Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2907 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 194  Następna strona
 Swieta Rita 
Autor Wiadomość
Post 
Znalazłam oryginalną nowennę po polsku:

NOWENNA DO SWIETEJ RITY

Dzień pierwszy

Swieta Rito, pobozne i mile dziecko Pana, juz jako mloda dziewczyna wslawilas sie swa uczynnoscia, swa czystota serca i oddaniem twoim rodzicom. Wypros wiele lask dla dzieci, dla ludzi mlodych i dla calych rodzin. Swieta Rito, Swieta Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemozliwych, ufam w twoje potezne wstawiennictwo u Pana. Wypros mi u Boga niezawodna nadzieje i zaufanie, a takze plomienne pragnienie dobr wieczystych, i prosze cie nieustannie, wyblagaj mi rowniez laskie…………………

Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo (3x), Chwala Ojcu….

Swieta Rito, modl sie za nami

Dzien drugi

Swieta Rito, przepelniona lagodnoscia i miloscia, zawsze potrafilas opiekowac sie biednymi i isc z pomoca chorym. Rozdawalas chleb, roztaczalas opieke nad potrzebujacymi, dzielilas sie swa szlachetnoscia. Pomoz nam stac sie dobrymi i uczynnymi wobec tych, ktorzy cierpia i potrzebuja. Swieta Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemozliwych, ufam w twoje potezne wstawiennictwo u Pana. Wypros mi u Boga niezawodna nadzieje i zaufanie, a takze plomienne pragnienie dobr wieczystych i prosze cie nieustannie, wyblagaj mi rowniez laske……..

Ojcze Nasz, Zdrowas Maryjo (3x), Chwala Ojcu….

Swieta Rito, modl sie za nami

Dzien trzeci

Swieta Rito, ty ktora wiele wycierpialas od brutalnego i gwaltownego malzonka, potrafilas jednak pozostac mu wierna swiecac mu przykladem cierpliwosci i lagodnosci. Twoja modlitwa sprawilas jego nawrocenie, jego poprawe, za twoja przyczyna stal sie dobrym malzonkiem i przykladnym ojcem. Swieta Rito, strzez wszystkie rodziny. Wypros malzonkom sile i odwage, aby potrafili zyc razem w pokoju, w milosci i w wiernosci. Swieta Rito, Swieta Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemozliwych, ufam w twoje potezne wstawiennictwo u Pana. Wypros mi u Boga niezawodna nadzieje i zaufanie, a takze plomienne pragnienie dobr wieczystych i prosze cie nieustannie, wyblagaj mi rowniez laske……..

Ojcze Nasz, Zdrowas Maryjo (3x), Chwala Ojcu….

Swieta Rito, modl sie za nami

Dzien czwarty

Swieta Rito, ty ktora swoja roztaczajaca opieka, cierpliwoscia, ale i stanowczoscia, dawalas swym synom dobry przyklad na codzien, pomoz i podtrzymuj rodzicow w tej trudnej i waznej rzeczy jaka jest wychowanie dzieci. Swieta Rito, Swieta Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemozliwych, ufam w twoje potezne wstawiennictwo u Pana. Wypros mi u Boga niezawodna nadzieje i zaufanie, a takze plomienne pragnienie dobr wieczystych i prosze cie nieustannie, wyblagaj dla mnie laske……..

Ojcze Nasz, Zdrowas Maryjo (3x), Chwala Ojcu….

Swieta Rito, modl sie za nami

Dzien piaty

Swieta Rito, ktora przezylas bol po smierci twojego malzonka i twoich dwoch synow, Ty, ktora poznalas czym jest osamotnienie i pusty dom. Ty, ktora calkowicie poswiecilas sie modlitwie, opiece nad chorymi i biednymi. Modl sie za tych, ktorzy ciezko doswiadczaja smierci drogiej osoby, modl sie za tych za tych, ktorzy nagle zostaja sami po stracie bliskich... Swieta Rito, Swieta Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemozliwych, ufam w twoje potezne wstawiennictwo u Pana. Wypros mi u Boga niezawodna nadzieje i zaufanie, a takze plomienne pragnienie dobr wieczystych i prosze cie nieustannie, wyblagaj mi rowniez laske……..

Ojcze Nasz, Zdrowas Maryjo (3x), Chwala Ojcu….

Swieta Rito, modl sie za nami

Dzien szosty

Swieta Rito, pochyl sie nad tymi, ktorzy cie wzywaja nie wiedzac dokad pojsc, ktorzy sa zmeczeni, zniecheceni, popadajacy w rozpacz. Wysluchaj ich modlitw, ulzyj ich cierpieniom, wytrzyj ich lzy. Swieta Rito, Swieta Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemozliwych, ufam w twoje potezne wstawiennictwo u Pana. Wypros mi u Boga niezawodna nadzieje i zaufanie, a takze plomienne pragnienie dobr wieczystych i prosze cie nieustannie, wyblagaj mi rowniez laske……..

Ojcze Nasz, Zdrowas Maryjo (3x), Chwala Ojcu….

Swieta Rito, modl sie za nami

Dzien siodmy

Swieta Rito, zawsze i we wszystkich okolicznosciach twojego zycia bylas przykladem do nasladowania, przykladem poboznosci i pokory, przykladem cierpliwosci i dobroci. Pomoz nam byc zawsze pokornymi wobec Boga, a uczynnymi wobec blizniego. Swieta Rito, Swieta Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemozliwych, ufam w twoje potezne wstawiennictwo u Pana. Wypros mi u Boga niezawodna nadzieje i zaufanie, a takze plomienne pragnienie dobr wieczystych i prosze cie nieustannie, wyblagaj mi rowniez laske……..

Ojcze Nasz, Zdrowas Maryjo (3x), Chwala Ojcu….

Swieta Rito, modl sie za nami

Dzien osmy

Święta Rito, ożywiona wielka miloscia do Chrystusa ukrzyzowanego i pragnaca ofiarowac swe cierpienia do zbawienia dusz, doznalas szczegolnej laski w dniu, gdy twoje czolo zostalo okaleczone cierniem chrystusowej korony…Wypros nam laske glebszego zrozumienia tej wysokiej ceny jaka jest krew wylana przez Jezusa Chrystusa, jakim jest ogrom jego milosci i ofiara jaka uczynił dla odkupienia naszych grzechów. Święta Rito, Święta Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemożliwych, ufam w twoje potężne wstawiennictwo u Pana. Wyproś mi u Boga niezawodna nadzieje i zaufanie, a także płomienne pragnienie dóbr wieczystych i proszę cię nieustannie, wybłagaj mi również łaskę……..

Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo (3x), Chwała Ojcu….

Święta Rito, módl się za nami

Dzień dziewiąty

Święta Rito, Ty, która rozmyślałaś nad słowami Jezusa, ty, która żywiłaś się Ewangelia, zaufałaś całkowicie boskiej Opatrzności. Kochałaś Boga i bliźniego. Wyproś dla nas wiarę żywą, silną nadzieję, i stale rosnąca dobroć. Święta Rito, Święta Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemożliwych, ufam w twoje potężne wstawiennictwo u Pana. Wyproś mi u Boga niezawodna nadzieje i zaufanie, a także płomienne pragnienie dobór wieczystych i proszę cię nieustannie, wybłagaj mi również łaskę……..

Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo (3x), Chwała Ojcu….

Święta Rito, módl się za nami

http://www.bazylika.rybnik.pl/?art=151


Śr cze 27, 2007 12:04
Post 
pod tym linkiem jest więcej modlitw i dużo info na temat św.Rity


Śr cze 27, 2007 12:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 30, 2006 9:08
Posty: 1456
Post 
Rita mi niedawno, że tak powiem z nieba spadła :) Dołączyła tym samym do grona moich ulubionych świętych :)

_________________
Nie mam nic, co bym mogła Tobie dać,
Nie mam sił by przed Tobą, Panie stać...


N lip 01, 2007 15:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 19:40
Posty: 19
Post 
Mam biografię św. Rity i musze przyznać, że swego czasu miałam wielki dylemat czy na trzecie imię wybrać Rita czy Faustyna.
Jednak zwycieżyła orędowniczka miłosierdzia ;)

_________________
Przecież wiesz, że kocham
Czytasz to w moich oczach
Słysze Twoje kroki wśród szumów drzew...


N lip 01, 2007 22:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 13, 2006 22:50
Posty: 17
Post 
czy wiecie moze czy w warszawie znajduje sie kościół wezwaniem tej świętej? albo obraz bądź figura?


Wt lut 05, 2008 20:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
A co, chcesz się pomodlić do obrazu lub figury?


Wt lut 05, 2008 20:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 13, 2006 22:50
Posty: 17
Post 
Zencognito napisał(a):
A co, chcesz się pomodlić do obrazu lub figury?


to już moja prywatna sprawa po co mi ta informacja.

jesli znasz odp. na moje pytanie bede ci wzdzieczna, jesli nie- nie zaczynaj bezcelowej dyskusji off top


Wt lut 05, 2008 20:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Nie ma kościoła pod takim wezwaniem. Obraz św. Rity jest w kościele parafii Dzieciątka Jezus, ale nie jest wystawiony na widok publiczny ze względu na próby kradzieży. Można go obejrzeć w parafialnej kancelarii.


Wt lut 05, 2008 21:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 16, 2009 13:41
Posty: 10
Post 
witam, ja dowiedziałam się o świętej Ricie w ostatnią niedzielę... też spadła mi z nieba :) jestem w dosyć trudnej dla mnie sytuacji emocjonalnej i modlę się do Boga i proszę o pomoc, ale mam poczucie że może moja sprawa jest zbyt "błaha" z ogólnospołecznego punktu widzenia (w odniesieniu do wojen, głodu na swiecie itp..), chociaż dla mnie w tym momencie najważniejsza na świecie. sprawa wydaje się zupełnie beznadziejna i nawet zastanawiałam się czy mogę prosić Boga skoro nie ma poki co żadnych przesłanek że może się dla mnie odwrócic sytuacja na plus, a tu nagle ksiądz na mszy mówi że jest taka patronka... wczoraj zaczełam odmawiać nowenne, mam nadzieję i wiarę, że to ostatnia deska ratunku, że może Swięta Rita wybłaga moją intencje. według mnie zrobiłam wszystko co w mojej mocy żeby pomóc sobie i tej osoby której dotyczy intencja w sposób ziemski, a teraz.... liczę tylko na cud.
jeżeli św. Rita mi pomoże napewno opiszę wszystko.
pozdrawiam


Pn lut 16, 2009 15:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 18:36
Posty: 1
Post 
Ja wierzę w wstawiennictwo św. Rity i już nie raz doświadczyłam Jej pomocy, szczególnie w ostatnim trudnym czasie szukania pracy, gdzie bardzo trudno o pracę w moim regionie to cudem tak uważam znalazłam.Często modlę się do św. Rity,odmawiam nowenne i modlitwy i dziękuję Jej za pomoc w trudnych momentach życia.


Wt lut 24, 2009 20:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 16, 2009 13:41
Posty: 10
Post Św. Rita
a ja odmówiłam już nowennę i codziennie odmawiam litanie... boję się że jeżeli moje modlitwy nie odniosą skutku, stracę nadzieję... w końcu to patronka ds trudnych i beznadziejnych. moja jest i trudna i beznadziejna, na dodatek dotyczy nie tylko mnie ale i osób, które są niewierzące i na dodatek nie ochrzczone... boję się ze w takim razie ani Rita ani Bóg nie pomogą... ale wierzę, modlą się i naprawdę liczę na cud i wsparcie. jestem na skraju wyczerpania nerwowego. nie wiem ile wytrzymam...


Śr lut 25, 2009 13:42
Zobacz profil
Post Re: Św. Rita
angelina_ napisał(a):
.. boję się ze w takim razie ani Rita ani Bóg nie pomogą... ale wierzę, modlą się i naprawdę liczę na cud i wsparcie. jestem na skraju wyczerpania nerwowego. nie wiem ile wytrzymam...

Nie jest lekko, coś też o tym wiem :( ... ale jak mnie dopada zwątpienie przypominam sobie:
- "Najmilsza mi jest modlitwa - to modlitwa za narócenie dusz grzesznych; wiedz córko moja, że ta modlitwa zawsze jest wysłuchana" (Dzienniczek 1397).
O wstawiennictwie sw. Faustyny:
- "Czynic to będziesz w tym życiu i przyszłym. I nie odmówię żadnej duszy niczego, którą wprowadzisz do źródła miłosierdzia mojego" (Dzienniczek 1209).
I oczywiście Godzina Miłosierdzia o godz 15,00 i zapewnienia:
- "...w tej godzinie nie odmówię duszy niczego" (Dzienniczek 1320)
- "W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych..." (Dzienniczek 1572).


Śr lut 25, 2009 18:50

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 16:32
Posty: 2
Post 
Ja ostatnio oglądałem film o Św. Ricie. Składa się z dwóch czesci.Bardzo dobry film ukazuje ile ona przeszla,kto ma taka mozliwosc niech ogladnie


Cz lut 26, 2009 15:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 16, 2009 13:41
Posty: 10
Post Św. Rita
nie wiem co napisać... może nie modliłam się z pasją..., może za mało łez wylałam, może za mało czasu poświęciłam na modlitwę... wczoraj wydarzyło się coś co zniszczyło nadzieje na "mój cud". to o co prosiłam było dobre, więc nie wiem dlaczego moje modlitwy nie zostały wysłuchane. niestety nie było czasu na "lata modlitw", a może Bóg uznał że nie zasługuje na to. jest mi źle i nie umiem sobie poradzić... a co z moimi intencjami komunii? wszystko na marne? ech...


Śr mar 04, 2009 9:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
pewien człowiek przez 40 lat modlił się w dalekiej Rosji o możliwość spowiedzi i przyjęcie Komunii św przed śmiercią, bo w bliskiej i dalekiej okolicy w ogóle nie było kapłanów

Bóg wysłuchał jego modlitw

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Śr mar 04, 2009 9:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2907 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 194  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL