problem.
Przecież wycofałem się z tego gadania o tym poście, i jeszcze ci coś nie pasuje.
No i nie wiem dlaczego tak ci przeszkadza sytuacja w której, ktoś jest wierzący, tyle że wizja tego Nieba i zbawienia, zbytnio mu nie odpowiada, pewnie jest sporo ludzi którzy mają takie poglądy.
Nie widze sensu tu się więcej wypowiadać, bo gadam nie na temat tego wątku, ale na koniec ci powiem, że jak się pytasz o to czy kimś gardze, to ci powiem, że cie nie lubie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt kwi 03, 2018 21:06
Zobacz profil
Post Re: post ilościowy od dechy do dechy
Robek napisał(a):
Nadal nie rozumiem, gdzie tu jeszcze jest problem. Przecież wycofałem się z tego gadania o tym poście, i jeszcze ci coś nie pasuje.
Bo nie ma żadnej gwarancji, że gdy przyjdzie tutaj następna osoba z jakimś pytaniem nie będziesz zachowywał się tak jak teraz się zachowałeś.
Cytuj:
No i nie wiem dlaczego tak ci przeszkadza sytuacja w której, ktoś jest wierzący, tyle że wizja tego Nieba i zbawienia, zbytnio mu nie odpowiada, pewnie jest sporo ludzi którzy mają takie poglądy.
To są poglądy sprzeczne.
Cytuj:
Nie widze sensu tu się więcej wypowiadać, bo gadam nie na temat tego wątku, ale na koniec ci powiem, że jak się pytasz o to czy kimś gardze, to ci powiem, że cie nie lubie.
Ależ oczywiście. Gdyby moim hobby było robienie sobie jaj z ludzkich problemów, a ktoś mi uprawienie tego hobby utrudniał, to nienawidziłbym tego kogoś z całego serca. Naprawdę nie musisz mi wyznawać swoich uczuć.


Śr kwi 04, 2018 10:11
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL