Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 372 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona
 Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctwo"? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctwo"?
Nie jestem jakiś dobrze zorientowany w temacie, ale chyba nie było podobnego tematu więc zakładam ten.

Czym jest przewidywanie przyszłości w ogóle i w kontekście Pisma św.

To chyba nie jest tak, że dotykamy kryształowej kuli i mamy wizje. Jeżeli tak jest czym jest owa wizja. To co pojawia się w naszej głowie - czym to jest?

Czy jest to informacja pochodząca z przyszłości? jak powstaje. czy czas w takim rozumieniu istnieje? przecież to co się ma wydarzyć dzieje się już w momencie "zczytywania" przepowiedni.

w takim razie wszystko dzieje się w tym samym momencie, po czym jest odtwarzane od początku.

Jeżeli apokalipsa została już opisana, to znaczy że nasz los jest już przesądzony. to już się wydarzyło. no bo inaczej czym była apokalipsa? jest to wizja końca świata który ma nastąpić czyli ponowne przyjście Chrystusa?

więc niezależnie co zrobimy i tak zrobimy to co mieliśmy zrobić. :-)

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


N gru 18, 2016 17:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Apokalipsa to nie jest przepowiednia. Apokalipsa opisuje raczej Eucharystię. W czasie kiedy powstawała, jedno ze znaczeń słowa apokalipsa odnosiło się do sytuacji na weselu, jaką dziś zwiemy otrzepiny.

Proroctwo ie jest przepowiednią, lecz może być zapowiedzią zdarzeń. Np. zburzenie Niniwy zapowiedziane przez proroka nie dokonało sie, ponieważ podjęli pokutę.


N gru 18, 2016 22:30
Zobacz profil
Post Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctwo"?
Nieraz może to być Sen, nieraz pochodzić od Boga, a nieraz może diabeł podpowiadać jakieś głupoty żeby wprowadzić ludzi w błąd i zwieść. Jak pochodzi od Diabła to poznamy po tym że się nie sprawdzi na pewno. Tak jak mi się nie sprawdził sen co pisałam na forum że wnet zmieni się Papież a byłam pewna że to pochodziło od Boga. Ostatni mój sen z Papieżem był że Franciszek nie odprawił Pasterki bo znikła Bazylika Piotrowa co już całkowitą głupotą jest.
Więc trzeba być ostrożnym z proroctwami jeśli mamy jakieś wizje, sny czy kontakty ze zmarłymi.
Myślę że nie może być tak że przyszłość jest ustalona raz na zawsze bo wtedy byłoby bez sensu nasze Życie. I dlatego nie trzeba traktować proroctw poważnie. Jedynie Sąd Ostateczny jest pewny :-)
Na pewno wróżki nie są prorokami bo to co mówią to podpowiedzi diabła i nieraz mówią prawde wróżki ale pochodzi to od złego.


Cz gru 22, 2016 4:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Cytuj:
Am 3, 7: Bo Pan Bóg nie uczyni niczego, jeśli nie objawi swego zamiaru sługom swym, prorokom.

Apokalipsa (z gr. ἀποκάλυψις apokalypsis ‚odsłonięcie, zdjęcie zasłony, objawienie’ od apokalýptein ‚odsłaniać, ujawniać’; apó ‚od’ i kalýptein ‚zasłonić’) – dotyczy tego, co ma się wydarzyć w dniach ostatecznych, przekazywanego przez Boga wybranemu prorokowi.
W Starym Testamencie księgą apokaliptyczną jest Księga Daniela i fragmenty innych ksiąg, jak np. Iz 24 – 27
Księga ta pierwotnie była nazywana „Objawieniem Jana”, zaś jej bardziej popularna nazwa została wywiedziona z pierwszych słów tej księgi „Ἀποκάλυψις Ἰησοῦ Χριστοῦ”, gdzie słowo „apokalipsa” było użyte w kontekście objawienia.

Apokalipsa świętego Jana 22.7 Błogosławiony, kto strzeże słów proroctwa tej księgi

Zawartość tej Księgi sprawia, że jej lektura jest trudna, ponieważ zapowiada ona ostatnią zdradę Mnie, Jezusa Chrystusa, przez tych, którzy twierdzą, że rządzą Moim Kościołem. Niech Prawda zostanie usłyszana, bo jest ona zapisana, a co jest zapisane przez Boga, to jest święte i nietykalne.


http://dialogsercamilosci.eu/apokalipsa/

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Cz gru 22, 2016 12:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
supahiroł napisał(a):

Jeżeli apokalipsa została już opisana, to znaczy że nasz los jest już przesądzony. to już się wydarzyło. no bo inaczej czym była apokalipsa? jest to wizja końca świata który ma nastąpić czyli ponowne przyjście Chrystusa?

więc niezależnie co zrobimy i tak zrobimy to co mieliśmy zrobić. :-)


Cel Apokalipsy św. Jana nie jest przepowiadanie przyszłości.

Na temat proroctwa proszę spojrzeć na proroctwo Jonasza, kiedy przez 3 dni zapowiada zniszczenie Niniwy, a potem siada spokojnie na wzgórzu i czeka na wypełnienie proroctwa. Po czym okazuje się, że niniwijczycy pokutują i chcą zmienić postępowanie a Bóg w rezultacie im odpuszcza.

Czy prorok były fałszywy? - nie, dlatego, że głosił proroctwo Boga , które brzmiało: jeżeli się nie na wrócicie...

Co mówi Duch do siedmiu Kościołów - to też nie jest, koniec świata tylko coś co już minęło.
Apokalipsa jest odwzorowaniem Uczty Baranka (polecam książkę Scott Hahn - Uczta Baranka).


Cz gru 22, 2016 14:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
wstęp do książki Scotta Hahna - Uczta Baranka:
Wprowadzenie
CHRYSTUS STOI U DRZWI
Prawda o Mszy Świętej

Msza Święta to rzeczywistość, z którą każdy katolik jest bardzo dobrze zaznajomiony. Ponadczasowe modlitwy, pieśni oraz gesty sprawiają, że na Eucharystii czujemy się jak w domu. Jednakże większość katolików pozostaje na powierzchni wyuczonych modlitw, nie zagłębiając się zupełnie w kryjącą się za nimi tajemnicę. I bardzo niewielu stara się zrozumieć to niezwykłe i nieziemskie wydarzenie, w którym wierni biorą udział w każdą niedzielę. Papież Jan Paweł II nazwał Eucharystię bramą nieba, wyjaśniając, że „gdy sprawujemy ofiarę Baranka, uczestniczymy w liturgii niebiańskiej”.

Msza Święta to rzeczywistość nam bliska, natomiast wizje z księgi Apokalipsy wydają się czymś odległym i niezrozumiałym. Na każdej stronie znajdziemy dziwne i przerażające obrazy: wojny, plagi oraz bestie, wymierzających sprawiedliwość aniołów, rzeki krwi, demoniczne ropuchy i siedmiogłowe smoki. Stworzeniem budzącym największą sympatię jest Baranek mający siedem rogów i siedmioro oczu.

„Skoro to dopiero wstęp – twierdzą niektórzy katolicy. – To raczej wolę się w to nie zagłębiać”.

Tymczasem ja w swojej książce składam wam pewną dosyć osobliwą propozycję. Sugeruję, że kluczem do zrozumienia Mszy Świętej są wizje zawarte w księdze Apokalipsy, a nawet więcej, uważam, że Eucharystia to jedyna droga do odkrycia sensu ukrytego w tej księdze.

I jeśli macie do tego sceptyczne nastawienie, mogę was pocieszyć, że nie jesteście jedyni. Gdy wyznałem pewnemu znajomemu, że piszę książkę o Mszy Świętej jako o rzeczywistości pozwalającej zrozumieć księgę Apokalipsy, roześmiał się i stwierdził: „Księgę Apokalipsy? Chodzi ci o te dziwaczne wizje?”.

Tak, katolicy mówią, że to dziwna księga, gdyż przez bardzo wiele lat studiowaliśmy ją poza kontekstem chrześcijańskiej Tradycji. Interpretacje, z których korzystała większość zainteresowanych, w przeważającej części wywodzą się z protestantyzmu. Wiem to z własnego doświadczenia. Studiowałem tę księgę ponad dwadzieścia lat. Do 1985 roku zgłębiałem ją jako pastor i przez te wszystkie lata spotkałem się z bardzo różnymi teoriami, zarówno tymi bardzo znanymi, jak i mało popularnymi. Próbowałem przeróżnych kluczy, ale żaden nie pasował do drzwi, które chciałem otworzyć. Co jakiś czas słyszałem budzące nadzieję kliknięcie, lecz dopiero gdy zacząłem zastanawiać się nad rzeczywistością Mszy Świętej, poczułem, że drzwi powoli się otwierają. I stopniowo ta wspaniała chrześcijańska Tradycja tak mnie zainspirowała, że w 1986 roku przystąpiłem do Kościoła katolickiego. Po tym wydarzeniu słowa Apokalipsy nabrały innego sensu, stając się coraz bardziej zrozumiałe: „Oto w niebie otworzyła się brama!” (Ap 4, 1). I ta brama prowadzi do… niedzielnej Eucharystii w twoim parafialnym kościele.

Być może powiesz teraz, że cotygodniowa Msza Święta w niczym nie przypomina niebiańskiego przeżycia, że to raczej uciążliwa godzina, przerywana płaczem niemowląt, naznaczona bezbarwnie brzmiącymi pieśniami, plątaniną myśli, jałowymi kazaniami oraz obecnością sąsiadów poubieranych tak jakby wybierali się na mecz bejsbola, plażę lub piknik.

Ale i tak powtarzam, że idąc na Eucharystię, wkraczamy w bramę nieba. Właśnie tak wygląda prawda o każdej Mszy Świętej, bez względu na jakość oprawy muzycznej lub głoszonego kazania. I nie jest to próba dostrzeżenia jasnej strony niedbale sprawowanej liturgii. Nie chodzi też o rozwijanie w sobie bardziej miłosiernej postawy względem wiernych niemających słuchu. Rzeczywistość, o której mowa, jest tak realna jak bicie twojego serca. Msza Święta – i mam tutaj na myśli każdą Mszę Świętą – jest niebem schodzącym na ziemię.

I zapewniam, że to nie jest mój wymysł, tak mówi nauka Kościoła. Nie jest to także jakaś nowa idea, gdyż pochodzi mniej więcej z czasów apokaliptycznej wizji, o której pisze św. Jan. To prawda, że w ostatnich wiekach taka interpretacja stała się mało popularna wśród katolików. I nie potrafię wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje. Większość z nas przyznaje, że będąc na Eucharystii, oczekuje czegoś więcej… Ale przecież niebo jest największym darem, jaki możemy zyskać.

Od razu na początku muszę zaznaczyć, że moja książka nie jest próbą studiowania Biblii. Skupiam się w niej na praktycznym wykorzystaniu jednego tylko aspektu księgi Apokalipsy, którego i tak nie jestem w stanie zgłębić do końca. Uczeni bez końca debatują nad tym, kto napisał tę księgę, kiedy, gdzie, dlaczego i na jakim rodzaju pergaminu. Nie zamierzam skupiać się na tych szczegółach. Nie jest to także przewodnik po liturgii. Księga Objawienia to mistyczne dzieło, a nie instrukcja obsługi.

Podczas czytania tej książki spotkacie się z innym spojrzeniem na Mszę Świętą niż to, do którego przywykliście. I chociaż niebo schodzi na ziemię za każdym razem, gdy jest celebrowana Eucharystia, to jednak Msza Święta w różnych zakątkach świata wygląda inaczej. Tutaj, gdzie żyję, większość katolików uczęszcza na Eucharystię sprawowaną w obrządku łacińskim. (Właściwie to określenie „Msza” jest ściśle związane właśnie z tym obrządkiem). W Kościele katolickim istnieją również inne ryty: ambrozjański, armeński, bizantyjski, chaldejski, koptyjski, melchicki, malabarski, maronicki oraz bizantyjsko-rusiński. Każda taka liturgia ma swoje piękno oraz mądrość i pokazuje nam inny skrawek nieba.

Uczta Baranka pozwoliła mi w zupełnie nowy sposób spojrzeć na to, co dzieje się podczas Eucharystii. Pragnę, abyście i wy otrzymali taką łaskę. Módlmy się wspólnie o przemianę serca i coraz głębsze zjednoczenie z tajemnicą, jaką pozostawił nam Ojciec.

Księga Apokalipsy ukazuje nam Mszę Świętą jako niebo na ziemi. Nie ustawajmy w wysiłkach, niebo nie może czekać.


Cz gru 22, 2016 14:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
DIMKO nie czytam nawet tego co napisałeś, bo nie wydaje mi się to w linii do tego co mówi kościół. co nie znaczy że takie treści są złe. ja po prostu uważam je za nieprawdziwe z założenia. nieważne.

nie rozumiecie według mnie podstawowej rzeczy. jest powiedziane że nikt poza Bogiem nie zna dnia ani godziny. więc Bóg nie jest "przypadkiem" czy wybierze "losowy" dzień, który będzie datą końca świata.
skoro Bóg już wie "kiedy" to znaczy że nasz los jest przesądzony, bo Bóg znając date końca, wie co wtedy nastą[pi ogólnie i z nami. a skoro wie to znaczy, że JUŻ SIĘ WYDARZYŁO.
no chyba że potrafisz w jakiś sensowny sposób wytłumaczyć jak Bóg może wiedzieć co było? Bóg oczywiście może wszystko. ale nie po to stworzył naukę i mądrość i logikę żeby działać poza nimi.

jeżeli Bóg wie co się wydarzy to albo przeprowadza symulacje obliczając wszystkie zmienne dla wszystkich zmiennych? ale to wtedy działa na zasadzie uzyskania całości "historii" w jednym momencie.


wydaje mi się że pogląd że żyjemy w matrixie jest sprzeczny do wiary. w końcu mamy ciało - a ciało nie może być czymś urojonym.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Cz gru 22, 2016 19:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
supahiroł napisał(a):
wydaje mi się że pogląd że żyjemy w matrixie jest sprzeczny do wiary. w końcu mamy ciało - a ciało nie może być czymś urojonym.

Matrix to chory pogląd wzięty z religii Wschodu

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz gru 22, 2016 20:50
Zobacz profil
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Matrix to chory pogląd wyciągnięty z czterech liter, a nie z religii Wschodu. Już prędzej można by Wachowskich podejrzewać o inspiracje gnostyckie, ale zapytani o to powiedzieli, że chodziło im o nawalankę kung-fu na ekranie.


Cz gru 22, 2016 23:14

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Matrix to film o kung-fu na suficie?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt gru 23, 2016 7:02
Zobacz profil
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Właśnie tak. Zresztą, o ile w części pierwszej można się doszukiwać jakiejś głębi, to w części drugiej (a trzeciej już mi się nie chciało oglądać) naprawdę chodzi tylko o nawalankę, aż do przesytu.

Natomiast japoński pierwowzór Matriksa – Ghost in the Shell, animiec taki – jest z grubsza kryminałem o zcyborgizowanych policjantach, bardzo solidnie zakorzenionym w realu, i tylko raz, w jednej częsci, pojawia się tam motyw zamknięcia w świecie wirtualnym, i jest to pułapka kryminalisty zastawiona na naszych policjantów.


Pt gru 23, 2016 11:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
supahiroł napisał(a):
DIMKO nie czytam nawet tego co napisałeś, bo nie wydaje mi się to w linii do tego co mówi kościół..


Ale to właśnie mówi Kościół, w szczególności Kościół pierwszych wieków.

dimko napisał(a):
supahiroł napisał(a):

Jeżeli apokalipsa została już opisana, to znaczy że nasz los jest już przesądzony. to już się wydarzyło. no bo inaczej czym była apokalipsa? jest to wizja końca świata który ma nastąpić czyli ponowne przyjście Chrystusa?

więc niezależnie co zrobimy i tak zrobimy to co mieliśmy zrobić. :-)


Cel Apokalipsy św. Jana nie jest przepowiadanie przyszłości.

Na temat proroctwa proszę spojrzeć na proroctwo Jonasza, kiedy przez 3 dni zapowiada zniszczenie Niniwy, a potem siada spokojnie na wzgórzu i czeka na wypełnienie proroctwa. Po czym okazuje się, że niniwijczycy pokutują i chcą zmienić postępowanie a Bóg w rezultacie im odpuszcza.

Czy prorok były fałszywy? - nie, dlatego, że głosił proroctwo Boga , które brzmiało: jeżeli się nie na wrócicie...

Co mówi Duch do siedmiu Kościołów - to też nie jest, koniec świata tylko coś co już minęło.
Apokalipsa jest odwzorowaniem Uczty Baranka (polecam książkę Scott Hahn - Uczta Baranka).


Pt gru 23, 2016 13:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Pismo Święte w większości to proroctwa.
Aby spróbować rozeznać Apokalipsę, trzeba dobrze znać Mowy Eschatologiczne Pana Jezusa, Księgę Daniela, Wyjścia, Izajasza, Jeremiasza, Joela, Amosa, Machabejczyków, Dzieje Apostolskie, Listy św. Pawła do Tesaloniczan, którzy jako pierwsi Chrześcijanie żyli Powtórnym Przyjściem Pana Jezusa na co dzień. Znajomość innych listów też się przyda, jak i w sumie cała Biblia.

Apokalipsa jest Księgą Świętą (szyfrogramem) by pomóc nam się przygotować i nawrócić.
Tylko nieliczni święci znali dokładny czas końca swojego życia. Inni przez chorobę i cierpienie czują kiedy ten czas się zbliża, ale zdecydowana większość nie chce myśleć nawet o końcu i żyje jak za czasów Noego:
Cytuj:
Mt 24.37 A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 38 Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, 39 i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego.


Gdy Pan Jezus płakał nad Jerozolimą, tak powiedział:
Cytuj:
Łk 19. 44 Powalą na ziemię ciebie i twoje dzieci z tobą i nie zostawią w tobie kamienia na kamieniu za to, żeś nie rozpoznało czasu twojego nawiedzenia.


A bardzo dokładnie ten czas był w proroctwach wyartykułowany, a nawet św. Jan Chrzciciel wskazał dosłownie "Oto Baranek Boży", tylko że arcykapłani i uczeni w Piśmie inaczej sobie wyobrażali Mesjasza.

Dzisiaj Kościół Katolicki Mistyczne Ciało Jezusa zostanie tak samo potraktowane przez swoich jak Pan Jezus. Nie Rzymianie, nie poganie, nie ateiści wydali Pana Jezusa na śmierć, ale swoi, wybrani, namaszczeni na kapłanów, pasterze, rękoma świata. Dlatego ten temat jest i będzie bardzo trudny by był utrzymywany w Prawdzie.

Cytuj:
J 15.20 Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: "Sługa nie jest większy od swego pana". Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Pt gru 23, 2016 13:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
hę !?


Pt gru 23, 2016 13:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
kooool napisał(a):
Pismo Święte w większości to proroctwa


trochę mnie tu zdumiałeś. Nie zauważyłem tego i myślę, że to raczej historia zbawienia

Cytuj:
Apokalipsa jest Księgą Świętą (szyfrogramem) by pomóc nam się przygotować i nawrócić.


to, że autor nie może w sposób jawny pisać o tajemnicach chrześcijaństwa to nie ozanacza, że to jest szyfrogram. CO prawda bardzo to obrazowe :)


Pt gru 23, 2016 13:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 372 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL