Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2522 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 169  Następna strona
 Pedofile w Kościele 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re: PEDOFILE W KOSCIELE
Alus napisał(a):
Nikt tu nie broni księży przestępców.
Batalia idzie o to, ze wielu chce przypisać to zwyrodnienie co drugiemu kapłanowi, co stanowi totalny absurd.

Chyba nie znasz do konca natury męźczyzn. Kazdemu zawsze chodzi tylko o sex, z kim to juz inna sprawa.


So lut 16, 2013 17:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 8:35
Posty: 80
Post Re: PEDOFILE W KOSCIELE
Iroon

To teraz mnie rozwaliłeś. Mężczyźnie chodzi tylko o seks? To faceci tacy płytcy są?


So lut 16, 2013 17:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 09, 2010 8:49
Posty: 994
Post Re: PEDOFILE W KOSCIELE
Polecam:
cz.1 http://www.youtube.com/watch?v=thBbL7g2rRY
cz.2 http://www.youtube.com/watch?v=1YZ3m0DZrzc

_________________
http://www.pompejanka.info


So lut 16, 2013 17:52
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re: PEDOFILE W KOSCIELE
ania999 napisał(a):
Iroon

To teraz mnie rozwaliłeś. Mężczyźnie chodzi tylko o seks? To faceci tacy płytcy są?

Sam jestem samcem to wiem.


So lut 16, 2013 18:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 8:35
Posty: 80
Post Re: PEDOFILE W KOSCIELE
Iroon napisał(a):
ania999 napisał(a):
Iroon

To teraz mnie rozwaliłeś. Mężczyźnie chodzi tylko o seks? To faceci tacy płytcy są?

Sam jestem samcem to wiem.


Nie mierz wszystkich swoją miarą.
Gdyby w życiu tylko o seks chodziło...to marny by był człowiek.


So lut 16, 2013 20:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 8:35
Posty: 80
Post Re: PEDOFILE W KOSCIELE

Wydaje mi się, że problem pedofilii w KK jest marginalny i można go przyrównać do innych grup zawodowych/społecznych...Jednak nagłaśniany jest dlatego, że rola jaką pełni ksiądz w społeczeństwie rodzi pewne oczekiwania, które w kontekście pedofilii wydają się szczególnie bulwersujące.

Zszokował mnie fakt istnienia partii, która chce legalizacji różnych parafilii seksualnych;/


So lut 16, 2013 20:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: PEDOFILE W KOSCIELE
ania999 napisał(a):

Zszokował mnie fakt istnienia partii, która chce legalizacji różnych parafilii seksualnych;/


Oj tam.... kiedyś WHO uzna, że taka zoofilia jest kolejną orientacją a nie dewiacją i będziemy mieli na forum kolejnego Mike'a, który będzie nam wmawiał, że nie ma sensu walczyć z Nauką
;) a my jesteśmy zoofobami

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So lut 16, 2013 20:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 8:35
Posty: 80
Post Re: PEDOFILE W KOSCIELE
medieval_man
Ciężko przyrównywać zoofilie czy pedofilie do homoseksualizmu.


So lut 16, 2013 22:08
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: PEDOFILE W KOSCIELE
nNe tak dawno psychiatria uznawała wszystkie za dewiacje.
Czy trzeba na prawdę przypominać, że homoseksualność – lub "odwrócenie" w freudowskiej terminologii – dopiero całkiem niedawna została usunięta z katalogu tych, złą sławą cieszących się, "perwersji"? Zachowanie to mieściło się u Freuda pośród perwersji dotyczących "obiektu" seksualnego

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N lut 17, 2013 12:52
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: PEDOFILE W KOSCIELE
W takim razie nie ma sensu czepiac sie pedofilii. Byly czasy w ktorych byla dosc czesto uprawiana.


N lut 17, 2013 13:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: PEDOFILE W KOSCIELE
Obrazek

Ostatnio dużo się mówi w kontekście KK o różnych zboczeniach seksualnych.


N lut 24, 2013 12:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: PEDOFILE W KOSCIELE
Iroon napisał(a):
ania999 napisał(a):
Iroon

To teraz mnie rozwaliłeś. Mężczyźnie chodzi tylko o seks? To faceci tacy płytcy są?

Sam jestem samcem to wiem.

Jak Tobie chodzi, to nie mierz wszystkich swoją miarką

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lut 24, 2013 12:08
Zobacz profil
Post Re: PEDOFILE W KOSCIELE
szyszkownik napisał(a):
Obrazek

Ostatnio dużo się mówi w kontekście KK o różnych zboczeniach seksualnych.

Bp Pieronek stwierdził jedynie, ze pedofilia jest zboczeniem, które istniało od zarania istnienie ludzkości, a nastawiona bojowo Nowicka W. w ferworze zrozumiała tą wypowiedź jako formę akceptacji.
P Marszałek zadziałała wedle starej maksymy - usłyszał co chciała usłyszeć.


N lut 24, 2013 12:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: PEDOFILE W KOSCIELE
Wypowiedź bp. Pieronka miała na celu wskazanie, że istenieją w Kościele ważniejsze tematy niż pedofilia. Niestety ale użył on bardzo niefortunnej argumentacji, która może być odebrana jako próba usprawiedliwienia (coś co było, jest i będzie). Oczywiście, każdy słyszy to co chce i właśnie dla tego wypowiadając się publicznie trzeba bardzo ważyć słowa.
W tej sytuacji mamy do czynienia z czymś zaskakującym - przedstawicele KK niezwykle dobitnie wyrażają swoje stanowisko w takich sprawach jak homoseksualizm, aborcja, eutanazja, w ich odczuciu nazywając dobitnie zło po imieniu, a w kwestii pedofilii, bp. Pieronek zaczyna kluczyć.
To było mocno nieprzemyślane i nie dziwi mnie, że po tej wypowiedzi powstało oburzenie, bo inaczej być nie mogło.
Kolejna rzecz - bp. Pieronek mówi, że najważniejsze zadanie KK to uczenie ludzi przestrzegania bożych przykazań, zaś z drugiej strony stwierdza, że no cóż istenieją pewne namiętności, które jak pedofilia zawsze będą. Czyli sam do końca jakby nie wierzy w to co mówi...

Akurat tutaj przykładem właściwej postawy mógł być właśnie Benedykt XVI, który jasno i wyraźnie moralnie stygmatyzował pedofilię i duchownych w nią zamieszanych.


N lut 24, 2013 16:52
Zobacz profil
Post Re: PEDOFILE W KOSCIELE
Dokładnie powiedział To jest większe zadanie niż ukrócenie sprawy pedofilskiej, która była na świecie, jest i będzie. Żadna siła nie powstrzyma człowieka od tego, żeby korzystać z pewnych możliwości, jakie daje człowiekowi wolna wola i do czego pchają go namiętności....Kościół jest wspólnotą grzeszników. Opaczne rozumienie wolności nie jest jedynie wadą niektórych księży, ale całego świata i wszystkich ludzi.
Nie potrafię doszukać się tej wypowiedzi usprawiedliwiania lub poparcia dla pedofilii, co dostrzegła p. Nowicka
Żałosne jest usiłowanie dokonania bilansu papiestwa przez pryzmat pedofilii duchownych.
Jest to zwyrodniałe, zbrodnicze zachowanie, ale dotyczy tylko marginesu duchownych 2-3%.
Zasady postępowania wobec pedofili duchownych zostały jasno określone w KPK i na bieżąco nowelizowane notami Sacramentorium sancitatis tutela (link podałam w temacie "Benedykt XVI - ocena pontyfikatu").


N lut 24, 2013 17:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2522 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 169  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL