Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Johnny99 napisał(a):
Nikt mądry nie mógł głosować za tym, by Kopacz pozostała premierem. Jestem przekonany, że gdyby PO w porę pozbyła się "Ewki", albo przynajmniej zadeklarowała, że kwestia, kto będzie premierem po wyborach, jest otwarta i odsunęła ją od kampanii, wynik mógł być zupełnie inny. No ale PO postąpiła idealnie odwrotnie, nie pozostawiając wyborcom wyboru.

Wątpię, tak może i byłoby, gdyby nie Petru. Ci, którzy odeszli od PO do Petru nie uczynili tego z powodu Kopaczowej, a przede wszystkim z uwagi na odejście PO od liberalizmu w stronę socjaldemokracji.


Wt paź 27, 2015 9:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
Wątpię, tak może i byłoby, gdyby nie Petru. Ci, którzy odeszli od PO do Petru nie uczynili tego z powodu Kopaczowej, a przede wszystkim z uwagi na odejście PO od liberalizmu w stronę socjaldemokracji.


Jedyni wyborcy, którzy w ogóle wiedzą, co to są "liberalizm" i "socjaldemokracja", to wyborcy Korwina (no, może jeszcze Partii Razem). Reszta odeszła do Petru, ponieważ ten zaoferował im "lepszą PO" - nową, nieobciachową, nieobciążoną przeszłością, bez afer podsłuchowych i byłych pisowców na listach, "ekspercką", z normalnym, poważnym liderem.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt paź 27, 2015 9:11
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
ErgoProxy napisał(a):
Alus napisał(a):
Żałosne rozgraniczanie prawych - "My naród" i "wy państwo" - nie jest zgodne ani z chrześcijaństwem, ani filozofią.

Widzisz Kael, jesteś Niemką. I nie próbuj się wykręcać, bo dostaniesz chrześcijaństwem i poprawią Ci filozofią...

Tiaaa.....jestem Niemką, z dziada pradziada mieszkanka świętokrzyskiego :D
To, że racją bytu państwa jest suwerenność społeczeństwa, narodu, ojczyzny, to my Polacy szczególnie odczuwamyświęty Jan Paweł II.
Państwo to żyjące społeczeństwo na danym terytorium św. Tomasz z Akwinu.
Państwo to zrzeszenie określonej grupy ludzi pod rządami prawa, I. Kant.
Państwo jest to organizacja społeczna, która organizuje i sprawuje kontrole nad pracą innych grup społecznych, określa politykę suwerenną. Innymi słowy jest to organizacja wyposażoną we władzę zewnętrzną i wewnętrzną, która zapewnia ład i porządek osiedlonej na terytorium społeczności, tyle filozofia.


Wt paź 27, 2015 9:20

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 842
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Johnny99 napisał(a):
zepp napisał(a):
I tylko kraju szkoda, no ale widocznie co jakiś czas musimy przejść przez czyściec, by być znowu mądrymi po szkodzie.


Nikt mądry nie mógł głosować za tym, by Kopacz pozostała premierem. Jestem przekonany, że gdyby PO w porę pozbyła się "Ewki", albo przynajmniej zadeklarowała, że kwestia, kto będzie premierem po wyborach, jest otwarta i odsunęła ją od kampanii, wynik mógł być zupełnie inny. No ale PO postąpiła idealnie odwrotnie, nie pozostawiając wyborcom wyboru.

Można by powtórzyć z PiS : to Tuska wina...
Na czas dwóch zbilżających się kampanii przywódcą powinien zostać fighter, nie troskliwa matka Polka. Tusk nie chciał Schetyny ( był dla niego zagrożeniem), gdy odchodził do Brukseli.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Wt paź 27, 2015 9:23
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus – ale, jakby to, no... ja Ciebie od Kael odróżniam...


Wt paź 27, 2015 9:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
ErgoProxy napisał(a):
A coś taki cięty na hasełko – nacjonalizm? Są nacjonalizmy i nacjonalizmy, i jest też miłość Ojczyzny. Nie mówiłem, że ich tam uwarunkowali, a Bert nasiąka? : P


Bezedura. Są dwa pojęcia, bliskoznaczne ale nie tożsame. Nacjonalizm to miłość narodu. Patriotyzm to miłość ojczyzny. W idealnym czystym stanie oba motywy się pokrywają. Ale nam nie chodzi o stany idealne tylko o sytuacje mieszane lub konfliktowe. Przykładowo: widzisz: że zdrowy polski element traktuje kijem bejsbolowym śniadego i krzywonosego właściciela kebabu. Czy dobro narodu przedkładasz nad dobro państwa (zakładając, że właściciel kebabu płaci podatki, które idą na zapomogi dla "zdrowego polskiego elementu")?

Cytuj:
Powiedzmy, że faktycznie, w jednej ręce trzymam wezwanie do sądu, a w drugiej – zaproszenie do roli chrzestnego. Na dodatek jedno z rodziców jest świeżo po apostazji od islamu i będzie, bądź co bądź, wyrzekać się Szatana. Hm?


Cały problem jest taki, że tworzysz tutaj fałszywą dychotomię i to bez symetrii. Wezwania do sądu przełożyć się nie da, zastąpić się nie da, konsekwencje są dosyć groźne. Człowiek, który stawia się do sądu, nie robi tego z lojalności tylko z prostej kalkulacji.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt paź 27, 2015 9:26
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
bert04 napisał(a):
Przykładowo: widzisz: że zdrowy polski element traktuje kijem bejsbolowym śniadego i krzywonosego właściciela kebabu.

A wiesz, że mi Turkish Food jeden taki koło Żabki otworzył... Cóż, Bert, wojny z Turcją aktualnie nie mamy, więc dzwonię po pyty. Ale gdyby wojna była, dwa razy bym się zastanowił.

bert04 napisał(a):
Cały problem jest taki, że tworzysz tutaj fałszywą dychotomię i to bez symetrii.

Zgadza się – bez symetrii. Wszak wy, chrześcijanie, macie lękać się o swoją duszę, a tych, co tylko ciało mogą zniszczyć – ani tyci. Na dobitkę, co sobie rzeczony rodzic-apostata pomyśli o chrześcijanach, przychodząc do was z kultury islamu? Zatracisz, być może, duszę bliźniego swego, bo się świeckiego sądu boisz?


Wt paź 27, 2015 9:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):

Tiaaa.....jestem Niemką, z dziada pradziada mieszkanka świętokrzyskiego :D



Przynajmniej pod względem powtarzania opinii za Bild, szczególnie za wydaniami sobotnimi.


Wt paź 27, 2015 9:35
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
andej napisał(a):
Alus napisał(a):

Tiaaa.....jestem Niemką, z dziada pradziada mieszkanka świętokrzyskiego :D



Przynajmniej pod względem powtarzania opinii za Bild, szczególnie za wydaniami sobotnimi.

Ty w ogóle wiesz o kim piszesz? :o :o .....


Wt paź 27, 2015 9:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
zepp napisał(a):
Można by powtórzyć z PiS : to Tuska wina...


Dokładnie. Tusk - w sensie niemal dosłownym - wepchnął Polskę w ręce PiS, z dużym prawdopodobieństwem w pełni świadomie, mając na uwadze wyłącznie własny interes osobisty. Nie ukrywam, że jest to, jak dla mnie, bardzo trafne podsumowanie jego charakteru i charakteru jego rządów. Wina PO polega na tym, że wobec tego posunięcia Tuska pozostała całkowicie bezwładna, niezdolna do jakiegokolwiek ruchu i to nawet pomimo tego, że sprzeciwienie się mu leżało w najlepiej pojętym interesie nie tylko Polski, ale nawet samej PO.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt paź 27, 2015 9:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
ErgoProxy napisał(a):
Cóż, Bert, wojny z Turcją aktualnie nie mamy, więc dzwonię po pyty.

Czyli przekładasz dobro ojczyzny nad dobro narodu? Taki z ciebie narodowiec? Ty jesteś pospolity patriota i tyle.

ErgoProxy napisał(a):
Ale gdyby wojna była

Wojny robią państwa, więc tutaj znowu mamy pokrywanie się patriotyzmu z nacjonalizmem jest raczej normą.

ErgoProxy napisał(a):
Zgadza się – bez symetrii. Wszak wy, chrześcijanie, macie lękać się o swoją duszę

A po co jeszcze tego chrześcijana dodałeś? Miał być jakiś narodowy czysty i rasowy Polak. Teraz z tego zrobiłeś jakiegoś Abdullaha, który po dziesięciu miesiącach pobytu w Polsce chce chrzest swojego dziecka?

Do zbawienia dziecka wystarczy woda z kranu i formuła trynitarna. Chrzest kościelny to uroczystość na życzenie.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt paź 27, 2015 9:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Johnny99 napisał(a):
Jedyni wyborcy, którzy w ogóle wiedzą, co to są "liberalizm" i "socjaldemokracja", to wyborcy Korwina (no, może jeszcze Partii Razem). Reszta odeszła do Petru, ponieważ ten zaoferował im "lepszą PO" - nową, nieobciachową, nieobciążoną przeszłością, bez afer podsłuchowych i byłych pisowców na listach, "ekspercką", z normalnym, poważnym liderem.

Polemizowalbym. Ale nawet Ty normalnego, poważnego lidera wymieniłeś jako jeden z wielu elementów, do tego na końcu. Jako dawny wyborca PO mogę powiedzieć, że zmiana lidera niewiele by im pomogła, natomiast brak Petru stawiałby wielu "wkurzonych lemingów" w trudnej sytuacji, bo nie mieliby na kogo głosować. Wówczas faktycznie część mogłaby poprzeć PO.


Wt paź 27, 2015 9:51
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Hm, w twoim wyobrażeniu miał być czysty i rasowy Polak? Do tego mieszkający w Polsce?

Nie mówiłem, że on ma Hitlera w lodówce... i wszystko mu się z lodówką kojarzy. Nie wymawiajcie słowa na L. przy Bercie, bo się wam zmierzwi.

Miała być para Abdullah–Marysia, względnie Jasiek–Aisza, i mieli się hajtać w Niemczech. Nie wiem, co Niemcy robią sobie nawzajem za niestawiennictwo w sądzie w wyznaczonym terminie. Zamykają do kozy? : PPP


Wt paź 27, 2015 9:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
Jako dawny wyborca PO mogę powiedzieć, że zmiana lidera niewiele by im pomogła


Zmiana lidera oznaczałaby zmianę polityki i zmianę tonu kampanii wyborczej. Nawet zakładając, że masz rację, i tak znacząco wpłynęłoby to na zmianę okoliczności. Wczoraj w TVN24 Zalewski powiedział wprost, że Kopacz ma lewicowe poglądy, czego nigdy nie ukrywała. Sądzisz, że gdyby liderem został, powiedzmy, Janusz Lewandowski, nadal niewiele by to PO pomogło?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt paź 27, 2015 10:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Johnny99 napisał(a):
Dokładnie. Tusk - w sensie niemal dosłownym - wepchnął Polskę w ręce PiS, z dużym prawdopodobieństwem w pełni świadomie, mając na uwadze wyłącznie własny interes osobisty.


Myślę podobnie, choć nie tak bezpośredni. Tusk na pewno w dużym stopniu odpowiada za klęskę PO w tych wyborach. Tak samo, jak odpowiadał za jej zwycięstwa w tych poprzednich. To raz.

Dwa, przez swoją politykę usuwania wybijających się ponad plan sprawił, że po jego "abdykacji" nie było komu objąć schedy, ewentualne osoby o większych talentach blokowały się nawzajem (przypadkowo podając do mediów różne-tam afery), a namaszczona kompromisowa Kopacz była jak każdy kompromis.

Trzy wreszcie, uważam jednak, że w dużym stopniu klęska PO była w tych wyborach nie do pohamowania. Tusk w tej sytuacji "ewakuował" się do Brukseli, zostawiając partię osieroconą, bezwładną. Niemniej nawet gdyby został na miejscu, to PO by przegrała. Może nie tak mocno (choć to jest dyskusyjne), może udałoby się zapanować przynajmniej nad ruchami odśrodkowymi czy partyjkami populistycznymi. Niemniej IMHO on ewakuował się w obliczo przewidywalnej klęski.

Cytuj:
Wina PO polega na tym, że wobec tego posunięcia Tuska pozostała całkowicie bezwładna, niezdolna do jakiegokolwiek ruchu i to nawet pomimo tego, że sprzeciwienie się mu leżało w najlepiej pojętym interesie nie tylko Polski, ale nawet samej PO.

Ale ty myślisz, że działacze PO nie czekali na to, że "szef" wreszcie przestanie im szefować i zniknie? Dla nich ewakuacja "szefa" to było jak wyzwolenie spod kuratel. Jestem pewien, że wielu liderów PO osobiście pomagało mu się spakować w nadziei, że teraz to dopiero rozwiną skrzydła.

----------------------

Johnny99 napisał(a):
Sądzisz, że gdyby liderem został, powiedzmy, Janusz Lewandowski, nadal niewiele by to PO pomogło?


Ja nie sądzę, bo na prawicy i tak każdy ich przelicytuje. Platforma jest postrzegana jako partia centrowa, partia kompromisu społecznego. Licytacje, kto bardziej nienawidzi migrantów albo kto bardziej obniży przedsiębiorcom podatki to już inni zajęli.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt paź 27, 2015 10:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL