Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 2:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 S.Hawking vs G.Szypow 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2012 12:02
Posty: 146
Post Re: S.Hawking vs G.Szypow
Filozofia i nauka ...
W temacie "czy płód to też człowiek " spotkałem się z lobby proaborcyjnym (forum katolickie???) ze stosem danych empirycznych różnej maści i wiarygodności , z których każdy z tych użytkowników wyciągał takie wnioski , jakie chciał ....
Na gruncie naukowym ponoć
Tak więc , nie jestem zwolennikiem Wykazywania, że filozofia to nieużyteczne mędrkowanie ...
Sama filozofia jest bazą dla rozwoju nauki i ją pogłębia.


Pn sie 20, 2012 14:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: S.Hawking vs G.Szypow
Filozofia przede wszystkim nie jest nauką (przynajmniej w rozumieniu oxfordzkim). To taka rozrywka intelektualna, fakt, że czasem ciekawa i pouczająca, ale niewiele wnosząca do naszej wiedzy o świecie.

Natomiast co to wyciągania wniosków z nauki - jeżeli uważasz, że ktoś wyciągnął błędne - wykaż to, a nie strzelaj focha "bo ja wierzę, że jest inaczej". Twoja wiara to ŻADEN argument.

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


Pn sie 20, 2012 16:02
Zobacz profil
Post Re: S.Hawking vs G.Szypow
lne napisał(a):
W temacie "czy płód to też człowiek " spotkałem się z lobby proaborcyjnym (forum katolickie???)

Informuję, że dyskusje mają miejsce w dziale "wiara a nauka", a regulamin (z którym polecam się zapoznać) nie zabrania posiadania własnych, innych niż katolickie, poglądów. Ludzie mają prawo do ich wyrażania i przedstawiania swoich argumentów w dyskusji. No ale jeśli drugiej stronie brakuje własnych i nie podoba się, że coś jest nie po Twojej myśli, to najprościej uderzyć w ton że na forum katolickim to niektórzy mają taaakie poglądy... :roll: I to jeszcze lobby jest jakieś... :roll:


Pn sie 20, 2012 16:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: S.Hawking vs G.Szypow
lne napisał(a):
spotkałem się z lobby proaborcyjnym (forum katolickie???) ze stosem danych empirycznych różnej maści i wiarygodności , z których każdy z tych użytkowników wyciągał takie wnioski , jakie chciał ....
Na gruncie naukowym ponoć

Również byłem tym zdziwiony... Dominującym na tym forum lobby antychrześcijańskim/antykatolickim. Zastanawiam się coraz częściej, czy ktoś im za to nie płaci. Może to redaktorzy urbanowskiego "NIE", albo kotlińskich "Faktów i mitów" dorabiają sobie po godzinach? Ot taka mała antykatolicka ciekawostka... :)

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


Pn sie 20, 2012 19:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: S.Hawking vs G.Szypow
Dobrze, że przypomnieliście - NIE znów spóźnia mi się z wypłatą! :D

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


Pn sie 20, 2012 20:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: S.Hawking vs G.Szypow
No i wszystko jasne :D

To jeszcze nic. Kiedyś na jednym chrześcijańskim forum działał facet, co do którego istnieje podejrzenie, że był starym sbekiem. Moim zdaniem mógł być nawet z niesławnego Departamentu IV, do zwalczania Kościoła katolickiego...

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


Pn sie 20, 2012 20:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: S.Hawking vs G.Szypow
Tylko nie starym, tylko nie starym! ;)

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


Pn sie 20, 2012 20:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: S.Hawking vs G.Szypow
Sorry :D

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


Pn sie 20, 2012 20:40
Zobacz profil
Post Re: S.Hawking vs G.Szypow
piok333 napisał(a):
To jeszcze nic. Kiedyś na jednym chrześcijańskim forum działał facet, co do którego istnieje podejrzenie, że był starym sbekiem. Moim zdaniem mógł być nawet z niesławnego Departamentu IV, do zwalczania Kościoła katolickiego...

Wszystko zależy jakiego rodzaju to była działalność,
bo wiesz, nawróconych nigdy dość ;)
A na jakim forum, to tajemnica?


Pn sie 20, 2012 20:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: S.Hawking vs G.Szypow
MARIEL napisał(a):
A na jakim forum, to tajemnica?

Tajemnica, ponieważ mówiąc o tym konkretnie musiałbym jednocześnie ujawnić pewne informacje z PW, co do których proszono mnie, bym zachował je dla siebie. Musi ci wystarczyć informacja ogólna o takim zjawisku/podejrzeniu.

Z resztą, mnie taka możliwość nie dziwi. SB-cy, w tym pracownicy IV Departamentu, nie zniknęli w jakiejś kapitalistycznej próżni. Są mentalnie urobieni przez filozofię sowiecką i znają skuteczne metody oddziaływania na masy społeczne. Z głębokich pobudek ideologicznych mogą zatem wciąż działać na polskie społeczeństwo przez byłych "agentów wpływu". Natomiast jakiś pomniejszy, sfrustrowany ex-oficer, który niewiele może zdziałać przez byłych TW, może odbijać to sobie, siejąc defetyzm na chrześcijańskich forach internetowych. Ot, taka niezrealizowana antykatolicka ambicja pracownika wydziału d/s walki z Kościołem...

Czysta hipoteza, jednak nikt nie jest w stanie udowodnić, że nie jest prawdopodobna. SBcy miewali różne chore upodobania. Miewali je również "smutni panowie" z IV Departamentu. Wątpię, że wszyscy nagle przestali je mieć. Więc jakiś mógł się tam 'zakręcić'.

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


Pn sie 20, 2012 21:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: S.Hawking vs G.Szypow
lne napisał(a):
Filozofia i nauka ...
W temacie "czy płód to też człowiek " spotkałem się z lobby proaborcyjnym (forum katolickie???) ze stosem danych empirycznych różnej maści i wiarygodności , z których każdy z tych użytkowników wyciągał takie wnioski , jakie chciał ....
Na gruncie naukowym ponoć
Tak więc , nie jestem zwolennikiem Wykazywania, że filozofia to nieużyteczne mędrkowanie ...
Sama filozofia jest bazą dla rozwoju nauki i ją pogłębia.


Ja za to na forum ateista.pl spotkałem się z wieloma postawami przeciw aborcji, i co ciekawe u ateistów. Także bilans jest na zero. Sam jako niewierzący nie pojmuję jak można tak zwalniać ludzi z odpowiedzialności.

_________________
pajacyk.pl


Pn sie 20, 2012 22:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2012 12:02
Posty: 146
Post Re: S.Hawking vs G.Szypow
Acro: filozofia jest krolowa nauk. Im bardziej sie denerwujesz,tym glebsze herezje rzucasz.
Vi : czas wiec edytowac regulamin, w imie ktorego mozna Bogu napluc w twarz.
Zajme sie tym


Wt sie 21, 2012 5:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: S.Hawking vs G.Szypow
lne napisał(a):
Acro: filozofia jest krolowa nauk. Im bardziej sie denerwujesz,tym glebsze herezje rzucasz.

Nie rozumiem, w jaki sposób ten bon mot ma być odpowiedzią na moje uwagi. Jakie herezje przedstawiam?

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


Wt sie 21, 2012 9:57
Zobacz profil
Post Re: S.Hawking vs G.Szypow
lne napisał(a):
Acro: filozofia jest krolowa nauk. Im bardziej sie denerwujesz,tym glebsze herezje rzucasz.


Matematyka jest królową nauk. Świat jest za jej pomocą opisywany. A jej przewaga nad filozofią polega na tym, że kieruje się obiektywizmem i prostotą.
2+2=4, natomiast w filozofii może być nieskończona ilość paradoksów, ba filozofia filozofii nierówna i w jednej może być tylko jeden byt, a w innym nieskończona ilość, co powoduje konflikty.
W matematyce konfliktu przekonań nie ma- wystarczy dowieść na podstawie rzeczywistości, że dane równanie zawsze daje ten sam wynik.
Więc nie powoduje konfliktów, a nauczyć się jej może każdy niezależnie od położenia geograficznego np. Leibniz i ktoś inny wpadli na równanie różniczkowe, a nawet się nie znali.

Zapytajmy filozofa: „Co to jest filozofia?”, zapytajmy historyka: „Co to jest historia?”; nie będą mieli trudności z podaniem odpowiedzi. Żaden z nich nie mógłby w istocie zajmować się swoją dyscypliną, gdyby nie wiedział, czego poszukuje. Lecz jeśli spytamy matematyka: „Co to jest matematyka?”, ten może słusznie rzec, że nie potrafi na to pytanie odpowiedzieć, ale nie powstrzymuje go to od uprawiania matematyki.
François Lasserre


Wt sie 21, 2012 10:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: S.Hawking vs G.Szypow
No więc właśnie tytuł królowej nauk należał do różnych dyscyplin i kiedyś tak zwano filozofię, ale też astronomię czy matematykę.

Natomiast filozofia nie jest w ogóle nauką w klasycznym rozumieniu tego pojęcia: formowane teorie nie są falsyfikowane, jej rozważania nie niosą żadnych rozwiązań, nie sposób ustalić, czy któreś teorie są fałszywe czy prawdziwe. Jest to na pewno cenne ćwiczenie z myślenia, ale naszej wiedzy o świecie nie poszerza. I o tym napisałem do Ine.

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


Wt sie 21, 2012 10:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL