Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 15:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Licytacja - pomoc potrzebującym 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Licytacja - pomoc potrzebującym
Idący napisał(a):
Niech się wyśmiewa, krytykuje i opluwa. A ja, jak głupi jeleń, znów wsparłem Szlachetną paczkę kwotą 50 zł i biedną rodzinę kwotą 340 zł.

I chwała Ci za to, ale - Potrzebujesz uznania, bo pomogłeś? Inaczej: pomogłeś po to, aby trąbić na lewo i prawo i być podziwianym za ten gest? Powtarzam:
viewtopic.php?p=932995#p932995

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt gru 23, 2016 9:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 545
Post Re: Licytacja - pomoc potrzebującym
Do świątyni przybył faryzeusz i celnik. Każdy się modlił po swojemu. Stał tam też pewien człowiek, który modlił się następująco: Panie Boże dziękuję Ci za wszystkie dary. Za to, że mam wykształcenie, zarabiam wystarczająco aby utrzymać rodzinę. Dziękuję, że nie jestem pijakiem i złodziejem. Dziękuję Ci za to, że pozwalasz mi widzieć czyjąś biedę i czyjeś potrzeby. Dziękuję Ci Panie za to, że udaje mi się przezwyciężać moja skąpstwo i dzielić się z innymi tym co posiadam.
Nie jestem godzien Panie abyś do mnie przyszedł, a jednak przychodzisz regularnie w Komunii świętej. Wiem, że nigdy nie doścignę Twojego ideału, ale dziękuję Ci za to, że pozwalasz się naśladować. Nawet w tak karykaturalny i nieudany sposób, jak mi to wychodzi.
Jestem Ci Panie wdzięczny za to, że mogę komuś sprawić uśmiech i podać dłoń. Dziękuję Ci za to, że nie potrafię pozostawać obojętnym na otaczający świat. Dziękuję Ci za to także, że pozwalasz mi innych zachęcać do tego. Słowem i przykładem. Wiem, że z powodu mojej ułomności nie przynosi to efektów. Ale i tak wierzę, że każde ziarenko dobra kiedyś, jakoś zakiełkuje.
Dziękuję Ci za to, że nie straciłem nadziei na to, że kiedyś moje działanie przyniesie jakiś dobry owoc.
Głowę zakrytą miał kapturem. Nikt nie widział jego twarzy. Faryzeusz patrzył na niego z pogardą, a celnik zupełnie nie zauważył. A on rzekłszy: Panie, powiedz tylko słowo ..., wyszedł z świątyni.
Ktoś spytał: Kto to był? Usłyszał ciche wyjaśnienie: Samotny grajek codziennej pomocy.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pn gru 26, 2016 17:17
Zobacz profil
Post Re: Licytacja - pomoc potrzebującym
Wlasnie tu lezy sedno, codzienna pomoc, a nie raz na jakis czas datek na cele charytatywne.
Dajesz, ale nie widzisz czlowieka i nie doswiadczasz tego dawania duchowo.
Zanim dasz, powinenes duchowo odczuc czyjas potrzebe i dac od serca, tak jak w danym momencie widzisz.
A dajac datek do puszki, nie masz mozliwosci nawet zobaczyc i odczuc sytuacji tych potrzebujacych.
Mamy ich dookola na codzien, ale staramy sie ich nie widziec, bo wygodniej wrzucic do puszki, niz podniesc kogos brudnego na ulicy i mu pomoc.


Pn gru 26, 2016 18:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 545
Post Re: Licytacja - pomoc potrzebującym
Teraz, gdy licytacje pełna parą, krytykanci mojej inicjatywy zmieniają zdanie. Bo tym razem to Owsiak zachęca do licytacji.
A mi się wydaje, że cichy grajek codziennej pomocy jest ważniejszy. Tym bardziej, że i on może wesprzeć orkiestrę swoim graniem.

Zadzwoniono do mnie ze Szlachetnej Paczki. Poczułem głupio. Bardzo zażenowany podziękowaniami. Dotychczas, wszystkie wspierane organizacje charytatywne ograniczały się do maili z podziękowaniem wzgl. potwierdzeniem. Uważam, że to norma. Powinien donator otrzymywać informację zwrotną, że kasa doszła. Podziękowanie (automatyczne) jest tego ładniejszą formą. Ale już dzwonienie, wydaje mi się, że jest formą zapłaty. Dlatego zwykle wybieram anonimowe darowizny. Łatwiej mi żyć, gdy zaraz po udzieleniu wsparcia mogę o tym zapomnieć. (Ale z kolei łatwiej jest zlecić przelew, niż szukać puszki.) I ciułać pieniądze na kolejny cel.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Cz sty 12, 2017 10:08
Zobacz profil
Post Re: Licytacja - pomoc potrzebującym
Non stop wieścisz po placach, na rogach ulic, ile to ty darowałeś.....a biedna wdowa ze swoim grosikiem musi się schować do mysiej norki....


Cz sty 12, 2017 12:02
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL