Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 23:04



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3503 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171 ... 234  Następna strona
 KONKURS BIBLIJNY 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 16:06
Posty: 146
Post 
Awel no to się ładnie urządziła/łeś. No cóż czasami to różnie bywa. Ale do zdrowia już wracasz to jest dobrze.
Życzę ci szybkiego powrotu do zdrowia. :D


So lip 08, 2006 14:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
Halszka napisał(a):
W kwestii "pierwszych"w razie konieczności - po uczciwym wykonaniu zadania, czyli przeczytaniu Księgi Rodzaju - posłużę się Konkordancją do Biblii Tysiąclecia. ... :-D

Ja uczciwie zadanie wykonalam, ale sie okazalo, ze przy pierwszym czytaniu bylam strasznie nieuwazna :D. A jesli chodzi o konkordacje, to nie wiem, jak w polskim wydaniu do BT, ale niektorych hasel (tych najwyzej punktowanych :lol: ) tam sie nie znajdzie, chyba ze znowu przeoczylam :D
Ponadto tak sie zastanawiam nad niektorymi haslami, ktore w rozny sposob zostaly przetlumaczone na jezyk polski, pol biedy z rodzina wyrazow majacych ten sam rdzen, ale gorzej jest, gdy pojawia sie wyraz zupelnie inny i w zwiazku z tym to "pierwsze" w BT niekoniecznie odpowiada temu, co np. pokazuje konkordacja hebrajsko-grecka.
I jeszcze jedno, tak cos mi sie zdaje, ze prawie wszystkie za jeden punkt to Ksiega Rodzaju.
Z czytaniem lektury tez u mnie krucho. Zaczelam od Kremera, ktorego mam w domu, ale to juz takie stare i przerobione kilka razy :D, zaczelam te w necie, zaczelam Salvail i ciagle jestem w punkcie wyjsciowym, tzn. na etapie czytania i robienia notatek. Ale nic to, dzieki Monice za kilka dni bede miala Lectio divina Gargana po polsku, to sie pewnie bardziej zmobilizuje. :D
Monika, jeszcze raz dzieki serdeczne. :cmok1:
Jutro wyjezdzam z synkiem na kapucynski oboz letni i kilka dni mnie nie bedzie, wiec zycze Wam owocnych poszukiwan i przemyslen. :)
Awel, wracaj do zdrowia jak najszybciej :glaszcze:

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


So lip 08, 2006 14:55
Zobacz profil
Post 
Po pierwsze..........
Mnie dziś od samego rana ogarnął jakis pracuś ;-) Porobiłam masę rzeczy, a potem stwierdziłam że wezmę się za opisanie książki. Troszkę mi zajęło, ale........ skończyłam :-) Szkoda, że mi z tymi "pierwszymi" tak szybko nie idzie ;-)
Gdyby ktoś nie miał jeszcze książki, a miałby ochotę na przeczytanie Innocenzo Gargano "Lectio divina - Wprowadzenie" to bardzo proszę o kontakt na PW - bardzo chętnie podzielę się ksiązką :-)
O to ta z obrazka:
http://www.wydawnictwo.net.pl/sklep.php?s=karta&id=57

A poza tym.....
Już co prawda kiedyś pisałam, ale napiszę jeszcze raz ;-) Salwatorianie w Krakowie prowadzą cudowne Centrum Formacji Duchowej. Jedna ze Szkół przez nich prowadzonych to Szkoła Modlitwy Słowem Bożym, składająca się z 6 weekendowych sesji (nie trzeba brać udziału we wszystkich sesjach). Jedną z jesiennych sesji będzie: "Jak przemodlić Słowo? Wprowadzenie do "Lectio divina"". Odbędzie się w dniach 3-5 listopada 2006 r. Mam już trszokę doświadczenia z Salwatorianami i dlatego mogę napisać, że bardzo, bardzo, bardzo polecam to Centrum. Na sesje zjeżdżają się ludzie z całej Polski. Na tej listopadowej ja też będę, więc jakby ktoś miał czas, ochotę to..... :-)
http://www.cfd.salwatorianie.pl

A na koniec...........
Na tej samej stronie Salwatorianów można sobie subskrybować cotygodniowe propozycje kontemplacji ewangelicznej według "lectio divina". I to oczywiście też polecam :-)


So lip 08, 2006 17:52
Post 
I jeszcze małe pytanie do ks. Adama:
Czy to omówienie "lectio divina" można przysłać jako załącznik w Wordzie?


So lip 08, 2006 17:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 25, 2006 19:33
Posty: 51
Post 
Monika75 napisał(a):
Czy to omówienie "lectio divina" można przysłać jako załącznik w Wordzie?


Ja od jakiegoś czasu wszystkie odpowiedzi wysyłam w załącznikach i nie ma z tym problemów.
Pozdrawiam wszystkich, którzy tu zaglądają, po tygodniowym odwyku od cywilizacji zasiadam do szukania odpowiedzi, tudzież do lektury :biggrin:


So lip 08, 2006 18:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 04, 2006 13:38
Posty: 299
Post 
Dla mnie też lectio divina nie jest czymś całkowicie nowym. Czasami praktykowalam tę formę modlitwy dzięki portalowi Katolik. Oto jutrzejsza:

http://www.katolik.pl/index1.php?st=cale&typ=medytacja

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.


So lip 08, 2006 21:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Monika75 napisał(a):
I jeszcze małe pytanie do ks. Adama:
Czy to omówienie "lectio divina" można przysłać jako załącznik w Wordzie?


oczywiście że można :)

Pozdrawiam międzyurlopowo ;) :D


So lip 08, 2006 22:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 16:06
Posty: 146
Post 
Ooooooo :-o !!
Witamy naszego Saxona!! :D
Jak to dobrze że ksiądz się pojawił i nie zapomniał o nas. :D
My też pozdrawiamy i życzymy udanego urlopu.


N lip 09, 2006 8:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2006 18:33
Posty: 76
Post 
Witam wszystkich!

po kilku dniach nie zagladania na foruim musiałem sie sporo naczytac. Ale to jest super czytanie takich wypowiedzi jak wasze :)

Cóż mi popzostało powiedzieć uff jak gorąco. wszystkim któryz sie urlopuja zycze miłego wypoczynku. Natomaist wszsytkim którzy poszukuja odpwoiiedzi i czytają lekturki zyczę powodzenia w poszukiwaniu i miłego studiowania lekturek.

Co do mnie to mam do was pytanie:

Czy te "pierwsze" słowa sformułowania muszą byc dosłownie przytoczone w Pismie Świetym czy poprostu mogą to być inne słowa- które mówią o tym samym??

Bo przeczytałem Księgę Rodzaju i mam nie które rzeczy.
A co d lekturki to czekam aż poczta mi dostarczy zamówioną ksiażeczke :)

Pozdrawiam wszystkich i zycze błogosławionej niedzieli


N lip 09, 2006 16:11
Zobacz profil
Post 
Ja take gorco pozdrawiam.... + 30 stopni, 10 kg na plecach i Pireneje pode mna :D Narazie zyje :papa2:


N lip 09, 2006 16:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 04, 2006 13:38
Posty: 299
Post 
Baranku, to świetnie że żyjesz! Że gorąco? Że ciężki plecak? Moja mama w takich sytuacjach mawiała:"Cierp ciało, skoro Ci się chciało". ;) A tak na serio: teraz się umęczysz, ale to, co zobaczysz, zostanie Ci pod powiekami, w pamięci i w sercu na długo.

Zgodnie z Twoją prośbą modliłam się dziś w Twojej, w Waszej intencji w naszym wspólnym parafialnym kościele. ( Nie będę już ukrywać, kto-m zacz. I tak już pewno to wiesz.) :3majsie: Pozdrów Mamę i dodawaj jej sił. :papa:

Jak z tych Pirenejów trafiasz tu, na Forum? :shock:

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.


N lip 09, 2006 17:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 16:06
Posty: 146
Post 
No właśnie: jak Baranku?? :o


N lip 09, 2006 19:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 27, 2006 10:30
Posty: 43
Post 
Witam konkursowiczów :heej:
Poszukując "pierwszych" w Księdze Rodzaju znalazłem odpowiedź na 16 pytań. Inne są według mnie dość rozrzucone. :czytaj:
W kwestii materiałów pomocniczych to myślę, że można skorzystać z http://www.biblia.net.pl/biblia.php :chat:


Pn lip 10, 2006 6:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Nieoficjalne wyniki już są :)

Pozdrawiam :)


Pn lip 10, 2006 21:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 16:06
Posty: 146
Post 
:D :D :D :D :D No to książeczki już( no może nie już tylko dopiero teraz) sią :D :D pora zabrać się za czytanie :gazeta: .
Pozdrawiam wszystkich konkursowiczów :heej: oraz naszego Saxona. :papa2:


Wt lip 11, 2006 8:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 3503 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171 ... 234  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL