Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2522 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 169  Następna strona
 Pedofile w Kościele 
Autor Wiadomość
Post Pedofile w Kościele
DLECZEGO I JAK TO JEST ZE KASIZA TESZ SIE TAJA PEDFILMI DLECZEGO ONI TACY SA CO ROBUC ZNIMI


Wt lip 13, 2004 10:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Pewnie dlatego, ze ksiaza sa rowniez ludzmi, ulegaja pokusom tak jak wszyscy. A ze wzgledu na swa posluge sa jeszcze bardziej wystawieni na dzialanie Zlego.

A co robic przede wszystkim leczyc i resocjalizowac, a do tego czasu trzymac w miejscach odosobnienia jak kazdego innego pedofila. A jeszcze cos - modlic sie :)

Prosze luki nie pisz wielkimi literami i przeczytaj to co napisales zanim wyslesz.

Pozdrawiam

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Wt lip 13, 2004 11:08
Zobacz profil
Post 
Pedofilia w Kosciele to temat o wiele rozleglejszy i wcale nie dotyczacy samych ksiezy.
Wszyscy ochrzczeni sa Kosciolem.......

Co z nimi robic?
Tak jak to napisala mrowka..........ujac, osadzic i skazac. Niezaleznie od tego czy jest ksiedzem , nauczycielem, czy ojcem, czy dyrygentem, czy tez znanym psychoterapeuta.
Prawo jest rowne dla kazdego (przynajmniej w zalozeniu, bo w praktyce wyglada to roznie).

pozdrowka

P.S.
Jak juz napisala mrowka (i nie tylko ona) nie pisz Capsem, bo bede zmuszony wycinac Twoje posty.
Druga sprawa.......istnieje cos takiego jak slownik ortograficzny. Postaraj sie nim posluzyc, zanim napiszesz jakis post. Zdaje sobie sprawe, ze troche ci to utrudni pisanie. Jednakowoz , skup sie raczej na jednym poprawnym poscie, zamiast na 10 , ktorych nikt nie potrafi zrozumiec.


Wt lip 13, 2004 11:25

Dołączył(a): Śr maja 26, 2004 14:14
Posty: 124
Post 
biorąc pod uwagę fakt, iż luki wyznał w którymś ze swoich postów, że cierpi na dysgrafię, zastanawiam się czy wasze uwagi dot. ortografi są na miejscu...

Pozrdawiam :)

_________________
Głosząc Boga,
zamknij usta
i otwórz serce


Pt lip 16, 2004 13:57
Zobacz profil
Post 
Makawity !
Moderzy się już wypowiedzieli - niech pisze.
Jednak sądzę, że naprawdę nie będzie źle, jak Luki zajrzy do słownika - ułatwi to Forumowiczom czytanie jego postów - a i Lukiemu wyjdzie to na dobre...
Ja sam nie wstydzę zaglądać się czasem do słownika ...
Polecam:
http://so.pwn.pl/
http://sk.hoga.pl/
http://slowniki.onet.pl/index.html?tr=pol-ort

Jeżeli chodzi o "księży pedofilii" ...
Jestem skłonny twierdzić, że księży o "odmiennych skłonnościach" jest o wiele mniej, niż "przeciętnych obywateli".
Jednak - przypadki, jakie się czasem zdarzają są starannie wychwytywane przez media i nagłaśniane jako "ciekawostka", a natomiast ludzie niechętni Kościołowi próbują te przypadki przedstawić, niemalże jako coś "normalnego", co "panuje na codzień" w KrK ...
Gdybyś czytał "wychwytywane" pojedyncze przypadki "nieprawidłowości w KrK" przedstawiane przez 'ateizujących" to doszedłbyś do wniosku, że Kościół to straszne zepsuta organizacja ...
Zauważ tylko, że nikt się nie pokusi o to, by przedstawić rzetelnego przyrównania tych "nieprawidłowości w Kościele" z "nieprawidłowościami w reszcie społeczeństwa"
Dlaczego ??
Po prostu - 'ateizujący" który podalby pełnię rzetenych danych - naraziłby się na śmieszność ...

A sytuacja wygląda mniej więcej tak, jak scena z "Przedwiśnia" Żeromskiego w której to werbujący do partii komunistycznej KPP podaje przypadki "znęcania się nad robotnikami i chłopami" w Polsce.
Zapomina on tylko dodać, że w komunistcznej Rosji w tym samym czasie całe narody osób są wywożone na zsyłki, zaś miliony osób torturowane w więzieniach NKWD i skazywane na śmierć lub wieloletnie więzienie ("łagry") na podstawie wymuszonych zeznań - często bez sądu... :(


N lip 18, 2004 8:47

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 18:46
Posty: 677
Post 
To jakiś obłęd - wszyscy o pedałach gadają - może to jakiś spisek :o :?

_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan


Wt lip 20, 2004 21:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 01, 2004 18:10
Posty: 104
Post 
wojtek- pedofil to nie to samo co jak to ladnie ujales "pedal" :?


Cz sie 19, 2004 11:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 6:33
Posty: 171
Post 
Pedofil a pedal nie maja wogole ze soba nic wspolnego.
Podobala mi sie wypowiedz zielonej mrowki. Ksiadz to tez czlowiek, ma prawo bladzic. Moze zle napisalem z tym ,ze ma prawo ale postarajcie sie mnie zrozumiec co mam na mysli. ;) Osoby wystawione na przedzie wojska czyli dajmy na to ksieza. sa jeszce bardziej kuszeni od nas zwyklych niedzielnych katolikow.
Co trzeba robic? Wydaje mi sie, ze modlic o liczne swiete powolania kaplanskie i zakonne. Ale rowniez o liczne swiete rodziny.

_________________
ProGóry Team www.progory.pl


So sie 21, 2004 10:23
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post "Lękajcie się" - książka o pedofilii w polskim Kościele
Czy miał świadomość, że spadną na niego gromy? - Opisanie tego było moim psim obowiązkiem. Mogę rozumieć, że wiele osób w tym kraju odczuwa lęk, żeby mówić o pedofilii w Kościele. Ale czemu ja mam poddać się temu lękowi? Mnie przecież nic nie grozi - mówi dziennikarzowi TOK FM holenderski dziennikarz, który napisał książkę o molestowaniu w polskim Kościele.

Ekke Overbeek jest korespondentem mediów holenderskich i belgijskich w Polsce. W zeszłym tygodniu ukazała się jego książka "Lękajcie się. Ofiary pedofilii w polskim Kościele mówią".

Historie ofiar poprzedza obszerny wstęp Overbeeka, w którym opisuje on, jak inne kraje radziły sobie z problemem pedofilii w Kościele. W Holandii np. specjalnie powołana komisja doszła do wniosku, że w tym kraju ofiarami księży pedofilów padło co najmniej 10 tys. ofiar. - Tam jest mowa o sprawach starych, sprzed 30, 50 lat. W Polsce mówimy o sprawach nowych, z lat 80., 90., a nawet po 2000 roku - zaznacza autor w rozmowie w TOK FM. W Holandii powstał obszerny raport. Teraz druga specjalna komisja ustala odszkodowanie. - Żeby nie ciągać ofiar po sądach - tłumaczy.

Tu cała rozmowa z autorem:
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,1331 ... iazke.html

Autor podsumowuje:
- Musisz mieć dużo odwagi, żeby o tym mówić. Zwłaszcza w małych miejscowościach. Widziałem na miejscu, jak traktowane były dwie ofiary. To nie jest miłe. To jest podszyte lękiem. Ludzie się boją i wolą tego nie wiedzieć.


Na forum, zdaje się, też niektórzy wolą o pewnych sprawach nie wiedzieć...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt lut 01, 2013 18:38
Zobacz profil
Post Re: PEDOFILE W KOSCIELE
Ahaaaa - to to są te "fakty". Że ktoś książkę napisał. No fakty bombowe i przełomowe.


Pt lut 01, 2013 18:41
Post Re: "Lękajcie się" - książka o pedofilii w polskim Kościele
Jajko napisał(a):
Czy miał świadomość, że spadną na niego gromy? - Opisanie tego było moim psim obowiązkiem. Mogę rozumieć, że wiele osób w tym kraju odczuwa lęk, żeby mówić o pedofilii w Kościele. Ale czemu ja mam poddać się temu lękowi? Mnie przecież nic nie grozi - mówi dziennikarzowi TOK FM holenderski dziennikarz, który napisał książkę o molestowaniu w polskim Kościele.

Ekke Overbeek jest korespondentem mediów holenderskich i belgijskich w Polsce. W zeszłym tygodniu ukazała się jego książka "Lękajcie się. Ofiary pedofilii w polskim Kościele mówią".

Historie ofiar poprzedza obszerny wstęp Overbeeka, w którym opisuje on, jak inne kraje radziły sobie z problemem pedofilii w Kościele. W Holandii np. specjalnie powołana komisja doszła do wniosku, że w tym kraju ofiarami księży pedofilów padło co najmniej 10 tys. ofiar. - Tam jest mowa o sprawach starych, sprzed 30, 50 lat. W Polsce mówimy o sprawach nowych, z lat 80., 90., a nawet po 2000 roku - zaznacza autor w rozmowie w TOK FM. W Holandii powstał obszerny raport. Teraz druga specjalna komisja ustala odszkodowanie. - Żeby nie ciągać ofiar po sądach - tłumaczy.

Tu cała rozmowa z autorem:
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,1331 ... iazke.html

Autor podsumowuje:
- Musisz mieć dużo odwagi, żeby o tym mówić. Zwłaszcza w małych miejscowościach. Widziałem na miejscu, jak traktowane były dwie ofiary. To nie jest miłe. To jest podszyte lękiem. Ludzie się boją i wolą tego nie wiedzieć.


Na forum, zdaje się, też niektórzy wolą o pewnych sprawach nie wiedzieć...

Przegapiłeś, że wcześniej od holendra dużą odwagę zaprezentowali ks Isakiewicz Zaleski i Terlikowski pisząc książkę o pedofilii w polskim Kościele.
Holender może tego nie wiedzieć, ale, że Ty tego nie wiesz :o ....co z Ciebie za śledczy afer, win w Kościele.


Pt lut 01, 2013 19:48
Post Re: PEDOFILE W KOSCIELE
A Jajko jak autor ksiazki: omija media katolickie :D

http://info.wiara.pl/doc/1444138.Rzeczn ... filii-cz-1

No coz, to swiadczy o autorze (takze tego odnowionego watku): sensacja jest najwazniejsza.
Prawda? A coz to jest prawda....

Jajko juz (nie) raz zgrzeszyles wklejaniem taniej sensacji bez szukania zrodel.
Moze zalozyc watek o Jajku, bez prawa wypowiedzi samego zainteresowanego?


Pt lut 01, 2013 20:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: PEDOFILE W KOSCIELE
O tamtych książkach już na forum było, a ta jest nowa.
Nie linkowałem też wszystkiego, ba, nawet tego co GW o tym pisze, bo chciałem żeby ktoś to zrobił. Dzięki Kael.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt lut 01, 2013 20:40
Zobacz profil
Post Re: PEDOFILE W KOSCIELE
No więc dobrze. Jajku wyjęto z ust knebel (staje przed moimi oczyma piwnica z Pulp Fiction) i pozwolono mu ujawniać zło. Jajko tedy rzecze, iż opublikowano jakiś nowy Malleus paedofilorum. A o czym mamy dyskutować tego Jajko jak zwykle nie rzecze. Jajko bowiem nie wie, co to dyskusja. Jajko jeno "daje świadectwo".


Wt lut 05, 2013 9:52
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: PEDOFILE W KOSCIELE
a o czym mamy dyskutować? Ano, o Jajko i o tym jak jest prześladowany za prawdę.... Jak na razie to 99% dyskusji w tych wątkach ogranicza się do dyskusji o nim

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt lut 05, 2013 10:22
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2522 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 169  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL