Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Idziemy na wybory
Po late poll, z 90% obwodów, PiS ma już tylko 232 mandaty (37,7%) - czyli większość nadal jest, ale o włos. Procentowo jest to słabszy wynik niż uzyskiwany przez PO w obydwu wygranych wyborach, ale w przeliczeniu na mandaty będziemy mieli prawdopodobnie rekord III RP (dotychczasowy rekordzista, SLD w 2001 r., zdobył 216 mandatów).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn paź 26, 2015 7:54
Zobacz profil
Post Re: Idziemy na wybory
Dariusz-555 napisał(a):
mamy wreszcie koniec " irlandzkich cudow gospodarczych " .
no i pierwszy raz w powojennej historii Polski bolszewicka holota za burta .

Bolszewicka hołota jest dobrze usadowiona we wszystkich partiach - może jedynie za wyjątkiem Nowoczesnej.

proteom napisał(a):
Mam nadzieję, że PiS stworzy prawo całkowicie chroniące życie ludzkie, rodzinę i wspierające Polskę. Trzeba stworzyć Konstytucję, która będzie bardziej osadzona na wartościach katolickich, o których wiemy, że są dobre.

Nie posiada większości dla zmiany Konstytucji, a Kukiz już dziś zapowiada, że rząd nie przetrwa całej kadencji.
Z racji pamięci przekonań śp L. Kaczyńskiego ustawa aborcyjne tez nie będzie ruszana.


Pn paź 26, 2015 8:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Idziemy na wybory
proteom napisał(a):
Mam nadzieję, że PiS stworzy prawo całkowicie chroniące życie ludzkie


Próżną. Obydwaj Kaczyńscy wielokrotnie mówili, że popierają obecny "kompromis", a za zbyt konsekwentne dążenie do jego zaostrzenia wywalili Jurka. Nie sądzę, by coś się zmieniło w tej kwestii i nie liczę na to. Natomiast jest bardzo prawdopodobne, że nie dopuszczą do zmian w drugą stronę i to jest dobra wiadomość.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn paź 26, 2015 8:35
Zobacz profil
Post Re: Idziemy na wybory
Alez Johnny99, przeciez wlasnie obrona zycia poczetego to papierek lakmusowy dla prawdziwych katolikow. Jezeli PiS z absolutna wiekszoscia tu zawali sprawe i nie bedzie mial na kogo zrzucic odpowiedzialnosci za przerozne kompromisy w tej kwestii, to nastepnym razem juz nie bedzie mogl sie sprzedawac jako partia jedynych prawdziwych katolikow.


Pn paź 26, 2015 8:39
Post Re: Idziemy na wybory
akruk napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Cytuj:
PiS zdobywa 39 proc. poparcia, PO 23 proc. Na trzecim miejscu plasuje się Kukiz'15 zdobywając 9 proc. głosów. Do Sejmu wejdą też .Nowoczesna, która zdobyła 7 proc. głosów, a także PSL z 5,2 proc. poparciem.
Podoba mi się taki wynik. Wreszcie komuniści wypadli z Sejmu.
To nie jest zdrowe, kiedy nie ma żadnej lewicy w parlamencie.

To jest bardzo zdrowe, kiedy komuniści i ich spadkobiercy ideowi zostali wreszcie wykopani z Parlamentu. Wreszcie przestaną bruździć.

Cytuj:
Do tego jedna partia mająca większość sejmową, a nieokreślony programowo Kukiz aż 9% (będzie podobnie jak PPP?). Ogólnie - to niedobry wynik.

Błąd. Jedna partia mająca większość to rząd, który może w spokoju zająć się Polską, bo nie musi się użerać z koalicjantem, który ma inną wizję tego, co należy zrobić. :)

Mam nadzieję, że przewaga PiS się utrzyma i jednak nie będzie musiał w żadną koalicję wchodzić.


Pn paź 26, 2015 8:46
Post Re: Idziemy na wybory
Kael napisał(a):
Alez Johnny99, przeciez wlasnie obrona zycia poczetego to papierek lakmusowy dla prawdziwych katolikow. Jezeli PiS z absolutna wiekszoscia tu zawali sprawe i nie bedzie mial na kogo zrzucic odpowiedzialnosci za przerozne kompromisy w tej kwestii, to nastepnym razem juz nie bedzie mogl sie sprzedawac jako partia jedynych prawdziwych katolikow.

Sprzedadzą się......reakcja Kościoła będzie adekwatna jak w cytowanych wywiadach w GN ze śp. L. Kaczyńskim i Komorowskim.

Pytanie na czy będzie to zajmowanie się Polską - czy wypełnianiem obietnic jak ta o 3 milionach mieszkań, czy tą rujnująca budżet. Tylko przedwyborcza zapowiedź wydrenowała z giełdy ponad 70 miliardów złotych.


Pn paź 26, 2015 8:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Idziemy na wybory
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Mam nadzieję, że przewaga PiS się utrzyma i jednak nie będzie musiał w żadną koalicję wchodzić.


Gratuluję Polsce i wszystkim Polakom.

Także tym, którzy zaciekle walczyli ze zmianami. Do Sejmu wejdzie spro nowych ludzi. To szansa dla Polski.

Mam tylko wątpliwość, czy uda się jakoś powstrzymać szczucie na PiS w TVN i GW?

A także, czy nastąpi rzetelne prawne rozliczenie afer. Bez bicia piany, bez szumu medialnego i z pełnym poszanowaniem prawa zostanie wyczyszczone wszystko, co przez lata było zamiatane pod dywan.


Pn paź 26, 2015 8:53
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Idziemy na wybory
akruk napisał(a):
medieval_man napisał(a):
akruk napisał(a):
To nie jest zdrowe, kiedy nie ma żadnej lewicy w parlamencie.
A PiS to, co? Sok z dyni?

"Szanowni państwo, dziesięć lat i dwa dni temu Lech Kaczyński został wybrany prezydentem Rzeczypospolitej. Mówię o tym nie tylko dlatego, że właśnie minęła dziesiąta rocznica. Mówię dlatego, że bez niego nie byłoby nas tutaj, bez niego nie byłoby zjednoczonej prawicy, nie byłoby PiS."
-- Kto dzisiaj tak powiedział w swoim sztabie wyborczym?


Nie po słowach, a po czynach ich poznacie...
Naprawdę uważasz, że PiS ma prawicowy program gospodarczy?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn paź 26, 2015 8:54
Zobacz profil WWW
Post Re: Idziemy na wybory
Alus: zacznie sie od budowy pomnika na Krakowskim Przedmiesciu, zaraz po przepchnieciu obnizenia wieku emerytalnego (najlepiej po przejeciu ZUSu, zeby zadnych negatywnych wyliczen nie upublicznial), jako zaslony dymnej, ze niby PiS obietnicy wyborcze wypelnia.

A potem bedzie ... smiesznie, albo strasznie. w zaleznosci od tego, co nasza narodowo-socjalistyczna i populistyczna prawica uzna za priorytety.


Pn paź 26, 2015 8:55
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Idziemy na wybory
Nadal płaczecie i straszycie... no normalnie żal.pl

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn paź 26, 2015 8:57
Zobacz profil WWW
Post Re: Idziemy na wybory
Własnie. Ja jakoś nie smażę postu za postem, że generalne upapieżenie Polski pomnikami papieskimi to efekt próby narzucenia kultu jednostki przez określone środowiska. A tu się o jeden pomnik szaty rozdziera...


Pn paź 26, 2015 9:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Idziemy na wybory
Kael napisał(a):
Jezeli PiS z absolutna wiekszoscia tu zawali sprawe i nie bedzie mial na kogo zrzucic odpowiedzialnosci za przerozne kompromisy w tej kwestii, to nastepnym razem juz nie bedzie mogl sie sprzedawac jako partia jedynych prawdziwych katolikow.


Przecież PiS w tej kwestii nigdy na nikogo nie zrzucał odpowiedzialności - po prostu nie chciał tego ruszać i mówił to otwarcie. Podobnie np. z eutanazją, co nawet ks. Rydzyka sprowokowało do wściekłego ataku. "Prawdziwi katolicy" musieli to jakoś zaakceptować, bo i tak lepszego wyboru wciąż nie dostali.

Yarpen napisał(a):
Mam nadzieję, że przewaga PiS się utrzyma i jednak nie będzie musiał w żadną koalicję wchodzić.


Nawet jeśli się nie utrzyma, myślę, że i tak nie wejdzie. Zapewne rozpoczną rozmowy z Kukizem na temat jakiegoś luźnego porozumienia programowego, choć tu będzie problem, jeżeli Kukiz jako wstępny i nieprzekraczalny warunek postawi JOW. Wówczas jednak Kaczyński zapewne zacznie próbować podbierać mu posłów, co nie powinno być specjalnie trudne.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn paź 26, 2015 9:01
Zobacz profil
Post Re: Idziemy na wybory
Poczekamy, zobaczymy. Na razie istotne są oficjalne wyniki wyborów.

Swoją drogą, to interesujące jest ile głosów oddano na spis treści... :)


Pn paź 26, 2015 9:04
Post Re: Idziemy na wybory
medieval_man, rozne wsciekle ataki na PO przez ostatnie lata, a szczegolnie miesiace jakos ci snu z powiek nie zabieraly. A tu juz dwoch naszych moderatorow zabrania sceptycyzmu wobec zwyciezcy i straszy, ze media (DWA doslownie) PiSowi-zwyciezcy zaszkodza.
A co za problem z budzetu wlasne media oplacic?

@Yarpen_Zirgin: ile komunistow w PiSie sie zagniezdzilo, to wolisz nie wiedziec, czy jak?


Ciekawe czasy ida na Polske.


Pn paź 26, 2015 9:09

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Idziemy na wybory
do Kael , ktora pyta od czego PiS zacznie . Beata Szydlo az do znudzenia stale powtarza realizacje dokumentu " pierwsze 100 dni " . wystarczy sie zainteresowac . . . . .

widze ze obywatelki Alus i Kael jeszcze przez najblizsze 50 lat maja zamiar straszyc wszystkich PiS-em . . . .


Ostatnio edytowano Pn paź 26, 2015 9:31 przez Dariusz-555, łącznie edytowano 1 raz



Pn paź 26, 2015 9:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL