Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 3:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 zagadki 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
"Zdrowaś Mario łaski pełna módl sie za nami grzesznymi

Klasa rządzących burżujów !

Cytuj:
Ojcze nasz, błogosławiony miedzy niewiastami..."

Klasa robotnicza :)

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


N sty 09, 2005 23:58
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Witam :)

Mam nadzieję, że mimo iż raczkuję dopiero na tym forum, mogę się włączyć w zmagania umysłowe?

qrczak7 napisał(a):
Cytuj:
Treść: Trzy żółwie idą przez pustynię. Pierwszy mówi: "Przed sobą nie widzę żadnego żółwia, za sobą widzę dwa". Drugi - "Przed sobą widzę jednego żółwia, za sobą też jednego". Trzeci - "Przed sobą widzę dwa żółwie, za sobą widzę jednego". Jak to możliwe?

Tej raczej nie znasz. Odpowiedź jest... niespodziewana. I tak wam się nie uda :)


Tu to nie wiem - może mu odbiło z tego upału? Albo liczył sam siebie? Ewentualnie zmyślał ;)

qrczak7 napisał(a):
Mam też drugą;
Cytuj:
Poniższe zadanie pochodzi z najsłynniejszego uniwersytetu wśród matematyków, czyli Prniceton w USA. Studiowali i pracowali na nim najsłynniejsi matematycy świata m.in. Einstein, von Neumann, Tucker, Wigner, Goedel, a także bohater książki i filmu "Piękny umysł" John Nash. Wśród matematyków słynna była zagadka: Dwaj rowerzyści początkowo znajdują się w odległości dwudziestu kilometrów od siebie. Jadą na spotkanie, każdy z prędkością dziesięciu kilometrów na godzinę. W chwili początkowej mucha startuje z przedniego koła jednego rowerzysty i leci z prędkością piętnastu kilometrów na godzinę na spotkanie z drugim. Dolatuje do niego, zawraca i leci na spotkanie z pierwszym, po czym znów zawraca, i tak dalej, aż wreszcie zostaje zgnieciona między przednimi kołami dwóch rowerów. Jaką odległość pokonała mucha?

Wcale nie trzeba liczyc. Wystarczy troszke pokombinować.


15 km :lol:
Liczyć właściwie rzeczywiście nie trzeba, wystarczy jedynie wyliczyć tę niewiadomą, którą chciałoby się z równania wyrugować...

Pozdrawiam!


Pn sty 10, 2005 2:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
My congatulations ! jak mówią anglosasowie. Odpowiedzią na pierwszą zagadkę jest: trzeci żółw zmyślał. wqrzające, zwlaszcza jak się szuka jakiegoś logicznego rozwiazania :)

Cytuj:
Dwanaście monet mamy włożyć do trzech woreczków, tak aby w każdym woreczku była nieparzysta liczba monet. Jak to zrobić?


zdroofko !

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Pn sty 10, 2005 16:33
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Do jednego woreczka wrzucamy nieparzystą ilośc monet
np 3
D drugiego wrzucamy 1szy woreczek i parzystą ilość monet (zawsze wyjdzie liczba nieparzysta)
np 4
Zatem w trzecim woreczku mamy zawsze nieparzystą liczbę kulek
5 kulek w tym wypadku

Razem 12 :P

Tak ?

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Pn sty 10, 2005 16:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
qrczak7 napisał(a):
My congatulations ! jak mówią anglosasowie. Odpowiedzią na pierwszą zagadkę jest: trzeci żółw zmyślał. wqrzające, zwlaszcza jak się szuka jakiegoś logicznego rozwiazania :)


:) To przez przypadek zgadłam.

qrczak7 napisał(a):
Cytuj:
Dwanaście monet mamy włożyć do trzech woreczków, tak aby w każdym woreczku była nieparzysta liczba monet. Jak to zrobić?


zdroofko !


A tu to się spóźniłam nieco, pech ;)

Fajne te zagadki. Chcę jeszcze :D


Pn sty 10, 2005 16:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Brawo Sponnie ! następne:

Cytuj:
Józef Flawiusz był żydowskim historykiem, urodzonym w Jerozolimie w 37r. Brał udział w powstaniu Żydów przeciwko Rzymianom.
Po zgnieceniu powstania i zburzeniu Jerozolimy, żołnierze rzymscy wyłapywali powstańców i brali ich do niewoli. Flawiusz z grupą powstańców (41 osób) ukrył się w grocie. Nie widząc żadnego wyjścia, Flawiusz zaproponował wojownikom, by poddali się Rzymianom. Ale wściekli Żydzi postanowili raczej się wzajemnie uśmiercić niż oddać w ręce wroga. Zagrozili Flawiuszowi, że uśmiercanie się zaczną właśnie od niego. Wówczas Flawiusz obmyślił fortel, w który wtajemniczył swojego jedynego przyjaciela.
W krytycznym dniu Flawiusz ustawił wszystkich wojowników (w tej liczbie siebie i swojego przyjaciela) w jednym szeregu i oznajmił, że zabijany będzie kolejno każdy trzeci wojownik, licząc od pierwszego z lewej strony. Po pierwszym przeliczeniu nastąpi drugie przeliczenie, potem trzecie, aż wszyscy będą wymordowani. Na którym miejscu w szeregu postawił Flawiusz swojego przyjaciela, a na którym siebie, jeżeli w żadnym przeliczeniu nie wypadła im śmierć, chociaż przypadła wszystkim pozostałym 39 wojownikom?


To pierwsza, a teraz druga:

Cytuj:
Było młode małżeństwo, ona piękna, on bogaty i cały czas przesiadujący w pracy. Była noc, nagle mąż dostaje telefon (był akurat w pracy) z informacją, że jego żona jest z nieznajomym mężczyzną w łóżku. Mąż natychmiast wyjechał z miejsca pracy i po chwili był w domu, wszedł do sypialni i rzeczywiście zobaczył, że jego żona leży w łożu, a obok niej mężczyzna, którego nigdy wcześniej nie widział. Gdy mąż ujrzał tę sytuację poszedł do kuchni i zaparzył sobie oraz małżonce kawy, a później poszedł do żony i dał jej całusa (obcy mężczyzna przez cały czas leżał na łóźku). Pytanie: kim jest obcy dla męża mężczyzna i co się dokładnie stało tej nocy?

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Pn sty 10, 2005 17:01
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
1. 16 i 31 ??

pzdr ??

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Pn sty 10, 2005 17:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
A za każdym razem zaczynali liczyć od pierwszego z lewej? W takim razie na pierwszym i drugim :D. A jeśli nie, to jest tak jakby ich nie ustawił w szeregu, tylko w kole?

A Spoonym się nie przejmuję, bo zanim dobiegnę do komputera, to jego odpowiedź już jest. Pozdrawiam, świetlna strzało ;)


Pn sty 10, 2005 17:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
No w szeregu to dla mnie nie w kole :P

Tak, tak, Spoonem się w ogóle nie przejmuj...spoko wodza, luz totalny :D

pzdr ;-)

p.s. Świetlna Strzało ?? Chyba nie czytałem tej powieści sf :P

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Pn sty 10, 2005 17:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
2. tej nocy Pani owa powiła syna i wróciła z nim do domu :P Czyli zapracowany facio jest jego tatą. TAK ??

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Pn sty 10, 2005 17:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Spoonman napisał(a):
No w szeregu to dla mnie nie w kole :P


To skąd Ci się wzięło 16 i 31? Hę? Na stronce był błąd? ;)

Spoonman napisał(a):
Tak, tak, Spoonem się w ogóle nie przejmuj...spoko wodza, luz totalny :D


Zaklejam monitor szarą taśmą, jak tylko jest możliwość, że pojawi się gdzieś Twój post :lol: ;)

Spoonman napisał(a):
p.s. Świetlna Strzało ?? Chyba nie czytałem tej powieści sf :P


Patrz, jakie zaległości czytelnicze, a fe! W przypadku tego wybitnego dzieła literackiego, ze względu na jego tematykę, w przeczytaniu go nie powinien Ci w ogóle przeszkodzić fakt, iż się ono jeszcze nie ukazało...


Pn sty 10, 2005 17:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Na jakiej stronce ?? Nie szukałem odp w necie... Mądralińska :P

No no, zaklej koniecznie...a najlepiej zamaluj markerem, bedziesz miała spokój na długie lata :P
I postaw ruskich na straży żeby nikt nie starł :P

...

Oj ... to takie dzieło eeee no ... tego ... wyprzedziło nasze pokolenie o stulecia !!

Idę do domu bo mnie zamkną w banku !!

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Pn sty 10, 2005 17:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Dobrze, podejrzewam, że szukałes w necie. jezeli nie, to naprawde gratuluje. Teraz zagadka, na która (zaznaczam) sam nie znam odpowiedzi.

Cytuj:

Któż zgadnie?


Wysoki czubek smaku,
Góruje nad resztą.
Pełno jest w baku.
Czego? Nie powiem.
Dowiecie się później zresztą.


Po zboczach tej góry,
Aksamitno pomarańczowej,
Wyszczerbione mury,
Ochrona jej.
Jej? O, nie!
Zdradziłem się!


U jej podnóża,
Rozkwitają jakby liście.
Koloru nadziei burza
Buszuje w nich iście
Wyzywająco.
Zachęcająco.


Piękny trójkąt,
Matematycznie równoramienny.
Jednak urok jej stąd,
Że każdy egzemplarz inny.


Któż zgadnie?
Kto cieszy się życiem,
Temu to przyjdzie snadnie.


Powodzenia !

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Pn sty 10, 2005 18:21
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Nie Qrczak, nie szukałem w necie :)

A ta zagadka wg mnie mówi o kobiecie...w jakiś sposób :D

pzdr ;-)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Wt sty 11, 2005 8:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Być może, nie zaprzeczam, są jakieś inne pomysły ?

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Wt sty 11, 2005 16:32
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL