Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Seksualność a nieczystość 
Autor Wiadomość
Post Seksualność a nieczystość
Admin skasował mój wątek no cóż brak jakichkolwiek argumentów i otwartości na merytoryczną dyskusję lepiej usunąć wątek zamiatając pod dywan trzymając się swoich racji tak jak o by człowiek był zwierzęciem które nie potrafi myśleć i nie mógł przeczytać albo po prostu się wypowiedzieć ...

Seksualność to piękny kwiat jeżeli się go dobrze pielęgnuje i szanuję i nie ma tu nic wspólnego z nieczystością .
Bo czym jest ta nieczystość nie poszanowaniem własnej seksualności a nie uprawianiem seksu z partnerem lub partnerką którą się kocha bo tak na prawdę seks ma wiele właściwości leczniczych i jest częścią kobiecości jak i męstwa ...
Jak to jest , że kościół w którym jest tyle afer homoseksualnych zabrania ludziom seksu i kochania się bez ślubu na którym tak dużo zarabia ...
Po za tym wiele osób umiera młodo albo żyją w wielkim stresie i nie są gotowi na ślub lub nie chcą się wiązać bo nie są na to gotowi i co przez to niby mają być uznawani za gorsi w oczach Boga ? ...
Dodając do tego finanse , że nie każdy jest gotowy na zakładanie rodziny tu i teraz bo może być zajęty ile żyć tyle okoliczności o wiele gorszą rzeczą jest plucie na ludzi , bycie dla nich nie miłymi po przez własną nieszczęśliwość a tłumiona seksualność ma wiele negatywnych skutków ubocznych i bycie pospinanym również ...
Albo ludzie którzy lubią się kochać są uznawani za brudnych i grzesznych i co nie mają prawa do Boga ?
Podświadomość to potężne narzędzie jeżeli z seksu zrobicie sobie wielką otoczkę "grzechu" to po nim będziecie się czuli brudni , gorsi , źli a jeżeli nie zrobicie sobie takiej otoczki i będziecie uważali to za piękny kwiat to zmieni się wasze postrzeganie tego właśnie owocu .

Seksualność to piękny kwiat który jak się odpowiednio szanuje i pielęgnuje przynosi piękne owoce kochanie się jest jedną z najwspanialszych rzeczy między dwoma ciałami i wytwarza to wspaniałą energie szczególnie wtedy gdy dwie osoby się kochają ...

To jak coś traktujesz i jak sobie to zaprogramujesz w głowie tak będziesz to postrzegać jesteśmy istotami myślącymi i każdy z nas ma prawo sam sobie wyrobić opinie i od tego będzie zależało jak właśnie będzie ową seksualność postrzegał ...
Niszczenie żeńskiego pierwiastka i kobiet w kościele katolickim jest na porządku dziennym .

Kochanie się jest zdrowe kochanie się jest piękne jeżeli robi się to z głową i dba i szanuję się to drzewo naszej biologii i seksualności a jego tłumienie może nas niszczyć wewnętrznie możemy być toksyczni dla innych i będzie miało to wiele negatywnych konsekwencji w zdrowym ciele zdrowy duch , lecz każde uzależnienie od czegokolwiek jest niebezpieczne i nie poszanowanie własnej intymności i nie szanowanie jej jest niszczeniem siebie samego i to właśnie jest nieczystością nie poszanowanie swojej seksualności a nie jej brakiem nie pozwólcie się programować przez tych którzy zabraniają seksu a sami gwałcą i uprawiają swój nierząd w łaźniach homoseksualnych oraz molestując dzieci a afer jest tak wiele ujawnionych to pomyślcie ile jest ukrytych powodzenia .


Śr lis 30, 2016 8:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Seksualność a nie czystość
Kościół właśnie dlatego, że uważa seks za coś bardzo, wartościowego i ważnego chroni go i dowartościowuje wskazując małżeństwo jako właściwe miejsce do realizacji seksualności. Małżeństwo to przestrzeń w której ludzie oddają się sobie w miłości duszą i ciałem oraz są otwarci na życie (to taki ideał). Nie ma lepszej przestrzeni do rozkwitu dobrego, rozwijającego kobietę i mężczyznę seksu.

To właśnie wtedy gdyby Kościół uważał go za bezwartościowy i bez znaczenia mówiłby - jak chcecie to róbcie to gdziekolwiek i z kimkolwiek....tylko się dobrze zabezpieczajcie, bo seks bez zabezpieczenia może niepotrzebnie pokomplikować wam życie...

Napisałam, ale traktuję to jako tłumaczenie bardzo oczywistej sprawy.

W poście powyżej poruszona jest inna sprawa godna uwagi.
Późny wiek zawierania małżeństw.

Uważam, że może się zdarzyć (i pewnie zdarza), że ludzie, którzy wstrzymywali się z życiem seksualnym do 35-40 roku życia (a takie małżeństwa są coraz częstsze), czyli mają za sobą 15-20 lat wstrzemięźliwości seksualnej, ( licząc od momentu, gdy pojawiła się biologiczna potrzeba tego typu) mogą stosować niedojrzałe mechanizmy zapanowania nad tą sferą życie (np. wyparcie). To może rzeczywiście być zagrożeniem dla rozwoju tych ludzi. Tyle, że nie ma co o to obwiniać braku seksu a niedostatki osobowościowe u takich osób (wynikające np. z wychowania).

Człowiek o zdrowej osobowości na pojawiąjącą się potrzebę seksualną reaguje mniej tak "o... mam ochotę na seks, dużą.." . To daje znać o sobie potrzeba, którą dał mi bóg bym mógł poprzez jej realizację okazywał kiedyś miłość swojej przyszłej żonie/mężowi i budował/budowała swój przyszły związek. Dobrze, że taka potrzeba we mnie jest, ale to nie czas na jej realizację, więc teraz za nią nie pójdę. Taki jest mój wybór.

Wiele ludzi spokojnie (choć nie bez wysiłku, czasem bardzo dużego) przechodzi przez wieloletni okres wstrzemięźliwości przed ślubem. To nie jest proste, ale jak się ma właściwą motywację (patrz akapit wyżej) to daje się zrobić.

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Śr lis 30, 2016 14:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Seksualność a nie czystość
Bóg jest samą miłością. A miłość tylko daje bo jest doskonała. Ludzie w swojej cielesności nie potrafią być tak doskonali zwłaszcza, że w grę wchodzi ich ułomny sposób myślenia, który nie potrafi przewidzieć prostych procesów takich jak przyczyna i skutek. Seks nie jest zabawą choć ze względu na przyjemność odczuwaną przez wielu tak jest traktowany. W akcie seksualnym dochodzi do stwórczego procesu w którym może pojawić się nowe życie. To nowe życie jest darem dla pary po to aby zobaczyli swoje problemy i bariery miłości jakie wytworzyli w innym świetle przez pryzmat nowego życia. w tym sensie dzieci są pewnego rodzaju nauczycielami miłości. Gdy seks jest traktowany jak taka przyjemność , która nie musi być łączona ze ślubem to wtedy zakłada sie ,że seks ten nie ma nic wspólnego z miłością i jest tylko zaspokajaniem wzajemnie tych potrzeb. Ale człowiek jako dziecko Boga we wszelkich sferach swojego zycia musi emanować miłością ponieważ jeżeli tego nie robi to oddziel się od Boga ( inaczej grzeszy lub jeszcze inaczej odcina sie od źródła miłości jakim jest Bóg).
Jezus nie na darmo mówił, że cudzołóstwo nie oznacza tylko samego używania seksu. Ponieważ wyraził sie o wiele bardziej radykalnie , mianowicie :Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. (29) Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. (30) I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła. (310
Jezus nie chiał by straszyć piekłem, ale przez zbytnie upodobanie do seksu mężczyźni cenią sobie wyżej seks od Boga. I choć wcale nie chce pozbawiać nikogo przyjemności ( Bóg niczego nie odbiera) ale nie może też dać czegoś co jest bardziej wartościowe i uszczęśliwiające jeżeli cenić chcesz wyżej właśnie seks.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Śr lis 30, 2016 23:00
Zobacz profil
Post Re: Seksualność a nie czystość
Cytuj:
Seksualność to piękny kwiat jeżeli się go dobrze pielęgnuje i szanuję i nie ma tu nic wspólnego z nieczystością .


Aby seksualnosć stała się pięknym kwiatem to trzeba tą seksualność bardzo dobrze rozumieć i szanować, zwłaszcza rozmieć poprzez sferę duchową. Nie jest to jednak tak łatwo osiagalne. Być może Ty nazywasz seksualność kwiatem bo to daje frajdę i to jest właśnie to niezbyt właściwe zrozumienie istoty rzeczy.

I tak, seksualność realizowana poza sakramentalnym małżeństwem jest grzechem nieczystości. Człowiek jest powołany do życia w czystości, zwłaszcza chrześcijanin.

Cytuj:
Bo czym jest ta nieczystość nie poszanowaniem własnej seksualności a nie uprawianiem seksu z partnerem lub partnerką którą się kocha bo tak na prawdę seks ma wiele właściwości leczniczych i jest częścią kobiecości jak i męstwa ...


Traktujesz seks jako rodzaj sportu? Terapii? Właściwości lecznicze? Nie, nie szanujesz swojej partnerki w taki sposób, szanujesz ją tylko wtedy kiedy szanujesz świątynię jej ciała nie wchodząc do tej świątyni bez uczynienia jej swoją żoną przed Bogiem.

Jakież to jest poszanowanie kiedy otwierasz sobie furtkę, dzisiaj ona jutro inna.

Cytuj:
Jak to jest , że kościół w którym jest tyle afer homoseksualnych zabrania ludziom seksu i kochania się bez ślubu na którym tak dużo zarabia ...


W jaki sposób Kościoł zarabia na seksie?

Cytuj:
Po za tym wiele osób umiera młodo albo żyją w wielkim stresie i nie są gotowi na ślub lub nie chcą się wiązać bo nie są na to gotowi i co przez to niby mają być uznawani za gorsi w oczach Boga ? ...


Skoro nie są gotowi na ślub to nie muszą być gotowi na seks. I co ma umieranie młodo do seksu? To znaczy że muszą sobie poużywać przed śmiercią? Nie gotowy na ślub a gotowy na seks? A potem nie ma się co dziwić że ucieka albo mówi - usuń to, jak dowiaduje się iż dziewczyna jest w ciąży.

Cytuj:
Dodając do tego finanse , że nie każdy jest gotowy na zakładanie rodziny tu i teraz bo może być zajęty ile żyć tyle okoliczności o wiele gorszą rzeczą jest plucie na ludzi , bycie dla nich nie miłymi po przez własną nieszczęśliwość a tłumiona seksualność ma wiele negatywnych skutków ubocznych i bycie pospinanym również ...


Nie, tłumiona seksualność nie ma skutków ubocznych. Życie w czystości ma piękne owoce a człowiek nie powinien być zwierzątkiem rzucanym przez instynkty.

Cytuj:
Albo ludzie którzy lubią się kochać są uznawani za brudnych i grzesznych i co nie mają prawa do Boga ?


Bóg kocha czystość i czyste serca.

Cytuj:
Podświadomość to potężne narzędzie jeżeli z seksu zrobicie sobie wielką otoczkę "grzechu" to po nim będziecie się czuli brudni , gorsi , źli a jeżeli nie zrobicie sobie takiej otoczki i będziecie uważali to za piękny kwiat to zmieni się wasze postrzeganie tego właśnie owocu .


Nie nakłaniaj wierzących chrześcijan do życia w grzechu nieczystości. To grzech śmiertelny czyli prowadzący do potępienia. Chcesz mieć na sumieniu dusze innych?


Pt gru 02, 2016 17:06
Post Re: Seksualność a nie czystość
Equless po części się z Tobą zgodzę , ale nie podoba mi się że przemieniasz znaczenie moich słów a na końcu straszysz "potępieniem" .
Ja tylko mówię , że seks z miłości z poziomu serca nie jest nieczystością bo taki seks połączony z owocem miłości podnosi duchowo i jest wisienką na torcie związku i miłości a nie tortem i taki seks jest wznoszący .

"Nie nakłaniaj wierzących chrześcijan do życia w grzechu nieczystości. To grzech śmiertelny czyli prowadzący do potępienia. Chcesz mieć na sumieniu dusze innych?"
Twój los w twoich rękach albo i kogoś to już zależy od Ciebie bo dróg i możliwości punktów widzeń i perspektyw jest wiele i to jak i gdzie wykorzystasz życie w ciele i swój boski pierwiastek zależy tylko od Ciebie a tonięcie w nieczystościach może być niszczycielskie jeżeli nie zrozumiesz w porę a zabranianie i robienie otoczki grzechu i potępienia oraz czegoś zakazanego sprawia , że możesz to w sobie skrywać i tłumić i to może być wielką blokadą jeżeli ta czystość nie będzie miała żadnego owocu jeżeli , nie popłynie do serca ...

Nieczystości w moim mniemaniu to strata czasu , ale to trzeba rozumieć by być wolną i szczęśliwą bo w tym można się utopić , ale to wolny wybór nikt nie ma prawa Ci tego nakazywać ani zakazywać a tym bardziej nie kościół który gwałci na potęgę no wybacz .

Czystość i czyste serce masz racje Equless to coś wspanialszego i to jest esencją naszego bytu , ale tego trzeba chcieć by wejść w swoje serce co wcale nie jest proste i ja mam z tym problem , ale tłumienie seksualności swojej a robiłem tak przez rok sprawiało , że byłem przez to bardzo bardzo spięty i nieszczęśliwy przez to , ale teraz świadomie i bez nakazów sobie z tego wychodzę i wiem , że to mnie do niczego nie prowadzi bo wolałbym kogoś pokochać bo przeżyłem wielką miłość i nie żałuje tego że się kochaliśmy i gdy poznam partnerkę którą będę kochał również będę się kochał i gdy zajdzie się w ciąże nigdy nie usunął bym ciąży i nie uciekał od tej odpowiedzialności ...


So gru 03, 2016 14:51
Post Re: Seksualność a nie czystość
Są wielkie plusy czystości wystarczy zgłębić wiedzę o telegoni , ale tego trzeba chcieć .
Gdy nie ma zrozumienia i motywacji do życia w czystości może powodować wielkie nieszczęście .
Seks z miłości i poziomu serca nie jest nieczystością .


http://18s.pl/dobry-blog/czym-jest-tele ... k-cenione/
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/prawd ... ec-2016-01
https://mistykabb.wordpress.com/2015/03/10/telegonia/


So gru 03, 2016 15:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 10, 2016 12:46
Posty: 12
Post Re: Seksualność a nie czystość
Dużo gadania, a tak naprawdę chodzi o zwykły szacunek :)

Najbardziej intymną rzeczą którą posiada każdy człowiek jest jego seksualność. Jeśli więc szanuję samego siebie, to nie dzielę się nią z byle kim - tak jak nie powierzyłbym kluczy do swojego domu ledwo poznanej osobie. Nie jest rozsądne powierzanie kluczy osobie, którą się kocha, ale nie ma się do niej wystarczającego zaufania - a ileż więcej warte jest ciało człowieka niż jego mieszkanie? Jeśli kobieta i mężczyzna szanują się wzajemnie, to nie pójdą razem do łóżka dopóki nie upewnią się obydwoje w stu procentach że ich miłość jest rzeczywiście silną, opartą o wzajemne zaufanie relacją. A potwierdzeniem, umocnieniem i realizacją tej relacji jest właśnie sakramentalny związek małżeński, który jest jedyną drogą do stworzenia kochającej się rodziny i właściwego wychowania dzieci. Największym darem i dowodem miłości, jaki można dać sobie wzajemnie w relacji kobiety z mężczyzną jest właśnie czystość i wierność.


So gru 10, 2016 15:10
Zobacz profil WWW
Post Re: Seksualność a nie czystość
"Nie nakłaniaj wierzących chrześcijan do życia w grzechu nieczystości. To grzech śmiertelny czyli prowadzący do potępienia. Chcesz mieć na sumieniu dusze innych?"

Jaki grzech śmiertelny o czym Ty mówisz ?
Piekło jest dla okrutnych ludzi którzy krzywdzą i żerują na nieszczęściach innych ludzi a nie dla ludzi którzy uprawiają seks bo to ich prywatna sprawa mają wolna wolę .

Jakim prawem osądzasz ludzi i twierdzisz , że zostaną potępieni pytam się kto Ci dał takie prawo osądzania na podstawie jakieś wizji ?
Świat ujrzał przeróżnych wizjonerów z wielu zakątków świata jest ogrom a stres w którym chcą byśmy żyli i strach który generują jest największą przeszkodą i blokadą do naszego potencjału i kontaktu z Bogiem no wybacz , ale takiego Boga którego Ty kreujesz to nawet bym nie chciał napluć wolałbym zostać Satanistą , ale całe szczęście ja nigdy w takiego Boga nie uwierzyłem bo ludzie wierząc w taki wykreowany obraz Boga często przechodzą na ciemną stronę a Bóg Absolut nie jest psychopatą tylko sprawiedliwym i kochającą i genialna istotą .


Pn sty 09, 2017 1:33

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Seksualność a nie czystość
Religijne napisał(a):
A potwierdzeniem, umocnieniem i realizacją tej relacji jest właśnie sakramentalny związek małżeński, który jest jedyną drogą do stworzenia kochającej się rodziny i właściwego wychowania dzieci.


Czyli co, w całej reszcie świata miliardy ludzi wychowują dzieci niewłaściwie, a rodziny się nie kochają? Zastanawiasz się czasem nad tym co piszesz?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sty 09, 2017 10:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 10, 2017 23:56
Posty: 3
Post Re: Seksualność a nie czystość
openeyes napisał(a):
"Nie nakłaniaj wierzących chrześcijan do życia w grzechu nieczystości. To grzech śmiertelny czyli prowadzący do potępienia. Chcesz mieć na sumieniu dusze innych?"

Jaki grzech śmiertelny o czym Ty mówisz ?
Piekło jest dla okrutnych ludzi którzy krzywdzą i żerują na nieszczęściach innych ludzi a nie dla ludzi którzy uprawiają seks bo to ich prywatna sprawa mają wolna wolę .

Jakim prawem osądzasz ludzi i twierdzisz , że zostaną potępieni pytam się kto Ci dał takie prawo osądzania na podstawie jakieś wizji ?
Świat ujrzał przeróżnych wizjonerów z wielu zakątków świata jest ogrom a stres w którym chcą byśmy żyli i strach który generują jest największą przeszkodą i blokadą do naszego potencjału i kontaktu z Bogiem no wybacz , ale takiego Boga którego Ty kreujesz to nawet bym nie chciał napluć wolałbym zostać Satanistą , ale całe szczęście ja nigdy w takiego Boga nie uwierzyłem bo ludzie wierząc w taki wykreowany obraz Boga często przechodzą na ciemną stronę a Bóg Absolut nie jest psychopatą tylko sprawiedliwym i kochającą i genialna istotą .


Możesz wierzyć sobie w co chcesz ale prawda jest inna. Wszyscy którzy uprawiają seks pozamałżeński grzeszą, ja też grzeszę chociaż seksu poza małżeńskiego nie uprawiałem i zdaje sobie z tego sprawę ale przez to nie będę kreował w swojej głowie Boga pod siebie. Jeżeli ci to przeszkadza to idzi zostań satanistą, będziesz się mógł hajtać ile wlezie.


Śr sty 11, 2017 0:01
Zobacz profil
Post Re: Seksualność a nieczystość
Nie mogłem edytować , więc pisze nowy post .
SamotnyPaladyn napisał(a):
openeyes napisał(a):
"Nie nakłaniaj wierzących chrześcijan do życia w grzechu nieczystości. To grzech śmiertelny czyli prowadzący do potępienia. Chcesz mieć na sumieniu dusze innych?"

Jaki grzech śmiertelny o czym Ty mówisz ?
Piekło jest dla okrutnych ludzi którzy krzywdzą i żerują na nieszczęściach innych ludzi a nie dla ludzi którzy uprawiają seks bo to ich prywatna sprawa mają wolna wolę .

Jakim prawem osądzasz ludzi i twierdzisz , że zostaną potępieni pytam się kto Ci dał takie prawo osądzania na podstawie jakieś wizji ?
Świat ujrzał przeróżnych wizjonerów z wielu zakątków świata jest ogrom a stres w którym chcą byśmy żyli i strach który generują jest największą przeszkodą i blokadą do naszego potencjału i kontaktu z Bogiem no wybacz , ale takiego Boga którego Ty kreujesz to nawet bym nie chciał napluć wolałbym zostać Satanistą , ale całe szczęście ja nigdy w takiego Boga nie uwierzyłem bo ludzie wierząc w taki wykreowany obraz Boga często przechodzą na ciemną stronę a Bóg Absolut nie jest psychopatą tylko sprawiedliwym i kochającą i genialna istotą .


Możesz wierzyć sobie w co chcesz ale prawda jest inna. Wszyscy którzy uprawiają seks pozamałżeński grzeszą, ja też grzeszę chociaż seksu poza małżeńskiego nie uprawiałem i zdaje sobie z tego sprawę ale przez to nie będę kreował w swojej głowie Boga pod siebie. Jeżeli ci to przeszkadza to idzi zostań satanistą, będziesz się mógł hajtać ile wlezie.


Nie muszę zostać Satanistą bo nie wierze w wykreowanego Boga tyrana przez Satanizm to Satanizm kreuje Boga na tyrana by od tego Boga odciągnąć by nałożyć mu maskę i robią to wszędzie również w kościołach i z reguły są to ludzie bez serca z wielkim ego .
Owszem Ty nie kreujesz Boga ty po prostu przyjmujesz wykreowanego Boga przez kogoś powiedzmy , że przez tradycje ,dogmat itp .
W ostatnim zdaniu pokazałeś jakim jesteś człowiekiem "idź i zostań satanistą" człowiek który nosi Boga w serduchu takich słów nie wypowie , ale co Ci mogę powiedzieć może podoba Ci się wizerunek Boga który wsadza ludzi na "wieczne piekło" za to tylko , że się kochają lub spełniają życiowo po prostu żyją pełnia życia i mają takie prawo .
Piekło jest dla potworów i okrutnych ludzi a nie dla ludzi którzy się kochają bez papierku bo w serduchu i życiowo mogą być dużo lepszymi ludźmi od tego który seksu nie uprawia i cała energie tłumi w ośrodku splotu słonecznego (podbrzuszu) .
Może sam jesteś nieszczęśliwym człowiekiem a wizja ludzi szczęśliwszych w "piekle" karmi twoje ego ja to rozumiem bo większość ludzi to nie myślące zwierzęta , ale taki właśnie jest cel tego systemu w którym żyjemy by ludzi odciągnąć od prawdziwego Boga Absolutu i wielu ludzi przegrywa , ale wielu z nich pewnie dostanie szansę bo Bóg nie jest tyranem tylko sprawiedliwą i genialną istotą która wybacza i daje szansę i to on jest od osądzania i nikt nie ma prawa mówić za co Bóg wsadza do piekła lub do nieba bo nikt z nas nie ma prawa osądzać ani oceniać kto gdzie i kiedy trafi .
Widzisz moim celem nie jest tutaj bronienie seksu , lecz wizerunku i mądrości Boskiej która jest sprawiedliwa mądra i kochająca oraz wybaczająca i dająca szansę i wiem bardzo jak ludzkie ego i wewnętrzne wyobrażenia i analizy potrafią być złudne i iluzoryczne i jak bardzo odciągają nas od serducha gdyż siedzimy i zakorzeniamy się w naszych ego fakt na tym świecie serce jest niszczone i ludzie raczej wybierają ego i zobaczmy co się dzieje na świecie i co człowiek robi człowiekowi mając na uwadze to jak wielki potencjał serca ma i jak wiele wspaniałych rzeczy mogło by być tu na dole ...

Wracając do sedna najważniejsze w tym wszystkim to by brak seksu miał jakikolwiek sens powinno się wypełnić swoje wnętrze ciepłem i miłością , ale tutaj trzeba popracować nad własnym wnętrzem i potrzebna jest tutaj zmiana myślenia i albo zrobisz to sam albo z pomocą Boga bo samo się to nie zrobi są ludzie którzy są pełni miłości i emanują tą miłością a są ludzie bez miłości którzy nie emanują tym i tacy ludzie są najczęściej egocentrykami kiedy będzie miłość brak seksu nie będzie takim problemem i będzie tylko słodkim dodatkiem do życia lub wisienką na torcie w związku a nie tortem ..


Śr sty 11, 2017 5:51

Dołączył(a): Wt sty 10, 2017 23:56
Posty: 3
Post Re: Seksualność a nieczystość
Bóg owszem, potrafi wybaczyć chociażby człowiek miał duszę szkarłatną od grzechu, to ją krew Jezusa wybieli. Ale najpierw trzeba chcieć tego wybaczenia i poprawy. Na pewno skakanie z kwiatka na kwiatek i traktowanie seksu jako czysty hedonizm prawe nie jest. Owszem mogę zrozumieć parę która się mocno kocha i żyje ze sobą w związku pozamałżeńskim, ale widzi w tym grzech i pewnego dnia starają się żeby Bóg im wybaczył. Ale nie zrozumiem "związków" które istnieją tylko dla seksu i się rozpadają bardzo szybko. Rozwiązłość jest grzechem i jest to zapisane w Biblii, a dla chrześcijan powinna być głównym wzorcem. Druga sprawa co do piekła, to nie jest do końca powiedziane że potępione dusze będą wiecznie cierpieć, jest dużo interpretacji ale bardzo prawdopodobnym jest po prostu śmierć druga czyli duszy i całkowite wymazanie z egzystencji potępionego. A ludzie zbawieni dostaną idealne ciała i będą żyć wiecznie, kiedy przyjdzie powtórnie Jezus w chwale i będzie sądzić żywych i umarłych.

I trzecia sprawa, wierze że Bóg jak to tutaj napisałeś jest istotą absolutną która zupełnie inaczej postrzega, i wierze w to że każdego człowieka sądzić będzie indywidualnie. Ale za to niewierze w to że Bóg wszystkich zbawi, nawet największych przestępców którzy nigdy się nie nawrócili, wręcz gardzili nim. Bo w takim wypadku wiara ani przykazania nie miałyby sensu. Ale jak pisałem wcześniej, każdy może zostać zbawiony, ale musi okazać dobrą wole i otworzyć serce na Pana Jezusa.


Śr sty 11, 2017 23:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL