Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Polska - kraj ludzików katolików 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
Australijczyk napisał(a):
Jest o tym glosno chociazby w Wielkiej Brytanii. Czy to zreszta wazne gdzie? Chyba i bez podrozy po swiecie, latwo sobie uzmyslowic, ze ogolnie Polacy czesciej kradna niz Szwajcarzy


Jak którego złapią to okazuje się że to Cygan.
Te fortuny największych złodziei świata lokujących swe łupy w szwajcarskich bankach, to nie przykład państwowego paserstwa? Złodziej to ten, co korzysta łupiestwa.



Australijczyk napisał(a):
i czesciej morduja niz Czesi.


Czy przypadki dzieciobójstw( aborcji) też ta statystyka obejmuje?

Australijczyk napisał(a):
Dlaczego taka nachalna obecnosc religii w zyciu spolecznym nie przeklada sie na poziom kultury ludzi?

Poziom kultury nie przekłada się na ludzkie odruchy. Prędzej mało kulturalny Polak darował zdrowiem poddanego mu wroga, niż kulturalniejszy Niemiec swego.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Pn sie 22, 2011 20:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
Po pierwsze to jest twoje osobiste odczucie a nie jakiekolwiek dane. Każdy z nas mógłby sypnąć przykładami miłych i uprzejmych jak i niemiłych i chamskich zachowań zarówno Polaków jak i innych narodowości. Najlepiej znamy kraj w którym na codzień żyjemy, a cięzko wyrokować o takim w którym tylko spędziliśmy urlop. Włosi naprzykład mają opinię bardzo głośnych i kto był we Włoszech pewnie nie raz słyszał jak wrzeszczą na siebie (co nie znaczy że zaraz zrobiliby sobie krzywdę)- taki temperament. Z kolei flegmatyczny powolny Anglik z którym mieliśmy stłuczkę kiedyś wyszedł z auta i powiedział tylko "well.... those things happen.." :) Znam dziesiątki i setki dobrych ludzi w Polsce, znam ludzi którzy potrafią naprawde zmobilizować się do pomocy innym choć sami nieraz niewiele mają (zawsze przypomina mi się akcja uzbierania w 2 miesiące, w małej miejscowości, około 200 tysięcy zł na zagraniczną operację serca dziecka która była konieczna)- podjęło się tego dziesiątki ludzi dobrej woli, każdy organizował znajomych, uruchamiał kontakty, byle tylko znaleźć osoby mogące chociaż coś przekazać- a uzbierana kupka rosła w imponującym tempie..znam ludzi organizujących rodzinne domy dziecka, ludzi oddających nieraz wiele na cele charytatywne. I spotykam też wulgarnych i chamskich, znam to może złe słowo bo unikam takich znajomości. Na podstawie że znam osoby takie czy inne niczego nie uogólniam nawet na małe grupy typu sąsiedzi czy koledzy w pracy a co dopiero na cąły naród!

_________________
Ania


Pn wrz 12, 2011 15:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 11:29
Posty: 42
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
To, że fortuny są lokowane na terenie Szwajcarii ma charakter wyłącznie ekonomiczny. Wszelkie pomówienia o paserstwo i kryminalność nie mają sensu, chyba że rozumiecie troskę o swoją własność jako formę zwyrodnienia.


Wt paź 11, 2011 17:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 21:45
Posty: 238
Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpackie
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
Temat i problem sztucznie wywołany.
Tak samo mogę uogólnić po wycieczce do Egiptu pisząc, że to kraj pełen luksusu, radosnych i miłych ludzi a do tego bardzo tani. Fakt nie ruszałem się z kurortu ale byłem tam dwa tygodnie i WSZYSCY ludzie, których spotkałem uśmiechali sie do mnie, za dolara załatwiłem wszystko i za darmo miałem alkohol ;)

_________________
John & Stasi Eldredge -"Miłość i wojna" - Obowiązkowa lektura dla każdego małżeństwa :)


Wt paź 11, 2011 18:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
Procent prawdziwych Katolików w Polsce będzie bardzo mały, myślę...


Wt paź 11, 2011 18:21
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
Tylko aby policzyć prawdziwych trzeba mieć specyfikację "prawdziwego katolika", aby wiedzieć którzy to są, ci prawdziwi.
Taką specyfikację to będą mieli silniejsi i głośniejsi, a nie prawdziwsi.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Wt paź 11, 2011 18:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
Prawdziwy Katolik to taki, który utożsamia się z nauką KK i stara się żyć w nią w zgodzie (i oczywiście jest wierzącym Chrześcijaninem). Inaczej to hipokryta, który niszczy opinię Kościoła.


Wt paź 11, 2011 18:31
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
agvis napisał(a):
Prawdziwy Katolik to taki, który utożsamia się z nauką KK i stara się żyć w nią w zgodzie (i oczywiście jest wierzącym Chrześcijaninem). Inaczej to hipokryta, który niszczy opinię Kościoła.


Ja tu widzę olbrzymie pole do nadużyć.
Dobrymi chęciami Piekło wybrukowane.
Poza tym wszyscy "mało prawdziwi" lubią się kreować na prawdziwych.

Ja bym oddał jednak Jezusowi to wskazywanie i zliczanie. Sam zająłbym się raczej sobą i swoimi cnotami i grzechami. Bardzo lubię wstawać, gdy upadnę, oczyszczać się, rozwijać, itd.
Nade wszystko, lubię medytować i modlić się do Boga.
Uznaję widzialną zwierzchność Ojca Świętego nad Kościołem, do którego należę.
Wiem jednak, że nad Papieżem jest jeszcze Jezus Chrystus, do którego Kościół należy.
Dlatego wszyscy, Papieża nie wyłączając, powinniśmy być wobec siebie pokorni.
I kochać się wzajemnie, jak nas umiłował Jezus Chrystus.

To jestem prawdziwy, czy nie prawdziwy?

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Wt paź 11, 2011 18:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
maly_kwiatek napisał(a):
Uznaję widzialną zwierzchność Ojca Świętego nad Kościołem, do którego należę.
Wiem jednak, że nad Papieżem jest jeszcze Jezus Chrystus, do którego Kościół należy.
Dlatego wszyscy, Papieża nie wyłączając, powinniśmy być wobec siebie pokorni.
I kochać się wzajemnie, jak nas umiłował Jezus Chrystus.

To jestem prawdziwy, czy nie prawdziwy?

Jesteś prawdziwy.
Musisz tylko uzmysłowić sobie, ze papieży mieliśmy 262 do V2, a po V2 Benedykt XVI jest 267 papieżem. Otóż ostatnich pięciu odeszło od tych 262 ze swoim nauczaniem. Jak to zrozumieć w kontekście dogmatu o nieomylności Kościoła?Czy zatem odrzucasz orzeczenia przedsoborowych, skupiając się na ostatnich pięciu, czy masz jakieś wątpliwości?
Jeżeli św Piotr był pierwszym papieżem, to jego nauka się nie liczy, tylko ostatniego?. Którego nauczanie jest najważniejsze?

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Wt paź 11, 2011 21:23
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
Bóg zapłać za dobre słowo.

Liczy się nauczanie Jezusa Chrystusa zapisane w Ewangeliach i w całym Nowym Testamencie.
Za jednego z autorów ksiąg Nowego Testamentu uważa się św. Piotra, więc jego nauka, z pewnością się liczy.

Endek napisał(a):
Musisz tylko uzmysłowić sobie, ze papieży mieliśmy 262 do V2, a po V2 Benedykt XVI jest 267 papieżem. Otóż ostatnich pięciu odeszło od tych 262 ze swoim nauczaniem.


Otóż nie mam dowodów na to co napisałeś, dlatego wniosków wyciągał nie będę ...

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Wt paź 11, 2011 21:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
maly_kwiatek napisał(a):

Otóż nie mam dowodów na to co napisałeś, dlatego wniosków wyciągał nie będę ...
Ależ dowody są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy zapoznać się co Kościół wcześniej orzekł w sprawie Mszy Świętej, tzw. ,,ekumenizmu", wolności religijnej i kolegialności, a co się później na oraz po V2 stało i powiązać to z obecną praktyką?

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Śr paź 12, 2011 9:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 01, 2011 23:03
Posty: 315
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
Endek napisał(a):
maly_kwiatek napisał(a):
To jestem prawdziwy, czy nie prawdziwy?

Jesteś prawdziwy.

Nadajcie sobie jakis certyfikat autentyczności i wyróbcie norme ISO.
Zróbcie sobie też stempelek, najlepiej na czole, by nikt nie miał watpliwości czy to autentyk czy podróbka.


Śr paź 12, 2011 13:34
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
Endek, takie rozumowanie mnie przerasta.
Ja jestem zwykły mały kwiatek i nasz Kościół mnie pociąga bo tu wyczuwam Boga.
W innych religiach też Bóg jest obecny, jednak tu, u nas jest dla mnie najbardziej prawdziwy, taki jakiego rozumiem, wyczuwam, w tym sensie znam i Jemu ufam.
Ja widzę problemy w Kościele, jednak rozpatruję je na poziomie serca, a nie formy. Forma jest dla mnie najmniej istotna. Widocznym dla mnie problemem w Kościele są zamknięte serca, problemy z wzajemnym miłowaniem się i z formalnym odfajkowywaniem obrzędów, zamiast kochania Boga, po prostu.
Podważanie legalności pięciu ostatnich Papieży uważam, za próby rozbicia Kościoła na kawałeczki. Nie popieram tego podejścia. Papieże są legalni.

Pozdrawiam Cię serdecznie.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr paź 12, 2011 13:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
maly_kwiatek napisał(a):
Endek, takie rozumowanie mnie przerasta.
Ja jestem zwykły mały kwiatek i nasz Kościół mnie pociąga bo tu wyczuwam Boga.
W innych religiach też Bóg jest obecny, jednak tu, u nas jest dla mnie najbardziej prawdziwy, taki jakiego rozumiem, wyczuwam, w tym sensie znam i Jemu ufam.


Nie możesz uciec od prawdy. Kościół Katolicki jest jedynym prawdziwym Kościołem, poza którym nie ma zbawienia i tak wyznajemy w Credo.Wynika, że wszystko inne jest dziełem złego, od złego pochodzi i Boga tam nie znajdziesz.

Cytuj:
Sam jeden tylko Kościół Rzymsko-Katolicki jest prawdziwym Kościołem Chrystusa; wszystkie Sekty heretyków prawdziwie są Synagogami Szatana.
(O. Thyrsus Gonzalez de Santalla, Przełożony Generalny całego Towarzystwa Jezusowego, Wykazanie prawdy Religii Katolickiej przeciwko heretykom, czyli Przewodnik do nawrócenia heretyków..., Dylinga 1691, Wstęp)


Cytuj:
Ci, którzy są heretykami, nie mogą być jednocześnie Chrześcijanami.
(Tertulian).


maly_kwiatek napisał(a):
Ja widzę problemy w Kościele, jednak rozpatruję je na poziomie serca, a nie formy. Forma jest dla mnie najmniej istotna. Widocznym dla mnie problemem w Kościele są zamknięte serca, problemy z wzajemnym miłowaniem się i z formalnym odfajkowywaniem obrzędów, zamiast kochania Boga, po prostu.


Aby w Kościele pozostać, trzeba po katolicku wyznawać wiarę.To co dla Ciebie jest mniej czy bardziej istotne nie ma najmniejszego znaczenia. Musisz pozostać posłusznym orzeczeniom Kościoła, które są nieomylne.Kryzys wiary jaki dotknął katolików, polega na tym, że mają podane sprzeczne z poprzednim orzecznictwem ( sprzed V2) nauki.Popatrz co orzekł Sobór Trydencki w sprawie Mszy Świętej, czy papież Pius V w Bulli Quo Primum Tempore? Nie możesz sobie wierzyć jak chcesz, tylko przyjąć to co Ci Kościół ofiarował.


maly_kwiatek napisał(a):
Podważanie legalności pięciu ostatnich Papieży uważam, za próby rozbicia Kościoła na kawałeczki. Nie popieram tego podejścia. Papieże są legalni.




Nie podważam legalności ostatnich pięciu papieży, tylko wykazuję, że głoszą sprzeczne z poprzednimi nauki. Papież musi być legalny, inaczej nie byłby papieżem.Gdybym miał wątpliwości co do papiestwa ostatnich pięciu papieży, to bym odważnie o tym wyznał. Nigdzie się nie mogłeś doczytać, że tak uważam.

Papież Pius XI w Encyklice ,,Mortalium Animos" ogłoszonej w 1928 roku potępia tzw ,,ekumenizm"

Cytuj:
W tym celu urządzają zjazdy, zebrania i odczyty z nieprzeciętnym udziałem słuchaczy i zapraszają na nie dla omówienia tej sprawy wszystkich, bez różnicy, pogan wszystkich odcieni, jak i chrześcijan, ba, nawet tych, którzy – niestety – odpadli od Chrystusa, lub też uporczywie przeciwstawiają się Jego Boskiej naturze i posłannictwu. Katolicy nie mogą żadnym paktowaniem pochwalić takich usiłowań, ponieważ one zasadzają się na błędnym zapatrywaniu, że wszystkie religie są mniej lub więcej dobre i chwalebne, o ile, że one w równy sposób, chociaż w różnej formie, ujawniają i wyrażają nasz przyrodzony zmysł, który nas pociąga do Boga i do wiernego uznania Jego panowania. Wyznawcy tej idei nie tylko są w błędzie i łudzą się, lecz odstępują również od prawdziwej wiary, wypaczając jej pojęcie i krok po kroku popadają w naturalizm i ateizm. Z tego jasno wynika, że od religii, przez Boga nam objawionej, odstępuje zupełnie ten, ktokolwiek podobne idee i usiłowania popiera.


Czy praktyka działań posoborowych papieży jest zbieżna z tym orzeczeniem? Jest sprzeczność czy nie ma? Jeżeli boisz się napisać, to przynajmniej w sercu sobie odpowiedz.Czy stwierdzenie prawdy może być grzechem? Jeżeli tak, to co to za wiara, która nakazuje żyć w kłamstwie?
maly_kwiatek napisał(a):
Pozdrawiam Cię serdecznie.


Odwzajemniam pozdrowienia.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Śr paź 12, 2011 16:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL