Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 490 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna strona
 Jak oceniacie lekcjie religi? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 24, 2009 22:41
Posty: 218
Post Jak oceniacie lekcjie religi?
Jestem ciekawy z waszego punktu widzenia jak oceniacie to co najważniejsze w lekcjach Religi chodzi o ich praktyczność.Czy dowiedzieliście się czegoś co wpłynęło na waszą religijność na wasze życie?Dowiedzieliście się ile JP 2 zrobił pielgrzymek do Polski czy dowiedzieliście się czegoś co miało wpływ na was?
Ja osobiście miałem pecha do lekcji religii szczególnie w gimnazjum.Mieliśmy nauczycielkę ,która religii w ogóle nie uczyła ,za to pomagała uczniom palić papierosy tak aby strażnik nie zauważył, z tego co opowiadał mi mój bliski kolega z tamtej szkoły kiedyś jego mama naskarżyła na tą nauczycielkę [ nie wiem czy do kurii ] i mimo to jej nie usunęli.
W moim przypadku lekcje Religi nigdy nie wniosły nic do mojej wiary.

_________________
...Tyś jest Piotrem Opoką, a na tej opoce wybuduje kościół mój,a bramy piekielnego nie przemogą...
( w języku Aramejskim ewangelista użył słowa "kepha"(opoka),w dwóch miejscach)
_______________________________________________________


Wt mar 30, 2010 15:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 11:37
Posty: 382
Post 
Jest już temat o lekcjach religii. Nie dowiesz się nic specjalnego ani nie porozmawiasz na luźniejsze tematy światopoglądowe. Bez dobrego przygotowania katechetów można zapomnieć o katechezach, na które uczniowie chodziliby chętnie.

_________________
.:: KTO RANO WSTAJE, TEN PODPIS DOSTAJE ::.


N kwi 04, 2010 15:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 15, 2010 19:37
Posty: 108
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Ja to o lekcjach religi moge powiedziec jedno. Pycha, rozpiusta i jaja z ksiedzem :p. W ironicznym tych slow znaczeniu:p. Ale jesli chodzi o wiedze to denerwoje mnie to ze kada sie tylko o dobrych rzeczach dla kosciola a o tym co bylo zle to juz jest tabu... Ale od tego jestem jak jak nieraw walne trudne pytanie to nawet katechetka, ksiadz musi cos zazac gadac :p. W sumie to jesli chjodzi o wiedze religijna to zawsze cos sie wynosi :p


Śr wrz 15, 2010 20:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 16, 2010 18:34
Posty: 49
Lokalizacja: Chorzów
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Jeżeli ja bym miała się wypowiedzieć na temat lekcji religii to bym opisała t mniej więcej tak.. w gimnazjum to aborcja aborcja aborcja.. chyba całe trzy lata nasza katechetka to prowadziła.. Dziesiątki filmów na ten temat i dyskusji przeplatanych z tematem eutanazji.. Jeżeli chodzi o szkołę średnią miałam początkowo Księdza, widać bardzo zainteresowanego egzorcyzmami. Prowadził lekcje.., różne dyskusje, filmy, robiliśmy co trzeba.. szedł nam również na rękę, jeżeli chcieliśmy się pouczyć na inny przedmiot. Później miałam rok innego Księdza, podobnie prowadził lekcje.
Ogólnie uważam, że nie dużo nauczycieli prowadzi lekcję Religi zgodnie z danym materiałem. Raczej są te lekcje traktowane jako odstresowujące dla uczniów.. Dla pouczenia się na inny przedmiot czy po prostu spania. Przeważnie Księża nie robią później problemów z ocenami, więc i uczniowie z tego korzystają..


Śr wrz 15, 2010 21:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 15, 2010 19:37
Posty: 108
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
No zapomnialem dodac ze kazdy uczen ma prawo po prostu sie polozyc na lawce w czasie religii i zasnac od tak...
Nam Ksiadz na to pozwala.
Ale jak pewnie sie domyslam to tlumaczenie katechetek, Ksiezy w innych szkolach jest takie "Sam niedbasz o swoje obowiazki a prosisz mnie zebym byl uczciwy s stosunku dociebie i pozwolil ci spac?" :p


Śr wrz 15, 2010 21:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 23, 2010 21:51
Posty: 8
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Religia w szkole to prawdziwa profanacja...tylko o tym sie nie mowi. Jak jakas niby artyska nieznalska zrobila projekt ktory profanowal Boga. to wszyscy sie wzburzali a jak religia w szkole to pomylka i profanacja to wszyscy uwazaja ze to jest okej...Oczywiste jest ze uczniowie nie beda traktowac religii w szkole serio bo nie mamy szkol wyznaniowych a uczniowie dobrze wiedza ze religia jest jakims dodatkiem ktorego nie rozumieja...Religia jezeli mialaby byc w szkole moglaby przyjac jedynie forme Religioznastwa a na to jakos sie nie zanosi...natomiast religia majaca umacniac uczniow w wierze to Profanacja i nikt nie krzyczy wszyscy klacza jedna reka


Pn wrz 27, 2010 22:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Mój młody dostał ostatnio jedynkę z Religii (podobno ze sprawdzenia co pamięta po wakacjach). Nie moja broszka bo ten przedmiot należy do małżonki ale nie wydawało mi się to fajne. Miałem daaaaaaaaaaaaawno temu księdza który był NAJGORSZYM NA ŚWIECIE ;-) Religia była wtedy w kościelnych salkach katechetycznych. I wspominam go naprawdę z łezką w oku. Groził mękami piekielnymi, straszył oczami, nawet niektórych kluczem walnął przez nieznający przykazań łeb. Ale nigdy nikt lagi (czyli obecnie jedynki) nie dostał choćby był leń patentowany i głupol do potęgi. Tego wydaje się że obecnie brakuje. Wymagania ale w odpowiednim momencie ludzkiego podejścia. Przecież to Wiara a nie matematyka.

EDIT. Mój SZACUNEK gdziekolwiek teraz jesteś nauczycielu


Pn wrz 27, 2010 23:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 09, 2010 6:58
Posty: 1
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Wszystko zależy od nauczyciela...


Wt lis 09, 2010 17:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:22
Posty: 5
Lokalizacja: dobra
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Lekcje religii nie powinny uczyć tylko praktycznych rzeczy. Ksiądz powinien uczyć dzieci tego, by zastanawiały się nad swoją wiarą i poruszać z nimi tematy, które są ważne. Mówić o stanowisku Kościoła w stosunku do tego. Lekcja religii nie powinna zakładać tylko tego, by nauczyć nas ile pielgrzymek odbył papież do Polski, bo jak to w szkole to wszystko wyleci z głowy. A lekcja myślenia jest niezapomniana :)


Pn lis 29, 2010 18:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 01, 2010 16:27
Posty: 72
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Pozdrawiam :-)
Czytajäc niektöre posty idzie zwiednäc ,
Cytuj:
Napisane: 15 wrz 2010 20:53

Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
No zapomnialem dodac ze kazdy uczen ma prawo po prostu sie polozyc na lawce w czasie religii i zasnac od tak...
Nam Ksiadz na to pozwala

Cytuj:
Ja to o lekcjach religi moge powiedziec jedno. Pycha, rozpiusta i jaja z ksiedzem . W ironicznym tych slow znaczeniu:p

Mozna by bylo wiele innych cytatöw doläczyc , lecz nie ma sensu , zastanawiam sie po co chodzä tacy ludzie lub ich dzieci na religie , przeciez to nie ma sensu , ale nie ma sie czemu dziwic , jesli kultura i nauka w szkolach jest oparta na miernocie , lenistwu , brakiem szacunku dla innych , aby zaliczyc dzionek Ludzie sie nie zastanawiajä nad wartosciami nauki , wartosciami religi, poszanowaniem drugiego czlowieka .
Jesli dziennie otrzymujä dawke wiadomosci zfalszowanych , partie politycznie walczä z kosciolem i jego wartosciami , wszystkich ksiezy uwazajä za zberezniköw itd itp, nie proponujäc nic w zamian, opröcz klutni obelg , insynuaci i klamst .
Tylko nie nie myslä ze nie dostanä za takie postepowanie zaplaty , zaplaty ktöra bedzi im nie odpowiednia

_________________
[b]"BÖG CZSTO PUKA DO NASZYCH DRZWI , LECZ MY NIE CHCEMY OTWORZYC"[/b]


Pn lis 29, 2010 19:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 15, 2010 19:37
Posty: 108
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Lekcje religii olewam bo po prostu mi to nie potrzebne mam swoje przekonania a religia w szkole to zupełnie inny przedmiot więc tak myślę religię zróbmy jako etykę na boku a na religii gadajmy o Islamie nie Chrześcijaństwie.


Wt lis 30, 2010 14:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 15, 2010 19:37
Posty: 108
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
W ogóle religia w szkole sprawia ,że dużo ludzi opuszcza kościół. Dlaczego? Bo młodzi nie poznają na niej Boga tylko Bóg traktowany jest jako kilka modlitw na pamięć oraz zaliczenie rorat i różańca ,żeby się dostać do bierzmowania. Poza tym ciągle abrocja, eutanazja... ( i uwierzcie mi ,że baaardzo rzadko zdarza się katecheta ,który naucza o prawdziwej wierze...)


Wt lis 30, 2010 14:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 19:39
Posty: 227
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Kacper1996 napisał(a):
W ogóle religia w szkole sprawia ,że dużo ludzi opuszcza kościół. Dlaczego? Bo młodzi nie poznają na niej Boga tylko Bóg traktowany jest jako kilka modlitw na pamięć oraz zaliczenie rorat i różańca ,żeby się dostać do bierzmowania. Poza tym ciągle abrocja, eutanazja... ( i uwierzcie mi ,że baaardzo rzadko zdarza się katecheta ,który naucza o prawdziwej wierze...)

Kacper, po twojej wypowiedzi mam do ciebie kilka pytań, na początek jednak prosiłabym abyś sprecyzował, jak wg ciebie nauczać "o prawdziwej wierze"?

_________________
Obróć twarz ku słońcu-a cień zostanie z tyłu


Wt lis 30, 2010 15:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 31, 2010 14:55
Posty: 185
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
W szkole podstawowej było beznadziejnie. Albo lekcji w ogóle nie było, albo same problemy dotyczące uczniów. Co innego w latach późniejszych: rozmawialiśmy, dyskutowaliśmy i wiele się nauczyłam.

_________________
Powtarzanie rzeczy oczywistych jest obowiązkiem inteligentnych ludzi - G. Orwell


Wt lis 30, 2010 17:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 15, 2010 19:37
Posty: 108
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
"o prawdziwej wierze" - rozmawiać o Bogu nie zadawać durne zadania typu jak ja miałem "wypisz regułę rozgrzeszenia", odklep 10 różańców bo nie pójdziesz do Bierzmowania... Kiedyś ludzie chodzili do Kościoła (inne czasy? no chyba nie)... nie mówię ,że to wina samej religii ale ona ma w tym na pewno swój udział.
Aha i powiem tak chciałbym by w kraju było więcej Boga okazywanego wiarą niż mniej wiary okazywanej przymusem.


Wt lis 30, 2010 18:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 490 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL