Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 jak wyglądać będzie ponowne przyjście Jezusa 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 28, 2008 13:25
Posty: 153
Post jak wyglądać będzie ponowne przyjście Jezusa
Mógłby mi ktoś podać najlepiej wszystkie fragmenty Nowego Testamentu opisujące ponowne przyjście Jezusa i jak będzie wszystko wyglądać po nim.

_________________
Ps 17,15 Ja zaś w sprawiedliwości ujrzę Twe oblicze, powstając ze snu nasycę się Twoim widokiem.


Wt sie 03, 2010 19:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: jak wyglądać będzie ponowne przyjście Jezusa
'Kto szuka. znajduje'.

Chcesz znać takowe fragmenty? Sięgnij do Pisma świętego i czytaj.
Nie pokazuj na forum swojego lenistwa.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Wt sie 03, 2010 19:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 28, 2008 13:25
Posty: 153
Post Re: jak wyglądać będzie ponowne przyjście Jezusa
Wcale nie jestem leniwy. Przeczytałem większość Nowego Testamentu ale zawsze można coś przeoczyć więc liczyłem na pomoc. Poza tym mam często problem z interpretacją czego dotyczą dane słowa. Z pamięci najlepiej pamiętam Łk 17,22-37 i 1 Kor 15,52.

_________________
Ps 17,15 Ja zaś w sprawiedliwości ujrzę Twe oblicze, powstając ze snu nasycę się Twoim widokiem.


Wt sie 03, 2010 20:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 12:34
Posty: 837
Lokalizacja: mazowsze
Post Re: jak wyglądać będzie ponowne przyjście Jezusa
ja słyszałem raz o wizjach polskiego mistyka w, których Paruzja była ukazana jako przyjście miłosiernego i delikatnego Jezusa w czasie zwykłego życia ludzi

_________________
1 KOR 13


Wt sie 03, 2010 21:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: jak wyglądać będzie ponowne przyjście Jezusa
noah44 napisał(a):
Wcale nie jestem leniwy. Przeczytałem większość Nowego Testamentu ale zawsze można coś przeoczyć
To przeoczyłeś dość dużo...

Trochę napisał o tym Jamsen. w tym temacie:
viewtopic.php?p=530990#p530990 (Pytanie o "pochwycenie").
Jest to pracowanie świadka Jehowy, więc nie wiem czy takie wyjaśnienie cię satysfakcjonuje.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So sie 07, 2010 12:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 28, 2008 13:25
Posty: 153
Post Re: jak wyglądać będzie ponowne przyjście Jezusa
Elbrus napisał(a):
noah44 napisał(a):
Wcale nie jestem leniwy. Przeczytałem większość Nowego Testamentu ale zawsze można coś przeoczyć
To przeoczyłeś dość dużo...

Trochę napisał o tym Jamsen. w tym temacie:
viewtopic.php?p=530990#p530990 (Pytanie o "pochwycenie").
Jest to pracowanie świadka Jehowy, więc nie wiem czy takie wyjaśnienie cię satysfakcjonuje.

Trochę jest tekstów, które niedoczytałem ale... trochę mało tego. Jak pamiętam było tego wiele więcej.

_________________
Ps 17,15 Ja zaś w sprawiedliwości ujrzę Twe oblicze, powstając ze snu nasycę się Twoim widokiem.


Pn sie 09, 2010 20:02
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 19:33
Posty: 197
Post Re: jak wyglądać będzie ponowne przyjście Jezusa
Metanoia napisał(a):
ja słyszałem raz o wizjach polskiego mistyka w, których Paruzja była ukazana jako przyjście miłosiernego i delikatnego Jezusa w czasie zwykłego życia ludzi

Po pierwsze opis przyjścia jest jasno i wyraźnie opisane już w ST więc nie wiem skąd ci przyszło czytanie NT skoro tylko w Apokalipsie masz opis a w ST co kawałek czy to Daniel, Ezechiel, Jeremiasz, Izajasz czy Zachariasz.
Poza tym ten mistyk zaprzecza objawieniu Janowemu więc zdecyduj się czy wierzysz Izajaszowi, Jeremiaszowi, Ezechielowi, Danielowi, Zachariaszowi i Janowi czy mistykowi, który zaprzecza ich objawieniu. Mnie życiorysy tych proroków przekonują a jaki życiorys ma ten mistyk ?
A teraz fragment o Jezusie:
Cytuj:
Ap 19:11-16 bt (11) Potem ujrzałem niebo otwarte: a oto - biały koń, a Ten, co na nim siedzi, zwany Wiernym i Prawdziwym, oto sprawiedliwie sądzi i walczy. (12) Oczy Jego jak płomień ognia, a wiele diademów na Jego głowie. Ma wypisane imię, którego nikt nie zna prócz Niego. (13) Odziany jest w szatę we krwi skąpaną, a imię Jego nazwano: Słowo Boga. (14) A wojska, które są w niebie, towarzyszyły Mu na białych koniach - wszyscy odziani w biały, czysty bisior. (15) A z Jego ust wychodzi ostry miecz, by nim uderzyć narody: On paść je będzie rózgą żelazną i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu Wszechmogącego Boga. (16) A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW.

Cytuj:
Ap 19:21 bt (21) A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu, [mieczem], który wyszedł z ust Jego. Wszystkie zaś ptaki najadły się ciał ich do syta.

Jezus jest miłosierny w Ewangeliach gdy przychodzi w swoim Ciele i w swojej Krwi a nie przy powtórnym przyjściu. Czytaj Pismo Św i nie daj sobie wmówić fałszywego obrazu lalusiowatego pana Jezuska z długimi włoskami. Bóg zawsze przebaczał ludziom co odrzucają bożki i swe serce skruszone kierują do Boga co masz w Ezechielu opisane ale zawsze do czasu co masz wszędzie opisane choćby w ewangelii o nieurodzajnym drzewie figowym, którego ogrodnik obkłada nawozem mimo, że nie ma owoców ale tylko do następnego sezonu.
Trzeba też pamiętać, że jak Jezus przyjdzie to nie mamy iść za poradą innych bo jak przyjdzie to wszyscy zobaczą a jeśli nie zobaczysz a ktoś powie o to tu albo tam to nie idźcie bo gdzie padlina tam zbiorą się sępy.


Pn sie 09, 2010 20:26
Zobacz profil
Post Re: jak wyglądać będzie ponowne przyjście Jezusa
Jezus powiedział,że przyjdzie w chwale na sąd.A aniołowie do apostołów po wniebowstąpieniu,że przyjdzie /zstąpi tak samo jak wstąpił.
Wystarczy poczytać ostanie rozdziały ewangelii i wszystko jasne.


Pt sie 20, 2010 8:38
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Wt wrz 21, 2010 22:14
Posty: 42
Post Re: jak wyglądać będzie ponowne przyjście Jezusa
Najprosciej.Jezus nie przyjdzie jako przyjaciel,tylko jako wykonawca wyroku Boga na tym bezbożnym swiecie.W bitwie zwanej Har-Magedon(Armagedon).Wykona wyroki Boże na rządach tego swiata,na religiach,i na złych ludziach.Potem obejmie władzę nad ziemią.A kiedy to nastapi-tego nie wie nikt.

A co przyniesie wojna Har-Magedonu? Oczyści ziemię z wszelkiego zepsucia i zła. Utoruje drogę najwspanialszej erze w dziejach ludzkości (Objawienie 21:1-4). Pod panowaniem Królestwa Bożego ziemia zostanie przeobrażona w raj, w którym już na zawsze będą żyć prawi ludzie (Psalm 37:29).


Cz wrz 23, 2010 20:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post Re: jak wyglądać będzie ponowne przyjście Jezusa
temat nie dotyczy Świadków Jehowy

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Śr paź 06, 2010 15:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 24, 2010 11:28
Posty: 11
Post Re: jak wyglądać będzie ponowne przyjście Jezusa
Wszyscy zainteresowani są ciekawi jak miałoby to wyglądać ale gdybyśmy wiedzieli czego się spodziewać jakich znaków oczekiwać to czy byłoby to nie za proste?

_________________
http://www.stronazpromocjami.pl


N paź 24, 2010 11:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: jak wyglądać będzie ponowne przyjście Jezusa
Nikoden napisał(a):
ale gdybyśmy wiedzieli czego się spodziewać jakich znaków oczekiwać to czy byłoby to nie za proste?
Nie wiem, czy byłoby to za proste,
ale jednak Jezus i apostołowie mówili jakie będą znaki zbliżającego się końca i samego przyjścia Chrystusa.
Widocznie objawienie tego było potrzebne, bo znalazło się w kanonie NT.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N paź 24, 2010 11:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post Re: jak wyglądać będzie ponowne przyjście Jezusa
Trochę o tym można przeczytać w naszym serwisie:

http://biblia.wiara.pl/doc/649369.Koniec-swiata


N paź 24, 2010 20:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 14:26
Posty: 24
Post Re: jak wyglądać będzie ponowne przyjście Jezusa
2 Tesaloniczan 2:1-12
1 A jeśli chodzi, bracia, o obecność naszego Pana, Jezusa Chrystusa, oraz zgromadzanie nas do niego, prosimy was, 2 żebyście nie dali się szybko wytrącić ze swego sposobu rozumowania ani poruszyć czy to przez jakąś natchnioną wypowiedź, czy przez ustną wiadomość, czy przez list rzekomo od nas, jakoby już nastał dzień Jehowy.

3 Niech was nikt w żaden sposób nie bałamuci, ponieważ on nie nastanie, dopóki wpierw nie nadejdzie odstępstwo i nie zostanie objawiony człowiek bezprawia, syn zagłady. 4 Ten się przeciwstawia oraz wynosi nad każdego, kto jest zwany „bogiem” lub przedmiotem wielbienia; zasiada też w świątyni Boga, publicznie podając się za boga. 5 Czy nie pamiętacie, że wam o tym mawiałem, gdy jeszcze byłem z wami?

6 A teraz wiecie, co oddziałuje powstrzymująco, aż będzie objawiony w jego stosownym czasie. 7 Wprawdzie już działa to, co jest tajemnicą tego bezprawia, lecz tylko dopóty, dopóki nie zejdzie z drogi ten, który teraz oddziałuje powstrzymująco. 8 A wtedy zostanie objawiony ów czyniciel bezprawia, którego Pan Jezus zgładzi duchem swoich ust i unicestwi ujawnieniem swej obecności. 9 Ale obecność owego czyniciela bezprawia odpowiada działaniu Szatana z wszelkim potężnym dziełem oraz kłamliwymi znakami i proroczymi cudami, 10 i z wszelkim nieprawym zwodzeniem wobec tych, którzy giną, otrzymując zapłatę za to, że nie przyjęli miłości do prawdy, by dostąpić wybawienia. 11 Dlatego też Bóg dopuszcza do oddziaływania na nich błędu, żeby uwierzyli kłamstwu, 12 tak by oni wszyscy zostali osądzeni, ponieważ nie uwierzyli prawdzie, lecz znajdowali upodobanie w nieprawości.


Pt lis 12, 2010 10:22
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 30, 2010 14:22
Posty: 9
Post Re: jak wyglądać będzie ponowne przyjście Jezusa
Witaj
dokladnie masz wszystko w Apokalipsie Sw Jana
pozdrawiam


Pn lis 22, 2010 14:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL