Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Jak walczyć z ciągłym podnieceniem? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 19:32
Posty: 77
Post Jak walczyć z ciągłym podnieceniem?
Witam,
Jestem skrupulantką, choruję na nerwicę natręctw(leczę się farmakologicznie od 1,5 roku, ale leczenie nie zlikwidowało skrupułów i podniecenia) i praktycznie każdą rzecz uważam za grzech. Przede wszystkim dlatego, że bardzo często odczuwam niechciane podniecenie. W związku z tym, że przy najbliższej spowiedzi raczej nie będę mogła szczegółowo pytać spowiednika, czy taka myśl jest grzechem, czy nie, zapytam na forum, bo być może ktoś zna odpowiedź na moje pytania. Nie traktuję forum, jak wyroczni, ale liczę, że ktoś mógł mieć podobny problem, lub wie, jak go rozwiązać.

1. Lubię kreować w mojej wyobraźni bohaterów, jak z filmów, lub powieści. Tworzę im różne historie. Problem w tym, że niektórym z moich bohaterek wymyśliłam taki scenariusz, że zaszły w ciążę przed ślubem(oczywiście bez wyobrażania sobie scen erotycznych). Nie popieram współżycia przed ślubem, ale przecież ludzie popełniają w życiu różne błędy, które przedstawiam w swoich wyobrażeniach(później naprawiają swoje błędy). Teraz zaczęłam się zastanawiać się, czy takie myślenie, że jakaś para już małżeńska została rodzicami przed ślubem nie ma wymiaru erotycznego. I takie zastanawianie się spowodowało, że gdy myślę o parze, która jest małżeństwem, ale przed ślubem urodziło im się dziecko, czuję podniecenie, którego nie chcę. Wcześniej nie czułam podniecenie w takich sytuacjach. Mam ignorować te podniecenie, czy zmienić bohaterom scenariusz?

2. Lubię również ubieranki, ale one polegają na tym, że postać jest początkowo w samej bieliźnie i trzeba ją ubrać. Tu również zastanawiałam się, czy nie będę odczuwać podniecenie(nie wiem, czy wcześniej je czułam, ale chyba nie) i teraz je czuje grając w te gry(chociaż nie wiem, czy zawsze). Powinnam zaprzestać grania w tego typu gry?

3. Lubię również słuchać piosenek, ale w niektórych jest coś o całowaniu, albo o pragnieniu(nie wiem, czy ma to związek z erotyką), albo po prostu jakiś wyraz w piosence skojarzył mi się erotycznie i teraz już tak zostało, że wtedy odczuwam podniecenie. Powinnam zrezygnować z tych piosenek?

4. Mam pewną dziwną fobię, gdyż boję się chorób, bólu i szczególnie problemów z żołądkiem, które od lat mi towarzyszą. Jednak, gdy o tym myślę, czasem zamiast lęku pojawia się... podniecenie. Nieraz wystarczy, że wezmę lek przeciwbólowy, czy inny na dolegliwości, to zdarza mi się odczuwać podniecenie. W tym przypadku już w ogóle nie wiem, co robić.


Śr gru 21, 2016 13:13
Zobacz profil
Post Re: Jak walczyć z ciągłym podnieceniem?
Odstaw swoje wyobrazenia na bok i zajmij sie leczeniem.
Jak masz ciagoty do takich wyobrazen to wez odkurzacz i posprzatej mieszkanie, przed swietami jak znalazl.


Śr gru 21, 2016 13:28

Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 19:32
Posty: 77
Post Re: Jak walczyć z ciągłym podnieceniem?
Myślisz, że sprzątanie przeszkadza mi w myśleniu?


Śr gru 21, 2016 13:35
Zobacz profil
Post Re: Jak walczyć z ciągłym podnieceniem?
karolinapytająca napisał(a):
Myślisz, że sprzątanie przeszkadza mi w myśleniu?

Jesli ne przeszkadza, to wez sudoku, albo wymysl nowy przepis na ciasto. :-)


Śr gru 21, 2016 14:06

Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 19:32
Posty: 77
Post Re: Jak walczyć z ciągłym podnieceniem?
Ale nawet nie wiem, jakbym się starała, nie dam rady przez cały dzień rozwiązywać sudoku, czy wymyślać przepisu na ciasto.


Śr gru 21, 2016 15:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: Jak walczyć z ciągłym podnieceniem?
karolinapytająca napisał(a):
Ale nawet nie wiem, jakbym się starała, nie dam rady przez cały dzień rozwiązywać sudoku, czy wymyślać przepisu na ciasto.

Zdecydowanie jednak brak Ci zajecia skoro siedzisz i wymyslasz historie o niczym w umysle. Na takie myslenie to ja mam czas z 5 minut przed snem zanim zasne po polozeniu.

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Śr gru 21, 2016 15:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 20, 2012 22:55
Posty: 414
Post Re: Jak walczyć z ciągłym podnieceniem?
Ja też choruję od lat na nerwicę natręctw, więc wiem, co to są bardzo niechciane i uporczywe myśli - chociaż moje są trochę innego rodzaju.
Zasadnicze pytanie - czy oprócz leczenia farmakologicznego, chodzisz też na psychoterapię? Bo farmakologia stosowana jako jedyny sposób leczenia g.... daje.Swoje problemy musisz przepracowac z terapeutą.
Moje zdanie jest takie - nie powinnaś unikać tego typu sytuacji, ponieważ jesteś CHORA. Musisz dążyć do takiego stanu, w którym te myśli nie będą się juz pojawiać, a nie uda Ci się tego uzyskać, jeżeli będziesz się zamykać na wszystko i unikać trudnych sytuacji. W moim przypadku im więcej nie chciałam o czymś myśleć, tym było gorzej. Musiałam ( i w sumie nadal muszę) nauczyć się ignorować te myśli, bo to są właśnie natręctwa, i one nie są grzechem - mam to tez przerobione w konfesjonale :) Prawdopodobnie to uczucie podniecenia pojawia się tylko i wyłącznie dlatego, bo jesteś na to nastawiona i się tego boisz i jest Ci z tym źle. Nerwica natręctw tym się właśnie charakteryzuje. Na początku będzie Ci trudno, ale wreszcie uda Ci się to przezywciężyć i już nie będziesz miała żadnych myśli czy podniecenia w tego typu sytuacjach, to jest do zrobienia :)


Śr gru 21, 2016 16:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 19:32
Posty: 77
Post Re: Jak walczyć z ciągłym podnieceniem?
nokia - po pierwsze - nie pisałam jedynie o wyobrażeniach, ale również o słuchaniu muzyki, czy zażywaniu leku. Na to też trzeba mieć czas? Po drugie - mam podzielną uwagę. Potrafię wykonywać pracę, rozmawiać z innymi i myśleć o czymś całkiem innym. Po trzecie - nie prosiłam o ocenę, tylko o pomoc.
Aditu - dziękuję za odpowiedź i poważne podejście do tematu :) Na terapię czeka się 2 lata. Już 1,5 roku minęło, czyli mniej więcej za pół roku powinnam zacząć terapię. Farmakoterapia trochę mi pomogła, bo zanim zaczęłam je zażywać było o wiele gorzej - ciągłe bluźniercze myśli, lęki, ataki paniki. To znaczy, że podniecenie pojawiające się w normalnych sytuacjach może być spowodowane nerwicą i nieunikanie tych sytuacji nie jest grzechem?


Śr gru 21, 2016 19:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 20, 2012 22:55
Posty: 414
Post Re: Jak walczyć z ciągłym podnieceniem?
Ech, no tak, dlatego ja w końcu poszłam prywatnie, bo się wykańczałam już :(
Według mnie i według tego, co słyszałam nie jeden raz w konfesjonale, jeżeli nie ma w Tobie przyzwolenia na takie myśli (w sensie te bluźniercze) i wcale nie robisz czegoś włąsnie po to, żeby się podniecić (czyli nie słuchasz po to akurat tych piosenek itp), to nie ma grzechu. Ignorowanie tego jest bardzo trudne, ale prędzej czy później powinno przynieśc efekty.
Przedmówcy poniekąd mają rację, jak ma się bardzo dużo do roboty, to też ciężej się skupić na swoich problemach :)


Śr gru 21, 2016 20:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 19:32
Posty: 77
Post Re: Jak walczyć z ciągłym podnieceniem?
Aditu - Ja też już byłam wykończona przez nerwicę, ale leki trochę zadziałały. Nie bardzo stać mnie na prywatną terapię, więc wytrzymam jeszcze pół roku.
Dziękuję za odpowiedź - też wdaje mi się, że jeżeli coś robię nie w celu podniecenia i nie ma przyzwolenia na bluźniercze myśli, to grzechu nie ma. Jeżeli chodzi o bluźniercze myśli to nieraz nie mam pewności, czy ich nie wywołałam, albo się z nimi nie zgadzam, co oczywiście jest absurdalne. Podniecenia również nie umiem ignorować i nie wiem jak się zachować, gdy się pojawia.
Teoretycznie jest tak, że mając dużo zajęć nie myśli się o swoich problemach, ale z własnego doświadczenia wiem, że jest inaczej. Może to ja jestem dziwnym przypadkiem, a może niektórzy tak mają. Potrafię się czymś zająć i myśleć o czymś innym, ale nie udaje mi się zignorować myśli/podniecenia/ataku paniki.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc :) Życzę Ci zdrowia i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia :)


Śr gru 21, 2016 21:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 03, 2017 3:25
Posty: 14
Post Re: Jak walczyć z ciągłym podnieceniem?
Walczyć? Nie wiem, ale wiem co możesz zrobić żeby poprawić sytuację.
1. ignorować
2. tylko jesli celowo w nie grasz żeby wywołać sobie podniecenie (tzn. jesli to jest wgl jedną z motywacji)
3. jak wyżej
4. rozwijać emocje, smiać się dużo :)
ewentualnie mysleć o przyczynach i skutkach zdarzeń, schematach, dlaczego to dlaczego tamto, analizować, zarządzać, planować :)

Niezmiernie ciekawe połączenie swoją drogą.
Opiszę jedynie 4 poziomy tutaj.

1)fizyczny tj. ciało
2)witalny/seksualny
3)emocjonalny
4)mentalny

Masz bardzo dużą aktywnosc na poziomach seksualnym (podsuwanie mysli seksualnych, interpretowanie swiata przez pryzmat poziomu seksualnego, nawet jesli tego nie chcesz) i mentalnym ("cały dzień rozwiązywać sudoku, czy wymyślać przepisu na ciasto." "mam podzielną uwagę. Potrafię wykonywać pracę, rozmawiać z innymi i myśleć o czymś całkiem innym", tworzenie rozbudowanych historii, obsesje, nerwice - jako patologiczna forma ideału mentalnego, czyli idealnego porządku, on musi być utrzymany, wszystko musi być tak jak chcesz... no ale nie jest, nie ma ciszy, porządku, spokoju, czystosci bo tak nie działa swiat :? )

Zastanowiłbym się na Twoim miejscu skąd to i po co to, tego nie napisałas, opisałas tylko symptomy przeszkadzające, więc może nie chciałas tego robić :P

Zwróć uwagę czego się boisz - mentalnie sobie wyobrażając (4) - Choroby ciała - poziom (2)
zamiast emocji(3) - strachu - masz podniecenie(2)...

Poziom mentalny (4), nie działa już bezposrednio na emocjonalny(3), tak jak powinno być - i wiesz to bo piszesz "nawet strachu nie czuję". Fascynuje mnie osobiscie dlaczego, może ten obszar jest zaniedbany? Dlatego poleciłem rozwijać =)

Pozdrawiam!


Wt sty 03, 2017 6:38
Zobacz profil
Post Re: Jak walczyć z ciągłym podnieceniem?
Jak ktoś ma problem z nerwicami , natręctwami i nie chcianymi myślami to bardzo polecam wam ten kanał
https://www.youtube.com/channel/UCcpYOp ... GNA/videos
Generalnie kto najlepiej może pomóc jak nie ten który z tego wyszedł ?
Chłopaki świetna robotę zrobili , więc polecam posłuchać jak ktoś cierpi z tego powodu .


Cz sty 19, 2017 8:41

Dołączył(a): N lut 19, 2017 19:53
Posty: 1
Post Re: Jak walczyć z ciągłym podnieceniem?
Czy to mozliwe ze 35letni katolik nadal nie jest zainteresowany seksem z narzeczona, nie dazy tez do slubu po X latach znajomosci?


N lut 19, 2017 20:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL