Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 03, 2024 19:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 co robi FSSPX dla Św. Kościoła Katolickiego? 
Autor Wiadomość
Post 
Agniulka napisał(a):
Tradycjonalista napisał(a):
Jest to najlepsza cząsta Kościoła katolickiego

Hehe... Chcieliby...
Póki co W OGÓLE NIE SĄ w Kościele Katolickim

To jest Twoje zdanie. Jak chcesz, to sobie w to wierz. :-D


So kwi 02, 2005 19:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Tradycjonalista napisał(a):
To jest Twoje zdanie. Jak chcesz, to sobie w to wierz. :-D

Nie rozśmieszaj mnie.
To nie ja ogłosiłam ich ekskomunikę tylko Stolica Apostolska

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


So kwi 02, 2005 19:49
Zobacz profil
Post 
Wolę wierzyć Matce Bożej niż ludziom. Trzeba bardziej słuchać Boga, niż ludzi. :)


So kwi 02, 2005 22:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Tradycjonalista napisał(a):
Wolę wierzyć Matce Bożej niż ludziom. Trzeba bardziej słuchać Boga, niż ludzi. :)

Mówisz o Następcy św. Piotra któremu jesteś winien posłuszeństwo

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


So kwi 02, 2005 22:54
Zobacz profil
Post 
Mówię o wszystkich ludziach, bo wszyscy są omylni.
Cytuj:
"Cała ziemia w podziwie spoglądała na bestię" (Apok. 13, 3)


So kwi 02, 2005 23:06

Dołączył(a): Śr paź 27, 2004 18:33
Posty: 64
Post 
Tradycjonalista napisał(a):
Wolę wierzyć Matce Bożej niż ludziom. Trzeba bardziej słuchać Boga, niż ludzi. :)

Ty jako uczeń Chrystusa, nie możesz opierać się na "czymś innym", lecz powinieneś w szczególności wierzyć w nauczania Ojca Świętego. Trzeba iść za nauczeniami Jana Pawła II, skoro on nie potępił dzisiejszej Mszy św., to znaczy, że nie jest ona taka najgorsza!
Wiedzmy o tym, że jeżeli będziemy wypełniać to co mówi Papież do nas [także jako już święty], to Pan Jezus się z nim rozliczy, a my mamy słuchać Jana Pawła II, który ekskomunikował Bractw FSSPX - nic już nie zmieni [mojego] przekonania Prawdy.

_________________
Byłem młody i głupi. Proszę moje posty (starsze niż z roku 2009) nie traktować jako obecny mój tok myślenia.


N kwi 03, 2005 9:27
Zobacz profil
Post 
Opieram się na nauczaniu ponad 200 papieży, wierzę tylko w dogmaty, ostatni jest z 1950r. :D


N kwi 03, 2005 11:44

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 18:46
Posty: 677
Post 
Co byś bracie Tradycjonalisto nie pisał, to i tak jesteś w wielkim błędzie nie wierząc że w Janie Pawle II - Wielkim był obecny Duch Boga Żywego. bo On przeszedł przez życie dobrze czyniąc, czego o tobie nie można powiedzieć, bo dzielisz Kościół Chrystusowy. I nie jesteś posłuszny widzialnej głowie KRzK w Osobie Papieża. Bo to Jego Bóg namaścił do przewodniczenia Kościołem Boga, a nie Ciebie bracie, tkwiący w herezji [/list]

_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan


N kwi 03, 2005 13:36
Zobacz profil
Post 
Tradycjonalista napisał(a):
Mówię o wszystkich ludziach, bo wszyscy są omylni.
Cytuj:
"Cała ziemia w podziwie spoglądała na bestię" (Apok. 13, 3)

A zatem ... "Nieomylni" są "tradycjonaliści" - ma się rozumieć ?


N kwi 03, 2005 13:41
Post 
ddv163 napisał(a):
Tradycjonalista napisał(a):
Mówię o wszystkich ludziach, bo wszyscy są omylni.
Cytuj:
"Cała ziemia w podziwie spoglądała na bestię" (Apok. 13, 3)

A zatem ... "Nieomylni" są "tradycjonaliści" - ma się rozumieć ?

Tradycja liczy 2000, modernizm około 100. Diabeł został wypuszczony z piekła w 1864r. więc cytat z Apokalipsy dotyvzy tych modernistów i tych co im wierzą. Ja nie wierzę modernistom. :)


N kwi 03, 2005 13:45
Post 
A ... skąd to wiesz ?


N kwi 03, 2005 13:57
Post 
"Inkwizycja kościelna" liczyła sobie ok. 650 lat - i to dopiero "modernistyczny" Papież, ( który wykluczył a-pa Lefebvere'a z Kościoła) przeprosił za nadużywanie przemocy i błędy i wypaczenia podczas tzw. "procesów inkwizycyjnych".
czy zatem - zgodnie z 'tradycja" mamy powrócić do stosowanej przecież podczas (i po ) Soborze Trydenckim brutalnej formy Inkwizycji ?


N kwi 03, 2005 14:01
Post 
ddv163 napisał(a):
A ... skąd to wiesz ?

Z objawienia Matki Bożej w La Salette. :-D


N kwi 03, 2005 14:20
Post 
Powołujesz się na objawienia z La Salette ...
Zatem
Cytuj:
Melanio, to co ci teraz powiem, nie będzie zawsze tajemnicą, w roku 1858 możesz to opublikować.

Kapłani słudzy mego Syna, przez całe swe złe życie, przez nieuszanowanie i lekceważenie, z jakim sprawują święte tajemnice, przez miłość pieniędzy, zaszczytów, przyjemności, stali się stekiem nieczystości.

Tak, kapłani wymagają pomsty, a pomsta wisi nad ich głowami. Biada kapłanom i osobom poświęconym Bogu, którzy swą niewiernością i złym życiem na nowo krzyżują mego Syna.
Grzechy poświęconych Bogu wołają o pomstę do nieba, a oto pomsta jest u ich drzwi, bo już nie ma nikogo, kto by błagał o miłosierdzie i przebaczenie dla ludu, nie ma już dusz wspaniałomyślnych, nie ma już osoby, która byłaby godna ofiarować Przedwiecznemu za świat Żertwę bez skazy.(...)

http://www.voxdomini.com.pl/roz/salette/la_salette.html
Nie pokręciło ci się tak coś :co:


N kwi 03, 2005 15:32
Post 
Cytuj:
Rzym zatraci wiarę i zostanie stolicą Antychrysta. Demoni powietrzni wraz z Antychrystem czynić będą wielkie dziwy na ziemi i w przestworzach, a ludzie coraz przewrotniejsi stawać się będą. Wszakże Bóg troszczył się będzie o swe wierne sługi i o ludzi dobrej woli, Ewangelia będzie wszędzie głoszona, wszystkie narody i ludy znać będą prawdę.


To też. Tamże. :)


N kwi 03, 2005 18:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL