Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna strona
 Koran nie jest Słowem Bożym 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
ARHIZ napisał(a):
Znajoma muzułmanka twierdzi, że lepiej jest przeczytać tłumaczenie Koranu, niż nie czytać go wcale - tłumaczenie, choć niedoskonałe, ostatecznie dotyka tematów poruszanych w oryginalnym Koranie. Lecz jeżeli faktycznie chcemy zagłębić się w przekaz wersetów, pozostaje nauczyć się arabskiego.

Lepiej jest przeczytać tłumaczenie Ulissesa Joyce'a niż nie czytać go wcale. Ale najlepiej nauczyć się angielskiego by Ulissesa przeczytać w oryginale.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt cze 28, 2016 13:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Andy72 napisał(a):
ARHIZ napisał(a):
Znajoma muzułmanka twierdzi, że lepiej jest przeczytać tłumaczenie Koranu, niż nie czytać go wcale - tłumaczenie, choć niedoskonałe, ostatecznie dotyka tematów poruszanych w oryginalnym Koranie. Lecz jeżeli faktycznie chcemy zagłębić się w przekaz wersetów, pozostaje nauczyć się arabskiego.

Lepiej jest przeczytać tłumaczenie Ulissesa Joyce'a niż nie czytać go wcale. Ale najlepiej nauczyć się angielskiego by Ulissesa przeczytać w oryginale.

Owszem, lepiej. Czytałem swego czasu tłumaczenie jednej z książek Murakamiego, musząc borykać się z błędami i to... interpunkcyjnymi i stylistycznymi. Takie rzeczy też się zdarzają - a w tekstach religijnych każdy przecinak się liczy.
Jednak dlaczego akurat Ulissesa Joyce'a? Lepiej czytać tłumaczenie tłumaczenia, czy może przekład z arabskiego na polski? Gdzie jest mniejsze ryzyko błędu?
Dlaczego akurat wersja Ulissesa Joyce'a jest Twoim zdaniem najlepsza? (z tego co piszesz, wynika, ,że tak uważasz)

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Śr cze 29, 2016 10:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Taki sam sens namawiania do czytania Koranu jak do Ulissesa. Na świecie są miliony książek, dlaczego mam czytać bzdury Koranu? Co mi to da?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr cze 29, 2016 11:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
A o to Ci chodzi.
Myślę, że to zależy od tego, czego oczekujesz od książki, jaka tematyka Cię interesuje. Wszystkich książek niestety przeczytać się nie da - trzeba wybierać ;)

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Śr cze 29, 2016 16:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Dlatego właśnie nawołuję do osobistego i żywego przejawiania tego w co się wierzy. Ponieważ to prowadzi do mistycznych prawd w Duchu św. Kiedy Prawdy zaczyna nauczać sam Duch św, nawet gdy nie mamy dostępu do świętych ksiąg. A pojawiające się cuda są świadectwami prawidłowej nauki. Stając sie osobistymi doświadczeniami prawdy o Bogu. A jeżeli koran najlepszą metodę uznaje przez męczeńska śmierć to podobnie do krzyżowców nawracających mieczem daleko są od Boga , który jest miłością.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Śr sie 17, 2016 20:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
glejt napisał(a):
A jeżeli koran najlepszą metodę uznaje przez męczeńska śmierć to podobnie do krzyżowców nawracających mieczem daleko są od Boga , który jest miłością.


Między islamistami a krzyżowcami broniącymi Ziemi Świętej jest znaczna różnica

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz gru 08, 2016 15:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
glejt napisał(a):
Dlatego właśnie nawołuję do osobistego i żywego przejawiania tego w co się wierzy. Ponieważ to prowadzi do mistycznych prawd w Duchu św. Kiedy Prawdy zaczyna nauczać sam Duch św, nawet gdy nie mamy dostępu do świętych ksiąg. A pojawiające się cuda są świadectwami prawidłowej nauki. Stając sie osobistymi doświadczeniami prawdy o Bogu. A jeżeli koran najlepszą metodę uznaje przez męczeńska śmierć to podobnie do krzyżowców nawracających mieczem daleko są od Boga , który jest miłością.

Dlaczego uważasz, że Koran uznaje męczeńską śmierć za najlepszą metodę? Co z filarami islamu?

Andy72 napisał(a):
glejt napisał(a):
A jeżeli koran najlepszą metodę uznaje przez męczeńska śmierć to podobnie do krzyżowców nawracających mieczem daleko są od Boga , który jest miłością.


Między islamistami a krzyżowcami broniącymi Ziemi Świętej jest znaczna różnica

Ci ostatni byli bardziej przyziemni, miast wysadzać się dla jakiegoś raju po prostu grabili.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pt sty 06, 2017 0:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Ciekawe jest, jak i dlaczego powstał Koran. Co na temat autorstwa Koranu myślą katolicy? Dość dużo w życiu czytałem o Koranie i zastanawiam się nad jego pochodzeniem.

Na świecie jest mnóstwo ludzi, którzy uważają Koran za Słowo Boże. Dlaczego tak jest?

W Koranie napisano, że tylko ludziom się zdawało, że zabili, ukrzyżowali Chrystusa (werset 4:157):
Cytuj:
i za to, że powiedzieli: "zabiliśmy Mesjasza, Jezusa, syna Marii, posłańca Boga" - podczas gdy oni ani Go nie zabili, ani Go nie ukrzyżowali, tylko im się tak zdawało; i, zaprawdę, ci, którzy się różnią w tej sprawie, są z pewnością w zwątpieniu; oni nie mają o tym żadnej wiedzy, idą tylko za przypuszczeniem; oni Go nie zabili z pewnością.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr lut 22, 2017 16:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Znalazłem taki cytat (na stronie (może niekatolickiej): https://www.pray30days.org/learn/islam- ... re/howgod/): "The Muslim Allah is impersonal. In Islam God is not a person. He is simply beyond description." "Allah muzułmanów jest nieosobowy. W islamie Bóg nie jest osobą. On po prostu nie daje się opisać". Czy takie stwierdzenie nie jest bluźnierstwem?

Znalazłem też taki test (na tej samej stronie, co powyższy): "Allah in Islam has no emotions. Muslim theologians believe that it would be incorrect for God to have real emotions. For them it would be demeaning to His greatness. In the Bible God is seen as one who grieves, who rejoices and who loves passionately." "Allah w islamie nie ma emocji, uczuć. Muzułmańscy teolodzy wierzą, że to byłoby niepoprawne dla Boga posiadanie realnych emocji. Dla nich to byłoby poniżające dla Jego wielkości. W Biblii Bóg jest widziany jako ktoś kto się smuci, raduje i żarliwie kocha."

W związku z powyższym mam wątpliwości co do tego, czy Koran głosi jednoosobowego Boga (a może zeroosobowego)? W Koranie pojawiają się takie słowa jak: "My stworzyliśmy człowieka z suchej gliny, z ukształtowanego mułu. A dżiny stworzyliśmy wcześniej z ognia palącego" czy "A kiedy powiedzieliśmy do aniołów: "Oddajcie pokłon Adamowi!", oni oddali pokłon, z wyjątkiem Iblisa. On odmówił, wbił się w pychę i znalazł się wśród niewiernych." Skoro Koran miałby być narzędziem do głoszenia niewieloosobowego Boga, to dlaczego tu pojawia się liczba mnoga?

Czy Allah według Koranu i islamu "doświadcza" szczęścia? Czy jest "świadomy"? W związku z tekstami mówiącymi, że Allah jest nieosobowy można zapytać, czy Bóg według Koranu jest w ogóle Kimś, a nie Czymś? Człowiek byłby osobą, a Bóg miałby być bytem bez "osobności"?

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz sie 24, 2017 18:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
W Biblii można znaleźć setki niedorzecznych stwierdzeń i nieścisłosci podobnie jak i w Koranie. Jej obrońcy twierdzą, że nie można wszystkiego traktować dosłownie tylko symbolicznie. Zatem jaki sens ma rozpisywanie się o Koranie i wytykanie niedorzeczności w tej księdze skoro uczeni muzulmańscy mogą odpowiedzieć, że oni to interpretują inaczej. Ale oczywiscie chrześcijanie nie mogą potraktować swojej świętej księgi tak krytycznie jak Koranu, ciekawe dlaczego? przecież Jezus powiedzial: traktuj siebie samego jak bliźniego swego :D


Wt sie 29, 2017 23:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
2:97 Powiedz: "Otóż kto jest nieprzyjacielem Gabriela?!" Przecież to on zesłał go na twoje serce, za zezwoleniem Boga; dla potwierdzenia prawdziwości tego, co było zesłane przed nim, jako drogę prostą i radosną wieść dla wierzących.
2:98 Otóż ten, kto jest wrogiem Boga, Jego aniołów i Jego posłańców, i Gabriela, i Michała... - ponieważ Bóg jest wrogiem dla niewiernych!

66:4 Jeśli wy obydwie nawrócicie się do Boga... przecież już skłoniły się wasze serca. Ale jeśli będziecie się wzajemnie wspomagać przeciwko Prorokowi - to, zaprawdę, Bóg jest jego Opiekunem, a Gabriel i sprawiedliwi między wiernymi, a także aniołowie są jego wspomożycielami!

Powyżej Gabriel czy Michał są wymienieni osobno, co może sugerować, że nie są oni aniołami. Tu jest artykuł na ten temat po angielsku: https://www.answering-islam.org/Quran/I ... briel.html (witryna http://www.answering-islam.org chyba jest protestancka, a nie katolicka, znajduje się na niej dużo polemik dotyczących Koranu)

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


N lis 18, 2018 23:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
niewazny12 napisał(a):
Ciekawe jest, jak i dlaczego powstał Koran. Co na temat autorstwa Koranu myślą katolicy? Dość dużo w życiu czytałem o Koranie i zastanawiam się nad jego pochodzeniem.

Na świecie jest mnóstwo ludzi, którzy uważają Koran za Słowo Boże. Dlaczego tak jest?

W Koranie napisano, że tylko ludziom się zdawało, że zabili, ukrzyżowali Chrystusa (werset 4:157):
Cytuj:
i za to, że powiedzieli: "zabiliśmy Mesjasza, Jezusa, syna Marii, posłańca Boga" - podczas gdy oni ani Go nie zabili, ani Go nie ukrzyżowali, tylko im się tak zdawało; i, zaprawdę, ci, którzy się różnią w tej sprawie, są z pewnością w zwątpieniu; oni nie mają o tym żadnej wiedzy, idą tylko za przypuszczeniem; oni Go nie zabili z pewnością.

Islam wykazuje pewne podobieństwa do niektórych sekt, które istniały już za czasów starożytnych. Możliwe, że mały one znaczący wpływ na kształtowanie się nowej religii.
Koran wyraźnie sprzeciwia się hipotezie zmartwychwstania, ponieważ oznaczałoby to, że Jezus posiadał boskie moce, tymczasem muzułmanie utrzymują, że był On jedynie prorokiem.

niewazny12 napisał(a):
Znalazłem taki cytat (na stronie (może niekatolickiej): https://www.pray30days.org/learn/islam- ... re/howgod/): "The Muslim Allah is impersonal. In Islam God is not a person. He is simply beyond description." "Allah muzułmanów jest nieosobowy. W islamie Bóg nie jest osobą. On po prostu nie daje się opisać". Czy takie stwierdzenie nie jest bluźnierstwem?

Znalazłem też taki test (na tej samej stronie, co powyższy): "Allah in Islam has no emotions. Muslim theologians believe that it would be incorrect for God to have real emotions. For them it would be demeaning to His greatness. In the Bible God is seen as one who grieves, who rejoices and who loves passionately." "Allah w islamie nie ma emocji, uczuć. Muzułmańscy teolodzy wierzą, że to byłoby niepoprawne dla Boga posiadanie realnych emocji. Dla nich to byłoby poniżające dla Jego wielkości. W Biblii Bóg jest widziany jako ktoś kto się smuci, raduje i żarliwie kocha."

W związku z powyższym mam wątpliwości co do tego, czy Koran głosi jednoosobowego Boga (a może zeroosobowego)? W Koranie pojawiają się takie słowa jak: "My stworzyliśmy człowieka z suchej gliny, z ukształtowanego mułu. A dżiny stworzyliśmy wcześniej z ognia palącego" czy "A kiedy powiedzieliśmy do aniołów: "Oddajcie pokłon Adamowi!", oni oddali pokłon, z wyjątkiem Iblisa. On odmówił, wbił się w pychę i znalazł się wśród niewiernych." Skoro Koran miałby być narzędziem do głoszenia niewieloosobowego Boga, to dlaczego tu pojawia się liczba mnoga?

Czy Allah według Koranu i islamu "doświadcza" szczęścia? Czy jest "świadomy"? W związku z tekstami mówiącymi, że Allah jest nieosobowy można zapytać, czy Bóg według Koranu jest w ogóle Kimś, a nie Czymś? Człowiek byłby osobą, a Bóg miałby być bytem bez "osobności"?

Liczba mnoga to zapewne prulalis mayestatis, także w Indiach do dziś mówi się "co robicie, matko?".
Bóg w Koranie, po części także w judaizmie, jest bytem transcendentalnym, wykraczającym poza granice rozumienia człowieka. Nie posiada on emocji ani innych cech typowych dla człowieka, zamiast tego ma bliżej nieokreślone, niepojęte przymioty boskie. Jednakże w Koranie Bóg otrzymuje wiele "ludzkich" epitetów,. np. mądry, miłosierny, wiedzący, chytry, przebaczający, sprawiedliwy. To chytry jest szczególnie ciekawe, pada bodajże tylko dwa razy, ale Koran jest jedyną świętą księgą, gdzie mówi się o Bogu, że jest chytry. :D

niewazny12 napisał(a):
Powyżej Gabriel czy Michał są wymienieni osobno, co może sugerować, że nie są oni aniołami. Tu jest artykuł na ten temat po angielsku: https://www.answering-islam.org/Quran/I ... briel.html (witryna http://www.answering-islam.org chyba jest protestancka, a nie katolicka, znajduje się na niej dużo polemik dotyczących Koranu)

W sumie równie dobrze może to oznaczać, że Dżabrail i Michał są ważniejsi, albo też Mahomed znał imiona tylko tej dwójki.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Wt mar 12, 2019 22:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
viewtopic.php?p=1013406#p1013406 - 30.08.2018 (ponad 7 miesięcy temu) napisałem o cudach w Koranie. W Internecie znalazłem post sprzed około 7 miesięcy: https://pl.soc.religia.narkive.com/Ta7I ... yka-koranu ("Do Nemroda - matematyka Koranu"). Pierwszy post:
Cytuj:
Powstała taka stronka :
https://www.slideshare.net/anabdullah603/primalogy
bardzo miesza

Ciekawe, czy najpierw napisałem ten post: viewtopic.php?p=1013412#p1013412, czy też link do tej strony o liczbowych cudach pierwszy pojawił się na narkive. W innym poście na narkive pojawił się taki tekst (cytuję jego fragment dosłownie):
Cytuj:
Chyba oczywiste dla każdego, że to bzdury,
i błędne podejście do wyjaśniania sensu tekstu.
Podobnie kiedyś ktoś próbował zrobić to z Torą,
albo w ogóle z całą Biblią, bez powodzenia.

Dodawanie numerów wersetów, otrzymywanie jakichś liczb,
nic z tego nie wynika, poza dalszym dociekaniem.

Św Paweł pisał kiedyś coś podobnego o żydowskich bajkach
i bez końca ciągnących się sporach o rodowody:

1 Tm 1,3 Jak prosiłem cię, byś pozostał w Efezie, kiedy wybierałem się
do Macedonii, [tak proszę teraz], abyś nakazał niektórym zaprzestać
głoszenia niewłaściwej nauki, 4 a także zajmowania się baśniami
i genealogiami bez końca. Służą one raczej dalszym dociekaniom niż
planowi Bożemu zgodnie z wiarą. 5 Celem zaś nakazu jest miłość,
płynąca z czystego serca, dobrego sumienia i wiary nieobłudnej.
6 Zboczywszy od nich, niektórzy zwrócili się ku czczej gadaninie.

2 Tm 2,23 Unikaj natomiast głupich i niedouczonych dociekań, wiedząc,
że rodzą one kłótnie. 24 A sługa Pana nie powinien się wdawać w kłótnie,
ale [ma] być łagodnym względem wszystkich, skorym do nauczania,
zrównoważonym.

Spotkałem się z takim komentarzem na YouTube, który przedstawiłem 30.08.2018 na tym forum:
Cytuj:
Miszczu koran został napisany przez szatana dlatego jest tak matematycznie ułożony, jak mogłeś się nie zorientować ?

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pt kwi 05, 2019 22:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
niewazny12 napisał(a):
Ciekawe, czy najpierw napisałem ten post: viewtopic.php?p=1013412#p1013412, czy też link do tej strony o liczbowych cudach pierwszy pojawił się na narkive. W innym poście na narkive pojawił się taki tekst (cytuję jego fragment dosłownie):

Najpierw napisałeś swoje posty, potem zapytałem się na usenecie, i otrzymałem odpowiedź:
warto posłuchać św. Pawła:
Cytuj:
Św Paweł pisał kiedyś coś podobnego o żydowskich bajkach
i bez końca ciągnących się sporach o rodowody:

1 Tm 1,3 Jak prosiłem cię, byś pozostał w Efezie, kiedy wybierałem się
do Macedonii, [tak proszę teraz], abyś nakazał niektórym zaprzestać
głoszenia niewłaściwej nauki, 4 a także zajmowania się baśniami
i genealogiami bez końca. Służą one raczej dalszym dociekaniom niż
planowi Bożemu zgodnie z wiarą. 5 Celem zaś nakazu jest miłość,
płynąca z czystego serca, dobrego sumienia i wiary nieobłudnej.
6 Zboczywszy od nich, niektórzy zwrócili się ku czczej gadaninie.

2 Tm 2,23 Unikaj natomiast głupich i niedouczonych dociekań, wiedząc,
że rodzą one kłótnie. 24 A sługa Pana nie powinien się wdawać w kłótnie,
ale [ma] być łagodnym względem wszystkich, skorym do nauczania,
zrównoważonym.


Czy już Ci przeszły te "cuda" Koranu?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 06, 2019 9:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Nie przeszły. Teorię o "przypadkowym" napisaniu Koranu chyba możemy pożegnać...

Koran jawi mi się jako największe zagrożenie dla chrześcijaństwa, większe niż ateizm, lewactwo, ideologia gender, materializm praktyczny, New Age, a może nawet i herezje protestanckie czy schizmy prawosławne.

Matematyczne i naukowe cuda Koranu są całkiem popularne wśród muzułmanów (przy czym te pierwsze jawią mi się jako bardziej imponujące, te drugie łatwiej mogą być uważane za "naciągane").

Znalazłem jeszcze jedne zależności liczbowe w Koranie (https://pl.scribd.com/document/36754980 ... -Primalogy):
Cytuj:
Prymalogia w Koranie
Nowe odkrycie - 2 listopada 2017 r.
Prymalogiczna struktura w liczbach słów w rozdziałach

Fakt #1 : W Koranie są 23 (addytywna liczba pierwsza) rozdziały z liczbami pierwszymi jako liczbami słów w tychże rozdziałach.
Fakt#2 : W pierwszych 11 (addytywna liczba pierwsza) rozdziałach całkowita liczba słów wynosi 797 (addytywna liczba pierwsza).
Fakt#3: W ostatnich 11 (addytywna liczba pierwsza) rozdziałach całkowita liczba słów wynosi 10037 (addytywna liczba pierwsza).
Fakt#4 : Jeżeli połączymy (napiszemy obok siebie) liczby 797 i 337 (liczba słów w "środkowym" rozdziale) oraz 10037,to otrzymamy 79733710037 (addytywną liczbę pierwszą).
Fakt#5 : Całkowita liczba słów we wszystkich rozdziałach (które mają liczby pierwsze jako liczby słów) wynosi 11171 (addytywna liczba pierwsza).

036:053 Niebawem pokażemy im Nasze znaki na horyzontach i w nich samych, aż w końcu stanie się dla nich jasne, że to jest prawda. Czyż nie jest wystarczające, jeśli chodzi o twojego Pana, że On jest świadkiem każdej rzeczy?

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pt maja 17, 2019 3:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL