Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 ,Szkoła dla łobuzów,, -- gwałt, przemoc. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 16, 2012 19:02
Posty: 74
Post ,Szkoła dla łobuzów,, -- gwałt, przemoc.
Część. Przed chwilą skonczyłem oglądac film, który jest oparty na faktach ,,Szkoła dla łobuzów,, , kto jeszcze nie oglądał to polecam. Film opowiada o poprawczaku, które jest prowadzone przez ojców/braci. Jest tam dwóch braci, którzy znęcaja sie nad tymi chłopcami, jeden gwałci drugi prowadzi rygorystyczne wychowanie, stosuje przemoc --- przemoc to mało powiedziane !! .

Czy powinismy o tym mówic, o tych gwałtach czy przemocy wobec dzieci przez ksiezy ?
Z jednej strony wydaje mi sie ze tak, nawet mamy taki obowiazek, aby o takich sprawach
mówić otwarcie np: w czasie rozmowy z przyjaciołmi gdy pojawi sie taki tamat. Bo ukazanie takich spraw na światło dzienne, pewnym sensie dąży do ,,oczyszczenia,, Koscioła, z takich zachowan ksiezy, pokazuje ze Kosciół sie na to nie zgadza i surowo karze (ale czy z tą karą rzeczywiscie tak jest ? -- Brat Mac, który gwałcił nadal -- przynajmniej do 2003r słuzych--- jednej parafii w USA, Brat John który katował dzieci zmarł na misji w Afryce 1969r, czyli tutaj tej kary najwyzszej nie było, według mnie biskup czy osoba do tego upowazniona powinna odwołac ojca/ksiedza.

Lecz z drugiej strony, mówienie o takich przykrych wydarzeniach, które miały miejsce w Kosciele moze odstraszyc wiernych od tej religii. Wcale sie nie dziwie, ludzie widza co sie dzieje, zreszta sami widzimy ze coraz wieksze grono wiernyc odchodzi od Chrzescijanstwa.

Link jesli macie ochote zobaczyc film http://www.kinomaniak.tv/film/Szkola-dla-lobuzow/31684
Pozdrawiam.

_________________
Kup sobie psa. To jedyny sposób, abyś mógł nabyć miłość za pieniądze.
~ św. Aureliusz Augustyn z Hippony


Śr lip 24, 2013 20:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: ,Szkoła dla łobuzów,, -- gwałt, przemoc.
Trudna sprawa. Dotykasz ważnej sprawy. Mówić i rozmawiać warto, ale nie z każdym. No i warto orientować się szerzej na ten temat, nie wystarczy jeden film. My chętnie byśmy osądzali i karali. Wydaje mi się że wpierw trzeba rozumieć, czemu, jak to moźliwe aby ksiądz, duchowny, dopuścił się takich rzeczy. Gdzie popełniono błąd. Karanie należy do sądu. Oczywiście Kościół może też coś zrobić, ale nie robi tego po to aby ukarać, ale skłonić do nawrócenia, o ile to czyjś świadomy i dobrowolny grzech.
Pytanie też po co rozmawiać o tym w towarzystwie? Tu trzeba mieć wiedzę ogólną i szczególną, bo inaczej będzie to zwykłe naskakiwanie na Kościół, a Ty będziesz siedział cicho.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr lip 24, 2013 20:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 16, 2012 19:02
Posty: 74
Post Re: ,Szkoła dla łobuzów,, -- gwałt, przemoc.
Dzieki WIST
Trzymaj sie !

_________________
Kup sobie psa. To jedyny sposób, abyś mógł nabyć miłość za pieniądze.
~ św. Aureliusz Augustyn z Hippony


Pt lip 26, 2013 20:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 07, 2016 21:06
Posty: 2
Post Re: ,Szkoła dla łobuzów,, -- gwałt, przemoc.
Wiara katolicka jest wiarą prawdziwą, chociażby ze względu na takie zdarzenia jakie przytrafiły się Marcie Robin (50 lat nie jadła, nie spała i nie piła), świętemu Charbelowi i innym...
Stawiam hipoteze badawczą, że te osobniki, chorzy psychicznie zwyrodnialcy, którzy przebierają się za księży celowo są wyświęcani/przemycani do Kościoła aby zniszczyć go od wewnątrz, że to są osoby nie wierzące. Posyłają ich wrogowie Kościoła, którzy spiskowali od wieków a mają sprzymierzeńców w Hollywood i w samym piekle. Wierze, że taki scenariusz jest możliwy, bo gdybym był synem ojca kłamstwa - poparł bym ten plan. Święty Michale Archaniele broń nas w walce!


Cz kwi 07, 2016 21:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: ,Szkoła dla łobuzów,, -- gwałt, przemoc.
Rzezucha napisał(a):
Wiara katolicka jest wiarą prawdziwą, chociażby ze względu na takie zdarzenia jakie przytrafiły się Marcie Robin (50 lat nie jadła, nie spała i nie piła), świętemu Charbelowi i innym...
Stawiam hipoteze badawczą, że te osobniki, chorzy psychicznie zwyrodnialcy, którzy przebierają się za księży celowo są wyświęcani/przemycani do Kościoła aby zniszczyć go od wewnątrz,

Celowo? Niewierzący, wyświęcani? Jakim sposobem? Nie pomyliłeś przypadkiem kapłaństwa ze służbami wywiadowczymi obcego mocarstwa?


Pt kwi 08, 2016 20:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: ,Szkoła dla łobuzów,, -- gwałt, przemoc.
rocznik94 napisał(a):
Część. Przed chwilą skonczyłem oglądac film, który jest oparty na faktach ,,Szkoła dla łobuzów,, , kto jeszcze nie oglądał to polecam. Film opowiada o poprawczaku, które jest prowadzone przez ojców/braci. Jest tam dwóch braci, którzy znęcaja sie nad tymi chłopcami, jeden gwałci drugi prowadzi rygorystyczne wychowanie, stosuje przemoc --- przemoc to mało powiedziane !! .

Czy powinismy o tym mówic, o tych gwałtach czy przemocy wobec dzieci przez ksiezy ?
Z jednej strony wydaje mi sie ze tak, nawet mamy taki obowiazek, aby o takich sprawach
mówić otwarcie np: w czasie rozmowy z przyjaciołmi gdy pojawi sie taki tamat. /31684[/url]
Pozdrawiam.


Nie widziałem tego filmu, i nigdy nie interesowały mnie takie tematy, więc nie wiem po co miałbym to oglądać, przecież i tak nie mam żadnego wpływu absolutnie na nic, więc na co mi gadanie o tym z kolegami? w czym komu by to pomogło?
Zresztą u mnie sie taka beznadzieja zrobiła :D to ci moi koledzy razem ze mną, to żadnych perspektyw własnej rodziny, uzależnienia coraz bardziej sie pogłębiają, wszyscy są wnerwieni z roku na rok coraz bardziej, więc tu jest radość że ktoś ma większe problemy od nas, niż chęć zrobienia czegokolwiek, bo niby mamy im pomagać, a kto nam pomoże?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt kwi 08, 2016 21:51
Zobacz profil
Post Re: ,Szkoła dla łobuzów,, -- gwałt, przemoc.
Krzywdy wyrządzone dzieciom w taki sposób rzutują na całe życie.Najczęściej takie dzieci gdy wejdą w dorosłość nie potrafią ułożyć sobie życia.To dramat i tragedia w jednym.Cóż z tego,że taki sprawca się nawróci skoro ofiary cierpią całe życie.


So kwi 09, 2016 8:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: ,Szkoła dla łobuzów,, -- gwałt, przemoc.
Rodzickatolik, przypominam o charakterze (opisanym w podpisie pod tytułem) i zasadach działu. Rozumiem, że w takim temacie nie jest to proste.

_________________
Piotr Milewski


N paź 22, 2017 11:38
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL