Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Hihi, testy lojalności z nacjonalizmu. Mówiłem, że się zaczyna? A mówią mi, że histeryzuję na tym punkcie.

Ergo, w twoim przykładzie urzędem może być sąd, a rodakiem - kolega, który ma przeprowadzkę. O to chdzi? Doprecyzuj, zanim moderacja wydzieli ten lojalnościowy offtop.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt paź 27, 2015 7:44
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
A coś taki cięty na hasełko – nacjonalizm? Są nacjonalizmy i nacjonalizmy, i jest też miłość Ojczyzny. Nie mówiłem, że ich tam uwarunkowali, a Bert nasiąka? : P

Powiedzmy, że faktycznie, w jednej ręce trzymam wezwanie do sądu, a w drugiej – zaproszenie do roli chrzestnego. Na dodatek jedno z rodziców jest świeżo po apostazji od islamu i będzie, bądź co bądź, wyrzekać się Szatana. Hm?


Wt paź 27, 2015 7:59
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Wiesz bert04, otoz PO wygralo w tych wojewodztwach, gdzie jest "ukryta opcja niemiecka". A ponierwaz "prawdziwy Polak patriota" wyssal nienawisc do Niemcow z mlekiem matki, wiec jest jasne, ze kazdy Polak, ktory zetknal sie z Niemcami jest przynajmniej podejrzany.

Ze wielu "prawdziwych patriotow" ma gdzies w rodzinie niemieckich krewnych, to o tym sie nie mowi. to sa takie wstydliwe sprawy...
Maja zapewne tez krewnych rosyjskich, czeskich, zydowskich, ukrainskich, bialoruskich, litewskich, austriackich a na skutek roznych zawieruch wojennych pewnie i szwedzkich, francuskich, a nawet tatarskich.

Kiedys bylo to w Polsce oczywiste i normalne. Dzis liczy sie tylko nienawisc do tego co obce, nazywana zdrowa ostroznoscia.

Ja tylko pojac nie moge, ze te miliony Polakow zyjacych jako emigranci ekonomiczni poza granicami Polski, nic swoim krewnym w kraju nie mowia o tym, jak w normalnych krajach traktuje sie ludzi innych narodowosci i innego obywatelstwa. A moze mowia, no ale my Polacy wiemy lepiej, ze to blad.
Pewnie, ze blad! Powinni nas wszystkich teraz odeslac do kraju, zeby zrobic miejsce dla uciekajacych przed bombami.
PiS potrzebuje rak do pracy, zeby odbudowac kraj z ruin po PO. A pieniadze sie znajda cudem.
Jest przeciez jasne, ze trzeba bedzie je dodrukowac, a jednoczesnie PiS obiecal niskie odsetki od kredytow.
To tylko cud moze cos tu pomoc.

@ErgoProxy, to nie jest zadne doprecyzowanie. Poza tym sad jest w dni pracy, a chrzest w niedziele, no czasem w soboty.
Widze, ze lubisz ludzi egzaminowac z pytan teoretycznych. Praktyka wyglada tak, ze jak pisze cos przykrego o Polakach do Polakow, to pisze i o sobie.
Tu, gdzie mieszkam, czy chce czy nie chce, jestem Polka na obczyznie i wizytowka Polski. Mozesz mi nie wierzyc, ale nie opowiadam wszystkim dookola tego, co pisze na forum do rodakow.


Wt paź 27, 2015 8:05
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Kael napisał(a):
Poza tym sad jest w dni pracy, a chrzest w niedziele

Szpryciula, nie dała się zagiąc. : )

Ale bo widzisz, Kael, nam tu w Polszcze o naszych wadach narodowych kładą do głów nie od wczoraj. Nie jesteśmy nawet pierwszym pokoleniem nauczanym tego. Coś się przez to zmieniło? Nic, poza tym że nawet znajomy alkoholik psioczy na szlachtę. A przecież każdy inny naród znalazłby w Rzplitej powód do dumy.

W efekcie wczoraj trafiłem na taką oto inicjatywę. Nie do uruchomienia u nas i przez nas, bo, proszę pani, wskrzeszać Rzplitą, ha, ha, co też pani... Ja nie wiem, czy to nie jest jakiś przewał i skok na amerykańską kasę, ale słowo poszło w świat. I jeśli coś się z tego wykrystalizuje, to będziemy mieć Konfederację ze stolicą, ale w Kijowie; a dlaczego? Bośmy się nabawili takich kompleksów, w których upatrujemy zaszczytności, którymi się chlubimy. Ot co.


Wt paź 27, 2015 8:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Podsumowanie ostatecznych wyników:

PiS ostatecznie zdobył 5 711 687 głosów. Jest to nieco ponad 500 tys. głosów więcej niż Andrzej Duda w pierwszej turze wyborów prezydenckich - ale wciąż o 400 tys. głosów mniej niż Jarosław Kaczyński w I turze wyborów prezydenckich w 2010 r. Porównując jedynie z wyborami parlamentarnymi, PiS uzyskał najwięcej głosów w swojej historii - ok. 600 tys. więcej niż w dotychczas rekordowych dla siebie wyborach w 2007 r. Jest to również drugi najlepszy wynik partii politycznej w wyborach parlamentarnych III RP - przebija bardzo nieznacznie rezultat PO z 2011 r., ale ustępuje wyraźnie jej wynikowi z 2007 r. (aż o milion głosów).

PO uzyskała głosów 3 661 474, czyli w porównaniu z poprzednimi wyborami straciła niemal dokładnie 2 miliony głosów. Jest także wynik wyraźnie słabszy niż rezultat Bronisława Komorowskiego w I turze tegorocznych wyborów prezydenckich (dostał aż o 1,3 mln głosów więcej), jednak dość wyraźnie lepszy niż w 2005 r.

Kukiz stracił prawie dokładnie 2 miliony głosów w porównaniu z wyborami prezydenckimi.

Klęskę Zlewu podkreśla fakt, że koalicja ta uzyskała mniej głosów niż sam SLD w 2011 r.

Znaczący wzrost odnotował Korwin - aż o 600 tys. głosów więcej niż Nowa Prawica w 2011 r., o 300 tys. głosów więcej niż w wyborach prezydenckich i o 200 tys. więcej niż w europejskich - w sumie jest to jego najlepszy wynik w historii (i to licząc zarówno parlamentarne, jak i prezydenckie). Ale i tak nie wystarczyło do wejścia..

W Senacie PiS uzyskał 61 mandatów - o 2 mniej niż PO w 2011 r., ale, co ciekawe, o 1 więcej niż PO w 2007 r.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt paź 27, 2015 8:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 842
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
No cóż, naród chciał igrzysk ( i chleba) , będą igrzyska (co z chlebem, nie wiadomo...).
Mają większość, czyli już nie będzie tłumaczenia , że koalicjanci nie pozwalają. Wszystko będzie szło na ich konto, i bardzo dobrze. Pozostaje tylko obserwować i czekać.
Po wyborach wszelkie kagańce zostaną spuszczone, zaczną się harce smoleńskie, Macierewicz i te tematy ( szukanie układu... aha, to już było..) : i wszyscy zobaczą że ostrzeżenia, iż PiS ( w domyśle Prezes) się nie zmienił, nie były przesadzone.
Przez ten czas Petru będzie punktował każdy błąd rządu i zbierał doświadczenie, mam nadzieję że i PO się ogarnie, zmieni przywództwo, a parę lat w opozycji wyjdzie na zdrowie.
I tylko kraju szkoda, no ale widocznie co jakiś czas musimy przejść przez czyściec, by być znowu mądrymi po szkodzie.
Na marginesie : PiS już wypuścił harcowników, którzy zaczynają rozpowiadać, że Szydło jest tylko kandydatką na premiera, i wcale nie musi być nominowana...

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Ostatnio edytowano Wt paź 27, 2015 8:34 przez zepp, łącznie edytowano 1 raz



Wt paź 27, 2015 8:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Idziemy na wybory
ErgoProxy napisał(a):
Na wspólny mianownik pasuje "odchylenie patriotyczne". : )

Raczej "odchylenie genpatyczne", że tak zapożyczę z pilastra. Przy czym w przypadku kaczystów i kukistów całe to odchylenie opiera się na narracji "zabrać elementom niepolskim i rozdać swoim", czyli taki tani patriotyzm w stylu Samoobrony (żeby daleko nie szukać w historii i poza granicami kraju).


Wt paź 27, 2015 8:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Nowoczesna dostała 1,1 mln, co niemal idealnie zgadza się z różnicą między głosami na Komorowskiego i głosami na PO. Są to więc głosy niemal w 100% urwane PO, czego należało się spodziewać.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt paź 27, 2015 8:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Czas na zmianę retoryki. Gdyż trudno w obecnym składzie Sejmu wskazać na prawicę, a i lewica też niezbyt precyzyjna.
PiS to pół na pół lewica i prawice.
PO to to taka ostrożniejsza lewica.
Petru kapitalistyczna lewica.
PSL też lewica.
A KUKIZ to sam nie wiem co.

Ale jest podział wyraźny na partie propolskie i proeuropejskie.
W obozie propolskim jest PiS i Kukiz. PO i Petru wyżej stawiają interesy unijne niż polskie. Tylko PSL trochę mniej wyraziste. Starają się być po obu stronach barykady.

Jestem najpierw Polakiem, a potem Europejczykiem, dlatego wybieram partie PROPOLSKIE.


Wt paź 27, 2015 8:42
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Szukajcie, a będzie wam dane: strategia K'15 raz jeszcze.


Wt paź 27, 2015 8:45

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
ErgoProxy napisał(a):
Nic, poza tym że nawet znajomy alkoholik psioczy na szlachtę.

A inny, niepijący alkoholik pisoczy (albo i pluje) na III RP.

ErgoProxy napisał(a):
A przecież każdy inny naród znalazłby w Rzplitej powód do dumy.

I tak samo w III RP. Tylko naród wykastrowany przez zabory i okupacje sabotuje własne państwo.


Wt paź 27, 2015 8:47
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Dziecię Ty moje – Ty mnie chyba nie lubisz? : )))


Wt paź 27, 2015 8:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
zepp napisał(a):
I tylko kraju szkoda, no ale widocznie co jakiś czas musimy przejść przez czyściec, by być znowu mądrymi po szkodzie.


Nikt mądry nie mógł głosować za tym, by Kopacz pozostała premierem. Jestem przekonany, że gdyby PO w porę pozbyła się "Ewki", albo przynajmniej zadeklarowała, że kwestia, kto będzie premierem po wyborach, jest otwarta i odsunęła ją od kampanii, wynik mógł być zupełnie inny. No ale PO postąpiła idealnie odwrotnie, nie pozostawiając wyborcom wyboru.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt paź 27, 2015 8:48
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Soul33 napisał(a):
bert04 napisał(a):
Brakuje im jeszcze TV, ale to kwestia czasu.

Na razie mają TV Republika. To niszowa stacja informacyjna, choć jej popularność ostatnio ewidentnie wzrasta, bo coraz częściej o niej ktoś wspomina. Niedawno Kukiz nazwał ich, lekko wygładzając jego słowa, "pisowskimi kurtyzanami" i zerwał z siebie mikrofon. Najpierw myślano, że nazwał tak dziennikarkę, czym potencjalnie zaliczył sobie u mnie minusa ale rychło wyjaśnił, że nie chodziło o dziennikarkę, tylko o całą stację. Uff, no to lepiej. Minusa nie ma.
Ale piszę serio, bo to przede wszystkim bezpośrednia agresja wobec kobiety nie mieści się w granicach mojej tolerancji.

Natomiast wracając do PiSu, teraz pewnie znowu zacznie się skok na media.

Ostatnio to ewidentnie spada
http://pikio.pl/dramat-telewizji-republ ... ne-wyniki/

akacja napisał(a):
Najbardziej cieszę się, że z Sejmu wyleciała postkomuna i Palikot. :-)

Postkomuna jest trwale usadowiona w PiS, PO, PSL......tylko "zapomnieli" o swojej przeszłości w PZPR, bardzo dużo z nich na eksponowanych stanowiskach. Bardzo skrzętnie usiłują to ukryć.

Cytuj:
Przy okazji, bo naszło mię pytanie: co u Ciebie waży więcej – lojalność wobec państwa, czy lojalność wobec narodu?

A co stanowi państwo?....ziemia, budynki, czy naród.
Żałosne rozgraniczanie prawych - "My naród" i "wy państwo" - nie jest zgodne ani z chrześcijaństwem, ani filozofią.

PiS-owi wynik zrobił strach przed uchodźcami.
PO rządziła dwie kadencje, naturalne zatem, że RP to nie Białoruś czy Rosja, gdzie raz wybrany jest wybranym do śmierci.
Sprawdzianem dla PiS jeszcze przed końcem roku będzie sprawa górnictwa.....komu zabiorą aby dać górnikom, bo w przeciwnym razie Piotr Duda okrzyknie ich zdrajcami.

Najbardziej propolskie gdy zadrą z UE, co sprowadzi sie do zakręcenie kurka, a co za tym idzie spadku eksportu, wzrostu inflacji i wzrostu cen, stanie sie antypolską.


Wt paź 27, 2015 8:54
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
Żałosne rozgraniczanie prawych - "My naród" i "wy państwo" - nie jest zgodne ani z chrześcijaństwem, ani filozofią.

Widzisz Kael, jesteś Niemką. I nie próbuj się wykręcać, bo dostaniesz chrześcijaństwem i poprawią Ci filozofią...


Wt paź 27, 2015 8:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL