Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:41



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
 Wyjście z Egiptu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Wyjście z Egiptu
Księga Wyjścia jest dla nas dokładną instrukcją jak wyrwać się z niewoli grzechu,ruszyć w drogę do ziemi obiecanej i jak na tej drodze się zachowywać żeby dojść.
Pytanie pierwsze - jak wyrwać się z niewoli grzechu ( spod panowania faraona).
Jest oczywiste, że bez pomocy Boga Żydzi nie mieli by żadnych szans na opuszczenie Egiptu.
Jak Bóg zmuszał faraona aby wypuścił naród wybrany?
Bóg każdą kolejną plagą wywierał na faraona coraz większy nacisk.
Co okazało się decydującym argumentem, że jednak faraon uległ?
Jest to ofiara przebłagalna za grzechy, którą Żydzi złożyli Bogu ( oczywiste odwołanie do ofiary Chrystusa na krzyżu).
Kto złożył ofiarę przebłagalną za grzechy ( trzeba było tą ofiarę spożyć) ten nie umarł w odróżnieniu od Egipcjan, gdzie wszystko co pierworodne umarło. Szatan tak samo jest zmuszony do wypuszczenia grzesznika z niewoli grzechu dopiero wtedy gdy ten składa Bogu ofiarę przebłagalną za grzechy. Szatan z nas nie zrezygnuje ale będzie nas dalej ścigał. Aby powtórnie nie popaść w niewołę to musimy iść razem z Bogiem. Na tej drodze do nieba Bóg żywił ich manną ( chlebem z nieba. Nas też karmi chlebem z nieba ( Swoim Ciałem i Krwią). Kto idzie z Bogiem, ten spożywa Jego Ciało i Krew.
Każdy Izraelita, który szedł do ziemi obiecanej miał prawo ten chleb z nieba spożywać - nikt tego prawa nie był pozbawiony.
A dlaczego z tych co wyszli to żaden do ziemi obiecanej nie wszedł. Stary człowiek skażony grzechem nie może wejść.
Trzeba się narodzić na nowo. Jedno jest pewne - kogo Bóg nie prowadzi ( taki, który nie spożywa ( Ciała i Krwi Chrystusa) ten do ziemi obiecanej nie wejdzie. Nawet jeśli by doszli do bram Jerycha to kto by ich tam wpuścił?


Cz lut 09, 2017 10:18
Zobacz profil
Post Re: Wyjście z Egiptu.
Nie znasz Pisma Świętego. Po pierwsze, spośród Izraelitów, którzy wyszli z Egiptu, do Ziemi obiecanej nie weszli ci, którzy mieli powyżej dwudziestu lat. Po drugie, był też wyjątek od tego: Dwóch Izraelitów, którzy wyszli z Egiptu i mieli ponad 20 lat, weszło do Ziemi obiecanej:

Lb 14:28-30
28. Powiedz im: Na moje życie - wyrocznia Pana - postąpię z wami według słów, któreście wypowiedzieli przede Mną.
29. Trupy wasze zalegną tę pustynię. Wy wszyscy, którzy zostaliście spisani w wieku od dwudziestu lat wzwyż, wy, którzyście przeciwko Mnie szemrali,
30. nie wejdziecie z pewnością do kraju, w którym uroczyście poprzysiągłem wam zamieszkanie, z pewnością nie wejdziecie - z wyjątkiem Kaleba, syna Jefunnego, i Jozuego, syna Nuna.
(BT)


Cz lut 09, 2017 10:26

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Wyjście z Egiptu.
"Szatan tak samo jest zmuszony do wypuszczenia grzesznika z niewoli grzechu dopiero wtedy gdy ten składa Bogu ofiarę przebłagalną za grzechy."

Ooo! No to Panie Jezu wybacz, ale ja sam się wykupię z rąk Szatana. Po prostu złożę ofiarę przebłagalną za moje grzechy, a Ty, Dobry Jezu, możesz już zejść z krzyża.
Ogłaszamy wszystkim, że ukrzyżowanie Pana Jezusa było zbędne. A skoro Msza Święta jest bezkrwawą Ofiarą Syna Bożego, to ogłasza się wszystkim, że więcej już Msza Święta nie jest potrzebna.

Idziesz identyczną drogą co Luter, autorze tego wątku.


Cz lut 09, 2017 11:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Wyjście z Egiptu.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
[...] spośród Izraelitów, którzy wyszli z Egiptu, do Ziemi obiecanej nie weszli ci, którzy mieli powyżej dwudziestu lat. Po drugie, był też wyjątek od tego: Dwóch Izraelitów, którzy wyszli z Egiptu i mieli ponad 20 lat, weszło do Ziemi obiecanej:

Lb 14:28-30
28. Powiedz im: Na moje życie - wyrocznia Pana - postąpię z wami według słów, któreście wypowiedzieli przede Mną.
29. Trupy wasze zalegną tę pustynię. Wy wszyscy, którzy zostaliście spisani w wieku od dwudziestu lat wzwyż, wy, którzyście przeciwko Mnie szemrali,
30. nie wejdziecie z pewnością do kraju, w którym uroczyście poprzysiągłem wam zamieszkanie, z pewnością nie wejdziecie - z wyjątkiem Kaleba, syna Jefunnego, i Jozuego, syna Nuna.
(BT)


Pogrubiłam istotny fragment uściślający kto konkretnie spośród tych, którzy mieli ponad 20 lat miał nie wejść do Ziemi Obiecanej.
Spis o którym mowa dotyczył mężczyzn zdolnych do walki (Ks. Liczb 1, 1-4; 1, 45-50), czyli poza wyjątkami które wymieniłeś nie wliczają się także mężczyźni niezdatni do boju, kobiety oraz Lewici.

_________________
Tylko Bogu chwała


Cz lut 09, 2017 12:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu.
No tak i dzisiaj są wyjątki. Jeśli szatan nie odcisnął swojej pieczęci na tobie to nie musisz się rodzić na nowo. Ja takim wyjątkiem nie jestem. A ty?


Cz lut 09, 2017 17:27
Zobacz profil
Post Re: Wyjście z Egiptu.
Co ma piernik do wiatraka, a fakt, że pewna część Izraelitów nie dotarła do Ziemi Obiecanej, z koniecznością narodzenia na nowo?


Cz lut 09, 2017 17:39
Post Re: Wyjście z Egiptu.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Jest to ofiara przebłagalna za grzechy, którą Żydzi złożyli Bogu ( oczywiste odwołanie do ofiary Chrystusa na krzyżu).


Cos ci sie chyba pomieszalo. Cytat poprosze, ze to byla wtedy ofiara przeblagalna za grzechy

krzysiekniepieklo napisał(a):
Na tej drodze do nieba Bóg żywił ich manną ( chlebem z nieba. Nas też karmi chlebem z nieba ( Swoim Ciałem i Krwią). Kto idzie z Bogiem, ten spożywa Jego Ciało i Krew.
Każdy Izraelita, który szedł do ziemi obiecanej miał prawo ten chleb z nieba spożywać - nikt tego prawa nie był pozbawiony.


Zamiast wymyslac wlasna teologie, zajmij sie nawracaniem zyjacych w grzechu cudzolostwa (i innych) na droge do Boga.

Bez szaty weselnej i tak z nieba ich wyrzuca.


Cz lut 09, 2017 17:40

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu.
No właśnie, chyba muszę założyć nowy temat o uczcie weselnej, bo widzę,że nikt nie rozumie o co chodzi z tą szatą.


Cz lut 09, 2017 18:42
Zobacz profil
Post Re: Wyjście z Egiptu.
Odpowiedz lepiej na pytanie, które zadałem.


Cz lut 09, 2017 18:43

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu.
Nie dotarli ci, którzy marzyli o powrocie do Egiptu. Droga do ziemi obiecanej wydała im się zbyt trudna. Wymagania Boga wydały im się dużo trudniejsze od wymagań faraona.


Cz lut 09, 2017 19:20
Zobacz profil
Post Re: Wyjście z Egiptu.
Nadal nie widzę związku między tymi ludźmi, a koniecznością narodzenia się na nowo.


Cz lut 09, 2017 19:27

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu.
Nie możesz iść za Bogiem, jeśli to co proponuje szatan wydaje ci się bardziej atrakcyjne. W swoim sercu jesteś w dalszym ciągu niewolnikiem szatana. Musisz się narodzić na nowo, tzn. Musisz uznać, że to co proponuje Bóg jest dla ciebie lepsze.


Cz lut 09, 2017 19:45
Zobacz profil
Post Re: Wyjście z Egiptu.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Musisz się narodzić na nowo, tzn. Musisz uznać, że to co proponuje Bóg jest dla ciebie lepsze.

Nie mogłeś od razu napisać, że masz na myśli swoje, a nie przekazane przez Chrystusa i Apostołów nauczanie na temat narodzenia na nowo?


Cz lut 09, 2017 19:50

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu.
Yarpen ; może jakiś cytat z Nowego Testamentu dla uzasadnienia tego co napisałeś?


Cz lut 09, 2017 20:39
Zobacz profil
Post Re: Wyjście z Egiptu.
Ot, chociażby to:

J 3,5
5. Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego.
(BT)


Cz lut 09, 2017 20:48
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL