Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 22:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Owsiak 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 13:09
Posty: 24
Post Re: Owsiak
Zapomniałem napisać, że nawet jeśli WOŚP uratowała jedno istnienie ludzkie to już należą się brawa i warto tę ideę popierać. Więc chyba zmienisz złe zdanie o mnie. A jeśli chodzi o moje wsparcie. Wolę robić przelewy na hospicjum w mojej miejscowości. Mam takie prawo, że jakaś forma pomocy mi się bardziej podoba. A nie mogę wszystkim wrzucić na tacę, bo nie mam takich zdolności finansowych...


Pn sty 25, 2010 14:07
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 23, 2010 14:42
Posty: 695
Post Re: Owsiak
anglo, nie mam o Tobie złego zdania;)

_________________
Lwy pożrą Chrześcijan... a Pogan zadepczą słonie...


Wt sty 26, 2010 0:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 21:23
Posty: 569
Post Re: Owsiak
anglo napisał(a):
Nie popieram akcji, które wyręczają państwo. Nie po to płacę wysokie podatki, żeby państwo mogło stwierdzić "Dobra, nie musimy w tym roku kupować sprzętu do tego szpitala, bo to w tym roku załatwi Orkiestra"; zbieranie na konkretny cel, człowieka, operację - to już jest coś, na co dam kasę. Z drugiej strony ciekawi mnie to, że organizatorzy WOŚP nie wpadli na to, żeby zrobić tę akcję np. w czerwcu. W styczniu każdy woli siedzieć w domu zamiast marznąć. W czerwcu uzbieraliby 5 razy więcej - może wtedy i ja bym coś wrzucił przez to czerwcowe słońce, które uderzyłoby mi do głowy...


Wybór początku stycznia na finał Orkiestry ma swój sens. Wtedy ludzie są jeszcze pełni świątecznych emocji a wiadomo że Boże Narodzenie kojarzy się z dobroczynnością, Nowy Rok z postanowieniami że będę lepszy itd.

Poza tym zgadzam się z nurhią - wszystkie akcje charytatywne mają sens, bo niezależnie od opieki państwa zawsze znajdzie się ktoś komu trzeba pomóc.
I bardzo dobrze że tych akcji jest tyle, dzięki temu mamy pełen wybór i wolność którą wspierać a która nie.

_________________
...spotykam ludzi którzy myślą że jestem kim nie jestem
widzę ich jak nie tych którymi są
słyszymy się pogrążeni we własnych światach...


Wt sty 26, 2010 23:36
Zobacz profil
Post Re: Owsiak
evoleth napisał(a):

Jedynie bardzo ograniczeni wierni nastawiają się na zwalczanie każdego, kto wierzy w co innego lub nie wierzy wcale. Są tacy ludzie, niestety, ale nie dotyczy to wszystkich (w tym przypadku) katolików.

Dojrzały wyznawca każdej religii, dojrzały człowiek w ogóle szanuje poglądy i wierzenia każdego innego człowieka.

-|


@Evoleth dlaczego piszesz, że szanujesz poglądy i wierzenia skoro potem mówisz o niektórych katolikach, że są ograniczeni ? Rzekomo szanujesz poglądy a obrażasz ludzi i wywyższasz się nad nich. A co byś miała czego byś nie otrzymała ? Nawet jeśli nie wierzysz w Boga- to na rozwój człowieka wpływają geny i otoczenie. Jaka jest Twoja zasługa jeśli chodzi o geny i otoczenie ? Tak wiec choćbyś była najdojrzalsza i najdoskonalsza na całej planecie to nikła w tym twoja zasługa.

Dlaczego uważasz że wierzenia i poglądy trzeba szanować? Ja uważam, że trzeba szanować człowieka.
Czy szanujesz tez materializm dialektyczny czy narodowy socjalizm ? Jeśli nie to na jakiej podstawie odbywa się selekcja co szanujesz a co nie ? Jeśli nie szanujesz tych dwóch "filozofii" to nie możesz mówić, że wszystkie poglądy trzeba szanować.

Jakie kryterium musi spełniać wierzenie by być szanowane tzn. musi zakładać istnienie jakiegoś bóstwa bądź jego brak ? Jak bardzo popularne musi być wierzenie by je szanować- tzn. musi je wyznawać np. 100 osób więcej czy mniej ?

...........................................................................................................................

Wracając do Owsiaka- jakoś argumenty "obrońców" nie są powalające...Zaś po czyjej stronie jest pieniactwo to tez nie jest takie oczywiste...


Wt sty 26, 2010 23:54

Dołączył(a): So sty 23, 2010 14:42
Posty: 695
Post Re: Owsiak
"Wracając do Owsiaka- jakoś argumenty "obrońców" nie są powalające...Zaś po czyjej stronie jest pieniactwo to tez nie jest takie oczywiste..."
argumenty na co, ze pomaga?
kazdy defibrylator, karetka, inkubator jakikolwiek sprzet ktory ratuje zycie, kurs pierwszej pomocy to chyba jest argument.
a argumenty "przeciwnikow" Pana Owsiaka jakie sa? dwa- woodstock i dopatrywanie sie tego ze "nie wiadomo z czego sie utrzymuje"...
poza tym nie zapomnijamy ze to nie jest tylko coroczna akcja, ale fundacja, ktora dziala caly rok.przeciez sa organizowane kursy, wszytsko na stronie wospu mozna znalezc.

_________________
Lwy pożrą Chrześcijan... a Pogan zadepczą słonie...


Śr sty 27, 2010 0:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 21:23
Posty: 569
Post Re: Owsiak
Teresse, zupełnie nie rozumiem skąd tyle emocji i zarzutów pod moim adresem w Twoim poście.

Napisałam że wśród katolików są ludzie ograniczeni, zwalczający każde inne wyznania bądź brak wyznania i nadal się tego trzymam. Są wśród nich również ludzie dojrzali i akceptujący religijność innych. Tylko to chciałam przekazać.

Pisząc o wierzeniach i poglądach nie miałam na myśli systemów politycznych. Poglądem może być ateizm, a wierzeniem reinkarnacja. Ja tego nie uznaję, ale szanuję jeśli ktoś inny tak.
Szanuję człowieka i jego wiarę, czyli nie potępiam i nie nawracam.

Wierzę w Boga i jestem katoliczka. Jednak nie wybielam katolicyzmu, widzę u wierzących różne postawy które mi się nie podobają. Łącznie z antysemityzmem graniczącym z nienawiścią, jeśli chcesz przykładu.

Jeśli chodzi o pieniactwo to niestety sama dałaś niezły popis, z tą różnicą że od razu wiadomo po której stronie jesteś.

_________________
...spotykam ludzi którzy myślą że jestem kim nie jestem
widzę ich jak nie tych którymi są
słyszymy się pogrążeni we własnych światach...


Śr sty 27, 2010 0:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 21:22
Posty: 439
Post Re: Owsiak
Na wstępie zaznaczę po raz kolejny - J. Owsiaka jako osoby nie lubię, pewne jego działania są dla mnie trudne do zaakceptowania. Ale sprawiedliwość należy oddać nawet jeśli kogoś nie lubimy. Po raz kolejny sugeruję, że jeśli chodzi o akcję WOŚP (finał) to naprawdę trudno się czegoś przyczepić.

Gazeta Wyborcza napisał(a):
- Wszystkie pieniądze zbierane podczas finału WOŚP idą na leczenie, bo wszystkie pieniądze muszą być przeznaczone na ten cel. Nie możemy żadnych pieniędzy przeznaczyć na nasze koszty - pensje czy wodę dla pracowników. Wtedy nie dostalibyśmy zezwolenia od MSWiA na zbiórkę - wyjaśniał w Poranku radia TOK FM szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. [...]
Owsiak zwraca uwagę, że nie można stawiać zarzutów Orkiestrze tylko na podstawie suchych danych księgowych, zawartych w bilansie. - Nie mamy prawa robić komentarzy do bilansu i napisać, że na Przystanek mamy pieniądz stąd i stąd - mówił. Nie zgadza się też z innymi zarzutami jakie pojawiły się w artykule "Rz". Jak podkreślał nie może zrezygnować z zatrudniania ani księgowych ani specjalistów do marketingu. - Tylko amatorszczyzna wychodzi z dziennikarza. Wystarczyło zadzwonić i zapytać, co robią te księgowe. Te księgowe rozliczają i finał i programy medyczne. Gdybym mógł zatrudniłbym sześć a nie cztery - powiedział.

źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... hodzi.html


Wniosek? Nasuwa się sam. Jak wrzucasz do puszki w czasie finału WOŚP to każdy grosz z tego co wrzucasz ma trafić na cel jaki jest podany w momencie organizacji zbiórki. Przystanek Woodstock oraz inne koszty Fundacji opłacane są z innych źródeł dochodu (zgaduję, że z pieniędzy zebranych np. z aukcji czy z pieniędzy otrzymanych poza finałową zbiórką itp - ale to by trzeba już rozmawiać z J. Owsiakiem żeby to wyjaśnić).

O niechrześcijanach nic nie powiem - nie znam ich zasad moralnych, ale chrześcijanom (sam się za takiego uważam) się dziwię, że są tak pochopni w sądach. Wszak "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?" Mt 7,1-3.


Śr sty 27, 2010 8:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 21:23
Posty: 569
Post Re: Owsiak
Nareszcie jakaś rozsądna i merytoryczna wypowiedź.

_________________
...spotykam ludzi którzy myślą że jestem kim nie jestem
widzę ich jak nie tych którymi są
słyszymy się pogrążeni we własnych światach...


Śr sty 27, 2010 10:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Owsiak
igor napisał(a):
(...)Jak wrzucasz do puszki w czasie finału WOŚP to każdy grosz z tego co wrzucasz ma trafić na cel jaki jest podany w momencie organizacji zbiórki. Przystanek Woodstock oraz inne koszty Fundacji opłacane są z innych źródeł dochodu (zgaduję, że z pieniędzy zebranych np. z aukcji czy z pieniędzy otrzymanych poza finałową zbiórką itp - ale to by trzeba już rozmawiać z J. Owsiakiem żeby to wyjaśnić).(...)

Nie wnikam w rozliczenia WŚOP, jednak nie ulega wątpliwości, że przystanek Woodstock jest firmowany przez Owsiaka. Dobro musi być bez cienia złego, bo tylko wtedy jest dobrem.
Dlatego dziwi mnie, gdy niektórzy księża z ambony ogłaszają, "że to dobrze świadczy o wierzących, że pod kościołami najwięcej WOŚP zbiera datków. Dobrze, że wierzący są hojni na dobry, społeczny cel". Taką zachętę wygłaszał dziś z ambony poroboszcz jednej z parafii diecezji płockiej. Nie ma więc co się dziwić, że wychodząc po Mszy św. z tego kościoła był zator w drzwiach, bo cała wataha młodzieży od Owsiaka nachalnie oblegała wychodzących ludzi.


N sty 08, 2012 16:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Owsiak
z tego co wiem owsiak nikogo do złego nie namawia

na przystanach woodstok (i nie tylko)
przestrzega przed braniem narkotyków
(z własciwym sobie wdziękiem "ludzieeee ..to jest góóówno!")
oraz seksem bez prezerwatywy

i ma szanse trafić do takich ludzi do jakich nikt inny nie trafi

niewątpliwie jego wypowiedzi mogą przyczynic się do tego,
ze ktoś nie zostanie narkomanem czy nie zarazi się aids
i w tym sensie jego działania są pozyteczne

a że nie mwi o zachowaniu czystosci?
może i dobrze
pewnie wszyscy obecni odwróciliby się na pięcie i wyszli
a tak to przynajmniej z tym przesłaniem odnośnie narkotyków do kogoś trafi

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


N sty 08, 2012 16:45
Zobacz profil
Post Re: Owsiak
zamiast wrzucać na WOŚP i pana Owsiaka dajcie alternatywę dla jego działań.


jesienna - zgadzam się w 100%


N sty 08, 2012 16:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Owsiak
Margaret_ka napisał(a):
zamiast wrzucać na WOŚP i pana Owsiaka dajcie alternatywę dla jego działań.


no własnie!

(były akcje "przystanek Jezus"
ale były wysmiewane przez zdecydowaną większość
"koncertowiczów" woodstoku)

wniosek?
próbować inaczej

jak?
nie wiem

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


N sty 08, 2012 17:11
Zobacz profil
Post Re: Owsiak
igor napisał(a):
Na wstępie zaznaczę po raz kolejny - J. Owsiaka jako osoby nie lubię, pewne jego działania są dla mnie trudne do zaakceptowania. Ale sprawiedliwość należy oddać nawet jeśli kogoś nie lubimy. Po raz kolejny sugeruję, że jeśli chodzi o akcję WOŚP (finał) to naprawdę trudno się czegoś przyczepić.


Ja nie darzę sympatią pana Owsiaka,nie zgadzam się też z jego pewnymi poglądami. Ale akcje WOŚP popieram całym sercem. Sam też daję datek.
Dzięki tej akcji uratowano wiele istnień ludzkich. Cieszy mnie tez że Kosciół zmienił zdanie. Na początku lat 90 wiekszośc księży była sceptyczna,a nawet wroga do tego typu akcji. Obecnie większość ludzi Kościoła wspiera to. I dzięki Bogu !


N sty 08, 2012 17:48
Post Re: Owsiak
mykitos napisał(a):
igor napisał(a):
Na wstępie zaznaczę po raz kolejny - J. Owsiaka jako osoby nie lubię, pewne jego działania są dla mnie trudne do zaakceptowania. Ale sprawiedliwość należy oddać nawet jeśli kogoś nie lubimy. Po raz kolejny sugeruję, że jeśli chodzi o akcję WOŚP (finał) to naprawdę trudno się czegoś przyczepić.


Ja nie darzę sympatią pana Owsiaka,nie zgadzam się też z jego pewnymi poglądami. Ale akcje WOŚP popieram całym sercem. Sam też daję datek.
Dzięki tej akcji uratowano wiele istnień ludzkich. Cieszy mnie tez że Kosciół zmienił zdanie. Na początku lat 90 wiekszośc księży była sceptyczna,a nawet wroga do tego typu akcji. Obecnie większość ludzi Kościoła wspiera to. I dzięki Bogu !

Argument, że PW stwarza okazję do ćpania lub rozwięzłosci, jest beznadziejny - kto chce zaćpać, lub poużywać sobie sexualnie nie musi jechać na PW - wszystkie te "dobrodziejstwa" oferuje mu każda dyskoteka przez cały rok.


N sty 08, 2012 17:54
Post Re: Owsiak
Alus napisał(a):
Argument, że PW stwarza okazję do ćpania lub rozwięzłosci, jest beznadziejny - kto chce zaćpać, lub poużywać sobie sexualnie nie musi jechać na PW - wszystkie te "dobrodziejstwa" oferuje mu każda dyskoteka przez cały rok.

Dokładnie. Ja raż byłem na P W. I te gadki o rzekomej Sodomie i Gomorze, ludzi odurzonych narkotykami należy włożyć między bajki


N sty 08, 2012 17:58
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL